Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


pytanie o spalanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61 Bezimienny Gość.Wopek_*

Bezimienny Gość.Wopek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 październik 2016 - 21:01

Czytając ten wątek Twój wpis jest najbardziej wiarygodny dla mnie ponieważ najbardziej zbliżony do moich wyników. Z podziwem i zazdrością przypatruję się osiągom kolegów i koleżanek. Jeżdżę 2.0 automat z LPG i nie udało mi sie przejechać po mieście więcej niż 130km na 25L gazu. W trasie (i to zależy jaka trasa) bywa różnie. Na autostradzie udało mi się przejechać 220 km z tempomatem nie przekraczając 130km/h. W trasie przez wsie wynik dużo słabszy.

Jeżdżę spokojnie. NIe gazuję, nie wyprzedzam na siłę, czasem mam wrażenie, że na skrzyżowaniu ruszam pierwszy, a zjeżdżam z niego ostatni - tak sie wszystkim spieszy. Znajomy doradził, że żeby oszukać trochę spalanie korzystać z ręcznego przełączania biegów. Nie sprawdzałem jeszcze jak jest jeżdżąc tylko na automacie. Mam wrażenie, że 1 litr oszczędzam ale pewnie z tym wrażeniem jest jak silnikiem pracującym jak zegarek po wymyciu auta w myjni. ;-)

Reasumując. Też nie wiem co robić dalej?

Dokładnie tak samo.Ten sam spokojny styl jazdy,te same osiągi przy 2,4L A.Biegów w ogóle nie używam.Czytając forum,doszukuję się innych możliwości popraw


nadgorliwie (chciałem sprawdzić spalanie) tankowałem do pełna ale tak pod korek. Po czymś takim zapalał się "żółciutki silnik" a spalanie to ok 13-15 w cyklu mieszanym. Po czytaniu forum i analizie przypadku nie ma tankowania pod korek - po jakimś czasie zgasł "check" i spalanie o 2 litry w dół. 

prawdziwe

A o co chodzi z tankowaniem pod korek?/mam na myśli pod korek LPG/


To tak w normie, po Krakowie mam podobnie, lpg w tym aucie nie mam.

 

Zgadza się, u mnie 3,8l V6 ,lpg spala ok 20, w trasie 14-16, tyle że dodatkowo to AWD, 2t. i silnik dużo starszej generacji.

Co do tych 10% to bardziej reklama.

No tak.Akurat 3,8 spala najwięcej no i AWD.Najlepsze stare silniki to 3,3 ewent.3,0l.W mieście na vanach spalałem nawet 13l,trasa10 -11.Ale np.na osobowych nawet 12-13,trasa 8-9,przy ostrej 10



#62 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2016 - 07:16

U mnie jakiś cuda, bo im zimniej tym mniej pali. Po ostatnim do tankowaniu wychodzi 8-8.5/100 - Cykl miejski, spokojna jazda.



#63 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 172
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2016 - 11:12

Mój 2,4 Automat, benzyna 95; rok prod 2008; pali w mieście 10-12-13 l/100km (zależy od korków na drodze), a na autostradzie przy średniej prędkości 130km/godz pali 11 l/100km. Poza miastem na drogach o dopuszczalnej prędkości 100km/godz pali do 9,5l/100km. Są to dane z ostatnich 5-ciu lat eksploatacji.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych