Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Mechanik z Łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 21:29

Czy polecicie dobrego mechanika, który ogarnia tematykę PT, i nie drenuje pitra do samego spodu jak to bywa w ASO?

 

Z góry dziękuję za wskazówki.



#2 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3308
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 21:33

A co masz do zrobienia?

#3 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 21:50

Na dziś nic, bo jestem po gruntownym prywatnym przeglądzie, na który pojechałem do sumiennego diagnosty z pobliskiej SKP. Oprócz lekkiego obsmarkania końcowego tłumika wszystko na dziś gra i buczy. Czekam na kuriera z olejem i filtrami, ale z tym już sam sobie poradzę. Pytałem tak na zaś, czyli jak się coś poważniejszego wysypie.

 

BTW: Jak diagnosta poznał metodę dostania się do reflektora, to aż przysiadł.. :lol


Użytkownik pablobed edytował ten post 21 sierpień 2016 - 21:51


#4 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:44

Znam takiego, od ponad roku mi robi PT.

Będziesz potrzebował to pisz na priv.



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:11

Na dziś nic, bo jestem po gruntownym prywatnym przeglądzie, na który pojechałem do sumiennego diagnosty z pobliskiej SKP. Oprócz lekkiego obsmarkania końcowego tłumika wszystko na dziś gra i buczy. Czekam na kuriera z olejem i filtrami, ale z tym już sam sobie poradzę. Pytałem tak na zaś, czyli jak się coś poważniejszego wysypie.

BTW: Jak diagnosta poznał metodę dostania się do reflektora, to aż przysiadł.. :lol

Nie ma diagnosty co sprawdzi Pt poprawnie , polowe luzów sprawdza sie w przeciwny sposób jak w innych autach - cześć luzów jest w ogóle nie do wykrycia w Pt cruiserze na szarpakach a 1,6 dodatków sprawdza sie inne sprawy jak w 2,0 nie byłbym tak pewny czy jest wszystko idealne ale poczekamy do pierwszego pytania od Ciebie jak zacznie cię coś nurtować .

Nie wiem po co diagności dostęp do reflektora - regulacja jest na samym wierzchu z przodu reflektora ? - a wymiana to standart z klapka w nadkolu jak w wielu autach produkowanych .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 22 sierpień 2016 - 07:13


#6 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2016 - 08:10

Andrzej, dzięki za cenny głos, tym bardziej, że PT to dla mnie całkiem nowy temat, który staram się poprzez gruntowne studiowanie forum i nie tylko zgłębić. Wizyta i diagnosty były powodowana chęcią dodatkowego sprawdzenia samochodu dla samego siebie, choć o fakcie niemożności sparwdzenia wszystkiego, np. na ścieżce nie wiedziałem. Między inymi dlatego kierowałem do forumowiczów pytanie o mechanika z Ldz, który dobrze ogarnia ten samochód. Masz rację, że pewne rzeczy mogą wyjąść i pewnie wyjdą w przysłowiowym praniu, ale mam też nadzieję, że jako mój drugi samochód, którym zrobię 3-5 tys. rocznie nie doprowadzi mnie do zawrotu głowy i finansowej czkawki. Nawiązując w kilku słowach do diagnosty i dostępu do reflektora. Cała heca nie wyszła z powodu tego, ze chciał go regulować, ale z tego, że najzyczajniej powiedziałem mu o tym podczas pogawędki o tym modelu :) Przerabia na prawdę wiele samochodów, ale na PT dumał i dumał kwitując to stwierdzeniem "dziwoląg" :)

 

Z góry dziękuję za głos. Mam nadzieję, że kiedy coś padnie (nie daj Boże) będę mógł liczyć na Twoje fachowe porady.

 

Pozzdrawiam



#7 Bezimienny Gość.hapi72_*

Bezimienny Gość.hapi72_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 wrzesień 2016 - 20:40

Tydzień temu zakupiłem pitka 2.2 crd 2004 .Dwa dni pośmigałem po mieście i ruszyłem w trasę 300 km.po stu kilometrach strasznie go przymuliło.Zauważyłem ,że rura między chłodnicą a silnikiem jest zasyfiona jakimś mazidłem.Potrzebuję mechanika w okolicy Rawy Mazowieckiej ewentualnie w Lubeskim

#8 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 wrzesień 2016 - 21:20

Układ do płukania. W zbiorniku wyrównawczym czysto ?

Przy okazji zrób test szczelności chłodnicy, sprawdź kondycje przewodów gumowych.

Niestety w tych okolicach nikogo nie znam :(


Użytkownik petrus edytował ten post 07 wrzesień 2016 - 21:21


#9 Bezimienny Gość.hapi72_*

Bezimienny Gość.hapi72_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:46

Nie mam czasu by samemu do niego zajrzeć,teraz jestem w trasie i służbowym Dafem ugniatam przez dwa tygodnie autostady.Stąd moja prośba o polecenie jakiegoś warsztatu . Wolne mam tylko wekendy(czasami co drugi)

#10 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 wrzesień 2016 - 09:45

Wysłałem pw

Ale w weekendy to oni nie pracują



#11 PTIG

PTIG

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 77
  • Dołączył:  05 lis 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 GT TURBO A
  • Imię:Ilona
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 listopad 2016 - 16:26

Hej.
W Łodzi ja w swoim jeśli coś trzeba robię u Janka Wojtery. Wymienialam u niego całe zawieszenie ... I na koniec zbieżność. Warsztat jest w okolicy Tesco. Z częściami też nie ma problemu bo jest ktoś przy palmiarni i części są od ręki. Jak coś to daj znać to Dam Ci namiar.
Pozdrawiam

#12 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 listopad 2016 - 16:30

PTIlona, chodzie pewnie o ulicę Glinianą. Słyszałem, że dobrze robią, ale każą sobie bardzo słono za to płacić. Jak to wygląda faktycznie?



#13 borkey24

borkey24

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 362
  • Dołączył:  21 lip 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M gaz
  • Imię:Kamil
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2016 - 15:35

Można zawsze wybrać autostradę i przez Warszawę skoczyć do Płocka :p



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych