Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Modyfikacja świateł z przodu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.laponse_*

Bezimienny Gość.laponse_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 październik 2009 - 15:05

Witam
Jestem szczęśliwym nabywcą PT z 2006r.. Co do świateł tylnich znalazłem na forum proste rozwiązania, lecz do przednich nie czy moglibyście mi bardzo prosty sposób napisać jak przerobić przednie światła aby były postojówki białe, lub czy warto wymienić światła na europejskie jak patrzyłem na allegro koszt taki to od 400 do 700 zł, ale wolał bym przerobić ponieważ na pewno taniej wyjdzie. Czy po prostu wstawić diody na zderzak s przodu. Niektórzy tak mają a nowe samochodu bodajże merc lub audi mają takie mijania. Więc proszę o pomoc w miarę szybko, ponieważ pan od przeglądu mnie puścił, ale powiedział że puszcza abym raz dwa to zrobił.

#2 zenmen

zenmen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 103
  • Dołączył:  21 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Zenek
  • Skąd::Ciechanów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 październik 2009 - 19:28

witam, rozumiem że masz lampy takzwane amerykańskiepoczytaj tu:

http://www.motofakty... ... jskie.html

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 październik 2009 - 22:22

Więc proszę o pomoc w miarę szybko, ponieważ pan od przeglądu mnie puścił, ale powiedział że puszcza abym raz dwa to zrobił.


przyczepił sie do pozycyjnych a nie mówił nic o zmianie reflektorów głownych?
Bo teoretycznie tu jest wiekszy problem (zmiana kształtu wiązki swiatła). CHociaz jak porównałem to róznice są tak niewielkie że szkoda kasy. Ale homologacja jest homologacją a takiej wymagają przepisy.

#4 Bezimienny Gość.laponse_*

Bezimienny Gość.laponse_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 październik 2009 - 01:17

Rozumiem Cie Arni, ale jak policja zatrzymuje to zwraca uwagę głównie do pozycyjnych i kierunkowskazów, ponieważ pod czas jazdy się nie dopatrzy poziomu świateł powinny iść w górę z prawej strony lampy, a te są proste. W dzień jest to nie do wypatrzenia, a w nocy rożnie bywa, ale też ciężko. A pozycyjne widać od razu czy białe czy pomarańczowe, nie mówię, że ze znajomym podjechałem, który go zna, ale jakoś poszło bo jak mnie zatrzymają, ja mówię, że się na tym nie znam, a na przeglądzie jest że puszczony więc facet z przeglądu ma ryfe, a nie chce mu robić problemów. U siebie po mieście jeździć mogę, ale gdzieś dalej to trzeba uważać.

Zenmen dzięki, ale szukam jakiś konkretów, jak przerobić w PT.
A to jest ogólny zarys wymiany czy kosztów. Widziałem PT nie jednego, który miał wyciętą dziurkę w lampie i wstawioną małą diodę, lub żarówkę która robiła za postojówki.
I chodzi o to, że chciał bym instrukcję jak wyciąć w którym miejscu i jak poprowadzić kable niby troszkę tam kumam, ale najpierw chcę się poradzić, czy robić dodatkowy przełącznik do pozycji czy pod coś podłączyć.

Zenmen a co do tylnich świateł to poradzę się tym co podałeś.

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2009 - 01:55

a nie czepiał się tylnego przeciwmgłowego ze nie masz? No chybaze masz wstawione :)

#6 Mariusz

Mariusz

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 58
  • Dołączył:  16 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2400 GT
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 listopad 2009 - 20:49

Hej laponse. Tez mam PT ze Stanów - o dziwo lampy przednie mają małą literkę E czyli mają homologację (nikt ich nie zmieniał bo sam go sprowadzałem). Mechanior wywiercił otworki pod żarówkami głównymi i wstawiliśmy żarówki ledowe, które podłączyliśmy pod kabelek odcięty od żółtych kierunków. Na przeglądzie się nie czepiali, że światła są symetryczne bo one nie oślepiają - poprostu obie lampy scą na tym samym poziomie. Ale wiem też, że stacje kontroli sa różne. Pozdrowiomka. :kciuki

#7 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 01 listopad 2009 - 23:00

Więc proszę o pomoc w miarę szybko, ponieważ pan od przeglądu mnie puścił, ale powiedział że puszcza abym raz dwa to zrobił.


przyczepił sie do pozycyjnych a nie mówił nic o zmianie reflektorów głownych?
Bo teoretycznie tu jest wiekszy problem (zmiana kształtu wiązki swiatła). CHociaz jak porównałem to róznice są tak niewielkie że szkoda kasy. Ale homologacja jest homologacją a takiej wymagają przepisy.


Ale pierdzielisz głupoty ;/ jakoś ja mam amerykańskie lampy i mam pozycyjne zrobione i jakoś nikt nigdy sie nie czepia ;|

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 listopad 2009 - 09:57

Ale pierdzielisz głupoty ;/ jakoś ja mam amerykańskie lampy i mam pozycyjne zrobione i jakoś nikt nigdy sie nie czepia ;|


dasz komuś gwarancje że nigdy nie zostanie cofnięty z przeglądu albo nie spotka upierdliwego policjanta? Bo ja jakoś słyszałem o kilku przypadkach. A przepisy które stanowią to co mówie są coraz częsciej przestrzegane
Uważaj co nazywasz "głupotą"....

#9 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 listopad 2009 - 09:03

Arni ja jestem ciekaw czy ty tak przestrzegasz przepisy w 100% bo nie wydaje mi się żebys był taki święty. A kto nie kombinuje ten nie żyje, jak widac strasznie utrudniasz sobie życie.

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 listopad 2009 - 13:47

Arni ja jestem ciekaw czy ty tak przestrzegasz przepisy w 100% bo nie wydaje mi się żebys był taki święty. A kto nie kombinuje ten nie żyje, jak widac strasznie utrudniasz sobie życie.


jesli nie przestrzegam to robie to na własny rachunek i nikomu nie wmawiam, że tez tak moze robic i bedzie bezkarny. Acha - jak zostane przyłapany na złamaniu przepisow to nie uciekam od odpowiedzialności i biore to na klate jak mężczyzna. I nie daje łapówek.

#11 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 listopad 2009 - 13:18

A twierdzisz teraz że ktos daje ?? Bo nie rozumie? A co ja na co przyjmuje ?? A jak mnie złapią to co myślisz że mówię że kolega mi kazał tak zrobić. Oj przemyśl swoje wypowiedzi jak cos napiszesz bo się nie trzyma "kupy" :glupek1. A ja myślisz że bym dał łapówkę :> hahaha a jak chcą to i tak cię uwalą.

#12 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 10 listopad 2009 - 11:41

Arni Ty powinieneś rozmawiać w "Rozmowach w Toku" na TVN a nie tutaj się wymądrzac jaki to jesteś bohater. :]

Jak mówisz że nie łamiesz przepisów to jestem ciekaw czy:
- nigdy nie przeraczasz predkości,
- nigdy nie rozmawiałeś przez telefon w czasie jazdy;
- zawsze zapinasz pasy;
;] ;]

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 listopad 2009 - 15:54

Arni Ty powinieneś rozmawiać w "Rozmowach w Toku" na TVN a nie tutaj się wymądrzac jaki to jesteś bohater. :]


tak masz racje, przestrzeganie prawa to spore bohaterstwo, wymaga odwagi cywilnej która jest jakby w zaniku.

Jak mówisz że nie łamiesz przepisów to jestem ciekaw czy:
- nigdy nie przeraczasz predkości,
- nigdy nie rozmawiałeś przez telefon w czasie jazdy;
- zawsze zapinasz pasy;
;] ;]



widzę, ze czytacie wybiórczo. Każdy robi co chce, zwróciłem tylko uwage, ze jesli powiesz komus ze nie musi zmieniac swiateł to bierzesz na siebie odpowiedzialnośc za ewentualne kłopoty tego kogoś. Wg polskich przepisów światła zmienić trzeba i nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi przy okazji kontroli. Lubisz hazard - Twoja sprawa ale nie narażaj innych nieświadomych na kłopoty stawiając się na pozycji wyroczni.

co do innych pytań:
predkość przekraczam (+10/+30), mandaty płace, mam zestaw głośnomówiący w samochodzie a mój samochód nie rusza dopóki _wszyscy_ nie maja zapiętych pasów. Zaspokoiłem Twoją ciekawość?

#14 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 listopad 2009 - 16:02

Arni,
Jestem zdecydowanie za tym co piszesz, zarówno co do przestrzegania ( łamania) przepisów, jak i co do właściwych parametrów jakie mają spełniać światła.
Pewnie większość z Was , spotkała na drodze jadące z przeciwka auto, które Was oślepiało. Ciekawe co wtedy sobie o takim delikwencie myślicie? Na drogach można spotkać zarówno takie pojazdy, które jednym światłem świecą jak kameleon do góry, jak i takie , które były sprowadzane z Anglii, i po przekładce maja zostawione przednie światła, które świecą odwrotnie. Czy Wam to nie przeszkadza?

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 listopad 2009 - 16:38

Arni,
Jestem zdecydowanie za tym co piszesz, zarówno co do przestrzegania ( łamania) przepisów, jak i co do właściwych parametrów jakie mają spełniać światła.


Jedyne co mnie wkurzyło jak kupiłem reflektory europejskie to fakt, że w przypadku PiTka róznice w konstrukcji jak i w efekcie kształtowania snopa światła są prawie niezauważalne. Na lustrze jest w jednym miejscu taki pól centymetrowy garbik ale na ścianie to i tak wygląda jak symetryczne. A koszt reflektorów to 700 zł, dobrze ze przynajmniej mam w tym pozycyjne i dodatkowo regulacje elektryczna którą może uda mi się uruchomić.

#16 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 listopad 2009 - 17:19

Ja przyznaję się bez bicia, że mam chyba lewe światło źle ustawione, ale na razie jeszcze nie zdążyłem znaleźć miejsca , w którym jest regulacja świateł. Czyżby była pod klapką w nadkolu?

#17 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 10 listopad 2009 - 20:01

No ja nie mowie że jesteś zły czy coś w tym stylu.
I ja również trzymam się praca ale zdarza mi się przepisy łamać.

Pozdrawiam.

#18 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 listopad 2009 - 09:10

adames regulacja lampy z tego co wiem i zauważyłem jest z przodu tam sa na lamie takie dziurki wchodzi klucz trox i sie kręci u mnie to działało, nie wiem na 100% czy to to ale tak mi ie wydaje może jestem w błędzie.

Z tego co widać arni nie łamie prawie wogole przepisów :d PODKREŚLAM PRAWIE :-) Oj chciałbym na żywo z wami pogadać bo co niektórzy to naprawde przechodzą samych siebie. NIE OBRAŻAJĄC NIKOGO !!

#19 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2009 - 09:28

Podszedłem przed chwilką i popatrzyłem na lampy, faktycznie są tam dwa otworki, śrub regulacyjnych tam nie widziałem, pewnie są głębiej osadzone, ale jak znajdę czas , to podjadę na stację i sprawdzę te światła, bo na razie tylko na "oko" mam wrażenie, że to lewe mi minimalnie źle świeci .

#20 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 listopad 2009 - 09:34

Dokładnie i tam wchodzi klucz trox ale jaki to nie pamietam, i krecisz albo w góre albo w prawo albo w lewo ja to znalazłem przypadkiem chcąc odkręcić lampy zaczołe tam grzebać





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych