Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Alarm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 listopad 2010 - 19:01

:) już wszystko wiem... ponownie wielkie dzięki :) A nowego tematu nie zakładałem, bo takowy już był....
Kurcze... mądrzy ludzie w tym Chryslerze.... wiadomo... nawiew na szyby powinien odparować więc klima włącza się automatem.... Ja z kolei zawsze korzystam z nawiewu na szyby i nogi, bo nie ;ubię jak mi wiucha w twarz. Poza tym najszybciej się kabina nagrzewa.
Pozdrawiam i do następnego razu!

#122 Bezimienny Gość.goago_*

Bezimienny Gość.goago_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 listopad 2010 - 08:46

Mam pytanko odnośnie alarmu..
czy taka syrenka jest montowana fabrycznie w autach bez alarmu? czy jest zwykły klakson...
Dołączona grafika

Lampka z czujkami, da się ją zmontować? w sensie czy wiązka jest.
Dołączona grafika

ww. elementy kosztują grosze na allegro także można by się pokusić o rozbudowę przed aktywowaniem alarmu hmm

#123 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 listopad 2010 - 09:00

NoVy,
barti-4 o tym wie dlatego rozmowa o zakupie oryginalnego radia , wyswietlacz przy podsufitce tylko dla wyswietlacza temperaturu miał by wszystko oryginalnie bez przeróbek

chyba nie koniecznie

oglądałem kilka PiTków przed zakupem i jeśli już to miały zegar, kompas chyba i temperaturę ponad lusterkiem wstecznym w kabinie.



#124 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2010 - 11:07

mam wrazenie ze syrenka jest fabryczna

[ Dodano: 2010-11-26, 11:09 ]

:) już wszystko wiem... ponownie wielkie dzięki :) A nowego tematu nie zakładałem, bo takowy już był....
Kurcze... mądrzy ludzie w tym Chryslerze.... wiadomo... nawiew na szyby powinien odparować więc klima włącza się automatem.... Ja z kolei zawsze korzystam z nawiewu na szyby i nogi, bo nie ;ubię jak mi wiucha w twarz. Poza tym najszybciej się kabina nagrzewa.
Pozdrawiam i do następnego razu!


madrzy!

ja sobie nie krzywduje, kwestia przyzwyczajenia, natomiast osusszanie wnetrza bezcenne zwlaszcza jesienia, zima jak wejdzie 4 osob do auta..............
no?

#125 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 listopad 2010 - 11:29

:) Nie wiedziałem, że tam jest tylko temperatura i kompas. Nawet jeśli warto 40zł zapłacić, by mieć fabryczny, ładny i dopasowany termometr. Inaczej musiał bym kupić jakiś niedopasowany, ciągnąć wszystkie kable, szukać miejsca mocowania i wściekać się że baterie siadają, a to że nie podświetla a to że przekłamuje temperaturę. Tu będę miała wszystko cud, miód palce lizać :))

Jeśli zaś chodzi o klimę.... owszem osuszanie wnętrza jak najbardziej, ja jednak porostu przy wysiadaniu wytrzepuje i wylewam wodę z dywaników, a jak wsiadam do auta, to zawsze trzepie nogi ze śniegu itp.... nie narzekam na nadmiar wilgoci. No, a sama klima... jest chyba niekoniecznie zdrowa, bo jak chodzi to zazwyczaj mój mały zaraz ma chrypkę. Dlatego włączam ja zazwyczaj w ostateczności i dlatego właśnie mi przeszkadzało, że chodzi i przeszkadza... Na szczęście Andreeas7 wspomógł mnie w tych problemach i już wsio wiem. jak tylko przyjdzie wyświetlacz z lampka będę próbował ją zmontować. Żona wreszcie będzie wniebowzięta : A chyba nie muszę mówić co to oznacza :)))
Pozdro-Bartek

P.S.
Ciekaw jestem montażu tych czujników w lampce do alarmu.... Na allegro takie cudo kosztuje max 60zł... może i to sobie założę i pociągnę przewody do centralki, gdzie jak pojadę na uaktywnienie alarmu podłącza mi wszystko do kompletu...?
Jak tak dalej pójdzie to założę wszystko i dojdę do wersji limited... tylko co dalej :)

#126 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2010 - 11:47

barti wez zrob eksperyment jak pada deszczyk niech ci kurteczka zmoknie powiedzmy jedna minute, otrzepaj sie, wsiadz do auta wylacz klime i pojedz...... zycze powodzenia , a jesli w takiej sytuacji wsiada ci 4 osoby......no
nawiew jesli puszczony na szybe na zakresie 2 i temperatura na 1/2 niczego nie powoduje w kwestji medycznej

a jesli juz musisz wylewac wode z powiedzmy"dywanikow' to wilgotnosc w pojezdzie jest ogromna........... ;P

#127 Bezimienny Gość.barti-4_*

Bezimienny Gość.barti-4_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 listopad 2010 - 19:57

:) Z deszczem masz rację. Ale, ja z reguły jeżdzę sam, ew. syna z przedszkola wożę. Pewnie, że klima dużo lepiej osusza i w momentach krytycznych jest włączana. Niemniej póki nie pada i nie muszę to jeżdżę bez niej.
Woda na dywanikach pojawia się tylkoi wyłącznie od śniegu. Mimo trzepania obuwia i tak zostanie dziadostwa, ale jak dojeżdzam na miejsce to wylewam ew wodę i stąd na rano nie mam zazwyczaj problemu zaparowanych szyb. Zresztą muszę zemontować u znajomego taki system jak miałem onegdaj w innym aucie. Odpalanie samochodu z pilota. Jako,że mam automat to nie ma z tym problemu. Przez okno robię "pyk" i wsiadam za trochę do ciepłego auta i nic nie musze skrobać. To było podpięte pod alarm. Nie wiem jeno czy da rade to podłączyć pod fabryczny alarm ... jak nie to będzie musiał coś pomyśleć :).

Na razie czekam na lampki (z wyświetlaczem i z czujnikami. Założę tę z czujnikami i pociągne rzewody do centralki. Następnie w chryslerze podłączą i aktywują mi alarm już z dodatkowymi czujkami. Zkolei Potem mam nadzieję andreeas7 pomoże mi podłączyć termometr i będe poprostu hepi...

#128 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2010 - 22:50

hepi...jupi... ;P

#129 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8208
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2011 - 11:14

hm... hmm kiedyś dryndałem do serwisu w Gdańsku ile kosztuje aktywowanie alarmu i...... aktywacja 50 pln +stycznik otwarcia klapy 30 pln to jakoś tanio?

#130 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2011 - 15:32

darku a nie wiadomo co rozumieli pod tym haslem... fakt cos tanio

#131 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5638
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:04

sluna, to chyba normalna kwota... Nie pamiętam dokładnie, ale mój był za jakieś podobne pieniądze "odpalany" przez Maxyma. Bo alarm jako taki już w autku jest, tylko firma chyba chce dodatkowych (gigantycznych, co? :glupek ) zysków za uruchomienie.

#132 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8208
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2011 - 22:55

Kajka tak sądze, jak mówisz hmm bandyctwo hmm

#133 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2011 - 22:58

Kajka,
maxym podawał 200zł koszt usługi aktywacji alarmu

#134 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8208
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2011 - 23:17

Miecio kto? foromuwicze, czy ... hmm pojade i zrobie zresztą po ,,vin'ie''dowiadywałem sie hihi różnie można to rozumieć! hihi :kciuki

#135 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5638
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 styczeń 2011 - 09:04

andreeas7, ale ja byłam u Maxyma "lata świetlne" temu ;)
Robił mi jeszcze inne rzeczy przy autku, dlatego napisałam, że "za jakieś podobne pieniądze" - nie będę się spierać :piwo choć pewnie gdybym gdzieś pogrzebała w papierach, to bym znalazła rachunki (ale nie była to duża kwota).

#136 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 09:19

Kajka,

Odpowiedz Maxym72 z 2009r:

"Prawdopodobnuie jest do odpalenia poprzez tester fabryczny po zainstalowaniu krańcówki pod maską silnika. Taka operaqcja w serwisie w Szczecinie kosztuje z kraNcóką około 200 złotych. To jest wtedy wersja basic, działa klaksonem na krańcówki drzwi. Dotyczy to modeli do rocznika 2004 włącznie. Pt po 2005 włącznie mają inne sterowniki i alarm trzeba dokładać ( nowa magistrala danych).
_________________
maxym72 "

Nie neguje że mogłas zapłacic nizszą cena za usługe ale oficjalnie w wiekszośći serwisów ta cena nadal obowiazuje lub nawet troszkę wiecej.

#137 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8208
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2011 - 16:23

andreeas7 jak pisałem wcześniej po tel. do serwisu w Gdańsku pytałem czy oby ten rocznik ma zainstalowany fabryczny alarm, i po vin'ie poinformowano mnie, że i owszem.
Mowa o roczniku 2005 hmm





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych