Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ubezpieczenie oc/ac

kody-promocje PILNE

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#121 hirekpl97

hirekpl97

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 634
  • Dołączył:  10 Jan 2016
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Hieronim
  • Skąd::Sompolno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 February 2017 - 15:52

ja muszę się dopisać żęby mi naliczało  :/ bo samochod moj a w papierach nawet nie widnieje jak kupowalem to wlasciciel sie zgdzil na zdj dowodu taty i pisalismy umowe na tate :d



#122 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 February 2017 - 18:05

Tak dla przykładu i aby pokazać, gdzie oni wszyscy mają nas szaraków http://motoryzacja.i...ach,nId,2359713

 

Nietrudno zgadnąć, kto lobbował za uwaleniem możliwości czasowego wyrejestrowania i niepłacenia za ten czas OC.

 

Zrobią co zechcą, a my albo wybulimy albo możemy się przesiąść na rowery.



#123 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 Jan 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 February 2017 - 21:44

Oc,ac,nww plus ubezpieczenie mojej osoby na tydzień wczasów zagranicznych 830 zeta w AXA. Czy jest gdzieś taniej ?



#124 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 February 2017 - 21:55

Różnice u poszczególnych ubezpieczycieli mogą być po tych podwyżkach już niewielkie. Najlepiej mieć biuro, które ma wszystkie lub prawie wszystkie oferty polis i poświęci czas aby poszukać czegoś najlepszego dla Ciebie. Szukanie samemu na wyrywki  jest kłopotliwe, a poza tym bywają różnicę między kalkulacją internetową, a tą zrobioną w biurze i to na niekorzyść tej pierwszej.

 

Właśnie w ten sposób naciął bym się któregoś roku na Proamie, która reklamowała się, że taniej jak zakup ubezpieczenia w necie nie ma i już ich tak taniej oferty stacjonarnie się nie znajdzie, bo niby bez pośredników. Coś mnie podkusiło i polazłem do biura niedaleko i tam kupiłem tą samą polisę właśnie u pośrednika prawie 50 zł taniej.



#125 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 Jan 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 February 2017 - 21:47

Niektórzy ubezpieczyciele dają 5% zniżki za opłacenie internetowo.Zniżki też są za brak zmiany ubezpieczyciela. Trzeba trochę poświęcić czasu w internecie, zapisać wielkości stawek, i negocjować z istniejącym ubezpieczycielem .Liczy się końcowa cena.



#126 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 February 2017 - 22:02

Niektórzy ubezpieczyciele dają 5% zniżki za opłacenie internetowo.Zniżki też są za brak zmiany ubezpieczyciela.

 

Zgadza się 5% zakup w sieci i za kontynuację, ale z tym pierwszym jak pisałem rożnie bywa. Facet, u którego teraz bywam w biurze mawia: "opuszczę te 5% i dam jeszcze coś od siebie". Widełki cenowe czy jak kto woli elastyczność pośredników przy zakupie polis są bardzo duże i nawet oni potrafią się nagiąć do poziomu ceny polisy kupionej w sieci lub nawet bardziej.

 

Ja już nie szukam w sieci, bo szkoda mi czasu. Do tego zaczęły mnie wkurzać kalkulatory na stronach firm ubezpieczeniowych, które po wpisaniu dokładnie tych samych danych potrafią na przestrzeni dwóch dni pokazać skrajnie rożne ceny za to samo ubezpieczenie. Moim zdaniem świadczy to nie o ich rzetelności, ale o przypadkowości w podawaniu cen za ten sam produkt lub bardziej brzydko mówiąc na łowieniu wśród nas jeleni.



#127 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 Jan 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 February 2017 - 22:06

Zgadza się 5% zakup w sieci i za kontynuację, ale z tym pierwszym jak pisałem rożnie bywa. Facet, u którego teraz bywam w biurze mawia: "opuszczę te 5% i dam jeszcze coś od siebie". Widełki cenowe czy jak kto woli elastyczność pośredników przy zakupie polis są bardzo duże i nawet oni potrafią się nagiąć do poziomu ceny polisy kupionej w sieci lub nawet bardziej.

Ja już nie szukam w sieci, bo szkoda mi czasu. Do tego zaczęły mnie wkurzać kalkulatory na stronach firm ubezpieczeniowych, które po wpisaniu dokładnie tych samych danych potrafią na przestrzeni dwóch dni pokazać skrajnie rożne ceny za to samo ubezpieczenie. Moim zdaniem świadczy to nie o ich rzetelności, ale o przypadkowości w podawaniu cen za ten sam produkt lub bardziej brzydko mówiąc na łowieniu wśród nas jeleni.

Mnie to też lekko zdziwiło jak z dnia na dzień na tej samej stronie w porównywarce wyszły różne ceny. Na drugi dzień miałem już o 50pln droższą polisę.

W sobotę jadę osobiście do agenta. Też mam dość porównywarek internetowych.

#128 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 February 2017 - 22:12

Mnie to też lekko zdziwiło jak z dnia na dzień na tej samej stronie w porównywarce wyszły różne ceny. Na drugi dzień miałem już o 50pln droższą polisę.

 

Tak jest, dokładnie tak się dzieje. Gdyby kalkulacja była przygotowywana rzetelnie, to nie ma bata aby przy tych samych danych kalkulator wyrzucał rożne ceny. Idą na chybił trafił i na zasadzie - jeden kupi taniej, a pięciu innych da się walnąć w poroże na kilka dyszek .


Użytkownik pablobed edytował ten post 28 February 2017 - 22:13


#129 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 March 2017 - 00:02

A ja nie używam żadnych kalkulatorów, ale zawsze kupuję w internecie. Są przecież takie portale, można tam zostawić namiary na siebie, potem to agenci do mnie dzwonią i ja nic nie szukam. Dzwonią i "chwalą" się ofertami, ja wybieram sobie najtańszą, najkorzystniejszą, najciekawszą. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym kupił drożej, niż bezpośrednio w jakiejś "ubezpieczalni" lub u jakiegoś doradcy..., a na prawdę próbowałem.



#130 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 March 2017 - 00:14

Można i tak, bo wszystkie drogi prowadzą przecież do Rzymu.. byle tylko Rzym nie był zbyt drogi :)



#131 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 Jan 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 March 2017 - 20:24

Stosuję tą samą metodę co Darek. Czynnikiem powodującym zwyżkę na którą nie ma się wpływu jest miejsce zamieszkania, wielkość miasta

i liczba szalonych kierowców na tym terenie. Bywają kierowcy którzy nie tylko jeżdżą, ale i latają samochodami 3 metry nad ziemią, że rury tablic drogowskazów są całe, a tablica w górnej części jest powyginana, zaś samochód leży na dachu daleko za rowem. Taki widok jest często na 45 kilometrze DK 27 jak deszcz popada. 



#132 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8014
  • Dołączył:  18 Mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 March 2017 - 21:30

Stosuję tą samą metodę co Darek. Czynnikiem powodującym zwyżkę na którą nie ma się wpływu jest miejsce zamieszkania, wielkość miasta
i liczba szalonych kierowców na tym terenie. Bywają kierowcy którzy nie tylko jeżdżą, ale i latają samochodami 3 metry nad ziemią, że rury tablic drogowskazów są całe, a tablica w górnej części jest powyginana, zaś samochód leży na dachu daleko za rowem. Taki widok jest często na 45 kilometrze DK 27 jak deszcz popada.

Potwierdzam.Wielu kierowców myli DK 27 z pasem startowym.
Akurat jutro będe nią jechał.Dawno temu kiedyś uciekłem przed wariatem do rowu.Msm nadzieję,że teraz nie będę musiał...

#133 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 Apr 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 March 2017 - 20:09

Dostałem zaproszenie i propozycję OC za 901 zł.

Poprzednio 554.

To ile płacą sprawcy jakichkolwiek szkód ?



#134 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 March 2017 - 20:13

Dostałem zaproszenie i propozycję OC za 901 zł. Poprzednio 554.

 

Strach się bać, co zobaczymy w tych propozycjach po kolejnych podwyżkach :(



#135 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 Jan 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 March 2017 - 20:25

BALCIA

Zapłaciłem za OC 599pln. Tyle co w zeszłym roku w MTU24.
Pakiet OC+NW+Assistance wypadkowe 664pln.

Odpuście Internet, tylko osobistą wycieczka do agenta.
W tym roku MTU24 zaproponowało mi 850pln za przedłużenie.
A najtaniej w Internecie Proama za 711pln.

#136 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 March 2017 - 20:34

Jak się czyta to wszystko, to można jednak dojść do wniosku, że polski rynek ubezpieczeniowy to cenowa dżungla. to samo auto i kierowca, a stawki w zależności od miejsca zakupu tego samego ubezpieczenia różnią się diametralnie. Co do Internetu, to jak najbardziej. Ja też odpuściłem i kupuję u agenta.



#137 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2381
  • Dołączył:  04 Feb 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 March 2017 - 20:39

w każdym województwie była inna podwyżka stawek, mój ojciec ma 70% zniżki w PZU i wyszło za ubezpieczenie Pitego 1300 zł, cena nas zabiła, bo jeszcze w sierpniu za dodge voyagera z silnikiem 3,3 płaciliśmy 600 zł...



#138 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 March 2017 - 20:42

w każdym województwie była inna podwyżka stawek, mój ojciec ma 70% zniżki w PZU i wyszło za ubezpieczenie Pitego 1300 zł, cena nas zabiła, bo jeszcze w sierpniu za dodge voyagera z silnikiem 3,3 płaciliśmy 600 zł...

 

Dlatego użyłem słowa "dżungla", bo inaczej tego wszystkiego nazwać nie można.



#139 Wrocunia

Wrocunia

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2381
  • Dołączył:  04 Feb 2017
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 A
  • Imię:Monika
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 March 2017 - 20:47

pomyśl teraz ile ubezpieczanie wyszłoby gdyby było na mnie :lol młody kierowca nie ma szans mieć samodzielnie samochodu, tym bardziej, że co by nie robił to i tak do 25 roku życia nie ma mowy o jakichkolwiek zniżkach :d



#140 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 Aug 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 March 2017 - 20:50

No niestety. Przy pełnych zniżkach nie jest różowo, a u początkujących kierowców już w ogóle finansowym dramatem waniajet.







Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych