Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Modyfikacja świateł z przodu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#121 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 10:42

miecio
Kluczyk dorabialem,w punkcie dorabiania kluczy,klucz z kodowaniem 280zl(troche drogo ale niemam porownania bo w czestochowie tylko ten jeden gostek robi).
Pilota w czestochowie niedarady kupic.
Kolega jadac do niemiec we wtorek byl na bielanach wroclawskich w chryslerze i powiedzieli mu klucz 230zl zakodowany ale do wycinki bo oni niewycinaja,pilot 270zl zakodowany,do przed liftowca,chrysler intercars,w zabrzu tez maja filie na internecie sobie sprawdz

#122 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 07 styczeń 2011 - 13:11

stosowane są terminy musi, powinno ... jest różnica i nie zamierzam nikogo do tego przekonywać ...


a masz wykładnie prawników? jak ustawodawca definiuje roznice pomiedzy "musi" a "powinno" ? Czy wogole jest w ustwie uzyte słowo "musi"?
Co do homologacji: auto wyprodukowane w Stanach (albo na rynek USA) ma reflektor z homologacja holenderską. Nie widzisz w tym nic dziwnego? [...] Przymykanie oka przez diagnostów czy policjantów nie jest formą realizacji zapisów ustawy.
Póki co reflektory w Polsce mają byc asymetryczne i to jest fakt. [...]

Ponownie usilnie nazywasz rozporządzenie ustawą. Ustawa jest aktem "wyższego rzędu". Przywołana kilkanaście postów wcześniej dyrektywa UE błędnie została określona jako "drogowskaz" dla członków UE. To jest dokument zobowiązujący państwa członkowskie do wprowadzenia określonych przepisów w prawie danego kraju.
Co do "musi" ... w innych punktach przedmiotowej tabeli stosowany jest termin "musi" i to wtedy nie podlega dyskusji. Sprawę homologacji holenderskiej na naszych reflektorach uważam za normalną, bo nie jest wykluczone, że były produkowane właśnie w Holandii. Jeśli prawo amerykańskie dopuszcza tak wykonane reflektory, to czemu nie miałaby to być holenderska homologacja? Powtórzę się, ale jako członek UE Polska jest zobligowana do uznania homologacji europejskiego kraju (czytaj UE) wydanej zresztą wcześniej, niż myśmy wstąpili do UE. Możesz sobie różnie interpretować to co czytasz, bez względu gdzie czytasz, ale byłoby dobrze, gdybyś swoje tezy (np. niedopuszczone, musi być itp.) potrafił poprzeć. Poza tym, nie miałem na myśli przymykania oczu, czy też wręczania korzyści majątkowych Policjantom, czy też diagnostom. Koledzy w tym wątku podali przecież przykłady, że ktoś patrzył, analizował i nie miał się do czego przyczepić. Jak sobie kupisz reflektory nowe bez E na kloszu to na pewno takie "nie przejdą". Jest wiele aut z USA mających właśnie taki niehomologowane w Europie reflektory i to zapewne jest tematem gorących rozmów na forach o przystosowaniu lamp z USA do naszych wymagań. Myślę, że sporu nie ma co kontynuować, bo każdy może sobie wyciągnąć wnioski z tej dyskusji. Oczywiście nadal możesz twierdzić, że homologowane reflektory nie powinny (nie mogą) być przez nas używane, ale pozwól, iż uznam, że to tylko twoja osobista opinia. Jeśli coś się zmieni w prawie, to zapewne zmuszony będę nabyć nowe reflektory, tylko ciekawe z jaką wówczas homologacją ....

#123 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 13:55

ako członek UE Polska jest zobligowana do uznania homologacji europejskiego kraju

To nie oznacza, że te przepisy są obowiązujące w naszym pięknym kraju.
Nas obowiązują przepisy ukazane się rozporządzeniu ministra infrastruktury, zamieszczone w dzienniku ustaw.
To podałem kilka postów wyżej.
Podobnie jak przytoczyłem tam zapisy z tej ustawy, czyli kontrowersyjne słowa "powinny" i następnie to co jest bardzo ważne, czyli w jakim przypadku ten przepis się stosuje ( jeśli auto jest zarejestrowane po 1972r).
Jeśli mamy auto zarejestrowane przed tym rokiem, to świateł asymetrycznych może nie mieć. :kawka

#124 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 07 styczeń 2011 - 16:54

przecież napisałem, że nie ma sensu kontynuować tej polemiki, skoro wiemy lepiej :alko :lol . Niech każdy sam sobie radzi ... osoby czytające pierwszy raz na ten temat mogą dostać zawrotów głowy i na pewno nie pomagamy im w ten sposób. Ja mam te reflektory z USA i nie mam jak dotąd problemów. Jeśli ktoś ich nie ma to jego doświadczenia ze "zgodnością", lub "niezgodnością" są generalnie żadne. Jeśli adames, albo Arni przywdziejecie mundur Policjanta z "drogówki" to na pewno nie dam się zagonić do wymiany reflektorów ... nie tak łatwo :piwo :dance.
Lepiej pociągnąć już temat zmiany na ksenony ...

#125 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 07 styczeń 2011 - 16:58

Ja tylko tak w kwestii formalnej - wynika z tego ze naszych autek nie obowiązuje to co napisaleiscie.
nasze auta nie są produkowane w USA tylko są produkowane w Meksyku na rynek USA a to duuuza roznica.
Wiecie co ja dzisiaj widzialem Cadilaca z czerwonymi migaczami z tyłu i tez przeszedł przegląd i został zarejestrowany - a przeszedł przegląd ten bardziej rozszerzony dla aut sprowadzonych juz mnie niec nie zdziwi.
osobiscie uwazam ze przepis jest poprostu martwy i jego egzekowanie zalezy tylko od "nadgorliwego" diagnosty ktory sie uprze ze nie ma malutkich 5voltowych zaroweczek ktore i tak gowno dają i sie tego nie uzywa. A wiadomo ze diagnosta wtedy liczy na cos innego niz bezpieczenstwo i takie tam.
to tylko moje zdanie. :kawka

#126 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 17:13

Jeśli adames, albo Arni przywdziejecie mundur Policjanta z "drogówki"

W tym momencie się nieźle ubawiłem, przyznaję dobre to :kciuki
Nie zamierzam nikogo namawiać , ani przekonywać , podałem to co jest napisane w tym rozporządzeniu, każdy sam niech sobie to zinterpretuje .
Przy okazji , to policjant nigdy nie będzie ci kazał zmienić reflektorów, on może zabrać dowód rejestracyjny i skierować Ciebie na stację kontroli pojazdów. Tam diagnosta będzie mógł dopiero wystawić zaświadczenie, czy lampy spełniają warunki dopuszczenia ich do ruchu, czy też nie.

#127 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 18:09

Przepis to przepis i juz ,tylko w naszym kraju wszystko jest mozliwe,wystarczy spojzec na auta z ksenonami lu pseudo ksenonami oslepiajacymi bez spryskiwaczy i systemu samopoziomujacego,czerwone kierunki z tylu biale migacze z przodu pomaranczowe postojowki,jazda na halogenach w dzien lub i w nocy,poprostu to jest wszystko chore i policja powinna sie tym zajac a nie tylko predkosc kontrolowac.
Chociaz jak ogladam czasami program uwaga pirat na tvn turbo to sobie mysle dobrze tym swirom co po naszych drogach jezdza jak itdioci jak jest 50 znak to sobie mozna jechac 60 czy 65 a nie 130 wiec kazdy sam sobie winien dziwne ze na zachodzie takich dupkow niema,a nasi to ze swymi batami na dachu po niemczech na autostradzie jada 100lub 120 bo im paliwa szkoda

#128 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 07 styczeń 2011 - 18:16

fajnie, że żart się udał ... nasze przepisy krajowe jeszcze się "nie dopasowały" do wspólnotowych. Prawo UE jest nadrzędne w stosunku do krajowego i przed sądami ono stanowi podstawę w przypadku kontrowersji z prawem lokalnym. TUTAJ jest regulamin ... polecam lekturę odnośnie świateł ... nic o asymetryczności, natomiast pozycyjne mają być białe i o tym pisałem wcześniej. Raczej nie da się naszych pomarańczowych podciągnąć pod postojowe, bo musiałyby być sprzężone z bocznymi kierunkami, a my takich bocznych nie mamy, chyba, że Holendrzy dając homologację przyjęli, że i tak będą działały ala boczne, bo jest odblask i są widoczne na bok. Nie wiem czemu i na jakiej podstawie, ale przecież te lampy uzyskały tą homologację i temat powinien zostać na tym zamknięty. Ostatni paragraf z Regulaminu brzmi: 12.15. Homologacje EKG udzielone zgodnie z niniejszym regulaminem przed datą wymienioną
w pkt 12.14 powyżej, w tym rozszerzenia takich homologacji, pozostają ważne bezterminowo.
Nie wiem na podstawie której wersji Regulaminu mamy homologację, ale to raczej ważne, że jest ważna bezterminowo. Polecam też załącznik 2, gdzie jest nawet taki sam znaczek (jako przykład) E4 z Niederlandów ... :kciuki Co do spryskiwaczy do ksenonów, to pomocny chyba będzie paragraf 6.2.9.

Może ktoś znajdzie inne przepisy ... wtedy można podebatować :piwko

Jeszcze coś ciekawego, znalezionego przy okazji "świateł dziennych":
Wyjątek z Dyrektywy Komisji UE nr 97/30/WE:

Artykuł 7

Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić udzielenia homologacji typu WE lub homologacji krajowej pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeżeli są one opatrzone znakiem homologacji WE* i są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG**.

Artykuł 8

Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić lub zabronić sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu lub eksploatacji dowolnego pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeśli opatrzone są znakiem homologacji WE* części oraz są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG.

* homologacja europejska (oznaczenie znakiem 'E')

** dyrektywa określająca warunki montażu świateł w pojazdach mechanicznych (w tym świateł do jazdy dziennej)


Nie sprawdzałem tego z tekstem źródłowym, ale ufam, że jest to prawda.

#129 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 18:27

nasze przepisy krajowe jeszcze się "nie dopasowały" do wspólnotowych.

Jeśli nasze przepisy zostaną dopasowane do wszystkich dyrektyw UE, to odpowiednie rozporządzenia na pewno dotrą do diagnostów na stacjach kontroli pojazdów.
Dopóki nie ma takich rozporządzeń, to oni kontrolują pojazdy według rozporządzeń tych, które mają .
Jeśli się diagnosta uprze przy tym, że auto nie spełnia warunków zawartych w obowiązującym rozporządzeniu, to ma prawo nie podbić dowodu rejestracyjnego.
I co wtedy ?
Znając życie pojedziesz do innego .
Tylko czy o to chodzi?

#130 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2011 - 18:48

bm639
moze masz racje ale w naszym kraju szkoda czasu i nerwow i kasy zeby swoich praw dochodzic czasami,
np.
przeglad za granica kupowalo sie auto z przegladem i co ?
i tak muysiales robic go w polsce,postawil by7s sie to ci auta niezrestruja,wkoncu to zmienili
akcyza niby tez nielegalna a placimy
itak dalej szkoda sobie gitare tym zawracac bo bys do wariatkowa trafil

#131 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2011 - 06:33

olaf folaron, w kwestji kluczyka ja mam poliftowy a tam jest zupelnie inna sprawa.........../cenowa rowniez/....

#132 Bezimienny Gość.KrzysiekL_*

Bezimienny Gość.KrzysiekL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 luty 2011 - 23:47

Wracając do tematu: ja mam wersję US i z przodu (już tak kupiłem) żarówka kierunku jest otoczona paskiem na którym są 4 ledy. Postojówka jest jak złoto, wygląda po europejsku i jest OK.

#133 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2011 - 22:41

ledy? a prosze zrob fotke... zastanawia mnie, bo to chyba nie orginal...? hmm

#134 Bezimienny Gość.KrzysiekL_*

Bezimienny Gość.KrzysiekL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2011 - 00:49

ledy? a prosze zrob fotke... zastanawia mnie, bo to chyba nie orginal...? hmm

Zrobię - OK. Ale dopiero w piątek wrzucę. Do czwartku jestem w podróży (bez pitka).

#135 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 luty 2011 - 10:19

A ja zapytam czy orientujecie sie jak to jest z folia do lamp, chcialbym z tył obkleić lampy folią czy policja nie będzie się do tego przyczepiać ? Nie mówie tutaj żeby zrobić czarno że nic nie widać delikatnie

#136 Bezimienny Gość.KrzysiekL_*

Bezimienny Gość.KrzysiekL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 luty 2011 - 01:07

ledy? a prosze zrob fotke... zastanawia mnie, bo to chyba nie orginal...? hmm

Dotarłem wcześniej i komórką cyknąłem kilka fotek. Na zdjęciach postojówki są zapalone, żeby było widać jak to świeci.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Sorki - powrót był późnym wieczorem więc nie wyciągałem żarówek przez błotnik i jak na razie w ogóle tego nie robiłem, więc nie wiem jeszcze jak ten patent wygląda od środka - na zdjęciach zatem tylko efekt jaki widać. No i nie ma żadnych dodatkowych dziur i wstawianych postojówek z typowymi żarówkami W5W czy podobnymi.
A na mój gust, to jest to taśma tego typu:
>>taśmy na Allegro<<

#137 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2011 - 01:14

no ładne!! ale faktycznie zupełnie inne jak wersja EU hmm

#138 Bezimienny Gość.KrzysiekL_*

Bezimienny Gość.KrzysiekL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 luty 2011 - 01:38

Jak już pisałem - mój pochodzi z Kanady :-)

#139 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2011 - 01:45

...zupełnie inne tzw. ,,klosze'' hmm

#140 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2011 - 08:49

czy ja dobrze widze ze ledy sa w "zarowce", na zdjeciach nie widac tasiemki,
.... ja mam cos takiego:
http://pt-cruiser.pl..._DSC2148net.jpg





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych