Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Modyfikacja świateł z przodu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#21 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2009 - 09:42

Dobrze że to znalazłeś, bo ja mam kumpla ze szkolnej ławki na stacji diagnostycznej, i wiem że jeszcze nie mięli (oprócz mojego) na stacji. A ja sprawdzałem tylko zawieszenie na ścieżce diagnostycznej, zaraz po kupnie auta, o światłach wtedy nie pomyślałem :torba

#22 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 listopad 2009 - 10:26

Z tego co widać arni nie łamie prawie wogole przepisów :D PODKREŚLAM PRAWIE :-)


Wiesz co? Tłumaczyłem tyle razy, że więcej mi się nie chce. Nie rozumiesz w czym jest sedno problemu, kto chciał to zrozumiał. EOT.

#23 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 listopad 2009 - 12:25

Ja wiem w czy mjest sedno to ty uważasz się za prawowitego obywatela nie łamiącego żadnych przepisów i przyjmującego wszystko na klate. Ta dyskusja jest zbędna jak sie będziemy na jakims spocie widzieć wtedy będzie nam lepiej pogadać :-) :piwo

#24 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 listopad 2009 - 13:15

Ja wiem w czy mjest sedno to ty uważasz się za prawowitego obywatela nie łamiącego żadnych przepisów i przyjmującego wszystko na klate.



Nie zrozumiałes ale sie upierasz wiec wytłumacze: nie namawiaj nikogo do łamania prawa twierdząc, że bedzie bezkarny. Prościej juz nie potrafie

#25 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 listopad 2009 - 18:04

Pokaż mi posta gdzie kogoś namawiam do łamania prawa ?? A czy ty rozumiesz co piszesz jak ja kogoś moge zmuśić do łamania prawa ?? Ja moge napisać coś co nie jest legalne a czy ktoś złamie prawo to nie moja broszka chyba każdy ma swój rozum i odpowiada za siebie. jak ci każe skoczyć z mostu to skoczysz bo Cie namawiałem. PRZEmysL to co piszesz !! :wrrum Jak ci będe pisał że mozna jezdzić w mieście 150 bo cię napewno nie złapią i będziesz bezkarny to będziesz jeździł bo Cię namawiałem :d Człowieku kończe tą dyskusję bo sie nadaje do przedszkola. Może w innych tematach sie dogadamy. :ziomal

#26 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 listopad 2009 - 09:28

Pokaż mi posta gdzie kogoś namawiam do łamania prawa ?? A czy ty rozumiesz co piszesz jak ja kogoś moge zmuśić do łamania prawa ?? Ja moge napisać coś co nie jest legalne a czy ktoś złamie prawo to nie moja broszka chyba każdy ma swój rozum i odpowiada za siebie.


od tego sie zaczeło ze jajec_tbg napisal ze jego nikt nie kontrolował wiec na amerykanskich swiatłach mozna jezdzic. Napisałem ze nie mozna niezaleznie od tego czy ktos go kontrolował czy nie bo tak stanowi prawo. Na to Ty sie przyczepiłes czy ja przestrzegam prawa. A co to ma do cholery za znaczenie ? stanałes po jego stronie wiec odpisuje Tobie tak jak i jemu.
Taka to polska tradycja , ze najlepiej nie dyskutowac z argumentami tylko atakowac dyskutanta.
Mysle ze koniec bo zaraz admin zrobi z nami porzadki.

#27 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 13 listopad 2009 - 22:07

Arni, - jesli mozesz to pokaz mi te przepisy ktore tak mowia - moje auto bylo sciogane przeze mnie osobiscie ze stanow - przeszedl przegląd zaraz po przyprowadzeniu - ten przed rejestracją - oraz przez nastepne 2lata standartowy na stacji i nikt mi nie mowil o swaitlach nic - dodam ze mam tez porsche cayanke i ta akurat byla sciogana jako nowka i takze nikt nie mowil mi o swiatlach ze mająbyc zmienione. takze przy montazu haka okazalo sie ze migacze boczne ktore kiedys byly konieczne przy takiej modyfikacji teraz sa niepotrzebne. Jesli masz taki przepis ktory mowi jasno ze KAZDE auto sprowadzane z USA musi miec przerobione auto to jutro jak najbardziej zglosze popelnienie przestepstwa przez 3 stacje okregowe i moj wydzial komunikacji w zgierzu ze dopuscil takie auto do ruchu a tym narazil mnie na utrate zdrowia a nawet zycia przez poruszanie sie i dopuszczenie takiego auta do ruchu.

#28 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2009 - 22:30

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12.2002r, opublikowane w dzienniku ustaw nr32. poz 262 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia.
Załącznik nr 6. Warunki szczegółowe dot. świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepy.
Niestety nie mogę podać linku, bo mam to zapisane na kompie, ale tam jest wszystko dokładnie opisane. Życzę przyjemnej lektury.Szczegóły są w tabeli. :kawka

jasmina jestem ciekawy , czy po dokładnej lekturze, faktycznie zgłosisz fakt popełnienia przestępstwa.

Ps. Jak będziesz miał problem z odszukaniem tego dziennika ustaw, to mogę przepisać wymogi z tej tabelki, ale jest tam wyraźnie napisane zarówno o kolorze wszystkich lamp, jak i o asymetrii świateł mijania.
Jest to obowiązujące rozporządzenie na wszystkich stacjach kontroli pojazdów.

#29 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 13 listopad 2009 - 23:19

zgadzam sie z kolega - adames, :kciuki

jasmina, byc moze czyms "zmiekczyles" serca (i dlonie :lol :lol ) panow "diagnostow" - w przypadku kontroli przez Policje to tylko kwestia checi egzekwowania zapisow ustawy o ktorych wspomina adames,

#30 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 14 listopad 2009 - 00:32

ja akurat mam taki charakterek ze umiem zrobic taki numer i zglosic taki fakt - choc mysle ze to jest bezsensu - proponuje przeczytac ustawe calusienko wraz ze zrozumieniem - nigdzie nie pisze o przerabianiu swiatel przednich - przeciez rozdzial 3 mowi tam jasno ze auto musi posiadac swiatla mijania i drogowe - zas w punkcie chyba 2 - podloczenie elektryczne dopuszcza fakt kiedy swiatla pozycyjne pelnia funkcje swiatel postojowych lub kiedy swiatla pozycyjne poczne migają (czyli typowe amerykanskie czerowne migacze z pozycji), zas swiatla postojowe o ktorych pewnie tutaj jest debata zwroccie uwage ze są takze zapisane w punkcie 3 - ponadto dopuszcza sie wyposazenie dodatkowe - 3)pozycje przednie dla aut o dlugosci do 6 metrow i szerokosci do 2 metrow - dopuszcza sie montaz - czyli ze nie jest to konieczne - moj sąsiad ma 300C i ma go na oryginalnych migaczasz czerownych z tylu auto przeszlo wszystkie przeglody bez problemu - teraz nie ma mozliwosci "zalatwic" takiego przeglodu pierwszego - jest jedna stacja w lodzi chyba i tylko tam takie przeglody mozna zrobic i dziwie sie ze niektorzy z was mają problemy i chodzą pod gorke. Mysle ze to zalezy chyba od nadgorliwosci diagnosty (a bardziej moze jego cwaniactwa bo moze uslyszy ze cos sie dogadamy) albo nie dokladnego doczytania tej ustawy.

#31 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2009 - 15:02

http://e-prawnik.pl/... ... 2313e1.pdf
Udało mi się znaleźć ten link. Na stronie 2125 , jest tabela i w niej w ostatniej rubryce na temat świateł mijania, jest o asymetrii świateł.

Wjeżdżając na stację kontroli pojazdów, diagnosta włącza światła i patrzy na ścianie jakie one są, chodzi o asymetrię. Chodzi również , o sprawdzenie, czy światła nie są angielskie. Mój kolega jest diagnostą.
Światła pozycyjne w/g tabel mają barwę białą lub żółtą selektywną, postojowe mogą mieć barwę kierunkowskazów, a te mogą być tylko żółte .
W przepisach nie pisze o konieczności przerabianie świateł z amerykańskich na nasze, bo światła muszą spełniać wymogi ustawy, to chyba logiczne.
Nikt nie będzie wymieniał wszystkich krajów, gdzie światła nie spełniają tych wymogów.
Przecież inaczej mogą świecić światła, w autach produkowanych np. na Bliskim wschodzie, czy w Nowej Zelandii.
Zapraszam do zapoznania się z tą tabelą.

#32 MarioT

MarioT

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  17 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 Pb/LPG
  • Imię:Mariusz&Basia

Napisano 14 listopad 2009 - 20:04

Samochód (osobowy np. PT-ek) w PL w/g w/w ustawy z przodu musi mieć światła drogowe, mijania i pozycyjne. Pozycyjne mogą spełniać rolę świateł postojowych, ale światła postojowe nie są obowiązkowe.

Światła pozycyjne – lampy, które włączane są po zapadnięciu zmierzchu na pojazdach (drogowych i szynowych) i statkach (wodnych i powietrznych) w celu zasygnalizowania innym użytkownikom dróg i szlaków własnego położenia.

Światłą pozycyjne mogą być białe lub żółte, ale żółte wtedy gdy światła drogowe lub mijania są żółte.

Z tego wynika, że z przodu muszą byś zamontowane co najmniej trzy rodzaje świateł i muszą one być wszystkie białe lub żółte.

Z tego wynika, że światła przednie w amerykańskim PiTku trzeba przerobić, ponieważ różnią się od tych które są opisane w ustawie i .... kropka.

JASMINA -

Jesli masz taki przepis ktory mowi jasno ze KAZDE auto sprowadzane z USA musi miec przerobione auto to jutro jak najbardziej zglosze popelnienie przestepstwa przez 3 stacje okregowe i moj wydzial komunikacji w zgierzu ze dopuscil takie auto do ruchu a tym narazil mnie na utrate zdrowia a nawet zycia przez poruszanie sie i dopuszczenie takiego auta do ruchu.


Będziesz musiał zgłosić, ponieważ jest to niezgodne z ustawą. :dance

#33 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2009 - 21:25

MarioT,
Jak pewnie zauważyłeś , podałem link do tej ustawy, żeby nie było żadnych nieporozumień, co do interpretacji tych przepisów.
Jestem teraz ciekawy czy jasmina dotrzyma publicznie danego słowa, i zgłosi fakt popełnienia przestępstwa. Ciekawe tylko , gdzie potem będzie robił przeglądy :diabelek

#34 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 15 listopad 2009 - 11:10

adames, ja w piątek bylem w swojej stacji diagnostyki bo zalatwiam rejestracje przyczepki SAM - moi panowie sprawdzali mi swiatla czy mają odpowiedni promien swiatla i takie tam. Dodali ze jakbym mial problemy z policją to jak najbardziej oni biorą to na siebie bo wedlug nich jest wszystko ok. Zas te przepisy stosuje sie to aut ktore maja swiatła z plastikowymi kloszami wtedy rozczepienie swiatla jest podobno inne i moze oslepiac. Co do pozycji to powolujecie sie na ustawe a przeczytajcie ją - dotyczy to tylko aut i przyczep powyzej 1,60szerokosci - pewnie stwierdzicie ze nasze auta mają wiecej niz 1,60 - wiec dodam ze wobec tej ustawy nasze auta powinny miec (wedlug ustawy) tzw obrysowki.
Ja nie bede nic robił jezeli oni biora to na siebie to ich problem i sprawa. Bylem wczoraj na mojej komendzie policji i takze sie pytalem czy moze to stanowic jakis problem - powiedziano mi ze wedlug nich jest ok i nie widzą koniecznosci przerabiania swiateł - powiedzieli mi ze jesli sie upre moge sobie wcisnąc kolo migacza diode led i wtedy tez bedzie ok ale to juz zostawiają w mojej gestii. Jezdze duzo autem i baaardzo czesto zatrzymuje mnie policja i naprawde nie mialem z tego powodu nigdy problemu.
Wiem napewno ze nie bede nic z tym robil w sumie stwarzają problemy dla mnie diagnosci i ich nadgorliwosc i niedoczytanie ustawy.
Jesli chodzi zas o ustawe to w poniedzialek wysylam do ministerstwa oficjalne pismo (juz napisane ) o oficjalno interpretacje przepisow odnosnie tej ustawy i oswietlenia w aucie - przeczytalem ją z kolega prawnikiem i wedlug nas jedne przepisy wykluczają drugie - wszedzie pisze ze "powinno byc wyposazone" lub " dodatkowe wyposazenie" jeden i drugi punkt ustawy wyklucza siebie nawzajem. Jak dostane odpowiedz a takowa napewno bedzie to wam wtedy zeskanuje - dopiero na tej podstawie moge domagac sie jakis swoich praw w wyzszej instancji.

#35 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2009 - 14:01

jasmina,
Być może doszło do drobnego nieporozumienia, nie chciałbym, żebyś pomyślał, że prowadzę wobec Ciebie jakąś wojnę. Ja nie zamierzam z nikim się sprzeczać. Po prostu sam poprosiłeś Arniego, o to żeby pokazał gdzie jest to napisane, ja miałem tą ustawę na kompie, więc zabrałem swój głos.
Przepisy te są bardzo dziwne, bo dla mnie niezrozumiałe jest, że np, jakieś światła powinny być,
Powinno być konkretnie określone, czy mają być czy nie . Ja tą ustawę potrzebowałem do podobnej dyskusji na forum "Mieloch Motocykle", gdzie problemem było oświetlenie tab. rejestracyjnej, Ja byłem pewien, że musi być w skuterach, a po wnikliwym wczytaniu się w tą ustawę , wynika że skutery nie muszą mieć tego oświetlenia.
Jest jeszcze jedna sprawa , odnośnie wyjaśnienia, napisałeś o plastikowych kloszach świateł, ja mam właśnie takie klosze w moim pitku, a jest to auto z USA.
Pozdrawiam Adam
Ps. Rozmowa z policjantem nic nie da, on nie jest specjalistą w tej dziedzinie, Oni nie są biegłymi, to może jednoznacznie stwierdzić, rzeczoznawca samochodowy lub diagnosta na stacji kontroli pojazdów

#36 MarioT

MarioT

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  17 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 Pb/LPG
  • Imię:Mariusz&Basia

Napisano 15 listopad 2009 - 15:42

jasmina - w/g mnie interpretujesz ustawę tak jak chcesz. Nie dowierzam, że takie tekst usłyszałeś na Policji.

§ 12 ust.1 jest napisane: Pojazd wyposaża się w następujące światła zewnętrzne: 6) pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej;

Próbujcie swojej interpretacji.... w/g mnie 1,6 m dotyczy tylko przyczepy

Przy obrysowe przednie - pojazdy i przyczepy ....

#37 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 15 listopad 2009 - 16:37

adames, - ja naprawde nie mysle ze ty tutaj prowadzisz przeciwko mnie jakąs wojne - poprostu temat jest dla mnie bardzo ciekawy - a zapisy w ustawie posiadają pewne luki moim zdaniem - ja lubie takie tematy i dochodzenie na wlasną reke prawdy i ustanowienie stanu faktycznego.
zas co do swiateł "palstikowych' to faktycznie niektore amerykany np:toyota ma takie plastiki i kolega musial robic z nimi wypad do smieci i zmiane na europe "szklane" - na wlasne oczy widzialem kiedys u diagnosty jakie swiatlo puszczają te plastiki i szklane - ja mam normalne szklane swiatla typ H4 z tymze bez tych malutkich zaroweczek postojowych.
Ja naprawde jutro wysle list polecony do Ministerstwa niech sie wypowiedzą na ten temat bo dla mnie jest on bardzo ciekawy i zwroccie uwage ze mamy kilka interpretacji tej samej ustawy - chodzi wlasnie o to slowo "oraz" jak dla mnie i dla prawnika wynika ze dotyczy to aut powyzej 1,60 a nie tylko przyczep - dlatego niech sie wypowiedzą co nam szkodzi.

#38 MarioT

MarioT

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  17 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 Pb/LPG
  • Imię:Mariusz&Basia

Napisano 15 listopad 2009 - 17:06

Uważam, że słowo oraz służy tu do rozdzielenia pojazd samochodowy a przyczepa ponieważ jest diametralna różnica pomiędzy tymi sprzętami, zaś spójnik i określa że to i to (razem).

#39 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2009 - 17:30

Przyznaję temat jest ciekawy, zwłaszcza, że dla zwykłego śmiertelnika, te przepisy każdy może interpretować inaczej. Pomyślcie jaka to "kopalnia" dla ludzi znających prawo, jeśli większość ustaw jest tak właśnie pisana.

#40 MarioT

MarioT

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 167
  • Dołączył:  17 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 Pb/LPG
  • Imię:Mariusz&Basia

Napisano 15 listopad 2009 - 17:34

"Kopalnia" ... kasy nie wiedzy...





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych