Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Prośba o poradę (zakup klubowego PT)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 październik 2012 - 21:41

otizone,
to jest diesel i raczej spodziewaj się normalnych przebiegów ok 200tys km które absolutnie na pt nie maja znaczenia , druga sprawa zainteresuj się co auta z takim przebiegiem miało wymieniane - bo zazwyczaj w aucie z niby mniejszym przebiegiem możesz mieć dużo do zrobienia (choćby wysprzegliki ,sprzęgło , wtryski itp. a w CRD to duże pieniądze)

#22 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 październik 2012 - 21:52

otizone, tylko ze novego i mayhema są w klubie i się udzielają. MayheMa autkiem jezdziłem, widziałem i auto jest the best wiec moim zdaniem lepiej wydać więcej i miec pewność niz mniej i ładować kasiore. Za dobrego i pewnego diesla trzeba dać te 19 - 20 tysi.

#23 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 październik 2012 - 21:53

Adreeas7, Medyk,

dlatego bardziej skłaniam się ku opcji zakupu u klubowicza, który uczciwie powie co już zrobił/wymienił, a co jeszcze jest/lub niebawem będzie do zrobienia...na taką wylewność właściciela komisu nie liczę ;) Niemniej jednak jeśli jego oferta jest prawdziwa (niestety ciągle nikt nie potwierdził, że zna to obklejone klubowymi naklejkami auto i jego posiadacza ze zlotów czy obecności na forum) to nie mogę przestać o niej myśleć (już zdążyłem wykreować sobie w fantazji jakie to super auto ...na szczęście resztki zdrowego rozsądku jeszcze zachowałem...a zaraz wezmę zimny prysznic...zapobiegawczo ;)

#24 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 październik 2012 - 23:02

otizone, ja praktycznie wszystko co sie dalo juz wymienilem, a czego nie, to przy okazji innych napraw bylo ogladane i wg sugestii nie wymagalo wymiany (np. podczas wymiany wysprzeglika mechanik obejrzal sprzeglo i dwumas i powiedzial, ze nie nosza zbytnich sladow zuzycia, wiec moze ktos przede mna to robil.

Regenerowalem wtryski, turbosprezarke, walczylem z hamulcami, wymienialem akumulator ubieglej zimy, wysprzeglik 2 lata temu, pompe wtryskowa uszczelnialem, termostat, czyszczony mialem EGR, wymieniany osuszacz klimy, presostat klimy, jak i regulator cisnienia paliwa, pasek osprzetu wraz z napinaczem i rolka, naprawiany kolektor, ktory byl pekniety, amortyzatory nowe z przodu i z tylu, wiec raczej nie szykuje sie za duzo wydatkow. 2 komplety kol: zimowe i letnie.
Niestety zadbane auto swoje kosztuje, bo dbajacy wlasciciel sporo doinwestowal. Ja robilem wszystko pod swoim katem, w zwiazku z czym nie drutowalem, tylko czesci oryginalne. Mozemy spokojnie jechac do ASO jak chcesz zeby potwierdzili co mowie, na kompie w ASO nie ma zadnych bledow, jak i nigdy nie mialem zadnych powaznych awarii poza wysprzeglikiem i lejaca pompa wtryskowa.
W sumie zal sprzedawac, ale zycie to nieustajace zmiany.

#25 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 październik 2012 - 07:32

[quote name="otizone"]Adreeas7, Medyk,

(niestety ciągle nikt nie potwierdził, że zna to obklejone klubowymi naklejkami auto i jego posiadacza ze zlotów czy obecności na forum) /quote]

to nie są nasze naklejki
jest inna czcionka napisu "ptclub"
ktoś się kuźwa podszywa -to jest jakiś szpieg z doliny deszczowców :cwaniak

#26 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 październik 2012 - 08:02

Są to nasze naklejki jak najbardziej Kordylu, aaa auto hmm czy aby to nie jest byłe auto Rafe1? Jeśli tak to bylo super zadbane....

#27 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 październik 2012 - 09:27

Kordyl,

a jaki byłby sens podrabiać naklejki klubowe skoro za parę złotych można mieć oryginał ?;) Zresztą w porównaniu do oryginału (http://imageshack.us... ... 67kk9.jpg/) różnic nie widzę.
Zresztą fotki z ogłoszenia są tak marnej jakości, że bez pomocy Detektywa Łodygi nie pozwalają jednoznacznie potwierdzić falsyfikacji. ;)
Tak na marginesie: napis na logo z linka do naklejek wygląda jakby był pisany fontem "euphoric" (widzę jednak drobne różnice). Jeśli to nie tajemnica zakładu, jakim fontem zrobiono to logo?

[ Dodano: 2012-10-25, 11:07 ]
Paradyz,

sprawdziłem, że rafe1 śmigał wersją cabrio...czyli to raczej nie jego samochód jest w ogłoszeniu.
Może są klubowicze z Gniezna, którzy byliby chętni pomóc mi w ocenie stanu technicznego tego auta ?? Oczywiście mogę z Poznania jechać do Gniezna na oględziny z jakimś mechanikiem, ale w ten sposób mogę zwiedzić całą Polskę i nic sensownego w dobrej cenie nie znaleźć...a tego egzemplarza cena jest naprawdę niezła

[ Dodano: 2012-10-25, 11:44 ]
MayheM,

dzięki za wyczerpujący opis eksploatacji auta. Widzę, że sporo przeszedłeś ze swoim pitkiem Lista oczywistych napraw/wymian eksploatacyjnych + tych "nieoczekiwanych" jest naprawdę pokaźna...rozumiem, że dość wysoka cena to wypadkowa tych wszystkich wkładów własnych, oraz silnego związku emocjonalnego z pojazdem ;)
Wiem już sporo, ale czy mógłbyś podać jeszcze stan licznika ?? Znawcy tematu pewnie mnie zbesztają, że w przypadku 2.2 CRD nie ma to znaczenia, ale jednak wolałbym wiedzieć...

#28 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 10:52

otizone, Rafe1 miał pierwszego pitka z dachem, srebrnego, w dieslu, dokładnie taki jak ten :cwaniak

#29 Margo

Margo

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 840
  • Dołączył:  14 lis 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M GAZ
  • Imię:Małgosia
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 październik 2012 - 10:56

otizone, ale rafe1 nie zawsze śmigał taką wersją...słuchaj się paradyża,zazwyczaj wie co mówi... :) dlatego chyba warto zadzwonić do Rafała i potwierdzic ? :cwaniak

#30 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 październik 2012 - 11:29

Mydyk i Margo, dzięki za sprostowanie! Już piszę do rafe1 z zapytaniem, czy to przypadkiem nie jego autko...

[ Dodano: 2012-10-25, 12:57 ]
Do Rafe1 napisałem maila z prośbą o weryfikację auta...mam nadzieję, że te chromowane nakładki na reflektory i podwójne klubowe naklejki chyba naprowadziły na dobry trop i uda mi się poznać PRAWDZIWĄ historię eksploatacji pitka;)

#31 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 12:23

otizone, mail dotarł :cwaniak przykro mi bardzo ale to jest na bank nie mój chrabąszcz :torba

#32 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 12:32

rafe1, Ty chyba miałeś jasny środek hmm

Odkopałem zdjecia Pt Rafała :d Staaare dzieje http://www.polskajaz... ... 708/361542

A to moj pierwszy (tez zielony bo cabrio to 2.4 GT testowy) http://www.polskajaz... ... iser/34546

#33 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 12:39

medyk, dokładnie to moja mordeczka :dance

#34 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 październik 2012 - 13:21

Rafe1, dzięki za weryfikację...szkoda tylko, że z negatywnym wynikiem... :(((

#35 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 13:42

otizone, przykro mi :piwo

#36 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 19:11

otizone, na liczniku mam 300tys, ale jakbys nie wiedzial, to zaloze sie, ze bys sie nigdy nie domyslil.
Nie zalezy mi, zeby Ci wcisnc swoje auto, jednakze nie wierz, ze jak kupisz 10 letniego diesla to bedzie mial przebieg ponizej 250tys. Ci co maja mniejszy oryginalny, zazwyczaj nie sprzedaja. Moj przebieg zweryfikowaly amortyzatory, ktore wymienialem z przodu przy 250tys i byly nadal fabryczne, podobnie jak lacznik Watta (270tys).

Zapomnialem tez dopisac, ze w zeszlym roku wymienialem lacznik Watta na oryginalny w ASO.

#37 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 październik 2012 - 20:39

MayheM,

po cichu jednak liczę, że da się znaleźć 8-10 latka z przebiegiem poniżej 200 kkm (patrz NoVy...rocznik 2003 i 154 kkm;-)). Zresztą już udało mi się 2 razy kupić (raz 8 a raz 10 letniego) diesla z przebiegiem 150 kkm. Pierwszy to Renault Kangoo od kuzyna, pierwszy właściciel, więc żaden wyczyn zakupowy, to była pewna sprawa. W drugim przypadku była Laguna 1.9dti zakupiona w niemieckim autoryzowanym komisie/salonie/warsztacie Renault. Autko zostało sprzedane w tym salonie jako nowe i trafiło po 10 latach na komis (marny żwirowany placyk na którym przez pół roku czekało na nowego właściciela). Wszystkie przeglądy i naprawy wykonywał tenże warsztat. Ponieważ moja rodzina serwisuje tam swoje samochody, to miałem mocne podstawy, by spokojnie wierzyć sprzedawcy (miał do stracenia trzech wieloletnich klientów;-)). Moje dobre przeczucia się sprawdziły, po czterech latach bezawaryjnej jazdy (tylko wymiana amortyzatorów z przodu + normalne eksploatacyjne zabiegi) dobiłem do 235 kkm. Auto ma 14 lat, więc siłą rzeczy obawiam się, że zacznie się zaraz ostro sypać...zresztą każdy argument jest dobry, żeby kupić PT CRUISERA, prawda ? ;)

#38 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 październik 2012 - 21:10

otizone, zycze powodzenia i udanego zakupu z malym przebiegiem :kciuki :kawka

#39 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 26 październik 2012 - 05:36

otizone, tylko się chłopie na niespodzianki przygotuj :lol kobiety przy pitku to nic, jak idzie o fochy i zaskoczenie teges.... ;P

http://moto.gratka.p... ... c49e185f,1

#40 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 październik 2012 - 07:17

MayheM,

po cichu jednak liczę, że da się znaleźć 8-10 latka z przebiegiem poniżej 200 kkm


jasne że można spotkać auto z małym przebiegiem ale są to nieliczne przypadki
teraz sam kupiłem bezdachowca 118tys przebiegu
z książką do końca servisowaną i sprawdziłem w ASO i wszystko się zgadza





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych