Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pomoc w zakupie auta


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:12

krol44, hmm to o co Ci kolego chodzi? Jakich porad oczekujesz po lakonicznym ogłoszeniu i czterech fotkach. Każdy Pt jest inny. Chcesz się dowiedzieć coś o Pt poczytaj forum. Potem zaczni zadawać pytania.
Pozaro :ziom

#22 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:15

krol44,
ale każdy chce pomóc, na swój sobie znany sposób,
ciężko jest doradzić na odległość, żeby każdy z nas był w pobliżu to by obejrzał i powiedział co myśli
ile głów tyle zdań, nikt na pewno nie chciał Cię urazić,
ja sama mam PTka i właśnie spaliła mi się elektryka, a 2 lata jeździłam bez żadnych poważnych usterek, wymieniłam rozrząd, opony i drobiazgi jak filtry itd. komputer u mnie nie działał od początku, ale dopóki nic się z nim nie dzieje to jeżdżę, a właściwie jeździłam także dopiero w użytkowaniu może się okazać co go boli.

#23 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 689
  • Dołączył:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imię:Michał
  • Skąd::wielkopolska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:46

krol44, tak się składa że byłem użytkownikiem forum ford mondeo i mam trochę inne zdanie na ten temat, ale nie oto chodzi, po pierwsze jakbyś był łaskaw zauważyć że mój post nie był zaadresowany do ciebie, po drugie poczytaj trochę forum i dopiero wyciągaj jakieś wnioski, wstawiasz jakieś ogłoszenie, nie precyzujesz o ci chodzi i od nas wymagasz że za ciebie kupimy auto hmm

#24 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:40

Czyli rozumiem że dział zakup kontrolowany jest do luźnych pogaduch, zmieńcie więc nazwę, nie znam tego auta wiec spodziewałem się rad co w nim najczęściej siada i co powinienem sprawdzić przy oględzinach , jeżeli wolicie Państwo narzekać zamiast doradzić(do czego ten dział chyba powstał) to jest to po prostu strata mojego i waszego czasu, jedyny konstruktywny post za który dziękuję był od Kelle i bardzo za niego Pani dziękuje. Ja znam swoje mondeo od podszewki i jeżeli ktoś mnie pyta co mam w nim sprawdzić w razie oględzin to bez zastanowienia jestem w stanie to zrobić a nie będę marudzić i go obrażał. Nie po to proszę Państwa są fora motoryzacyjne a na pewno nie takie działy , otwórzcie nowy temat luźne gadki i tam sobie konwersujcie bez celu.

#25 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:52

krol44,
Nie irytuj się, znamy nasze auta też od podszewki , znamy jego bolączki i chyba wszystkie możliwe usterki i awarie zostały opisane w dziale technicznym. Mało tego zostały opisane sposoby naprawy przez dwóch wykwalifikowanych mechaników, jakich na innych forach pewnie nie znajdziesz. Jednym z nich jest np szef serwisu byłego (bo tej marki już nie ma) Chryslera, a drugim nasz mechanik który na co dzień naprawia te auta i potrafi poprzez forum pomóc w diagnozowaniu usterek.
Podczas zakupu auta jak pewnie wiesz nie jesteś wstanie sprawdzić wszystkiego, stan blacharki, czyli połączenia wszystkich elementów nadwozia sprawdzisz sam, mechanika jak zwykle wyjdzie podczas użytkowania auta, które wbrew powszechnej opinii, nie jest aż tak bardzo awaryjne. Najczęściej "siada" przednie zawieszenie a właściwie tylna tuleja przedniego wahacza, czy łączniki stabilizatorów przód i tył.
Wiem że nie masz dostępu do działu technicznego, ale możesz poczytać tematy z poczekalni tego działu, a także wpisy na temat innych aut umieszczone w tym dziale.

#26 zbyszeksi

zbyszeksi

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  13 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD, M
  • Imię:simin
  • Skąd::SWD
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:12

Coś na rozluźnienie tej napiętej dysputy.


:pociesza

#27 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2014 - 11:45

krol44,
Nie irytuj się, znamy nasze auta też od podszewki , znamy jego bolączki i chyba wszystkie możliwe usterki i awarie zostały opisane w dziale technicznym. Mało tego zostały opisane sposoby naprawy przez dwóch wykwalifikowanych mechaników, jakich na innych forach pewnie nie znajdziesz. Jednym z nich jest np szef serwisu byłego (bo tej marki już nie ma) Chryslera, a drugim nasz mechanik który na co dzień naprawia te auta i potrafi poprzez forum pomóc w diagnozowaniu usterek.
Podczas zakupu auta jak pewnie wiesz nie jesteś wstanie sprawdzić wszystkiego, stan blacharki, czyli połączenia wszystkich elementów nadwozia sprawdzisz sam, mechanika jak zwykle wyjdzie podczas użytkowania auta, które wbrew powszechnej opinii, nie jest aż tak bardzo awaryjne. Najczęściej "siada" przednie zawieszenie a właściwie tylna tuleja przedniego wahacza, czy łączniki stabilizatorów przód i tył.
Wiem że nie masz dostępu do działu technicznego, ale możesz poczytać tematy z poczekalni tego działu, a także wpisy na temat innych aut umieszczone w tym dziale.


I Wlaśnie o tego typu konstruktywne porady mi chodzi , zawieszenia się nie boję , chodzi mi raczej o typowe bolączki jednostki napędowej, wspomagania, trwałośc turbiny itp.

#28 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:24

chodzi mi raczej o typowe bolączki jednostki napędowej, wspomagania, trwałośc turbiny itp.

Tutaj też nie ma reguł, ja mam auto 5 lat i obecnie przebieg ponad 22tyś km, nie były wymieniane ani wtryski ani koło dwumasowe, jedyne co to wymiana paska wielorowkowego , sprzęgiełka alternatora i napinacza. Ale kolega już wymieniał dwumasę i wtryski.
Często lubi pękać wąż gumowy od powietrza z turbo, ale tego tez nie doświadczyło moje auto.
Jedno co możesz sprawdzić to metodą kluczykową kody błędów.

#29 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:35

a jak to sprawdzić

#30 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:52

Ustawiasz na liczniku żeby był wyświetlany przebieg całkowity w km i następnie czterokrotnie przekręcasz kluczykiem od stanu wyłączony do pozycji zapłon, po czwartym razie pozostawiasz kluczyk w pozycji zapłon. Na wyświetlaczu km powinny pojawić się nr kodów błędów , takie same jak podłącza się auto pod komputer.
Jeśli nie będzie żadnych komunikatów, to pojawi się napis DONE
Przekręcanie kluczyka należy wykonać szybko, ale nie za bardzo, nie zrażaj się jeśli za pierwszym razem nie uda się tego sprawdzić. Mi po raz pierwszy udało się sprawdzić te kody chyba za czwartym razem, a teraz nie mogę tego sprawdzić wcale.

#31 Mario

Mario

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 510
  • Dołączył:  03 kwi 2013
  • Rok Produkcji:---------
  • Silnik:-----------
  • Imię:...............
  • Skąd::..............
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 13:33

Również niedługo chcę być posiadaczem PT , i dziękuję za tą kluczykową wskazówkę.

#32 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 07:59

Więc tak, idę dzisiaj oglądać tego http://otomoto.pl/ch...-C34505478.html proszę o informację co mam sprawdzić w pierwszej kolejności. Od jutra żonka może mieć PiTa

#33 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:04

Więc tak, idę dzisiaj oglądać tego http://otomoto.pl/ch...-C34505478.html proszę o informację co mam sprawdzić w pierwszej kolejności. Od jutra żonka może mieć PiTa

Królu!!!!
PT jest takim samym samochodem, jak każdy inny - tyle, że ładniejszym :p . Czyli przy zakupie sprawdzasz to samo, co przy kupowaniu samochodu innej marki. Dokładnie nie wiem co - bo ja na takie imprezy wybieram się ze znawcą (znaczy: mechanikiem). Ale musisz sprawdzić, czy wygląd zewnętrzny w realu odpowiada temu, co na zdjęciu. Możesz sprawdzić stan blach (to bieganie z czujnikiem lakieru na przykład). Przejedź się, posłuchaj, czy coś stuka czy nie. Jak stuka - to gdzie i co. W jakim stanie jest silnik, wnętrze i takie tam gupoty. I tak co ma wyjść - wyjdzie dopiero w użytkowaniu :p .
Ten egzemplarz (już ktoś na to zwrócił uwagę) ma wymienione tylne światła (są od polifta) - możesz podpytać czemu: czy poprzedni właścicel miał taki kaprys czy była inna przyczyna. Możesz też sprawdzić, czy świecą przednie światła przeciwmgielne (częsta awaria - przełącznik zespolony). Sprawdź stan elektryki - czy fotele grzeją, szyby się opuszczają itd.
No i tyle. A potem - jeździj i naprawiaj (znaczy: dopieszczaj :) )
Pozdrawiam

#34 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:22

Kolego a jak u Ciebie ze spalaniem gazu i jaką masz instalację?

#35 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:24

Stag.
około 14,5 l/100 km, prawie całość po mieście.
Jestem zadowolony :tak

#36 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:28

A z silnikiem 2,0 nie ma jakiś problemów jakie ma opinie? Spalanie nie najgorsze ,żony 306 1,4 pali 13 lpg a koni 75 i nie jeździ. o wyglądzie juz nawet nie warto wspominać.

#37 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3995
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:36

Światła od polifta?
To ja też takie mam lexus look :d

#38 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:39

właśnie na takie mi wyglądały bo to raczej nie jest mleczne szkło. Jak auto będzie dobre to na 100% biorę cena chyba nie jest jakaś zaporowa, choć liczę na to że jeszcze się dogadam. Ile może kosztować instalka lpg. Silnik dobrze z nimi pracuje? Nie podobają mi się tylko te czarne zderzaki, malował ktoś u siebie w kolor nadwozia? Policja nie czepia się tych lamp, z tego co znalazłem nie mają homologacji.

#39 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:52

Z silnikiem 2.0 jeździ, a właściwie toczy się wystarczająco - nie jest to samochód przeznaczony do wyścigów na jakikolwiek odcinek mili (choćby 1/4). Wyraźną mułowatość można odczuć po uruchomieniu klimatyzacji - ale ja już się przyzwyczaiłem. Lepszy jest 2.4, ale 2.0 musi mi wystarczyć. W lato zrobiłem nim ponad 3000 km i dojechał :p.
Ogólnie jestem zadowolony :tak.
Pozdrawiam

#40 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3995
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 wrzesień 2014 - 09:58

Ja tam z silnika jestem zadowolony ale fakt kopa brak.
Co do świateł to ani razu mi ani na stacji diagnostycznej ani policja sie nie przyczepiła a kontroli mialem ze 4 :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych