Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wymiana rozrządu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Marek_R_*

Bezimienny Gość.Marek_R_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 13:57

Witam Wszystkich.
Jestem od paru dni użytkownikiem "Pitka" 2.0 DOHC 16V, i od razu mam dylemat co do wymiany rozrządu. Otóż w żadnym warsztacie nie są w stanie powiedzieć co ile wymienia się rozrząd, w instrukcji obsługi auta jest napisane iż co 168 tys, a w serwisie twierdzą że co 80 tys. Proszę Was bardzo o pomoc gdyż nie mama skąd się dowiedzieć tego przebiegu, przy którym wymienia się rozrząd. Pozdro

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 14:31

ja kupilem z przebiegiem 87tys i wymienilem niemal od razu, mysle ze w polskich warunkach jazdy jest to wskazane, poza tym tak tez mi poradzil mechanik, napewno nie warto czekac do przebiegu z ksiazki!
orientacyjne koszty czesci zamiennikow to: 2x rolka 2x ok 135zl + pasek ok 130zl. Ile masz przebiegu? nie wykluczone ze Twoj moze wymagac jeszcze wymiana napinacza hydraulicznego a to juz koszt ok 600zl, tym razem tego nie zrobilem ale nastepnym razem napewno + pompa wody.
Robocizna w ASO to ok 1200brutto.
Zrobilem u swojego mechanika za pol ceny.

#3 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 31 sierpień 2008 - 17:44

Czytałem różne opinie. Ale wiem na pewno, że silniki 2,0 16V DOHC są w 100% kolizyjne. Ważne, żebyś wiedział w jakim faktycznie stanie jest rozrząd. Jeśli jezdzisz ostro i dynamicznie to warto cześciej wymienić. Jesli jednak jezdzisz spokojnie to juz nie, okres wymiany moze sie wydluzyc. Wszystko tez zalezy od tego czy przebieg jaki posiada auto jest rzeczywisty.

168 tys, co tyle wymieniaja za oceanem. Wersja polskiego ASO jest inna, moze dlatego za wzgledu na niekorzystne warunki eksploatacja. A moze i dlatego, żeby sobie nabić kieszeń.

Masz instrukcje obsługi po polsku?

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 18:31

Czestotliwosc wymiany zalezy w glownej mierze od srodowiska eksploatacji. U nas sa to miasta i zakorkowane drogi, w zwiazku z czym wymienia sie czesniej a nawet skraca sie ten okre o polowe. Co innego na highway`u w usa czy autobahnie w .de gdzie auta wiecej jezdza po autostradzie a silniki pracuja pod stalym obciazeniem a nie tak zmiennym jak w miescie

#5 Bezimienny Gość.Marek_R_*

Bezimienny Gość.Marek_R_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 18:36

Mam instrukcję niestety po niemiecku, przebieg auta 139tys i "niby" autentyczny- mam wszystkie faktury i w serwisówce wpisy. W jednym zakładzie w Gdyni chca ok 3000 za wymianę rozrządu bo niby trzeba wyjąć silnik, i później klime nabić itd. Mam jeszcze pytanie jak wbić kod do radia (radio typu RAZ czy jakoś tak :)) ponieważ mam numer kodu do niego ale 3 razy pisze repeat a później przez godzine weit i od nowa to samo nie chce przyjąc tego "oryginalnego" kodu myslicie że w serwisie podadzą jakiś inny dobry kod/
pozdro

[ Dodano: 2008-08-31, 19:39 ]
Ogólnie to średnio miło zaczyna się przygoda z autem bo dzisiaj sie okazało że zespolony przełącznik świateł przy kierownicy chyba do wymiany, gdyż jak zmienilem fusa od fog lamps to palą sie cały czas czyli coś w nim zwiera:((

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 18:41

Na Twoim miejscu wymienilbym juz. Faktycznie silnik trzeba troche opuscic lub wyciagnac w gore bo jest zbyt malo miejscu zeby zdjac obudowe i wogole ruszyc pasek dlatego ceny sa takie wysrubowane.
3000 to z czesciami tak? a jest juz w to wliczony napinacz? lub pompa wody?


Ja w swoim wpisalem kod kiedy byl napis CODE i zadzialalo.

#7 Bezimienny Gość.Marek_R_*

Bezimienny Gość.Marek_R_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 18:55

Tak z częściami, w ASO chcą ok 2100 z częściami. Gdzie te czasy kiedy rozrząd(robota +części) 300 zł:))

#8 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 31 sierpień 2008 - 19:04

Silnik kosztuje 3000zł... Taka ciekawostka
http://allegro.pl/it... ... _dohc.html

#9 Bezimienny Gość.Marek_R_*

Bezimienny Gość.Marek_R_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2008 - 19:15

Ale na tym linku widać ten pasek solidnie wygląda.

[ Dodano: 2008-09-03, 15:52 ]
Słuchajcie w jednym zakładzie fachowcy stwierdzili że w 2.0 16V się w ogóle nie zmienia rozrządu, mimo że pasek to dożywotnie ma funkcjonować. Nie wiem co myśleć o tym wszystkim??

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 wrzesień 2008 - 14:23

Myslec, ze to kretynksa porada. Pasek dozywotnio? Nawet lancuch sie co jakis czas kontroluje. Lepiej nic tam nie naprawiaj.

#11 Bezimienny Gość.Markopolo_*

Bezimienny Gość.Markopolo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 wrzesień 2008 - 21:14

Wymienia się... Kity coś walili w serwisie. Albo im sie nie chce robic.

#12 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 21 wrzesień 2008 - 19:57

witam :) jestem tu nowy :). jestem na etapie kupowania pitka :). ograniczenia budzetowe sa takie ze nie pozostaje mi nic innego jak zakup auta z dosc duzym przebiegiem... mam jednego na oku, ale dziwnym zbiegiem okolicznosci facet sprzedaje go z przebiegiem pod 170 tys. przeglad wykazal ze auto jest sprawne i ma standardowe rzeczy do ewentualnej wymiany, natomiast poniewaz poprzedni wlasciciel uzywal go stosunkowo krotko - okolo poltora roku nic mu nie waidomo na temat rozrzadu... no i po przeczytaniu tego tematu podejrzany wydal mi sie akurat ten przebieg... wyglada na to ze chec sprzedania go byla wywolana niechecia do robienia rozrzadu... autko jest zadbane, niemal na pewno nie jest bite i nie ma innych przeciwwskazan... no tylko ten przebieg dziwnie zbiezny z tym, po ktorym trzeba robic rozrzad...
pozdrawiam

PS sprawa nieaktualna :). auto kupione, rozrzad byl robiony 30tys. temu jak sie okazalo, ale przegladu nie omieszkam zrobic.

#13 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 wrzesień 2008 - 11:17

Pokaz nam ten egzemplarz ocenimy. Przyczyna moze byc rozrzad, w sumie to nigdy nie masz pewnosci jaki rzeczywiscie ma przebieg auto. A czy poltora roku to krotko, chyba nie.

#14 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 22 wrzesień 2008 - 15:30

fotki postaram sie jak najszybciej zamiescic :). co do auta - sprawa sie przedawnila - kupilem :d. jak pisze rozrzad byl robiony 30tys. temu, ale zrobie przynajmniej jego przeglad.
pozdrawiam

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:23

Wymieniłem rozrząd. W silniku 2,0 L do wymiany wskazane jest: pasek:), rolka napinająca, rolka pośrednia, pompa wodna, napinacz. Całkowity koszt(plus robocizna) - 1500,00 PLN. W katalogu nie jest podany napinacz, jednak w autodacie sie znajduje, niestety musiałem go zamówić w serwisie - 580,00 PLN.

#16 Bezimienny Gość.RaV._*

Bezimienny Gość.RaV._*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:29

Wymieniłem rozrząd. W silniku 2,0 L do wymiany wskazane jest: pasek:), rolka napinająca, rolka pośrednia, pompa wodna, napinacz. Całkowity koszt(plus robocizna) - 1500,00 PLN. W katalogu nie jest podany napinacz, jednak w autodacie sie znajduje, niestety musiałem go zamówić w serwisie - 580,00 PLN.
Marek_R - to info do ciebie, nie byłem zalogowany z stąd ten gośc :piwo

#17 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 28 wrzesień 2008 - 22:14

Ja po kupieniu dałem samochód do całkowitego przeglądu i kazałem wszystko co jest "podejrzane" bądź może szybko się popsuć wymienić. Jednak po 2 tygodniach od serwisu pękł mi pasek rozrządu :( W warsztacie pocieszyli mnie ze rozrząd jest bezkolizyjny i nic się nie stało ale i tak nie zapłaciłem za ich "zapomnienie" ze trzeba sprawdzić pasek rozrządu...

Ps. na początku krzyczeli 2 500zł ale na koniec chcieli 1 500zł... Za sam pasek+założenie

#18 Bezimienny Gość.Marek_R_*

Bezimienny Gość.Marek_R_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:03

Hej
RaV. spoko:)) mi się udało zmienić za 1030 zł, w serwisie gdzie tylko amerykańce robią. Zmienili dwie rolki i pasek i niby to ma teraz wystarczyć, oczywiście zamienniki ale Gates.

Valdi88 byłem święcie przekonany że 2.4 ma łańcuch, i tak mam w instrukcji.
pozdro

#19 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:16

Marek_R, w serwisie co prawda nie widziałem tego ale caly czas twierdzili ze jest pasek... Moze rzeczywiście jest lancuch ale wtedy yo bym mial sieczke z silnika a tu sie nic nie stalo... wiec nie wiem jak to wszystko rozumiec

#20 Bezimienny Gość.RaV._*

Bezimienny Gość.RaV._*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2008 - 07:25

Ja wymieniłem wszystko przez co przechodzi pasek, łącznie z pompą wodną. Z tego co wyczytałem pompę powinno wymieniać sie co 80 tys. są różne szkoły ;P





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych