Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Android 6.0.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 20:18

Nie słyszałem gorszej bzdury

#22 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 20:23

Tak przy okazji systemów.. Czy ktoś ma doświadczenia z Win 10 Mobile? Zastanawiam się mocno nad porzuceniem Andrka na rzecz tego systemu.



#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 20:24

Z pierwszej ręki użytkownik Pablicito

#24 Bezimienny Gość.chmiel62_*

Bezimienny Gość.chmiel62_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 listopad 2016 - 20:27

a obecnie masz jakiś kłopot z gps ?

przy deszczowych dniach potrafi gubić satelitę



#25 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 20:28

Z pierwszej ręki użytkownik Pablicito

 

Dzięki :)



#26 Bezimienny Gość.chmiel62_*

Bezimienny Gość.chmiel62_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 listopad 2016 - 20:29

Nie słyszałem gorszej bzdury

używałem lumii kolegi jako gps - tylko jako gps bo bez aktywacji i działała rewalacja nie gubiła jak samsung zasięgu



#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 20:33

Bardzo dużo zależy od samej aplikacji zainstalowanej w smartfonie używam Google i CoPilot - Automapa sypała się z zasięgiem notorycznie i nie byla to wina gps

#28 Bezimienny Gość.chmiel62_*

Bezimienny Gość.chmiel62_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 listopad 2016 - 20:42

dlatego pytam bo jestem laikiem - jako telefon interesuje mnie windows mobile bo to jest system którego jeszcze nie przerabiałem a jeśli przy okazji mam w nim kilka prostych aplikacji z których na co dzień korzystam to dobrze. Chodzi mi przede wszystkim o zdanie na temat Windows Mobile i jak one pracują bo Androida przerabiam i nie jestem w pełni zadowolony - IOS był dużo lepszy ale brak kontaktu z kompem mnie wkurzał a teraz pewnie przyszedł czas na następny telefon z windowsem. Jeśli do tego dobra nawigacja dojdzie będę szczęśliwy



#29 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 21:12

Windows jeśli chodzi o stabilność, szybkość działania (przynajmniej na flagowych modelach smartfonów) jest ok. Zdecydowanie lepiej mi się go używa niż Androida. Jak jest na budżetowych nie wiem. Tu duży plus dla tego systemu. Minus (dla niektórych dyskwalifikujący ten system w telefonie) to jednak mocno ograniczona ilość aplikacji w porównaniu z Androidem. Ale to co potrzebne - jest. Używam nawigacji w Lumii 950XL (a wcześniej w Lumii 1520) i nie ma z nią żadnego problemu. Na 1520 i 950XL używałem Here Maps. Niestety po aktualizacji systemu do W10 już ta aplikacja nie jest dostępna, ale są inne.



#30 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 21:33

Uruchom Google Maps - jak większość dobrych aplikacji zablokowana system .

#31 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:05

Używam obecnie Sygic GPS Navigation i jest ok.



#32 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:07

Sygic był dobry 10lat wstecz na symbianie

#33 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:10

Być może. Ale póki co nie zdarzyło się, żeby mnie do celu nie doprowadził. I co najważniejsze - mapy ma aktualne.



#34 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:26

Windows jeśli chodzi o stabilność, szybkość działania (przynajmniej na flagowych modelach smartfonów) jest ok. Zdecydowanie lepiej mi się go używa niż Androida. Jak jest na budżetowych nie wiem. Tu duży plus dla tego systemu. Minus (dla niektórych dyskwalifikujący ten system w telefonie) to jednak mocno ograniczona ilość aplikacji w porównaniu z Androidem. Ale to co potrzebne - jest. Używam nawigacji w Lumii 950XL (a wcześniej w Lumii 1520) i nie ma z nią żadnego problemu. Na 1520 i 950XL używałem Here Maps. Niestety po aktualizacji systemu do W10 już ta aplikacja nie jest dostępna, ale są inne.

 

Jak współpracuje z tym systemem Yanosik?



#35 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:26

Częściowo aktualne i zależy jakiego dostawcy - w sygicu można było dopuszczać różnych dostawców łącznie z testowa wersja studentów najdokładniejsza .Milo wspominam te nawigację , ale są dużo lepsze o płynniejsze pracy i lepszym pokryciu terenu z większa ilości funkcji z których się korzysta .

#36 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:27

Używam nawigacji w Lumii 950XL

 

A na temat "zwykłej" 950 masz wyrobione zdanie? Warta zachodu?



#37 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 22:51

Generalnie wysokie modele lumii są warte polecenia, jeśli nie przeszkadzają Ci ograniczenia Windowsa10. 950 i 950xl to bardzo podobne urządzenia, różnice są niewielkie.

 

Ja używam tej Lumii do nawigacji (zamiast Sygic można też użyć systemowej aplikacji Mapy Windows, która zastąpiła HERE i korzysta z tychsamych map), do przeglądania internetu oraz dość często po podłączeniu jej przez stację dokującą do telewizora, klawiatury i myszki do pracy w Excelu. I tu sprawdza się jak dla mnie bardzo dobrze. Do tego dochodzi bardzo dobry aparat 20Mpx i kamera oraz dostęp do plików zapisanych w usłudze OneDrive na komputerze stacjonarnym/laptopie. Mi nic więcej nie potrzeba.


Użytkownik rafal-gorzow edytował ten post 24 listopad 2016 - 23:30


#38 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2016 - 23:34

Generalnie wysokie modele lumii są warte polecenia, jeśli nie przeszkadzają Ci ograniczenia Windowsa10. 950 i 950xl to bardzo podobne urządzenia, różnice są niewielkie.

 

Ja używam tej Lumii do nawigacji (zamiast Sygic można też użyć systemowej aplikacji Mapy Windows, która zastąpiła HERE i korzysta z tychsamych map), do przeglądania internetu oraz dość często po podłączeniu jej przez stację dokującą do telewizora, klawiatury i myszki do pracy w Excelu. I tu sprawdza się jak dla mnie bardzo dobrze. Do tego dochodzi bardzo dobry aparat 20Mpx i kamera oraz dostęp do plików zapisanych w usłudze OneDrive na komputerze stacjonarnym/laptopie. Mi nic więcej nie potrzeba.

 

Wielkie dzięki za opinię :piwo



#39 borkey24

borkey24

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 362
  • Dołączył:  21 lip 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M gaz
  • Imię:Kamil
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2016 - 23:37

Nie wiem jak wysokie modele Lumii, ale zapewne po to są "wysokie", żeby na dłużej funkcjonowały.

Ja mam z przyjaciółką fatalne doświadczenia z Lumią 735: początek niezły, daliśmy jeszcze namówić się Playowi na promocję "zwrot 200" i faktycznie - oddali. Telefon początkowo zachwycał świeżością (stan na sierpień 2014) no i pierwszy kontakt z windowsPhone robił super wrażenie. Jednak im dalej w las, tym ciemniej - nie dało się przez dwa lata (!!!) skonfigurować mmsów, system zaczął świrować (jakieś komunikaty z d**y), wyświetlacz w dowolnym momencie potrafił zablokować się na amen, w pewnym momencie na ekranie pojawiła się "rozpłynięta" rysa - mimo że telefon nigdy nie upadł ani nawet się lekko o nic nie obił... 

 

Tak czy siak na koniec umowy z radością powitaliśmy Samsunga A5 no i coż - zobaczymy kiedy on zacznie się bździć



#40 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 listopad 2016 - 10:38

Czyli wychodziło by na to, że każdy system jest cacy jak jest świeży,,  Mój androl ma równo rok, bo i rok temu zmieniłem S3 na Lenovo A806. Osiem rdzeni robi swoje jeśli chodzi o wydajność, choć często się grzeje i trzeba go chłodzić poprzez jedną z funkcji Clean Mastera. Pokaprysił mi kilka razy z jedną poważną zawiechą włącznie, ale generalnie się sprawuje, bo dwa trzy razy w tygodniu czyszczę go przy pomocy kilku aplikacji. Gdyby nie to podejrzewam, że nie dało by się już na nim wiele zrobić. W mojej opinii Android jest systemem, który w sposób dramatycznie szybki chłonie jak gąbka wszelki "szlam" i jego utrzymanie w jakiej takiej kondycji wymaga systematycznego używania takich wynalazków jak np. mobilna wersja CC Cleanera, wspomniany już Clean Master czy CM Security.

 

Moje doświadczenia z Win Mobile są żadne i sprowadzają się do kilkunastominutowej, zabawy Lumią 930. Generalnie bardzo przypadł mi do gustu ten system, a bardzo skąpa ilość aplikacji w porównaniu z Google Play nie jest dla mnie aż takim problemem. Kolega, który używa tego telefonu nie zwalnia zawalonego działającymi w tle aplikacjami RAM-u, niczego nie czyści i ponoć od ponad roku telefon nie stracił nic jeśli chodzi o płynność działania. Rozważam kuno 950-tki, ale poczekam jeszcze do wczesnej wiosny jak ceny trochę jeszcze spadną i wtedy ostatecznie postanowię, czy zmienię czy też pozostanę przy chinolu, który notabene niczym nie ustępuje moim zdaniem topowym markom za dużo większe pieniądze.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych