Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nasze "przygody" związane z atakiem zimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#41 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 styczeń 2010 - 17:05

Ja sie z nikim nie zgadzam

a to akurat mnie nie dziwi....

#42 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2010 - 18:48

La Rubia,
Nie tylko ja jestem w tym temacie jak widać osamotniony, wolę jeździć zimą na oponach zimowych, z kilku różnych powodów.
Po pierwsze, po drugie i po trzecie, to bezpieczeństwo . Zarówno innych użytkowników dróg jak i moje i mojej rodziny. Tego nikt chyba nie podważy.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy , mając opony zimowe , nie założyłbym ich na zimę do auta.
Jak bym wtedy żył, gdybym jeżdżąc świadomie zimą na letnich oponach, spowodował wypadek, i potrąciłbym kogoś, czy coś stałoby się komuś z mojej rodziny.
Czy warto ryzykować taka jazdę?
A jeżeli na śliskiej nawierzchni musiałbym nagle zahamować i uszkodziłbym samochód, to czy opłacałoby się wtedy również tak ryzykować.
Odpowiadając na Twoje pytanie, to nie jeździłem zawsze na zimówkach, kiedyś ich nie było, ale od 10-12 sezonów jeżdżę na zimówkach i nie dlatego, żeby szaleć 100km/h, ale dlatego, że mam rodzinę, i nie chcę niepotrzebnie stwarzać zagrożeń.
Jeśli mogę zrobić cokolwiek, żeby jeździć bezpieczniej, to to robię.

#43 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:06

trudno swiat dzieli sie na blondynki i brunetki wybor nalezy do indywiduuum a wogole o gustach sie nie dyskutuje i juz!!!!

#44 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:17

miecio, :kciuki :kciuki :kciuki :kciuki

A może tak by założyć nowy temat-Hit sezonu- Letnie opony na srogą zimę hmm hmm
Odnośnie upierania się przy swoim/chyba nie do końca rozsądnym/- pozostawię to bez komentarza.

Może poprosimy Moderatora o wyczyszczenie tematu?

#45 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2010 - 20:27

resiurs no comment !!

#46 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 styczeń 2010 - 21:15

resiurc, nic nie czyscimy, nikt sie nie kłuci, rozmawiamy...... ;P

#47 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 styczeń 2010 - 21:27

trudno swiat dzieli sie na blondynki i brunetki wybor nalezy do indywiduuum a wogole o gustach sie nie dyskutuje i juz!!!!

Mieciu, ja mam nadzieję, że Ty nic do blondynek (zwłaszcza tych jeżdżących na zimówkach) nie masz...
W sobotę pomykam do Grodu Kraka - jak tam Wasza chęć zrobienia mini-spociku? :)

#48 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:38

patii, Jasne!
Ale to pewien temat-który troszkę zszedł na inne tory.
Autor i czytający troszkę mogą się zagubić-o co im chodzi hmm hmm :lol :lol
I aby nie zaśmiecać proponuje nowy temat - Hit sezonu opony letnie na srogą zimę
Wtedy wydaje mi się że będzie zgodnie!

#49 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 12 styczeń 2010 - 22:58

Wiecie co temat uwazam jest bardzo ciekawy - pamietam ze takze zawsze mialem polemike z moim ojcem na temat wyposazenia auta i na temat opon zimowych.
Moj ojciec zawsze uwazal ze auto powinno byc do jezdzenia i ja jestem glupi ze zalezy mi na max wyposazeniu - wkoncu kupil sobie auto z klimatyzacją - teraz uwaza ze to podstawa i wszystkim to tlumaczy, nastepnie uwazal ze automat jest drogi i nie wygodny itd. - teraz kupilem mu automacika - chodzi i gada wszystkim ze juz innego auta nie chce tylko z automatyczną skrzynią. Tak samo bylo z oponami zimowymi - zawsze jezdzil na oponach tzw.wielosezonowych - lecz raz zakupilem mu na zime super oponki - teraz nie wyobraza sobie jazdy na innych w zime.

A tak powaznie to fakt ze są desperaci ktorzy jezdzą na letnich oponkach - La Rubia przepraszam ale dla mnie to jednak desperacja - jesli masz opony to naprawde zmien szkoda zdrowia. Przeciez opona zimowa ma inną mieszanke i inną budowe inny bierznik - ona lepiej odprowadza snieg i bloto niz letnia a chyba o to tutaj glownie chodzi.
Mam jeszcze w garazu z Pontiaca opony z kolcami - pamietam jak je dostalem od Szweda ktory przyjechal do nas i policja kazala mu zmieniac - stare mi zostawił - to jest dopiero jazda - opony są tylko przepisy u nas ich zabraniają a szkoda.

#50 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2010 - 00:25

jasmina a to prawda ja tez jezdzilem 2 sezony na misku/mitsubishi/ strikte w sezonach zimowych na oponach maloya z kolcami ale nie takimi jak rajdowcy bo byly starte podszlifowane tak ze wystawaly1,5 mm bonad gume ale to byly kolce z jakiegos weglika ze byla polka panska je zeszlifowac pamietam ze 2 tarcze diamentowe na to zuzylem/nie jakies harcerstwo tylko na maszynie do podobnych celow przeznaczonej, /,ale do zeczy jak onegdaj czesto jezdzilelismy na narty w okolice bialki i bukowiny i tam bedac to goscie wykonywali sztuki ciscie cyrkowe co by pod gorke tyci-tyci wyskrobac sie w lancuchach a mnie spod kol lod lecial istne isry w postaci pocietego lodu a auto parlo do przodu jak taran przy zjazdach z gory pelna kontrola hamowania silnikiem nigdy tego nie zapomne , no i ta koparke otwarta gosci ktorzy atakuja zasniezone drogi i stoja albo sie opuszczaja do tylu a ja boczkiem 2 i do przodu...
radze zasmakowac takich przyjemnosci kto nie smakowal niech zaluje
mialem takie specjalistyczne kleszcze do wuciagania tychze kolcy i jak jezdzilem po krakowie to je wyciagalem bo po prostu po asfalcie sie nie dalo jechac z tego wzgledu ze na asfalcie byl tak niesamowty szum ze leb chcialo urwac i byl zwiekszony poslizg
to moze tyle bo watek schodzi na boczny tor a jak pociag stanie to juz do wlasciwego nie wrocimy ....hi hi hi hi hi hio hi....ole!

#51 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 styczeń 2010 - 00:48

To ja ten tego. Skrotem pojechalem. Czesc skrotu leci osiedlem domow. Dojechalem do skrzyzowania - jechalem podporzadkowana. Hamowanie silnikiem + redukcja az do 2jki. Mam z 10 km/h na liczniku (ze 20 metrow do znaku stop), wciskam hamulec. ABS skopal mi noge a Kredens idzieeeee do przodu. Ja juz hamuje awaryjnie - cala moca pedal w podloge. Znowu kopanie w stope. A Kredens co? Idzieeee... Stanalem w koncu. W pierwszych 1/3 skrzyzowania. Dobrze, ze nic nie jechalo :)

No ale jakby mial letnie, to spokojnie bym sie zatrzymal za skrzyzowaniem :p

#52 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2010 - 02:09

No ale jakby mial letnie, to spokojnie bym sie zatrzymal za skrzyzowaniem :p

lepiej za niz na srodku prawda? la spokojnie

#53 Rubia

Rubia

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1090
  • Dołączył:  10 cze 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 CRD TOURI
  • Imię:Karolina

Napisano 13 styczeń 2010 - 08:47

Widzę, że każdy jest najmądrzejszy w tym temacie. Wszyscy jeżdzą na zimowych oponach i myślą, że nic im nie można zarzucić a wielu, że już nic im się nie może stać.
Każdy rzuca kamieniem ale czy każdy jest bez winy? Ilu z Was przestrzega 50km/h w mieście?? Ilu z Was wyprzedza w miejscu niedozwolonym?? Ilu przelatuje na pomarańczowym świetle?? Zastanówcie się najpierw nad sobą.

trudno swiat dzieli sie na blondynki i brunetki wybor nalezy do indywiduuum a wogole o gustach sie nie dyskutuje i juz!!!!


Gratuluję miecio. Błysnąłeś...

#54 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2010 - 09:25

Ilu z Was przestrzega 50km/h w mieście?? Ilu z Was wyprzedza w miejscu niedozwolonym?? Ilu przelatuje na pomarańczowym świetle?? Zastanówcie się najpierw nad sobą.


ja sie do tego konkretnie stosuje! /przed wieloma laty wstecz bywalo jednak nie tak przepisowo musze przyznac/

#55 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 styczeń 2010 - 10:34

La Rubia - ad Twoj post w dziale "Kogo widzialem" - ze kiedys nie bylo zimowek i jakos jezdzili wszyscy.

Kiedys nie bylo telefonow komorkowych. To moze teraz wyrzucisz komorke i bedziesz dzwonic z budki na ulicy...? Ale plac abonament - coby grosza nie poskapic :] Przeciez tez mozna, nie?

Ja proponuje juz nie bic wiecej piany i ulepić balwana.

- Zobacz Pan jak sie fajnie ulepia!!!

#56 Rubia

Rubia

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1090
  • Dołączył:  10 cze 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 CRD TOURI
  • Imię:Karolina

Napisano 13 styczeń 2010 - 10:58

jakos jezdzili wszyscy.


Nie jakoś, tylko jeździli. Po prostu.
A budki telefoniczne to są jeszcze? I akurat ja nie jestem niewolnikiem telefonu komurkowego.

[ Dodano: 2010-01-13, 13:18 ]
KomÓrkowego znaczy się ;P

#57 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:20

Nie jakoś, tylko jeździli. Po prostu.


ja tez jezdzilem... od 30 lat mam do tego uprawnienia, bywalo roznie, byly kedysi ktos nie wie tzw opony obwodowe....... mozna wiele sie wywnetrzac ale proponuje zakonczyc ten watek i sie wiecej nie sczypac, coz
napisze tylko ze na GLUPOTE NIE MA LEKARSTWA

byc moze przesadzilem ale jak mowi moja zona ze jestem zlosliwy , pewnie tak ale mimo wszystko jak to drzewiej sie mowilo : SZEROKIEJ DROGI GUMOWYCH SLUPOW I SLEPYCH CELNIKOW ale to tak mysle sobie zrozumieja tylko takie wapniaki jak ja....
koncze i tutaj sie juz nie wypowiem
pa!

#58 Rubia

Rubia

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1090
  • Dołączył:  10 cze 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 CRD TOURI
  • Imię:Karolina

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:50

na GLUPOTE NIE MA LEKARSTWA


Szkoda, że na chamstwo też nie...

#59 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:57

:pod


dobrze ze nie pada...przynajmniej na śląsku ...a u Was :kawka

#60 Rubia

Rubia

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1090
  • Dołączył:  10 cze 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 CRD TOURI
  • Imię:Karolina

Napisano 13 styczeń 2010 - 15:09

Tutaj też nie pada i nie zanosi się ale właśnie w radiu podali, że w Bieszczadach popruszy :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych