Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wentylatory chłodnicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2014 - 17:42

Witam serdecznie. Mam taki problem, który zauważyłem w ostatnim czasie. Po odpaleniu rano samochodu przy niskiej temperaturze odpalają się od razu wentylatory chłodnicy i to bez względu na ustawienie pokręteł ogrzewania. Dopiero wyłączenie na zero wentylatora nagrzewnicy/klimatyzacji powoduje zatrzymanie wentylatorów chłodnicy. Dodam że to PT po lifcie. Kto ma pomysł co się mogło stać bo z włączonymi wentylatorami to do pracy dojeżdżam i silnik nie osiąga temperatury a z wyłączonym wentylatorem to i zimno i parują szyby. Pozdrawiam Piotr RYBA

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 październik 2014 - 17:48

RYBA_6936,
Piszesz że wentylator włącza się niezależnie od ustawienia pokręteł ogrzewania, a czy przypadkiem pokrętło nawiewu nie jest skierowane na szyby lub szyby i nogi?
Bo przy takim położeniu automatycznie załącza się klima i przy okazji silnik wentylatora chłodnicy.

#3 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2014 - 17:56

Właśnie nie ma znaczenia jak nastawie pokrętła i czy jest włączona czy nie klima. Przekręcasz na 1 bieg wentylator ogrzewania i włączają się wentylatory chłodnicy. A na dworze plus trzy

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 październik 2014 - 18:01

Tester i sprawdzenie co widzi sterownik silnika - nic przez komputer nie ustalimy na odległość.

#5 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2014 - 18:14

Czyli znowu mnie czeka wizyta w serwisie. Jak tak dalej pójdzie to mnie dość będą mieli. Wielkie dzięki. Dobrze że to samochód żony a żona młoda a pan w serwisie młodej ładnej kobiecie nie odmawia niczego :brawo





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych