Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Modyfikacja świateł z przodu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#81 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 15:46

Wlasnie przeczytalem w linku wyzej ktury zamiescil Arni. I patrzylem na tabele reflektorow przednich. Na moim pitku gdzie reflektory sa orginalne europejskie widnieje oznaczenie HB4 44DC HB3A .Oznacza to ze swiatla mijania moga byc xenonowe bl lampy sa do tego przystosowane. :jupi

[ Dodano: 2010-03-07, 15:47 ]
Tylko zastanawiam sie caly czas nad tymi spryskiwaczami co zrobic? :kawka

#82 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 15:49

Chciałbym jeszcze na koniec tej dyskusji dodać, że jeżeli diagnosta miałby jakieś wątpliwości związane z jakimkolwiek elementem wyposażenia auta, to będzie kazał pojechać właścicielowi pojazdu do rzeczoznawcy samochodowego, w celu wydania opinii.
Dopiero na podstawie opinii rzeczoznawcy, może lub nie , dopuścić pojazd do ruchu.
Diagnosta nie jest rzeczoznawcą.
Temat myślę, że mimo iż jest ciekawy i można się spierać długo, jest do zamknięcia.
Dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany w przepisach, będziemy nadal opierać się na starych ( rozporządzenie z 2002r), nieżyciowych przepisach. :kawka

#83 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 15:51

Dlaczego nie można jak zastosujesz samopozimice i spryski to co ?? Dalej nie można ?


Patrz mnie na usta: lampa ma homologacje razem ze źródłem swiatła. Jak była homologowana tylko z H7 to ksenona nie włozysz mimo ze fizycznie pasuje.

#84 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 15:54

Czaje czaje, no zobaczymy co czas pokaże, powiem że mojemu znajomemu zabrali dowód za xenony ale jaki miał paragraf na mandacie nie wiem

#85 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 15:55

To teraz Ty mi patrz na usta! Napisalem ze lampy kture posiadam w aucie wedlug oznaczen maja rowniez homologacje na xenony mijania wedlug europejskiej tabeli. :glupek

#86 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 15:57

A gdzie to wyczytamy na kloszach ?

#87 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:00

Oczywiscie ze na kloszach jest caly opis. Z kapelusza tego nie wziolem.

#88 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:06

U mnie na lampach nie ma nic o xenonach

#89 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 16:09

To teraz Ty mi patrz na usta! Napisalem ze lampy kture posiadam w aucie wedlug oznaczen maja rowniez homologacje na xenony mijania wedlug europejskiej tabeli. :glupek


A czy ja odpisuwalem Tobie?
w dodatku napisalem: "Jak była homologowana tylko z H7"

kluczowe słowo to "tylko"

#90 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:09

Patrz na oznaczenia a nastepnie porownaj je z tabela z linku.

#91 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:16

No to moje tak samo :p

#92 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:19

Wiec bez przeszkod mozna zalozyc xenony. Tylko jeszcze te spryski mnie bola.

#93 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:24

Ja mam problem z głowy :-) Powiem tak że wiadomo jak jest z policja :p jak chcą to i tak uwalą. Więc nie ma sesnu się z nimi sprzeczać bo jeszcze gorzej :-) a ta to są i panie takie były oryginalnie i już więc się odczep, jeszcze pokażesz mu że są przystosowane na kloszu :-) zagnisz go.

#94 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:33

Ta dyskusja nie polega na zginaniu kogokolwiek tylko na dojsciu do porozumienia i zeby zaden kretyn nas na drodze sie nie czpial. Pozatym jak bedziemy znali oznaczenia to nikt nas nie zagnie z zadnego paragrafu. I na przegladzie sie tez nie beda czepiac bo przewiduje ze tez maja takie tabelki. :kawka

#95 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 17:49

No cóż , chłopaki mam jeszcze inne info, od mojego diagnosty.
Od 31 marca tego roku , wchodzą nowe rozporządzenia dotyczące warunków technicznych pojazdów.
Według nowych przepisów lampy xenonowe , będą musiały mieć urządzenia samopoziomujące i spryskiwacz szkła reflektorów.
W chwili obecnej jeżeli światło przekracza 2000 lumenów ( a to można sprawdzić na stacji kontroli pojazdów) również powinno być zainstalowane urządzenie do mycia szkła reflektora.
Arni masz sporo racji, przyznaję to.
Ciekawostką jest jeszcze to , czy te xenony które zakładacie są xenonami , czy zwykłymi żarówkami z pomalowanym na niebiesko szkłem ?
Mój diagnosta robił mi wykład na ten temat, ale był on tak skomplikowany, że ja nie będę pisał o tym, bo pewnie napiszę parę bzdur. Niech ktoś poszuka w internecie na jakiej zasadzie działa żarówka , a na jakiej prawdziwy xenon , i ile kosztuje xenon a ile żarówka pseudoxenonowa.
Jak będę w posiadaniu nowych przepisów dotyczących warunków technicznych pojazdów, to wrzucę je na forum. :cwaniak

#96 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 18:04

Adames! 100% mam xenony bo do nich sa przetwornice wysokiego napiecia. A po czym odruznic ze to xenon? A no po tym ze w xenonie twozy sie luk elektryczny taki jak przy spawaniu . A w tradycyjnych zarowkach jest zamontowany wolfram.

[ Dodano: 2010-03-07, 18:06 ]
Jeszcze jedno pytanie. Wiec skoro wchodza nowe przepisy to co zrobia kierowcy ktuzy maja xenony na starych zasadach? Znow inwestycja i modernizacja! Polska tak kombinuje zeby na czym kolwiek zarabiac w szez i wzdluz. ;P

#97 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 18:07

Docentgood,
Właśnie coś w tym stylu miałem wykład, a ponieważ to tłumaczył mi inżynier , to opowiadał posługując się bardziej naukowym słownictwem. :torba

#98 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 18:12

[ Dodano: 2010-03-07, 18:06 ]
Jeszcze jedno pytanie. Wiec skoro wchodza nowe przepisy to co zrobia kierowcy ktuzy maja xenony na starych zasadach? Znow inwestycja i modernizacja! Polska tak kombinuje zeby na czym kolwiek zarabiac w szez i wzdluz. ;P[/quote]

Prawo nie działa wstecz, jesli ktos ma legalne ksenony bez dodatków to nic mu nie zrobią. A ci, kt_órz_y mają włożone palniki do nieprzystosowanych lamp wreszcie będą mieli motywacje, zeby sie ich pozbyc bo bedzie przepis dający podstawe do zabrania dowodu rejestracyjnego. Nie widze tu związku z zarabianiem państwa na czyims druciarstwie. No chyba ze na mandatach -tu moje całkowite poparcie.

#99 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 18:13

Adames! Moze napisz cos na temat tego wykladu. Jakies konkrety.

[ Dodano: 2010-03-07, 18:18 ]
Arni! A moze mi odpowiesz na pytanie. Skoro moje lampy sa przystosowane do xenonow czyli na szkle maja takowa homologacje a ja wstawilem sam xenont to cc w moim wypadku? :kawka

#100 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 18:23

Adames! Moze napisz cos na temat tego wykladu. Jakies konkrety.


szkoda klepania, wujek google zna wiele opisów, ten wydaje mi sie najbardziej naukowy z pierwszysch kilku znalezionych:
http://student.agh.e... ... nonowe.doc

[ Dodano: 2010-03-07, 18:18 ]
Arni! A moze mi odpowiesz na pytanie. Skoro moje lampy sa przystosowane do xenonow czyli na szkle maja takowa homologacje a ja wstawilem sam xenont to cc w moim wypadku? :kawka


jesli to oznaczenie na szkle oznacza rzeczywiscie dopuszczenie do pracy z ksenonem to nic, po ptorstu bedzie działac poprawnie. Kwestia poziomowania i spryskiwaczy to inna sprawa. Nie wiem czy PT kiedykolwiek fabrycznie mial ksenony. Za to niektóre marki np volvo nie musiały miec poziomowania reflektorów poniewaz posiadały zawieszenie nivomat czyli samopoziomujące.





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych