Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Nie świeci prawe mijania, 1.6 LPG 2005

mijania 1.6 lift

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2019 - 12:02

2005, 1.6 LPG, po lifcie

 

Drodzy,

sprawa jest prosta... i nie prosta... :/

Rano zauważyłem brak prawego światła mijania. Prosta sprawa - myślę sobie. Dojechałem do pracy, wymieniam żarówkę i... nie świeci. :o No to może nowa, ale niesprawna? Sprawdzić na przejście metexem - przejście jest. Sprawdzam przy okazji starą - też jest! Co jest?...

No to czas na internetowy research. Dowiaduję się, że PO LIFCIE światła już nie są na bezpiecznikach (jak w przedliftowym), tylko na module (PCM?) i że trzeba wykasować błędy. Mam chińskiego OBD2 na bluetooth. Błędy jakie znalazł skasowałem - ale nadal nie świeci...

Aktualnie zostawiłem go z odłączoną klemą, żeby może poresetował się bardziej, za godzinkę podłączę, może coś pomoże...

 

Co poradzicie dalej? Może coś jeszcze sprawdzić? A może ta "teoria" o PCM to bujdy i mam szukać bezpieczników? Może sugerujecie kable sprawdzić? Albo kogoś polecić możecie - bydgoskie / kujawsko-pomorskie?

 

hmm


Użytkownik qkiz edytował ten post 28 listopad 2019 - 12:02


#2 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 listopad 2019 - 12:43

Tylko wizyta u dobrego elektryka i po podłączeniu do komputera z odpowiednim programem problem mija . U mnie koszt 80 z...........................



#3 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2019 - 13:15

Tylko wizyta u dobrego elektryka i po podłączeniu do komputera z odpowiednim programem problem mija . U mnie koszt 80 z...........................

Gdzieś-tam u siebie, w Kaliszu masz takiego?... Jak nikogo tu nie znajdę, to co mi pozostanie... :|



#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 13:35

kup se maxiecu czy jakos tak wtedy ci wszystkie bledy znikna i zaroweczka sie zaswieci,... pozostaje jeszcze podjechac do ASO,... :miecio


ku ciekawosci jak padnie zarowka czy poprzez zwarcie albo nagly wzrost pradu w ukladzie to inzynier amerykanski tak zaprogramowal ze do 2 godzin mozna wymienic  a potem tylko serwis albo maxiecu albo cos podobnego,... :miecio



#5 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 13:49

Nie wiem jak dobry elektryk,ale aso zrobi Ci tak,że przy następnej wymianie żarówki nie będziesz musiał podłączać się do kompa.W moim pt tak mam.



#6 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2019 - 13:53

kup se maxiecu czy jakos tak wtedy ci wszystkie bledy znikna i zaroweczka sie zaswieci,... pozostaje jeszcze podjechac do ASO,... :miecio


ku ciekawosci jak padnie zarowka czy poprzez zwarcie albo nagly wzrost pradu w ukladzie to inzynier amerykanski tak zaprogramowal ze do 2 godzin mozna wymienic  a potem tylko serwis albo maxiecu albo cos podobnego,... :miecio

Na Aledrogo sprawdziłem, kosmiczne ceny, kilka stów, kilka tysięcy - pewnie wersje jakieś różne. To mówisz, że "MiniEcu" od Chińczyka (za kilkadziesiąt zł) nie da rady, a MaxiEcu da... Może i, ale dlaczego to takie drogie? :aaa

 

Jak nie pójdzie po myśli, to już myślę nad jakimś upgradem, wiecie, jakiś przekaźnik, zasilić z lewej lampy via akumulator... Muszę przemyśleć.



#7 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 listopad 2019 - 21:09

Z ostatniej chwili. Zrobiłem mały upgrade - jak zapowiadałem. Lewe mijania zasilają cewkę przekaźnika, masa z aku idzie prosto na prawe mijania, na prawe mijania idzie też plus z aku, ale oczywiście przez styki przekaźnika. PÓKI CO wszystko działa, mam nadzieję potrzyma ten układ długo i bezawaryjnie - jak każda prowizorka ;)

Jeśli by PCM miał ochotę odciąć też lewe mijania, to wtedy będę miał dwie opcje - albo wizyta w ASO, albo własna, alternatywna instalacja zasilania świateł i jakiś dodatkowy włącznik w kabinie... :)



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 21:53

Rewelacja  - nie ma to jak druciarstwo , zamiast podjechać pod komputer do warsztatu i wykasować informację z TIPM o spalonej żarówce  . PCM - to sterownik silnika i nic nie ma do żarówki  , jak tak będziesz dalej działał to polegniesz na tym aucie , to wymagające auto i skróty się mszczą na właścicielu i nie narzekaj na cenę interfejsu ? maxi ecu to tylko 450 zł i robi dużo w tym aucie .Tu się nie sprawdza żaden LM327 to zabawka a nie tester do samochodu .


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 28 listopad 2019 - 22:00


#9 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 338
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 22:37

Z ostatniej chwili. Zrobiłem mały upgrade - jak zapowiadałem. Lewe mijania zasilają cewkę przekaźnika, masa z aku idzie prosto na prawe mijania, na prawe mijania idzie też plus z aku, ale oczywiście przez styki przekaźnika. PÓKI CO wszystko działa, mam nadzieję potrzyma ten układ długo i bezawaryjnie - jak każda prowizorka ;)

Jeśli by PCM miał ochotę odciąć też lewe mijania, to wtedy będę miał dwie opcje - albo wizyta w ASO, albo własna, alternatywna instalacja zasilania świateł i jakiś dodatkowy włącznik w kabinie... :)

Wow, gratulacje "pomysłu"! Z niecierpliwością czekam na następny post p.t. "Pitek mi się spalił" ;)



#10 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 22:46

kiedys mialem podobny problem z lewym migaczem ale uwalil sie/uwalila sie manetka z ze idzie w polifcie po canie to ni uja trzeba bylo wymienic manetke , kombinowalem tez z przekaznikami ale dalem se w rzyc,... nawet konsultowalem z doktorem i zjebe dostalem  ale powiem ci ze moj patent dzialal poprawnie,... po zmianie manetki wszystko wrocilo do poprawnosci nawet se scheat narysowalem i dzialalo jak pisalem wyzej,...  i-pRFkfpw-L.jpg

cyborg nie dupcyj amerykanski inzynier nie jest taki siup od polskiego,... :miecio



#11 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 338
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopad 2019 - 23:17

Miecio nie obrażaj inżynierów..



#12 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 listopad 2019 - 07:52

Rewelacja  - nie ma to jak druciarstwo , zamiast podjechać pod komputer do warsztatu i wykasować informację z TIPM o spalonej żarówce  . PCM - to sterownik silnika i nic nie ma do żarówki  , jak tak będziesz dalej działał to polegniesz na tym aucie , to wymagające auto i skróty się mszczą na właścicielu i nie narzekaj na cenę interfejsu ? maxi ecu to tylko 450 zł i robi dużo w tym aucie .Tu się nie sprawdza żaden LM327 to zabawka a nie tester do samochodu .

Wiesz co, masz oczywiście rację. Ale jak akcja jest na już, jak serwisy czynne w godzinach dla mnie niedostępnych, a na jutro potrzebujesz auto - no to rzeźbisz... :)

Dziś pierwsze kilkadziesiąt kilometrów po nowemu - jeszcze działa :p



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2019 - 08:00

To będzie chodzić, tak się przerabia przy usterce TIPM gdy jest spalony kanał wyjściowy że sterownika. Ale jak jest sprawny to radzę przywrócić do oryginalu i wykasowac problem komputerem.

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2019 - 08:10

nie obrazam siebie wiec prosze nie dupcyc mam ware na amerykanskiego inzyniera a nie dizajnera,... :miecio



#15 Bezimienny Gość.qkiz_*

Bezimienny Gość.qkiz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 listopad 2019 - 10:02

To będzie chodzić, tak się przerabia przy usterce TIPM gdy jest spalony kanał wyjściowy że sterownika. Ale jak jest sprawny to radzę przywrócić do oryginalu i wykasowac problem komputerem.

No i powiem Ci, że... nie dawała mi ta "przepalona" żarówa spokoju. Sprawdziłem i ją - świeci! Wygląda na to, że upaliło się właśnie to wyjście z... TIPM (to mówisz, że tak to się nazywa?...). I w zasadzie tak czy siak bym robił takie obejście - ew. jeszcze mógłbym "ciut" więcej wydać i nowy TIPM zorganizować...

Jeszcze mi zostaje wpiąć bezpiecznik w obwód wysoko-prądowy, bo jeszcze tego nie zrobiłem :p



#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2019 - 10:17

TIPM to koszt nowego od 3 tys w górę

#17 mario66

mario66

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  13 lis 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Mariusz
  • Skąd::Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2020 - 19:55

Cześć , dziś chciałem wymienić przepaloną żarówkę świateł mijania . Po wyjęciu i wymianie na nową okazuje się że nowa również nie świeci a stara najprawdopodobniej jest dobra . Z powyższych postów wnioskuję że bezpiecznika niema co szukać . Rozumiem ż potrzebny będzie serwis zastanawiam się czy w okolicach Gdańska znajdę ASO , czy może to być zwykły warsztat wyposażony w komputer.



#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2020 - 20:39

Auto 2005 r powinno mieć klasyczny układ - czy to wersja poliftowa ? , końcówka roku mogła już taka być


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 28 sierpień 2020 - 20:40


#19 mario66

mario66

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 177
  • Dołączył:  13 lis 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Mariusz
  • Skąd::Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2020 - 21:19

Sorki , nie dopisałem . Polift 2006 CRD



#20 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 sierpień 2020 - 08:06

Wystarczy warsztat , dobry elektryk







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mijania, 1.6, lift

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych