Skocz do zawarto艣ci


Witaj.

W przypadku niejasno艣ci, problem贸w z rejestracj膮 prosimy o kontakt przez formularz zg艂oszeniowy (lewy, g贸rny r贸g tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak si臋 da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdj臋cie

Potr膮cenie pieszego Ruda 艢l膮ska :-(


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 2251
  • Do艂膮czy艂:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imi臋:Micha艂
  • Sk膮d::Tarnowskie G贸ry
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 11:43



#2 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 8213
  • Do艂膮czy艂:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imi臋:Darek
  • Sk膮d::Malbork
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 11:52

...bez komentarza :torba

#3 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzale偶niony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Do艂膮czy艂:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imi臋:PT Cruiser Girl
  • Sk膮d::----
  • P艂e膰: Nieustawiona

Napisano 25 marzec 2014 - 12:05

ale te偶 kurde kole艣 wszed艂 na pasy nawet si臋 nie rozgl膮daj膮c!
nie m贸wi膮c ju偶 o tym 偶e z drugiej strony jecha艂y auta z du偶膮 pr臋dko艣ci膮!

#4 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 688
  • Do艂膮czy艂:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imi臋:Micha艂
  • Sk膮d::wielkopolska
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 12:26

a po co rozgl膮da膰 si臋 czy co艣 nadje偶d偶a, to efekt kampanii reklamowej kt贸ra zrobi艂a z pieszych "艣wi臋te krowy" , co nie zmienia faktu 偶e przystanek + przej艣cie dla pieszych do lampka ostrzegawcza dla ka偶dego kierowcy

#5 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 5814
  • Do艂膮czy艂:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imi臋:Bartek i Monika
  • Sk膮d::TarnowoPodg贸rne
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 14:30

kierowca samochodu m贸g艂 nie widzie膰 pieszego zas艂ania艂 mu autobus

co nie zmienia faktu 偶e przystanek + przej艣cie dla pieszych do lampka ostrzegawcza dla ka偶dego kierowcy


sadze ze wina le偶y po stronie pieszego jak i kierowcy.
reakcja tych 2 os贸b co sz艂o z tyn kolesiem by艂a pi臋kna zamiast podej艣膰 udzieli膰 pierwszej pomocy to ucieczka :glupek

#6 reyo

reyo

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 295
  • Do艂膮czy艂:  10 pa藕 2011
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 A LPG
  • Imi臋:Piotr

Napisano 25 marzec 2014 - 14:51

Przecie偶 ten go艣膰 nawet nie patrzy艂 co si臋 dzieje na pasie na kt贸rym w艂asnie si臋 znajduje! ***** jak jak nienawidz臋 takich debili, a spotykam si臋 z takim zachowaniem na ka偶dym kroku. Wchodzi taki ciul na pasy, ostentacyjnie nie patrzy i wydaje mu si臋, 偶e mam za niego my艣le膰!

#7 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 2083
  • Do艂膮czy艂:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imi臋:Sergiusz

Napisano 25 marzec 2014 - 14:53

Jednego w miesi膮cu mo偶na :cwaniak

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽  聽
  • Posty: 13783
  • Do艂膮czy艂:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imi臋:miecio
  • Sk膮d::krk
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 16:16

ewidentnie wina kierowcy auta czerwonego , zauwazcie ze ten bus z rejestratorem ruszyl, zatrzymal sie na osi jezdni i zatoki, a czerwone auto wyprzedzalo pomimo linii ciaglej jak przed kazdym przejsciem, poszkodowany widac katem oka zauwazyl ze bus sie zatrzymal i wszedl na przejscie, wiec michal nie dupcyj tu o swietych krowach, jak tylko jestes kierowca a nie pieszym czasami to zycze ci podobnej sytuacji to bys sral w pory,... :miecio

#9 Rodzynka

Rodzynka

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 972
  • Do艂膮czy艂:  15 sie 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT M
  • Imi臋:Anna

Napisano 25 marzec 2014 - 16:35

Mieciu nie zgodz臋 si臋 z Tob膮- nie mia艂e艣 nigdy takiej sytuacji, 偶e omija艂e艣 autobus w zatoczce? Nie wierz臋... Szczeg贸lnie, 偶e kierowcy bus贸w wrzucaj膮 kierunek i wje偶d偶aj膮 ko艂em na pas ruchu i we藕 zgaduj czy on zatrzyma si臋 czy jednak wymusi i wjedzie Tobie przed mask臋... . te偶 zaczn臋 si臋 rozgl膮da膰 za kamerk膮, mia艂am dzisiaj podobny przypadek na uliczce osiedlowej. Zza samochodu zaparkowanego cz臋艣ciowo na chodniku, cz臋艣ciowo na jezdni wyskoczy艂a mi dziewczynka, kt贸ra 偶egna艂a si臋 z kole偶ank膮, na samym 艣rodku skrzy偶owania i nic a nic nie spojrz艂a czy z jej prawej strony nic nie jedzie , kole偶anka po lewej by艂a wa偶niejsza. Ja zahamowa艂am gwa艂townie, a dziewczynk臋 wmurowa艂o. 呕adnego przepraszam nic... Nawet nie zd膮偶y艂am spojrze膰 czy za mna nic nie jedzie, a hamulce w pitku nie s膮 takie najgorsze.

Nie jecha艂am szybko bo akurat o tej porze w tym miejscu stoi mn贸stwo samoch贸d贸w zaparkowanych cz臋艣ciowo na jezdni. Ale manerw ich omini臋cia trzeba wykona膰 zdecdywoanie, bo jest ma艂o miejsca 偶eby si臋 schowa膰 kiedy jedzie co艣 z naprzeciwka.

Wsp贸艂czuj臋 kierowcy tego czerwonego samochodu. Pieszy ewidentnie nawet nie spojrza艂. Autobus w zatoczce to 偶adne wyt艂umaczenie, ale klasyczny przypadek wpakowania si臋 pod samoch贸d. Pot臋piam zachowanie tych pa艅, kt贸re odwr贸ci艂y si臋 jak zobaczy艂y co si臋 sta艂o. Chwali膰 kierowc贸w, kt贸rzy zatrzymali sie i szybko wezwali pomoc....
Pieszy musi mie膰 pokor臋, ja rozumiem 偶e s艂abszy itd. ale to co wyprawiaj膮 piesi to poj臋cie przechodzi. Nie bez powodu od przedszkola ucz膮 przechodzenia przez jezdni臋, tylko jak wida膰 dalej nie zawsze si臋 z tego umiej臋tnie korzysta...

#10 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 3318
  • Do艂膮czy艂:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imi臋:Tomasz
  • Sk膮d::Sob贸tka
  • P艂e膰: Nieustawiona

Napisano 25 marzec 2014 - 16:52

Rodzynka, szkoda 偶e nie ma guziczka "lub臋 to!" :tak

#11 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Do艂膮czy艂:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imi臋:Patryk

Napisano 25 marzec 2014 - 16:54

Czerwone auto fakt nie ustapilo pierwszenstwa pojazdowi wyjezdzajacemu z zatoki, ale pieszemu sie nalezalo... Gdyby stosowal sie do zasady ograniczonego zaufania to by nie wlazl pod kola, a swoja droga skupil swoja uwage tylko na przeciwny pas ruchu z gory zakladajac ze bus go wpusci.
Ja nie ukrywam ze odkad zaczalem jezdzic tramwajem do pracy to zaczalem zwracac uwage na wszystkich oszolomow z klapkami na oczach co wydaje im sie ze sa krolami chodzac po pasach... 50% ludzi spoglada lewo prawo i leb pod nogi nawet nie zastanawiaja sie czy na pewno auto sie zatrzyma, a moze kierowca zaslabnie za kolkiem i co tez obwinicie kierowce? Przykladow mozna produkowac setki a kazdy co ma mozg to powinien sie wiiedziec ze jak nie pomysli za dwoch to moze szczesliwie do domu nie wrocic

A tak poza tym to ja sie pytam kto zabezpieczyl miejsce wypadku? Czy waszym zdaniem mozna bylo w tym miejscu bezpiecznie przeprowadzic czynnosci zwiazane z pierwsza pomoca? Juz nie wspomne o oszolomie z czerwonego wozika co zamiast zajac sie poszkodowanym zbiera z ulicy klamoty

A co do wypowiedzi miecia to heh po pierwsze zeby busik mial pierwszenstwo trzeba by udowodnic ze mial wlaczony kierunkowskaz, po drugie ciezko jest wyprzedzic pojazd ktory dopiero ma zamiar wlaczyc sie do ruchu, po trzecie czerwony wozik nie narusza przepisu zwiazanego z podwojna linia ciagla :p a co do busika to iest jeszcze przepis ktory umozliwia jemu wyjazd z zatoki pod warunkiem ze nie spowoduje niebezpieczenstwa, jezeli kierowcal widzial w lustrku ze pojazd zapier... To nie ma prawa sie wlaczyc bo swoim manewrem zagrozi pasazerom ktorych wiezie :p

#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽  聽
  • Posty: 13783
  • Do艂膮czy艂:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imi臋:miecio
  • Sk膮d::krk
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 18:11

ja bynajmniej ekspertem ruchu drogowego nie jestem ale analizuje i w pierwszych kadrach widac ze z proporcji kamerka jest tak zamontowana jak auto /bus/ jedzie prawym pasem to mozna myslec ze os pojazdu bedzie mniej wiecej 1/4 od prawej strony, i tak tez wjechal w zatoczke os jest na srodku zatoczki, potem osoby najprawdopodobniej pasazerowie busa ida na przejscie dla pieszych, bus rusza, i do momentu zatrzymania wyjechal na droge jakos 60-80 cm , na osi czasu wynika mi to ze skoro dajmy na to czerwony samochod jechal 50 na godzine to w momencie kiedy bus ruszyl mozemy policzyc 50 km/godz daje 50000 metrow/3600 sekund, skoro ruszyl i sie zatrzymal przed przechodzacymi pieszymi uplywa 6 sekund co widac z filmiku to wynika ztego ze auto bylo to czerwone w odleglosci 83 metrow wiec niech mi nie dupcyjcie ze nie jest to wina czerwonego auta bo tak czy siak przekroczyl linie ciagla w momencie kiedy bus stal,.. ja osobiscie uwazam na busy a tym bardziej pieszych bo i w takiej roli wystepuje, ale na chnskiego boga trzeba miec oczy zwlaszcza jak sie siedzi za kolkiem, pieszy jest apsolutnie bez winy, zauwazcie ze widzial bus ktory juz wyjechal z zatoczki i sie zatrzymal, pieszy patrzyl na prawa strone za moment na nadjezdzajace auta
dupa , przykra sprawa a faktycznie ten starszy czlowiek z czerwonego strasznie niepociumany, zbiera berecik a nie interuje sie poszkodowanym,...koszmar
rozynka nigdy nie mialem sytuacji jak auto stalo w zatoczce to sie go nie omija,..
jak czescia auta wyjezdzajacy z zatoczki sie wychyli na jezdnie to tak to jest omijanie, ale nigdy ja takiej sytuacji nie doswiadczylem, jak juz to bardzo czesto doswiadczam zatrzymania sie i wpuszczenia przed siebie,.. moze jestem zbyt zachowawczy ale coz,...
cwaniakow bym tepil strasznie gdybym mial taka wladze co pedza buspasem , ale bynajmniej w krk autobusy i busy puszczam przodem nie dlatego ze sa wieksze ale to ich robota i wioza ludzi,...

#13 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 785
  • Do艂膮czy艂:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imi臋:Tomasz
  • Sk膮d::Legnica
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 19:07

ewidentnie wina kierowcy auta czerwonego

miecio masz absolutn膮 racj臋, win臋 za ca艂e zdarzenie ponosi kierowca czerwonego samochodu a przy tym;
- z艂ama艂 przepis przekraczaj膮c podw贸jn膮 ci膮g艂膮 przed oznakowanym przej艣ciem dla pieszych, omijaj膮c/wyprzedzaj膮c pojazd na przej艣ciu dla pieszych,
- omija艂 pojazd poprzedzaj膮cy kt贸ry ust臋powa艂 pierwsze艅stwa pieszemu na oznakowanym przej艣ciu,
- pieszy by艂 ju偶 na oznakowanym przej艣ciu,

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽  聽
  • Posty: 13783
  • Do艂膮czy艂:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imi臋:miecio
  • Sk膮d::krk
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 19:43

jak ide z aksia to na przejciu dla tych co chodza z buta zawsze daje komend臋 stoj, zdziwienie osob co przechodz膮 obok ,..pies staje potem komenda row i idziemy tak samo nawet jak przechodzimy ulice w miejscu nie oznaczonym stoj 3 sekundy i row,... pies si臋 nauczyla i jest madrzejjsza ni偶 niejeden cz艂owiek,... :miecio
mo偶e podupcony jestem ale chce dorwa膰 gwizdek taki policyjny z kulka w srodku i gwizdac na patafianow co przechodz膮 na czerwonym swietle to sa dopiero patafiany do dupa,... :miecio

#15 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽
  • Posty: 5814
  • Do艂膮czy艂:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imi臋:Bartek i Monika
  • Sk膮d::TarnowoPodg贸rne
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 20:12

mo偶e podupcony jestem ale chce dorwa膰 gwizdek taki policyjny z kulka w srodku i gwizdac na patafianow co przechodz膮 na czerwonym swietle to sa dopiero patafiany do dupa,... :miecio


m贸wisz masz

http://allegro.pl/gw... ... 67348.html

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽  聽
  • Posty: 13783
  • Do艂膮czy艂:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imi臋:miecio
  • Sk膮d::krk
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 20:42

bartellomeo dzi臋ki za info , sam nie wpad艂em na to allegro bo nie korzystam,. ale dzi臋ki
wierz mi ze kupuje i jak se na lbie zamontuje kamerke to z przej艣膰 dla pieszych zmontuje filmiki :miecio

#17 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 10256
  • Do艂膮czy艂:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imi臋:IzaBell'a

Napisano 25 marzec 2014 - 21:32

miecio, przypomn臋 Ci, 偶e Ty te偶 by艣 wpad艂 pod ko艂a samochodu... tak si臋 rozgl膮dasz przechodz膮c przez jezdnie w Krakowie :cwaniak

#18 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 688
  • Do艂膮czy艂:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imi臋:Micha艂
  • Sk膮d::wielkopolska
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 21:34

Miecioje偶d偶臋 du偶o a nawet bardzo du偶o i to co si臋 dzieje od czasu emisji kampanii reklamowej "zwolnij...itd." to istne szale艅stwo, czemu w kampanii nie mam mowy nic o ilo艣ci wypadk贸w gdzie pieszy wtargn膮艂 nagle pasy, nawet 40 km/h mo偶e w takim wypadku by膰 o wiele za szybko. Miecio pasy nie zwalniaj膮 pieszego od my艣lenia ( w tym przypadku nie zauwa偶y艂em 偶eby potr膮cony cho膰 przez chwilk臋 spojrza艂 co si臋 dzieje na drodze), faktem jest r贸wnie偶 偶e kierowca czerwonego auta te偶 ponosi win臋 za potr膮cenie,

#19 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •  聽  聽
  • Posty: 13783
  • Do艂膮czy艂:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imi臋:miecio
  • Sk膮d::krk
  • P艂e膰: M臋偶czyzna

Napisano 25 marzec 2014 - 21:44

bell ja igra艂em z ogniem na wlasna prosbe przechodz膮c w miejscu mocno niedozwolonym, przyznasz, ...po zmroku w kamufla偶u moro,... si臋 mi dostalo ju偶 takiej operacji nie robie,... mam odblaski teraz ;P
:miecio

[ Dodano: 2014-03-25, 21:44 ]
michal nie dupcyj to nie by艂o wtargniecie na jezdnie,...
proponuje jedz do Niemca i gwarantuje ci ze nie przekroczysz w miescie 50/godzine
a jak tylko zobaczysz pieszego przed przej艣ciem to hampel a ju偶 nie wspomn臋 o ludziach na rowerach,... wiec nie dupcyj bo i tak wcze艣niej si臋 zastanow co piszesz
podpisano
:miecio

#20 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •  聽
  • Posty: 3318
  • Do艂膮czy艂:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imi臋:Tomasz
  • Sk膮d::Sob贸tka
  • P艂e膰: Nieustawiona

Napisano 25 marzec 2014 - 22:11

Napisz臋 ta偶 co艣 :]
W/g przepis贸w winny jest pieszy i tu nie ma dyskusji.
Poni偶szy zrzut nie pokazuje, 偶e czerwony samoch贸d przejecha艂 lini臋 ci膮g艂膮.
Sprawa jest prosta, samoch贸d nie wyprzedza艂, potr膮ci艂 pieszego, kt贸ry przechodzi艂 z prawej strony i uderzy艂 praw膮 stron膮 samochodu i tylko dobry prawnik potr膮conego i brak prawnika kierowcy mog艂aby zmieni膰 t臋 sytuacj臋 prawn膮.
Inn膮 rzecz膮 jest, kto co powinien i jak si臋 zachowa膰 to ju偶 inna sprawa, a ju偶 karygodne jest zachowanie innych uczestnik贸w po zdarzeniu, a szczeg贸lnie kierowcy busa.

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  wypadek.JPG   190,33 KB   20 Ilo艣膰 pobra艅






Podobne tematy Zwi艅

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych