Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jaki zamiennik akumulatora 2,2CRD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 listopad 2014 - 03:25

Jeszcze się wtrące ! Dwa lata wstecz oczywiście zimą rozładowałem aku. do zera :glupek prostownik pożyczony od kolegi (taki zwykły do kwasów) ładowałem go minimalnym prądem przez całą noc..rano dotykam hmm gorący jak piec, myśle sobie trudno będzie trzeba kupić nowy :kawka
Ku mojemu zaskoczeniu działa do dnia dzisiejszego :piwo

#42 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 listopad 2014 - 05:55

Piotrek7676 Czy pamiętasz o naciśnięciu pedału sprzęgła w czasie odpalania?

#43 Bezimienny Gość.piotrek7676_*

Bezimienny Gość.piotrek7676_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 listopad 2014 - 00:00

Oczywiście pamiętam . Ale uwaga celna można nie wiedzieć o czujniku sprzęgła raz na dziesięć nie wcisnąć i szukać problemu.

[ Dodano: 2014-11-04, 00:00 ]
Zapomniałem o jednym też podładowałem optimę ładowarką elektroniczną z Lidla ładowała dwie godziny
i pokazała 100% . Zobaczymy ....

#44 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2014 - 00:52

piotrek7676,
Ten akumulator jak jest sprawny ładuje się 15-20 godzin taka ładowarką :kawka

#45 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2014 - 01:11

andreeas7, ja jak swój podładowywałem, to po kilkudziesięciu minutach pokazywało, że jest w pełni naładowany, a za chwilę znowu ładował. I tak kilkanaście razy, aż stanęło, oczywiście na pozycji pełnego naładowania. Myślisz, że to było prawidłowe?

#46 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2014 - 06:01

andmis,
Andrzej ale jesteś uparty , może faktycznie trafiłeś uszkodzony towar i tak się zachowywał Twój prostownik , ja nie mam takich banalnych problemów z prostownikiem - i nie miałem takiej sytuacji , a stan akumulatora sprawdzam na konkretnym do tego przyrządzie i nie opieram tego co pisze na jednorazowej sytuacji .
Panowie nie zachowujcie się jak dzieci 8 letni akumulator to dętka ma może ok 50 % sprawności nowego czego Wy wymagacie , dożywocia w aucie ....... przecież to bardzo dobry wynik jak na akumulator pracujący z tak dużym obciążeniem .

#47 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2014 - 09:02

Andrzeju, nie chcę byc upierdliwy, mam ten prostownik od niedawna, wcześniej używałem zwykły o małej mocy i było dobrze. Mam świadomość, że aku się starzeje i sam jestem zaskoczony tak długą jego pracą. Już od jakiegoś czasu przygotowałem się na większy wydatek by kupić nowy, rekomendowany i do tego typu . Zainteresował mnie tylko sposób w jaki pracował sprzęt.

#48 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 listopad 2014 - 09:13

Andrzeju, myślę, że doktór miał na myśli, że to niekoniecznie wina urządzenia (choć nie wykluczone), ale stary akumulator (jaki by nie był) może posiadać różnego typu wady (mikro zwarcia, zwarcia cel, zasiarczenie) a prostownik jest microporcesorowy i ma na zadanie kontrolę stanu akumulatora i dobór odpowiedniego prądu i choć te ładowarki potrafią wskazać czasem, że akumulator jest padnięty, to w niektórych przypadkach tego może nie wykryć i stąd jego dziwne zachowanie. Znajdź jakiś inny akumulator i zobacz czy prostownik się tak samo dziwnie zachowuje - jeżeli tak, to masz niesprawny prostownik

#49 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2014 - 09:13

andmis,
Ja jak podłączam ten prostownik, to robię to wieczorem i dopiero rano odłączam.
On ma funkcję po naładowaniu że podtrzymuje napięcie. Dlatego zimą jak nie jeżdżę motorem, to prostownik przez kilka miesięcy jest podłączony do akumulatora (żelowego)

#50 Bezimienny Gość.grzesiektoja_*

Bezimienny Gość.grzesiektoja_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2014 - 23:34

Ja w 2.2 crd z 2003r jeżdżę od 2006 roku na kwasowych. Jak kupiłem to już taki był. Zrobiłem ponad 400 k km. Wymieniłem aku w 2008r i w 2011. Nie wymieniałem alternatora ani nic z elektryką się nie działo. Jak chcecie to sprawdzę jakiej mocy jest w aucie. Jest wciśnięty pod siedzenie ale trochę wystaje ale nie na tyle by przeszkadzało. Od góry klemy zabezpieczone gumą by nie zrobić zwarcia. Nie czułem nigdy gazów z niego ani nic niepokojącego. W zimie ładowałem zwykłym prostownikiem. Niebezpiecznie jest jak dachujesz, wtedy jeśli wypadnie to może narobić szkód jeśli rozleje sie kwas. Mi narobił. Więcej już starałem się nie dachować ;>.

#51 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2014 - 12:56

grzesiektoja, też miałem zwykłą kwasówkę. Roczny akumulator padł (jeżdżę często na krótkich odcinkach). Wymieniłem na oryginał... Nie gniewaj się, ale czytam ten Twój post i nie wiem jak go traktować. Jako reklamę oszczędności czy druciarstwa, nieakceptowanego na tym forum? Wymień a docenisz. To, że wdychasz opary, moim zdaniem jest faktem i nie musisz tego odczuwać w czasie jazdy, guma zabezpiecza przed zwarciem tylko w czasie normalnej jazdy, może się zdarzyć, że metalowe elementy fotela będą powodem tego, że Ci się kiedyś PiTol może sfajczyć. Ja zostawiłem auto z włączonym światłem wewnątrz na dwa dni... Wsiadłem do auta i pojechałem. Nie wiem czy ze zwykłą kwasówką by mi się to udało.

#52 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 listopad 2014 - 20:48

Wiecie trochę mnie dziwią niektóre wpisy bo jak ktoś chce być oszczędny to niech kupi golfa 4 w tdi gdzie wszystko kosztuje grosze. A jeśli się decydujecie na nietanie auto i to w zakupie, częściach czy też przeglądach, mechanikach czy spalaniu to jaka jest różnica czy wsadzisz sobie bombę pod fotel za 350 zł czy dołożysz kolejne 300 i masz spokój żadnego druciarstwa i bezpieczeństwo. A uwierzcie że już 25 lat zawodowo prowadzę samochody i kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć auta po wybuchu akumulatora i na pewno nie chcielibyście żeby stało się tak w waszym aucie gdy akurat dziecko siedzi na prawym fotelu. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo szczęścia amatorom sznurka i drutu

#53 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2014 - 09:51

moze w temacie, a moze nie, ale:
kiedys mi sie przytrafilo ze gralo radyjko i klapa byla otwarta przez caly dzien wiec nie moglem ruszyc rozrusznikiem, podlaczylem ladowarke a ze byla "inteligetna" to nie ladowala bo aku byl zupelnie rozladowany,... oszukalem ladowarke podlaczajac rownolegle aku z ups'a i wtedy juz ladowalo zelowego bez problemu, to taka podpowiedz,...

#54 Bezimienny Gość.Boro_*

Bezimienny Gość.Boro_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 listopad 2014 - 20:47

Szukałem rozwiązania jednego problemu, a doszedł kolejny - mam aku Banner i od razu wydało mi się to podejrzane, że kwas, opary, itd. w kabinie. Poza tym fotel pasażera ciężko się przesuwa. Eh, ciułam na żelowy...

Czyli tylko Optima Red 50 min. prąd 815A i pojemność 50Ah - jak ten z aukcji:
http://allegro.pl/ak... ... 92513.html

"Zastosowanie: duże ciągniki rolnicze, kombajny, maszyny budowlane, leśne" - hehe ;)

#55 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2014 - 20:57

Boro, oczywiście :piwo

#56 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2014 - 20:58

Wbrew pozorom to b.mały akumulator tylko 50Ah ale dzieki dużemu prądowi sprawdza sie przy dieslu , ciężko go zastapić czymś innym - nie uzyskasz tak dużego prądu , BMW 7 E65 też ma żelówkę 90Ah i prąd 730 A tylko ?

#57 Bezimienny Gość.miche_*

Bezimienny Gość.miche_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 sierpień 2015 - 17:10

Czy akumulator optima red zmieści się pod fotelem? Z góry dziekuję



#58 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:11

Zmieści się bez wątpienia.



#59 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:54

Czy akumulator optima red zmieści się pod fotelem? Z góry dziekuję

Optima red 50 była  fabrycznie montowana - na akumulatorze były oznaczenie mopar i numer chryslera , a prócz tego oznaczenia od dołu optimy .  



#60 Bezimienny Gość.pforyt_*

Bezimienny Gość.pforyt_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 styczeń 2016 - 20:46

A w moim PT znalazłem akumulator DAIMLERCHRYSLER by EXIDE 48Ah, 800A i pora na wymiane bo przy lekkich mrozach auto nie odpala







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych