Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Problem z radiem po wymianie kostki stacyjki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2015 - 18:45

Dla nie wtajemniczonych tak wyglada radio w celu usunięcia tej usterki :haha

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpeg   956,62 KB   4 Ilość pobrań


#22 Bezimienny Gość.Placek20_*

Bezimienny Gość.Placek20_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:45

Jakby ktoś potrzebował to mam radyjko CD (z tyłu wejście na jedną kostke) do rozkodowania oddam za 100zł 



#23 Bezimienny Gość.Placek20_*

Bezimienny Gość.Placek20_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 grudzień 2015 - 23:46

No i kupiłem radio:( niestety u mnie objawy takie jak nie działający wyświetlacz mrygające diody bass i treb to wina kabli nie łączyła masa czyli radio ktore mialem w PT od poczatku było ok a teraz mam dwa dobre radia :(



#24 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2015 - 00:33

Bzdura , zawsze mozesz tak sobie to tłumaczyć , radio ma podawane 2 niezależne masy i brak jej skutkuje całkowitym nie włączeniem radia a nie mruganiem diod na potenciometrach czy tez problemami z wyświetlaczem .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 11 grudzień 2015 - 00:36


#25 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 grudzień 2015 - 13:34

Witam Wszystkich serdecznie,jestem nowym uzytkownikiem,od niedawna posiadaczem :piter ,mam praktycznie ten sam problem co Placek20,z tym,ze u mnie dodatkowo nie dziala jeszcze klakson w tym samym czasie co nie dzialajace radio.mrugaja tylko diody na potencjometrach.z uwaga sledze Wasze rady i wskazowki,szczegolnie Andrzeja i Maxima,przeczytalem doslownie wszystkie tematy zwiazane z tymi problemami na forum,rowniez chcialem kupic nowe radio,ale nagle zaskoczylo po tygodniu,ale tylko na kilkanascie min i znowu cisza,dzis znow sie odezwalo,u mnie nie pomaga dociskanie kluczyka.radio wlacza sie kiedy chce,czasami z wyswietlaczem czasami bez.

jestem prawie pewien,ze to wina stacyjki,poniewaz moge wyciagnac kluczyk nawet przy odpalonym aucie.

Andrzeju,moje pytanie...czy najpierw zaczac od wymiany samego bebenka,a dopiero pozniej kostki stacyjki,czy odwrotnie,czy moze byc tak,ze jest to wina wylacznie kostki,to ze kluczyk mozna wyjac nie przeszkadza mi zupelnie.

wiem,ze tematy te byly juz nie raz poruszane,ale jest tak wiele opinii,chodzi o to czy jezeli wymienie kostke na nowa,bo tylko nowa biore pod uwage,jezeli nadal wkladka stacyjki bedzie ta sama czyli napewno juz wyrobiona,czy to pomoze?Jeszcze raz pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.



#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2015 - 14:05

Musisz wysunąć radio i sprawdzić czy sa 3 plusy na radiu dwa sa na stałe : dwa grube przewody różowe z niebieski paskiem , plus po stacyjce : przewód czerwony z białym paskiem i obok 4 plus z podświetlania : przewód pomarańczowy .
Jesli masz podstawowe plusy na przewodach różowych i czerwonym radio musi grać i świecić - jesli nie ma to usterka jest radiu

W żadnym przypadku nie podłączać nic pod przewód fioletowy z białym paskiem - to magistrala systemu całej elektroniki auta J1850 , w niektórych autach trzeba nawet odciąć bo potrafi przy uszkodzonym radiu auto nie odpalić .( przewód ten można odciąć nic sie nie stanie i nic nie popsuje , radio nie będzie diagnozowane przez komputer )

#27 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 grudzień 2015 - 14:18

Bardzo dziekuje,zaczne od tego,wtedy bedzie wiadomo czy radio jest uszkodzone czy nie,jezeli dobrze zrozumialem,brak ktoregos z tych plusow oznaczac bedzie,ze problem jest z kostka lub wkladka stacyjki...lub obie rzeczy naraz

ale najpierw trzeba sprawdzic to co napisales,w przyszlym tyg zaczynam urlop to bedzie czas to zrobic



#28 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2015 - 14:21

Radio sie wyjmuje w 3 minuty - nie potrzeba urlopu :haha

#29 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 grudzień 2015 - 20:23

Mi to napewno zajmie wiecej czasu :glupek ,wlasnie wrocilem autem i po raz kolejny radio bawi sie ze mna,przejechalem okolo 50km i gralo tyle ze bez wyswietlacza,po przyjechaniu do domu,zgasilem samochod i dla sprawdzenia odpalilem ponownie,rowniez zadzialalo bez wyswietlacza.oczywiscie spodziewam sie ze jutro nie zadziala,ale przez takie sytuacje mam watpliwosci.

ja oczywiscie w pierwszej kolejnosci zrobie to co napisal mayster Andrzej.tylko w ten sposob po kolei bede eliminowal problemy ale czy w ogole jest taka mozliwosc ze zepsute radio zachowuje sie w ten sposob ze wlacza sie kiedy chce...na dluzej,krocej,bez lub z wyswietlaczem,bo jakby padlo calkiem to przynajmniej byloby wiadomo ze jest do wymiany lub do naprawy.

Jezeli okazaloby sie ze to stacyjka,czy bebenek pasuje od innego modelu chryslera?czy musi byc wylacznie od pt. i max do ktorego rocznika?

bo sama nowa kostke latwiej taniej dostac...ale podejrzewam,ze rocznik jest rowniez wazny.



#30 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2015 - 20:25

Szkoda twojej fatygi radio do naprawy - na święta promocyjnie po cenie części 50 zł za naprawę

#31 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 grudzień 2015 - 22:02

Andrzeju,od niedawna jestem na forum,czy mam do Ciebie pisac na privado?chcialbym Ci wyslac to radio,jak to sie zalatwia?

Czyli sprawa niedzialajacego klaksonu to przypadek i nie ma nic wspolnego z radiem.

nie wiem czy tu moge poruszyc ten temat...auto mam od mca,jest naprawde vizualnie w super stanie i dopiero je poznaje,oprucz tego co napisalem jeszcze tylko jeden problem auto Zamyka pilotem ale nie Otwiera,czy to problem samego pilota?mam tylko jednego. .reszta jak najbardziej ok,poza tymi problemami co napisalem wczesniej wszystko jak narazie super



#32 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2015 - 22:58

Co do otwierania to tylko problem pilota jest uszkodzona przekładka z pcv z napylona warstwa węgla na stykach - nic wiecej

#33 Bezimienny Gość.Placek20_*

Bezimienny Gość.Placek20_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 02:41

Koledzy ja kupilem swojego pitka ok miesiaca temu od samego poczatku radio tak jak pisalem wcześniej było jedynie podswietlone na zielono wyswietlacz nie dzialal i mrugaly diody bass i treb od razu kupilem drugie radio okazało sie ze jest na jedną kostke nie na dwie tak jak u mnie w zwiazku z powyzszym kupilem nastepne radio takie same jak u mnie po wlozeniu radia okazalo sie ze jest to samo nic sie nie zmienilo :( rece mi opadly i zacząłem rzeźbić wziąłem próbówkę okazało się że są dwa kable prądowe wszystko jest ok jednak radio nie działa wziąłem kabel przykręciłem do radia a drugi koniec do elementu metalowego znajdującego się za radiem i okazało się ze radio gra i buczy mało tego to radio ktore było pierwotnie w Pitolu tez gra i buczy także u mnie to tylko brak masy takze mam ogolnie na ta chwile trzy radia :p jezeli chodzi o drugą mase to jak ją podłączam to mi radio nie gra tzn jest taki sam stan jak opisywalem wczesniej brak wyswietlacza itd



#34 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:41

Andrzeju,rozebralem pilota,wyjalem plytke pcv,wszystko dokladnie wyczysciem spiiritusem,wszystkie styki zarowno te weglowe na samej plytce,chociaz po rozebraniu wszystko wyglalo czysto i ladnie,po zlozeniu nic sie nie zmienilo,ZAMYKA SYGNALIZUJAC KIERUNKOWSKAZAMI ALE NIE OTWIERA.kluczykiem jest jak powinno

czy bedzie to problem sterownika?czy pilot daje za slaby sygnal?



#35 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:47

Problem jest nadal w pilocie - rozbież jeszcze raz i sprawdzaj na próbę kawałkiem miedzianego przewodu zamiast styku węglowego

#36 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:53

Dzieki :kciuki bardzo ide to sprawdzic



#37 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 18:38

zrobilem kawalek miedzianego kabla w takim ksztalcie jak te styki na plytce,zlozylem pilota,bez gumy oczywiscie tak ze styki mialem na wierzchu,dotykalem dokladnie kablem tak jak by dotykal sam styk,nie otwiera i nie zaamyka.zadnej reakcji

zlozylem na nowo pilota tak jak byl,tyle ze wczesniej jak komus radzil chyba andrzej posmarowalem miekkim olowkiem ale tak jak wczesniej zamyka ale nie otwiiera niestety :/



#38 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 18:44

Dobra , jedno masz za sobą sprawdzone to jeszcze pozostaje sprawdzić pod lupa czy nie jest peknita ścieżka i prześledzić czy dochodzi do procesora .centralke miałbyś uszkodzona jakby nie reagował na mechaniczne zamykanie z przyciskow lub kluczyka .I jeszcze jedna ważna kwestia jak będzie zwarty któryś swich w drzwiach lub klapie to pilot radiowy tez może nie w pełni działać

#39 Bezimienny Gość.yarek777_*

Bezimienny Gość.yarek777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 19:20

mechanicznie reaguje z przyciskow i kluczyka,sprobuje sprawdzic sciezki czy sa w porzadu i dam znac,dziekuje

Jutro zdemontuje radio i sprawdze wszystkie plusy co wskazal Andrzej,wtedy bedzie wiadomo co robic dalej



#40 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 20:10

Dobrze by było podłączyć pod dobry komputer i sprawdzić w centralnym zamku co widzi komputer ? - każdy styk jest monitorowany i można podejrzeć czy jest otwarty czy zamknięty , jesli komputer będzie widział zamknięcie to nie będzie ci działa z pilota opcja zamknij i odwrotnie jak któryś styk główny będzie otwarty to i pilot nie wywoła komendy otwórz .
Samego pilota tez mozesz sprawdzić na testerze czy podaje impulsy radiowe w obu funkcjach ( otwórz , zamknij )





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych