Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ogromna prośba, prosze o pomoc przy zakupie pierwszego PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 03 wrzesień 2014 - 17:52

klaus70, ja subiektywnie nawet nie zawracałabym sobie nim głowy z kilku powodów :
1. Wersja uboga bez skóry,która bardziej mi pasuje,bez szyberdachu i dymnych szyb
2. Bałabym się, że zepsute wspomaganie to nie koniec kłopotów hmm
Jednak to moje zdanie. Podobno kobiety kupują auta w specyficzny sposób.Jest tyle ciekawych ofert,że jest w czym wybrać :piwo Grunt to nie zniechęcać się

#42 klaus70

klaus70

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 7
  • Dołączył:  02 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 A Gaz
  • Imię:Klaudiusz
  • Skąd::Wojkowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 wrzesień 2014 - 10:18

No... ja na te szczegóły nie zwróciłem uwagi ale przyznam ze nie są one az tak istotne dla mnie .dzwonilem do Poznanskiego serwisu no i niestety informacje mnie interesujące może udzielić mi tylko serwis w którym auto bylo serwisowane tak podobno jest w chryslerze :/ mam jeszcze jedno pytanie , gosc twierdzi iż koło pasowe pompy wspomagania wisi na pasku myślę iż w najgorszym przypadku zawarta jest pompa wspomagania ale czy to może sugerować jeszcze jakies poważniejsze usterki ? hmm sama pompa mnie nie przeraża :cwaniak

#43 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 04 wrzesień 2014 - 13:18

klaus70, z tego co wiem - jeżeli auto jest serwisowane w ASO Chryslera to informacje o jego naprawach są dostępne wszędzie. Jeżeli PT był naprawiany u Pana Józia to niestety nie dojdziesz...

ale przyznam ze nie są one az tak istotne dla mnie


i słusznie :)

#44 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 wrzesień 2014 - 13:53

klaus70, dlatego każdy dobiera to co lubi i jeździ tym czym lubi :piwo od strony technicznej poradź się naszych doktorków chociaż podtrzymuję,że nie wiadomo co jeszcze "w trawie piszczy" hmm

#45 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:18

Witam klaus70,
Niepokoi mnie ta cena. Niska jak na ten rocznik. Pytan do sprzedającego jest mnogo. Przy tym przebiegu to rozrząd powinien być wymieniony. Bo producent zaleca co 100 000 tysięcy. Teraz trzeba się dowiedzieć ile kosztuje pompa z kompletną wymianą. Do tego wymiana płynów eksploatacyjnych. W jakim stanie są hamulce, klima i.t.d. policzyć wszystko i wtedy zobaczyć czy nie lepiej kupić Pt drozszego i o którym coś wiadomo bo z ogłoszenia nic nie wynika.
Pozdro :ziom

#46 klaus70

klaus70

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 7
  • Dołączył:  02 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 A Gaz
  • Imię:Klaudiusz
  • Skąd::Wojkowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2014 - 16:55

:chory witam ;) zamiast mózgu mam już gąbkę .... znalazłem dojscie do sprawdzenia nr.vin . Mieliscie racje dane są dostepne z calej europy a przynajmniej z Niemiec wiec panienka w Poznańskim serwisie mnie zbyła
No ale nikt nie mówił ze będzie łatwo i stad moje kolejne pytanie . Czy wersia Emotion One ma jakies dodatkowe oznaczenia zapisane w nr vin .juz jednego takiego widziałem do sprzedania i był podany numer kolejny tej wersji bo ponoć wyszlo ich tylko 250 szt ?
Dzieki za wszystkie podpowiedzi ;)

#47 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:28

klaus70, Tak wyszło 250 sztuk. Świadczy o tym tabliczka znamionowa z nr kolejnej sztuki.W temacie "emotion one" jest nawet poruszony ten temat i link do ogłoszenia z takim autkiem w Kutnie chyba
Myślę,że vin niekoniecznie musi zawierać taką informację hmm

#48 klaus70

klaus70

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 7
  • Dołączył:  02 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 A Gaz
  • Imię:Klaudiusz
  • Skąd::Wojkowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2014 - 19:49

Temat już zgłębiony :alko znalazłem rozprawke na ten temat na fotum ale o vin nikt nic nie pisał pojade to zobacze na miejscu :cwaniak

#49 Bezimienny Gość.rosso_*

Bezimienny Gość.rosso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:03

Witam wszystkich serdecznie! :bry

mam nadzieje ze znajdę pomoc przed zakupem wśród Was

jakieś uwagi i rady bardzo bardzo mile widziane,

tego z Elbląga chętnie bym zobaczyl za 12 700 (jestem z Gdanska)

kieuje sie glownie : automat okolo 120 przbieg (nie wiekszy niz 150) chetnie skóra i oczywiscie sluszny czarny kolor.

moje znaleźne:

http://otomoto.pl/ch...-C34275202.html

http://otomoto.pl/ch... ... 35263.html

http://otomoto.pl/ch... ... 22149.html

chętnie szybko dołączę do rzeszy pitków:)

#50 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:26

oczywiscie sluszny czarny kolor.

:piwo :brawo
Z komisami z Torunia mam złe wspomnienia, jeśli w sobotę jechałabym do Bydgoszczy mogę go obejrzeć. Ten ze Szczecina nie jest CZARNY :diabelek Natomiast ten z Elbląga wygląda dość ładniutko,ale pamiętaj że 2,4 w automacie lubi troszkę więcej pić ma wszytko co chcesz. Wersja ameryk i ma właśnie takie "przedziwne " rozwiązanie z otwieraniem szyb na panelu jak u mnie :/ czyli tylne otwierasz tylko z tyłu...wybór nalezy do Ciebie :piwo

#51 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:31

rosso, odnosnie przebiegu powiedz komisantowi jaki by ciebie interesowal a napewno taki ci ustawi
Na to nie ma co zbytnio patrzec lepiej ocenic po stanie auta

#52 Bezimienny Gość.rosso_*

Bezimienny Gość.rosso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:47

Aischa4,

fakt w Szczecinie bardziej granat to chyba z podniecenia przed zakupem nie ogarniam kolorów.
Z Toruniem jeśli faktycznie jest po drodze dla Ciebie to byłbym rad (bardzo). :jupi
A z Elbląga z 2,4 zastanawiam się nad instalacja gazowa, bo faktycznie się zadłużę..


bartek_sz3,

dobra rada, chyba zbyt naiwnie i ze zbyt dużą nadzieją i wiarą w ludzkość podchodzę do autentyczności przebiegu hmm

#53 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:54

z podniecenia przed zakupem nie ogarniam kolorów

:haha strach sie bać ....to może poszukam Ci czerwonego hmm

Z Toruniem jeśli faktycznie jest po drodze dla Ciebie to byłbym rad (bardzo)

na 90 % będę jechać . Ja mam do Torunia 55 km więc jeśli nie uda mi się wybrać do B-szczy to dam Ci znać. Te komisy są otwarte nawet w niedzielę.W Lubiczu (15 km) od Torunia mieszka Gnatek,ewentualnie może też napisz do niego :piwo

#54 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 12:55

Witam
Bartek to fakt. Te przebiegi km w tych wszystkich Pt są śmieszne. Moim zdaniem wszystkie te liczniki powinny się zaczynać od 200 000 przynajmniej. Widać po ogłoszeniach "tanio kupić drożej sprzedać" Nic z ogłoszeń nie wynika. Trzeba podjechać i luknać. Ja całr czas aie upieram co do eksploatacji Pt. Czyli cena plus co po zakupie trzeba będzie zrobić na dzień dobry.
Pozdro :ziom

#55 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 13:14

ten z Elbląga wygląda dość ładniutko,ale pamiętaj że 2,4 w automacie lubi troszkę więcej pić

Ale za to już można nim jechać, a nie toczyć się..... :kawka
Pozdrawiam

#56 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 13:22

Paweł ja wiem ,że 2.4 można pojechać. Kolega pewnie też doczytał moc,tylko kto jeździ Piti na wyścigi i to automatem. Sama pewnie wolałabym więcej koników...tylko z drugiej strony po co hmm
Pozostanę przy " toczeniu się" :piwo

#57 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:43

Paweł ja wiem ,że 2.4 można pojechać. Kolega pewnie też doczytał moc,tylko kto jeździ Piti na wyścigi i to automatem. Sama pewnie wolałabym więcej koników...tylko z drugiej strony po co hmm
Pozostanę przy " toczeniu się" :piwo

Mnie też wystarcza 2.0 - bo musi. Nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem "startowania pierwszym spod świateł" - ale (jeżeli za skrzyżowaniem droga się zwęża do jednego pasa) przydałoby się czasami ciut lepsze "depnięcie". Poza tym w trasie wyprzedzenie czegoś jadącego wolniej (choćby TIRa) daje mi takie przeżycia, jak jazda w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku Skodą 105L - żeby coś wyprzedzić trzeba mieć wolny przeciwny pas drogi na odcinku "jak stąd do Krakowa" (najlepiej w tym momencie mają mieszkańcy osiedli okołokrakowskich :p). Zbytnio nie narzekam - bo mój styl jazdy może usypiać innych użytkowników drogi, a jak trzeba wyprzedzić, to wyprzedzę, z tym że odbywa się to na takich obrotach, że spalanie w tym momencie nie różni się zasadniczo od spalania silnika 2.4. Dlatego też każdemu nabywcy PT z silnikiem benzynowym (a zwłaszcza ze skrzynią automatyczną) polecałbym silnik 2.4. Sobie też. :p
Pozdrawiam

#58 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:59

pablicito, ja też mam co mam i się zadowalam , staram się poruszać się na tyle na ile moc i "zwinność " mojego rumaka pozwala :piwo a jak się droga zwęża za światłami to... stosuję zasadę "zamka" :dance2 Przy moich upodobaniach do mocy za chwilę i 2,4 Gt byłoby za słabe ...ot taka natura zawsze chcemy więcej i więcej

#59 Gnatek

Gnatek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  13 lip 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Mirek
  • Skąd::Lubicz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2014 - 19:25

Witam !
Jutro oblukam tego w Toruniu, ale dopiero po południu bo rano jade do Bydzi.

#60 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 wrzesień 2014 - 07:58

pablicito, Aischa4, witam
Czego chcecie od dwójeczki? Ja smigam czy trasa czy miasto i w tyle nie zostaje. Wydaje mi się że 2,0 jest dobrym silnikiem jak na gabaryty Pt aczkolwiek wszystko zależy czego oczekujemy od Pt. Widziałem cały bagażnik itongów, ktoś prosił o wymiary bagażnika na przewóz palet euro a jeszcze ktoś inny cisnął 220 km/h
Pozdro :ziom





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych