Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pompa wody do 1.6 - problem.

pompa wody 1.6

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 maj 2019 - 15:25

Ok. Dobrze wiedzieć gdzie udeżać. Pracuje na Kopernika i ze 20 razy dziennie koło nich przechodzę. Chociaż pewnie i tak ogarnoł bym to sam.

#22 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2020 - 11:16

Zastanawia mnie, czy nie można by zamiast pompy klimatyzacji podłożyć pompy wspomagania od innego samochodu, a pompę wody zastąpić tą od Mini. Co sądzicie o takiej modyfikacji w 1.6. Klimy nie używam, to może wykożystać jej miejsce na pompę wspomagania kiery - tylko co tam podłożyć, aby kiera chodziła jak trzeba?

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 29 lipiec 2020 - 11:17


#23 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 lipiec 2020 - 15:58

Trochę gryzłem temat. W mini r53 pompa wody jest zasilana przez kompresor. Wygląda podobnie do tej co jest w pitku podpięta do pompy wspomagania. Znaczy wszystko wygląda tak samo, odejścia wody, obudowa. Jedynie nie udało mi się ustalić jak w pitku jest zasilana pompa wody. Tzn w mini jest to wielo wpust, czy wielo klin który łączy się z wałkiem kompresora. Natomiast nigdy nie uzyskałem odpowiedzi jak to jest w chrystynie. Ja na szczęście jeszcze problemu nie miałem, ale tematem byłem zainteresowany, bo jest nieosiągalna.

#24 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2020 - 04:25

Pompa wody nie jest zasilana niczym - to tylko wirnik, który wprowadza płyn chłodzący w obieg układu i jest napędzany paskiem wieloklinowym z koła pasowego wału. Oceniając tylko zdjęcia pompy od Mini myślę, że pompa ta pasuje do Pitka 1.6, ale kłopotem większym jest pompa wspomagania (combo z pompą wody), której nie można nigdzie kupić w niekosmicznej cenie, która normalnie przewyższa cenę auta. Jaką pompę podłożyć zamiast fabrycznej i w miejsce pompy klimy, aby ciśnienie wywierane na maglownicę było takie jak pierwotnie?

#25 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2022 - 12:49

Cześć. Odgrzeje temat. Czy ma ktoś z forum te pompę wody ze wspomaganiem do 1.6? Chyba mi właśnie umarła i w razie czego już szukam. Muszę to wszystko rozebrać i ocenić szkody ale gdyby ktoś miał i chciał odsprzedać bądż miał namiar to bardzo proszę o info.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pompa wody, 1.6

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych