Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jak sprawdzic jaka mam wersje Pitka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pacyfa

Pacyfa

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 97
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::okolice Bochni
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 11:18

no ok a ja mam na tylniej klapie napis GOSSET MEMPHIS i co to znaczy? jakaś wersja czy cuś. po za tym czy wszystkie modele powinny mieć aktywny wyświetlacz pod wskaźnkiem temperatury bo u mnie akurat tak jakby nie było i fabrycznie brakuje lewej gałeczki przy zegarach.



#22 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5815
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 12:24

Jarek a czy ty masz napewno pt cruisera :cwaniak

#23 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 13:13

GOSSET MEMPHIS

 

to chyba jakiś dealer samochodów



#24 Pitek78

Pitek78

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1040
  • Dołączył:  27 lut 2013
  • Rok Produkcji:MB W211
  • Silnik:2.2 Avantgarde
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Oleśnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 13:19

to chyba jakiś dealer samochodów

Dealer - Gossett Chrysler Dodge Jeep Ram.
https://www.google.p...iHZzy-g9Br8-e2Q

#25 Pacyfa

Pacyfa

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 97
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::okolice Bochni
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 14:55

No właśnie dealer też wyczytałem ale autko jest obklejone akurat pod tego dealera nawet na przednich drzwiach ma takie wielkie loga Chryslera i dla tego pytam czy macie jakiś link do wersji do odczytania z VIN, bo naprzyklad vojka i pacifice tak się odczytuje to i pitki chyba też. no nic popatrze na stronach Chryslera w USA i zobaczymy. Zastanawia mnie tylkobrak tego wyświetlacza co pokazuje spalanie itp. Ktoś coś wie czy były takie wersję?


d56f0889f6d6.jpg

#26 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 17:39

Wstaw zdjecie

#27 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 maj 2016 - 17:58

Jarek, a listew drzwiowych nie miałeś?



#28 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 19:51

Te loga na bocznych drzwiach to fantazja poprzedniego właściciela.

#29 Pacyfa

Pacyfa

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 97
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::okolice Bochni
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 11:01

żadna fantazja własciciela ,naklejki z tego samego materiału co na tylniej klapie napis gossett memphis, wersja jest uboga brak jakiejkolwiek elektryki poza podgrzewaną szyba, spoko poradze sobie z ustaleniem wersji i jak znajde link to zrobie nowy temat. pamiętam że na pacificaforum był link do wersji poszczególnych chryslerów.



#30 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 13:27

Ale fotke moglbys wstawic bo pt bez elektryki to chyba jeszcze nie widzielismy... :)

#31 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 14:38

żadna fantazja własciciela ,naklejki z tego samego materiału co na tylniej klapie napis gossett memphis

 

no i ?

 

Nadal uważam że to fantazja właściciela albo dealera :-) chociaż wątpię że to dealer bo jak dla mnie to nie wygląda za dobrze. Ale to tylko moje subiektywne zdanie, bo na żadnym swoim samochodzie w tym miejscu nie chciałbym mieć logo marki.


brak jakiejkolwiek elektryki

 

rozwiń myśl kolego, bo zaraz może się  okazać że wszyscy jeździmy ubogimi wersjami :-)



#32 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 16:58

Witajcie

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nowi nabywcy koniecznie chcą mieć jakąś SPECJALNĄ wersję PT ? .

Kupiliście bo się Wam podobał?

No i fajnie. Jeździć i nie szukać dziury w całym. A jeśli okaże się, że ktoś ma wersję super hiper hi dynamic - to co?

Niedawno uświadamiałem naszego klubowego kolegę o jego wersji "sport". I teraz zapewne mu smutno, że ma zwykłego pitka.

Pitek jest fajny sam z siebie, i za to go trzeba kochać/lubieć/szanować :-). A jeśli komuś znaczek na klapie dodaje prestiżu, to w internecie jest wiele przykładów naklejek czy emblematów dodających parę koni.

 

Oczywiście bez obrazy :kwiatek


  • bratex lubi to

#33 borkey24

borkey24

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 362
  • Dołączył:  21 lip 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M gaz
  • Imię:Kamil
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 22:07

O to to.

#34 Pacyfa

Pacyfa

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 97
  • Dołączył:  14 maj 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::okolice Bochni
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 22:33

Widzę że dużo osób na forum które pozjadaly wszystkie rozumy i ciekawe zarciki się trzymają, no ale co poradzić.wersja mojego pt to base czyli tak jak mówiłem brak jakiejkolwiek elektryki to potwierdza.nikt tu nie mówi że chce mieć jakąś super wersję a przynajmniej ja więc nie wiem gdzie problem,pierwsze forum w którym zamiast pomagać jeden drugiemu podcina skrzydła albo wysmiewa bardzo ciekawe jest to że o swoim pt dowiedziałem się więcej z innych for ale to raczej minus nie dla mnie.

Użytkownik Pacyfa edytował ten post 17 maj 2016 - 22:35


#35 Magnes

Magnes

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 549
  • Dołączył:  25 cze 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 23:09

pierwsze słysze o takiej wersji :) Zbędny komentarz kolego nie podrzuciłes żadnej fotki  ani nic kiedy inni prosili a potem sie dziwisz ze nikt Ci nie pomógł.  Najbardziej popularne w polsce to limited/touring/dream cruiser/GT I jak byś czytał to prawdopodobna wersje dostałes od peterusa czyli touring edition 


Użytkownik Magnes edytował ten post 17 maj 2016 - 23:10


#36 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5815
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maj 2016 - 05:03

Pacyfa to forum jest inne i tyle.
Żartem też idzie pomoc.
Kwestia przyzwyczajenia i niebrania wszystkiego do serca.
A swoją droga widocznie wszystkiego się nie dowiedziałeś na innych forach skoro przywialo ciebie tu z pytaniem. :cwaniak a o wersji base pierwsze słyszę wątpię że taka wychodziła jak już to może być classic.
Bądź ktoś nie za bardzo "bogaty" jak zamawiam pt w salonie chciał obniżyć cenę i zrezygnował z elektryki. A Klime masz?

#37 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8017
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maj 2016 - 06:07

Jarek,wychodzi na to że Twój pitii jest najbardziej"retro"ze wszystkich które znamy.

#38 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maj 2016 - 06:53

Pacyfa, dalej nie wiemy jakiej elekrtyki brakuje, no weź nie bądź taki tajemniczy :-) baaaaardzo ogólnikowo piszesz.

 

a gdzie znalazłeś tą wersje base / kto Cię w tym uświadomił?



#39 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3314
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maj 2016 - 07:33

tak jak mówiłem brak jakiejkolwiek elektryki


To znaczy że masz korbotronic? I nawet nie ma podgrzewanej tylnej szyby?

#40 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 maj 2016 - 08:15

Widzę że dużo osób na forum które pozjadaly wszystkie rozumy i ciekawe zarciki się trzymają, no ale co poradzić.wersja mojego pt to base czyli tak jak mówiłem brak jakiejkolwiek elektryki to potwierdza.nikt tu nie mówi że chce mieć jakąś super wersję a przynajmniej ja więc nie wiem gdzie problem,pierwsze forum w którym zamiast pomagać jeden drugiemu podcina skrzydła albo wysmiewa bardzo ciekawe jest to że o swoim pt dowiedziałem się więcej z innych for ale to raczej minus nie dla mnie.

Witam.

Na Twoje podstawowe pytanie (jak sprawdzić jaką mam wersję PT?) pośrednio odpowiedział Ci kolega Petrus podając, jakie wersje tego samochodu występują, tzn.: "bazowa" Classic, bogatsza Touring i wypasiona Limited + edycje specjalne. I jest to chyba klasyfikacja ogólnie przyjęta przez Chryslera - bo tak samo oznaczone są Jeepy (choć ja tylko widziałem Jeepy w wersji "Limited" - widocznie w biedniejszych wersjach Polacy Jeepów nie kupują... :kawka :p).

Więc: jeżeli masz fotele skórzane i podgrzewane - masz wersję Limited, jeżeli możesz otworzyć klapę bagażnika przy pomocy klamki umieszczonej w logo Chryslera - masz Touring, jeżeli klapę bagażnika otwierasz tylko przy pomocy kluczyka - masz Classic. To tylko kilka wyróżników.

Natomiast nie rozumiem stwierdzenia, że w samochodzie brak jest jakiejkolwiek elektryki. Z tego, co się orientuję, to nawet najuboższa wersja Classic posiada szyby sterowane elektrycznie, jako też i lusterka boczne. No - chyba że masz wersję "Custom" - czyli składaną na indywidualne zamówienie klienta albo wersję przeznaczoną na drogi Alaski, gdzie (zwłaszcza w zimie) nie ma potrzeby otwierania szyb... :kawka :p

Co do tego tajemniczego wyświetlacza - bo nie do końca rozumiem, o jaki wyświetlacz chodzi. Jeśli chodzi o wskazania komputera pokładowego - to: samochód masz z 2006 roku. W tym roku pańskim wychodziły ostatnie modele przedliftów (te ładniejsze :blabla :p) i pierwsze modele poliftów (te z wieszakami na ręczniki i zegarem, znaczy: czasomierzem na środku deski rozdzielczej :p). NIe wiem, jaki egzemplarz posiadasz. Jeśli przedlifta - o wskazaniach komputera pokładowego zapomnij - nie ma tej opcji w wyposażeniu auta, jeśli masz polifta - to możesz cieszyć się obserwowaniem średniego spalania paliwa.... :)

Jeśli nie masz możliwości obserwowania tego średniego spalania paliwa - to jedno z dwóch: albo masz przedlifta albo polifta z zepsutym wyświetlaczem... :p

Poza tym: zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia. Po dokonaniu oglądu każdy z nas z chęcią podpowie Ci, jaką wersję samochodu posiadasz ( i nie zrażaj się tym, ze będzie tyle opinii, ilu z nas głos w tej sprawie zabierze... :p :haha).

Na koniec: pamiętaj, że PT zawsze i przez całe życie zaskakuje. Mamy na forum kolegę, który kupił  PT z silnikiem 2.0 i po kilku latach eskploatacji dowiedział się, że posiada samochód z silnikiem 2.4... :p (a może odwrotnie hmm)

Pozdrawiam

:pablicito







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych