Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Po wizycie w autoryzowanym warsztacie..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 kyniubeata

kyniubeata

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 sie 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2014 - 20:16

Dzisiaj odebrałem swoje auto z serwisu u Saka w Świdwinie. Wymiana rozrządu z ich częściami wyniosła 1470 zł. W tym robocizna 250zł, napinacz hydrauliczny 500zł, reszta to rolki,paski,pompa wody.

#22 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2014 - 20:24

kyniubeata, Krzysiek, sam jestem ciekaw jaki będzie finał tej wymiany. Jest tam paru dobrych chłopaków i podejrzewam, że właśnie oni robili Ci tę wymianę. Jest tam dużo młodzieży, nawet ostatnio dzwoniłem do Andrzeja, bo taki młodzieniec właśnie nie mógł wyciągnąć filtra oleju podczas wymiany oleju... :d
Poza tym musimy chyba się zgadać i powiedzieć mu, żeby nas traktowali ulgowo to będziemy do nich jeździć w razie czego i niech się podszkolą z PiToli...

#23 kyniubeata

kyniubeata

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 sie 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2014 - 20:38

Muszą się trochę podszkolić... zamówili rozrząd z napinaczem mechanicznym,gdzie ja im sugerowałem że jest hydrauliczny... auto 3 dni u nich stało bo musieli napinacz wymienić. Mniejsza z tym,oby autko śmigało dobrze! Ceny chyba też rozsądne mają.

#24 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:25

kyniubeata,
Ciekawe co to za napinacz hydrauliczny za 500zł ? - najtańsza oferta chryslera to 890 zł :kawka
Masz jakąś fakturę na te części

#25 kyniubeata

kyniubeata

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 sie 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:40

http://sklepjeep.red... ... ysler.html - to przykład na szybko z neta...
mam fakturę szczegółową,tak jak wcześniej w poście pisałem... z wyszczególnieniem ile i za co, a części serwis zamawiał.

#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:52

Dobra już Cie nie będę męczył , staram się nie montować towaru z tego sklepu ze względu na nie specjalna jakość produktów oferowanych dla klienta i bardzo częste reklamacje choć rzetelnie rozpatrywane .

Jakbyś sam zamawiał cześci to PT Club ma 10% upustu na cześci i to co potrzebne było do twojego auta nie przekroczyło 950 zł na 100%
2 rolki , dwa paski , pompa wody i napinacz hydrauliczny

#27 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:54

andreas jak zobaczysz moja fakturę to nie powiem po krakowsku ale się zdziwisz,... :kawka

#28 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:58

Podobnie jest z reklamacjami w warsztacie, w którym wykonywana była ta "operacja". Kiedyś wymienili mi przez pomyłkę olej w silniku (oczywiście wraz z filtrem), który wymieniłem dwa dni wcześniej u nich. Opłaca się taka wymiana po przejechanych 100 km. :d

#29 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:00

tylko urządzenie wielofunkcyjne musze podpiac co by skana zrobić,... :miecio

[ Dodano: 2014-09-12, 23:00 ]

Podobnie jest z reklamacjami w warsztacie, w którym wykonywana była ta "operacja". Kiedyś wymienili mi przez pomyłkę olej w silniku (oczywiście wraz z filtrem), który wymieniłem dwa dni wcześniej u nich. Opłaca się taka wymiana po przejechanych 100 km.

panie yodarek czy pan ma cos wspólnego z samolotami???

#30 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:04

miecio,
Mieciu dużo mnie nie zdziwi ale jak czytam takie bzdury jak wymiana rozrządu w silniku 2,0 gdzie powinno się wyjąć silnik do wymiany rozrządu trzeba odkręcić sanki zawieszenia , a co za tym idzie ustawić pełną geometrie (przód /tył 120zł) i zapłacić za usługę 250 zł 1,5 rb ze stawki warsztatowej za usługę która jest przewidziana przez producenta na 5rb min (eurotax) ,a potrafi trwać kilka dni - to zaczynam wątpić czy jest się sens udzielać na forum , sa przecież tak tanie serwisy że ogarną to za przysłowiowe piwo :cwaniak

#31 kyniubeata

kyniubeata

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 sie 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:12

Wiem że taniej by wyszło jakbym części sam zamawiał,ale... serwis daje części, serwis montuje, serwis odpowiada za całość operacji ...trochę się ostatnio przejechałem na częściach kupionych osobiście i montowanych "u kolegi" w garażu,tarcze tylne hamulcowe krzywe jak cholera (przejechałem na nich 15 km-fabrycznie źle wytoczone) w sklepie zażądali pieczątki warsztatu w którym tarcze wymieniałem!!! Że niby do reklamacji potrzebne... bo inaczej to z reklamacją krucho będzie!

#32 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:21

Andrzej, andrzejku Andreasie,.... ja przerbialem koszmar jak opisze to się zdziwisz a na marginesie to tylko napisze ze pan z serwisu w szczecinie jest autorytetem i jak osoba się dowiedziała ze pana znam osobiście to wyraz twarzy pozostawia wiele,.. padlo z ust pana ze ten pan ze szczecina jest /autorytetem/ mi wystarczylo innym pozostaje się domyslac,..

[ Dodano: 2014-09-12, 23:21 ]
:cenzura no nie potrafie dziś więcej wystukać,... jutro przeprowadzka , może ogarne ,... :miecio

#33 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:21

I Mieciu niech tak zostanie oby Maxiu długo pozostał na forum bo moje dni są już policzone - jestem wypalony ....... i zaczynam Maxa rozumieć jak go jakiś czas nie ma .

#34 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2014 - 22:34

No tak, doktory zaczynają "chorować"... Dobrze, że telefony macie :piwo
A wracając to onego warsztatu co Krzysiek opisuje, to jak im dałem namiary na części takie jakie chciałem to potrafili załatwić taniej, niż mi się udawało.
PS.
Mieczysławie Separatysto - tak, mam coś wspólnego z samolotami - wspólny los :d

#35 Kary

Kary

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 267
  • Dołączył:  22 sie 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:Karol

Napisano 19 wrzesień 2014 - 10:00

bigmeen Ja robiłem w małej mieścinie Białobrzegi gdzie jest już warsztat na warsztacie i większość tych warsztacików są na podwórkach, gdzie mechanik jest właścicielem ma 1 lub 2 pracowników nie płaci żadnego wynajmu bo robi u siebie i dlatego takie ceny.

#36 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 wrzesień 2014 - 11:21

Kary,
Wynajm warsztatu nie ma nic do tego , ani to ile firma ma pracowników - pytanie jest bardziej zasadne czy jest to firma czy warsztat krzak :cwaniak , wracając do cen - ceny są wstępnie ustalone według eurotaxu i to nie jest czyjeś widzimisię tylko zabezpieczenie dla klienta aby warsztat nie wziął za dużo zarówno za robotę mechaniczna jaki i blacharską

#37 monika_antonina

monika_antonina

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 755
  • Dołączył:  18 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Monika
  • Skąd::Tarnowo Podgórne
  • Płeć: Kobieta

Napisano 19 wrzesień 2014 - 11:44

I Mieciu niech tak zostanie oby Maxiu długo pozostał na forum bo moje dni są już policzone - jestem wypalony ....... i zaczynam Maxa rozumieć jak go jakiś czas nie ma .



Andrzej, Twoja oraz wiedza Maxa są nieocenione!

Bartek wielokrotnie korzystał z Waszych porad i sam dłubał przy samochodzie.
Cieszył się jak dziecko, że robi coś kilka dni, ale własnymi rękami i Waszymi "mózgami".
To dzięki Wam nasz Piti odpukać w niemalowane jest "zdrowy", Bartek spełnia się w grzebaniu w smarach, a ja się cieszę, że jest zadowolony.

I chyba nie chce wiedzieć, co by było, gdyby nie Wasza pomoc, bo w naszych stronach nawet do wulkanizatora są kolejki, a jak nie ma i się wjedzie PT do delikwenta to jest spojrzenie na samochód jak na byka i tekst: Przyjedź jutro...., a ceny mają tak jak mówisz katalogowe :torba

#38 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:00

Koledzy a jest szansa bez ściągania rozrządu żeby się dowiedzieć jaki mam napinacz pierwsza rejestracja w Niemczech 17.09.2001? Auto niby ma na liczniku 164000 ale kto to wie ile jest faktycznie

#39 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:07

W 100% tylko rozebranie , choć możesz spróbować po Vin w serwisie aby ustalili :cwaniak

#40 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 wrzesień 2014 - 17:58

krol44, Witam
Sorry że zabieram głos jako laik. Ale z tego co wiem producent Pt zaleca wymianę co 100 000 km i nie ważne z jakiej firmy są części układu rozrządu. To produkujący musi się dostosować do wymogów Chraslera i modelu jego samochodów i dać na to gwarancje. Aczkolwiek to prawda że kupujący nie wie ile km jest przejechane na rozrządzie. Rozmawiałem z szpeniolami amecican car Jaworzno i powiedziano mi że napinacz jeżeli jest dobry nie jest wymieniany w Pt ale jeżeli chce go na upartego wymienić to sam napinacz kosztuje 1600 złoty. Sprawdzali to po numerze VIN :maro20
Pozdro :ziom





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych