Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 sierpień 2014 - 16:29

Witajcie!

To mój pierwszy post, więc pozwólcie, ze się przedstawię.


Mam na imię Przemek, liczę 23 wiosny, kocham motocykle (nawinąłem nimi na koła ponad 100k km), w życiu miałem już sporo samochodów - od golfa I Cabrio przez Astrę H GTC, Opla Calibrę Young, Opla Astrę H Kombi CDTI, Alfę 147 1.6, Fiata Bravo 1.9 JTD, Punto JTD, Astrę G i pewnie kilka innych które pominąłem - obecnie nabyłem chryslera - pewny samochód z pewnych rąk który ma hak, niski przebieg, jest bezwypadkowy i ma służyć jako drugi samochód (w sensie ten na co dzień) do tłuczenia kilometrów i ciągniecia przyczepy kempingowej, przyczepy z 1-2 motocyklami, kupiony został głównie ze względu na wygląd, stan, niską cenę i niski przebieg.

Więc...

Od prawie roku jestem właścicielem egzemplarza z 2004 roku z benzynowym silnikiem 1.6 115 KM. Samochód kupiłem z przebiegiem 49.000, obecnie przejechane ma 67.000 pół roku temu przeszedł gazowanie - instalacja sekwencyjna BRC z butlą w miejscu koła zapasowego (28dm3) mieści zwykle 23 'litry' gazu i pozwala na pokonanie ok 250-275 KM.


Niedawno rozwiązałem problem szyb i pozbyłem się kłopotu z niedziałającym podświetleniem radia (mam cd + kasety) (a właściwie zrobił to mój wujek - na co dzień zajmujący się naprawą telewizorów), ale do rzeczy...

Zamontowałem CB Radio i podgrzewaną mate do fotela - nagle okazało się, że poszedł bezpiecznik, wymieniłem, poszedł kolejny raz - mata ma 60W, czy instalacja w tym samochodzie jest tak słaba? Wczesniej jeździłem Astrą H 1.9 CDTI i zawsze miałem podpięty tablet do ładowania (2.1A), Matę elektryczną, CB radio, czasami laptopa, a nawet zdarzało TV Z konsolą PS2 (przez przetwornicę) I samochód normalnie funkcjonował! Czy to normalne zjawisko w tym samochodzie?

Przechodząc jednak do konkretniejszych rzeczy rzeczy - chciałem zapytać o to czy dużym problemem będzie zamontowanie w moim pojeździe tempomatu? To urządzenie bez którego nie wyobrazam sobie jazdy samochodem i bardzo przeszkadza mi jego brak w moim PT!

Chciałbym również mieć komputer pokazujący zasięg, spalanie średnie, chwilowe - da się zamontować jakieś oryginalne? Czy są jakieś niedrogie akcesoryjne?

// Może są jeszcze jakieś inne ciekawe rzeczy / akcesoria do PT?

Witam serdecznie, pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

#2 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 16:36

Vadimus, ja cię proszę 1,6 i hak ,do tego jeszcze ma być zagazowany, porażka :kawka hmm

#3 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 17:34

Vadimus, ja cię proszę 1,6 i hak ,do tego jeszcze ma być zagazowany, porażka :kawka hmm


Znam super gościa co ma hak w "cienkolu" i daje rade z duuuużymi ciężarami :-)

#4 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 15 sierpień 2014 - 17:39

Vadimus, :bry gdzies na forum już był temat o zakładaniu tempomatu, musisz poszukać. :)

#5 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:15

Widzę że lubisz gadgety :chory
Na twoim miejscu podpiął bym wejście zapalniczki bezpośrednio pod aku i nie będzie problemu. Chyba że chcesz bardziej "elektrycznie" ale wtedy poczekaj na opinię fachowców

[ Dodano: 2014-08-15, 20:12 ]
hak nie stanowi problemu! Maluchy (F-126p) ciągnęły przyczepki Niewiadów

[ Dodano: 2014-08-15, 20:15 ]
Tak na marginesie: jeździsz z tempomatem po mieście??

#6 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:21

1.6 trochę mało i gazik hmm hmm hmm

#7 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:24

Vadimus, :bry gdzies na forum już był temat o zakładaniu tempomatu, musisz poszukać. :)


Czyli temat w moim 1.6 nie różni się od zakładania tempomatu w 2.0 itd. ?

hak nie stanowi problemu! Maluchy (F-126p) ciągnęły przyczepki Niewiadów


Właśnie tego typu przyczepkę planuję zakupić (3 osobową, mała, tanią - do 4500 PLN)

Mocy w chryslerze jest odpowiednio dużo. Kupiłem ten samochód z myślą o własnym życiu i portfelu, poprzednie (zwykle 1.9 Diesle ponad 120 - konne) za bardzo kusiły do szybkiej jazdy i po wielu sytuacjach na drodze postanowiłem jeździć bardziej zgodnie z przepisami. Zakres obrotów użytecznych w PT jest niewielki w porównaniu np. do punta, które miałem lekkie (3d), z dużym momentem i mocą (1.9 po chipie), ale samochód już na typ etapie życia powoli traktuję jako taczki niż zabawkę, bo jeżdże sporo, a Pt mi się podoba wizualnie, ma dużo miejsca na kubki z piciem, jest wygodny i jeździ jak czołg - ma esp, szeroki rozstaw osi, bardzo stabilnie zachowuje się na drodze.


//Na deser przyspieszanie mojego punciaka :d

... e2WuWHaWjw

#8 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:33

to ciężko będziesz miał z taka przyczepka ,,,,,ja swoim targałem 4 osobową i ciężko było
http://www.fotosik.p...91843777db.html

[ Dodano: 2014-08-15, 20:33 ]
To już łatwiej było z tym
http://www.fotosik.p...240413f81c.html

#9 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:34

nudelek, poczytaj jakimi gościu autami jeździł, a na co teraz się przesiada to mnie dziwi będzie zawiedziony na maxa :cwaniak

#10 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:37

a Pt mi się podoba wizualnie,

...i tak to ma pozostać :cwaniak

#11 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:11

nudelek, poczytaj jakimi gościu autami jeździł, a na co teraz się przesiada to mnie dziwi będzie zawiedziony na maxa :cwaniak


Jeżdżę tym od ponad pół roku i jestem zadowolony nie w każdym wozie chodzi o tole ma koni i w ile osiąga 'setkę', a PT to jeden z tych wozów w których zdecydowanie bardziej chodzi o inne parametry - swobodę, wygodę, sielankę, przygodę i kilka groszy (więcej) w portfelu.


co do przyczepki - czasami targam nim swoje motorki taką małą przyczepką DMC do 750KG, wkładam na nią po 400 kg i da się jechać - kwestia znajomości silnika, jego obrotów użytecznych, używania głowy do jazdy (np. nie hamować i przyspieszać niepotrzebnie) i da się jechać, a i spalanie wtedy nawet nie takie tragiczne...

Astrę kombi miałem jednocześnie i postanowiłem niedawno ją sprzedać - pozbyłem się części gotówki inwestujac ją w frezarkę, a zamiast astry planuję kupić auto na weekendowe wypady - MX-5, MR2, albo coś innego niezbyt drogiego bez dachu,

kiedyś jeśli miałbym więcej kasy chciałbym kupić vectrę OPC, albo signum, koniecznie z 5-biegową skrzynią (remontowałem 6 w astrze przy 110 k km, 2,5 miliona opli ma wadliwe skrzynie, a konkretnie źle dobrane łożyska w 6-biegowych skrzyniach M32 - zaczyna sypać się teraz mojemu tacie w Insigni po 5 latach przy przebiegu 150k - koszt remontu ok. 2000 pln), tempomatem, szyberdachem, kolorową navi, grzanymi siedzeniami i motorem 1.9 120KM - ale to nie temat na forum o PT :d Możecie ew. poczytać jeśli Was interesuje na stronie mojego mechanika (którą sam mu kiedyś zrobiłem! i któremu sprzedałem w/w astrę kilka miesięcy po remoncie skrzyni) http://www.auto-krak... ... -opel-m32/


Dziękuję za aktywność w temacie i odpowiedzi!

#12 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:27

Vadimus, no to jak ci pasi pituś 1,6 to git, ja mam w rodzinie dwa :1.6 :2.2 jeżdżę oboma ,niebo i ziemia hmm

#13 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:29

a Pt mi się podoba wizualnie,

...i tak to ma pozostać :cwaniak

dobre

#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:40

Kup porządną wtyczkę do CB radia instalacja w PT jest obliczona i zaprojektowana na 180 watt ciągłego obciążenia i zabezpieczona 20 A bezpiecznikiem - jak sam nic nie spieprzysz to nie siądzie .Problem z kijowymi wtyczkami od ładowarek i innego sprzętu był już przerabiany .\
Do tego silnika tempomat jak do wersji CRD - przepustnica elektroniczna i wymaga w kodowania opcji w sterowniku silnika .

Uniwersalne moduły komputera samochodowego możesz kupić za 280 zł max i zamontować , co i jak będą pokazywać zależy tylko od modułu .
Jak przedmówcy 1,6 to auto mułowate i do ciągniecia przyczepy absolutnie się nie nadaje ale skoro chcesz Twoja wola .

#15 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:41

Widzę że lubisz gadgety :chory
Na twoim miejscu podpiął bym wejście zapalniczki bezpośrednio pod aku i nie będzie problemu. Chyba że chcesz bardziej "elektrycznie" ale wtedy poczekaj na opinię fachowców

Mam swój ulubiony rozdzielacz na 3 gniazda, z niego włącza się wraz z zapłonem ładowarka na 2x usb, cb radio i navi, w Zimie chciałbym podpiąć jeszcze matę i boje się, że może ten silnik nie produkuje aż tyle prądu i rozładowałbym akumulator gdybym w przypływie poczucia swobody kiedyś podpiął jeszcze ładowarkę do laptopa, a w ogóle na długie trasy chciałbym mieć auto jak najbardziej zbliżone do tego co lubię i jest dla mnie wygodne, bo wtedy jest mi dobrze jechać, więc w aucie musi być ładowarka, klima, nawigacja, komputer pokazujący spalanie średnie, chwilowe i zasięg, CB radio, a w zimie ciepły fotel, chciałbym też czujniki parkowania i szyberdach, ale to raczej chyba nie w tym samochodzie :d


[ Dodano: 2014-08-15, 20:15 ]
Tak na marginesie: jeździsz z tempomatem po mieście??


Generalnie mieszkam w miejscowości oddalonej o 20 km od Mielca, 20 od Dębicy i 20 od Kolbuszowej, więc żeby gdzieś się dostać najczęściej wjeżdżam na minium 15 km prostej drogi, poza tym często robię trasy Rzeszów (60 km), kilka razy w roku Wrocław, Rozewie i wtedy nie musiałbym myśleć o naciskaniu pedała przez 700 kilometrów, poza tym myślę, że to dobry patent leżący na półce między pomysłem 'Manual' a 'Automat', tylko nie wiem czy w PT był tempomat zwykły czy aktywny...

Poza tym bez tempomatu jeździ się bardziej ekonomicznie, bo jeśteś w stanie przewidzieć kształt terenu, a 'głupi' tempomat nie, jednak odpowiadając na pytanie: czasem tak, bo raczej unikam wyjeżdżania kiedy jest duży ruch, lubię tempomat, a poza miastem dość często jeżdże po płaskim terenie, choć czasem wyjadę sobie też i w góry - wtedy tylko 'pedały' ;)


// andreeas7, Dziękujeza odpowiedź, widze, że jesteś ekspertem :d Chciałbym bardzo te 2 rzeczy (tempomat i komputer) mieć u siebie - dużo w sumie muszę $$ na to przygotowac?

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:48

Z Twoimi życzeniami to tylko tempomat w automacie , w manualu się nie sprawdza - zwłaszcza w silniku który wymaga wachlowania lewarkiem jak rośnie obciążenie i zmiany biegów , zresztą ten silnik radzi się tylko na 3 pierwszych biegach , na pozostałych totalny muł .

Komputer z podłaczeniem ok 380 -450 zł
Tempomat z czesciami i programowaniem 300-600zł

#17 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:53

Vadimus, I tyle w temacie.Jeżeli ktos wie do czego służy tempomat i potrafi go używać to ok
Moje wczesniejsze pytanie było nieco zgryźliwe :lol :chory

#18 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 sierpień 2014 - 04:36

maro20, Zdaje sobie z tego sprawe :d Uwielbiam tempomat, nie wyobrażam sobie bez niego życia no i uwielbiam wiedzieć ile kosztuje mnie dojazd, bo samochodu używam do pracy. :)


andreeas7, Czy w wypadku instalacji gazowej odczyty są prawidłowe? Jak jest z realnością wskazań? :diabelek

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 sierpień 2014 - 07:18

Vadimus,
W przypadku gazu, zapomnij ? - w przypadku benzyny tez to będą tylko przypuszczenia skorygowane kilkoma próbami z ustawień i prób zużycia - to tylko dodatkowy świecący gadżet wykorzystujący kilka sygnałów z auta , nie do końca mający pokrycie z rzeczywistością .

#20 Bezimienny Gość.Vadimus_*

Bezimienny Gość.Vadimus_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 sierpień 2014 - 10:39

andreeas7, miałem kiedyś takie cudo podpinane do OBD które działało z aplikacją na tablecie i pokazywało prędkości kół, liczniki, spalanie itd. Czy dokładność w tym wypadku będzie podobna?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych