Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Cewka Miszyna - relacja z użytkowania. Yodarek.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2020 - 19:31

Paweł (pkorol) zgodnie z obietnicą skonstruował i przesłał mi urządzenie. Ja zadeklarowałem się, że mimo swojego  sceptycyzmu wypróbuję ją na sobie. Nie będę zagłębiał się w szczegóły techniczne a będę opisywał moje odczucia i fakty jakie temu towarzyszą. Tak z grubsza, urządzenie posiada wbudowany akumulator, dzięki któremu można je naładować zwykłą ładowarką do telefonu. Posiada dwa zakresy, bardziej i mniej intensywny, co można sprawdzić zbliżając samą cewkę do urządzenia (plastikowa puszka z elementami elektronicznymi) i zaobserwować zmianę nasilenia światła diód. Proces ładowania i samego działania również jest sygnalizowany diodami. Wypróbuję je na moim kolanie. Operację miałem około rok temu, ale do końca zadowolony nie jestem. Czuję czasami lekki ból.

Dzień 1.

Po użyciu niestety nie jestem w stanie obiektywnie napisać czy to co czułem to fakt, czy moje subiektywne odczucia. Czułem lekkie ciepło, ale na tyle delikatne, że nie biorę go pod uwagę. Dla sprawdzenia użyłem pirometru i okazało się, że robiąc kilkanaście pomiarów, w tym samym miejscu, w bardzo krótkich odstępach czasu, noga obok nogi różnica delikatna jest, około 0,5°C. W innych miejscach, poza kolanami temperatura raczej taka sama. Powodów takiej sytuacji nie znam, ale minimalna różnica jest. Jutro ponownie powtórzę sesję. Jeżeli coś będę odczuwał, opiszę to przed zastosowaniem urządzenia.


Użytkownik Yodarek edytował ten post 05 luty 2020 - 19:32


#2 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2020 - 13:50

o w dupke jak mi na moje nogi pomoze to wspaniale ale i tak tego wynalazka nie bede testowac,... :miecio



#3 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 luty 2020 - 22:03

Dzień 2.

Zanim zacząłem przykładać cewkę, chciałem jakoś skupić się na tym, czy odczuwam coś innego, niż wczoraj, dzisiaj rano, w ciągu dnia..., ale raczej nie chcę pisać o konkretnych odczuciach, bo jak wiadomo są to odczucia, na które ma wpływ wiele rzeczy, od samopoczucia po warunki zewnętrzne, na przykład. Ze spraw niepodważalnych, zmierzyłem temperaturę obu kolan przed poddaniem działaniu cewki - dokładnie taka sama na obu kolanach. Po zastosowaniu cewki, a użyłem dzisiaj silniejszego strumienia, temperatura kolana uszkodzonego, że tak to nazwę, była z kolei o około 0,5°C wyższa. Sama cewka nie nagrzewa się, wiec nie mogła nagrzać kolana, a zresztą mierzyłem temperaturę po około minucie od odstawienia urządzenia od kolana. Ogólnie wszystko co odczuwam ma tak mały wymiar, że zwalam to wszystko na subiektywne odczucia.



#4 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 luty 2020 - 23:34

O, a mnie zapomnieli zaprosić? Ja po forach nie chodzę więc nie wiem co się dzieje:(

Przyłóż cewkę na czubek głowy na czakrę, tak się sprawdza czy jest kontakt. Co do temperatury (reakcja prawidłowa), to jej niema, to złudzenie, nasz organizm czuje pole torsyjne i statyczne ale nie umie tego zinterpretować więc interpretuje jako oddziaływanie termiczne.


Miałeś nie odpalać cewki przez tydzień, spiesz się po woli. Nasz organizm jest najlepszym urządzeniem do pomiarów czegokolwiek, niestety nauka nam zabroniła go używać i nie ufać sobie tylko miernika elektrycznym. Jeżeli masz dostęp do różdżkarza to zmierz biopole, po jakimś czasie granice biopola się poszerzą. 


o w dupke jak mi na moje nogi pomoze to wspaniale ale i tak tego wynalazka nie bede testowac,... :miecio

Gdy czytam takie komentarze, to zawsze wspominam fraszkę o lisie i winogronach:))))



#5 Grucha

Grucha

    Uzależniony

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 541
  • Dołączył:  18 maj 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Mikołajki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2020 - 09:08

o w dupke jak mi na moje nogi pomoze to wspaniale ale i tak tego wynalazka nie bede testowac,... :miecio

Mieciu, ja po 6 sezonach morsowania nie wiem co to gól stawów i nie tylko...



#6 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 18:21

Doba ma 86400 sekund. Czas odniesienia jest ustawiony na

czas astronomiczny.
Dlatego rozkład przedziałów czasowych do pracy z urządzeniem
wygląda następująco:
1. = 336,58 sekund lub 5 minut 36 sekund. dla początkujących przez pierwsze 5 dni.
2. = 673,16 sekund lub 11 minut 13 sekund. 5-10 dzień
3. = 1346,32 sekund lub 22 minuty 26 sekund. 11-21 dzień.
4. = 2692.64 sekundy lub 44 minuty 52 sekundy. Na 22 dzień i dalej stosowania cewki.
Minimalny czas skutecznego leczenia jaki został zarejestrowany 30 sekund, maksymalny wyniósł 1.5 roku.

Użytkownik pkorol edytował ten post 07 luty 2020 - 18:22


#7 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2020 - 19:43

Ja pier.....  :glupek  :glupek  :glupek



#8 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 20:45

Ja pier.....  :glupek  :glupek  :glupek

Głowa Cię nie boli...?



#9 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 22:20

Dzień 3.

W sumie nic ciekawego do dodania. Kolano może nie boli, ale tak zdarzało mi się wcześniej. Układam kolano w różnych pozycjach, ale jutro mam zamiar pobiegać po długie przerwie i popływać, to będzie istotne doświadczenie. Na razie, po trzech dniach mój sceptycyzm rośnie, ale nie neguję nic i żadnych definitywnych wniosków nie wysuwam. 



#10 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 22:26

A żebyś nie przeholował, bo będzie potem na mnie:(

Czyli dziś nie grzało?:)



#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 23:09

Nie, jak w dniach poprzednich... Cewka nie nagrzewała się, za to samo urządzenie jak wczoraj (na tym silniejszym strumieniu). Czas jaki stosowałem to 5 min. 36 s.


Aha, i katar lekki mam... To się zgadza. :o



#12 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 23:27

A co z kolanem, przystało bolec, kiedy? Włącz cewkę i zostaw niech pochodzi kilka dni. Cewka powinna być ciepła w dotyku i jak przykładasz ją do czoła.



#13 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 23:32

Nie to, że przestało, ale nie reaguje bólem na konkretne sytuacje. Będę miał porównanie jak pójdę jutro na basen. A co do włączenia cewki... Jak mam ją włączyć na kilka dni, jak ona się rozładuje? No i nie jest ciepła i ani razu nie była, a do czoła nie przykładałem. :o



#14 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 luty 2020 - 23:51

Kup sobie porządna ładowarkę USB i podłącz urządzenie oraz włącz cewkę na drugi bieg:)



#15 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 00:45

Mówiłeś, że będziesz bezstronny? A już podmieniasz rzeczywistość, pewnie nie świadomie, bo podświadomości nie podoba się jak coś się zmienia nie ważna na leprze czy na gorsze ona dąży do takiego stanu jak sobie wyrobiła przez rok.

Czyli kolano wczoraj bolało a dziś już nie?  Pisałeś "Czuję czasami lekki ból." czyli jak często raz na miesiąc, codziennie? Sprecyzuj. Czyli do kuracji "czasem" coś tam strzelało gdy krzywo stanąłeś a teraz świadomie walisz kolanem na prawo i lewo a bólu brak:)

​Może warto sprawozdanie rozbić na punkty, będzie łatwiej.

 

Boli/nie boli/ do zabiegu/po zabiegu. No i jakieś tam odczucia w trakcie zabiegu: ciepło/zimno/ mrówki/ bul. Ciekawy jestem czy ilość pozytywnych przypadków (wydarzeń) się nasili w trakcie kuracji.



#16 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 01:02

Za krótko, moim zdaniem..., a bezstronny jestem, tak jak obiecałem. Z kolanem bywało tak, że czasem, konkretnie już trzy razy w okresie około ostatnich trzech miesięcy, naruszyłem sobie je. Po takim naruszeniu, samoistnie ból przechodził, raz szybciej, raz wolniej. I to własnie dlatego nie jestem w stanie określić czy to znowu samoistnie czy jednak Twoja cewka. Poczekajmy dłużej. Ogólnie mało się ostatnio ruszam, ale mam właśnie zamiar powrócić do aktywności, i jeżeli będzie poprawa, na pewno to odczuję, po już jeden powrót do aktywności był, na chwilę. Jutro basen, może pobiegnę..., zobaczymy. A co do odczuć w czasie przykładania - raczej brak.



#17 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 09:46

Czyli kolano nie bolało kiedy po raz pierwszy przyłożyłeś cewkę? chm:)



#18 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 11:31

Pobolewało, nazwałbym to. W niektórych pozycjach bardziej lub mniej. Na razie tych pozycji wyczuwam mniej. Ból odzywał się też po "używaniu" kolana w sytuacjach innych niż chodzenie.



#19 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 20:31

Dzień 4.

Kolano rzeczywiście nie boli, ale żeby nie sugerować się, bo jak pisałem wcześniej się tak też zdarzało, spróbuję innego rodzaju testu. Obecnie boli mnie tylko delikatnie przy maksymalnym zgięciu i zobaczymy czy ten zakres będzie się zmieniał, tzn. czy bez bólu będę mógł bardziej zginać. Co do odczuć to praktycznie żadnych, ani temperaturowych, żadnego mrowienia czy coś w tym rodzaju. Cewka przełączona z powrotem na zakres pierwszy. Nie grzeje się ani trochę. Włączona od wczoraj. Nie byłem dzisiaj ani pobiegać, ani na basenie, bo lekko się przeziębiłem. :)



#20 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2020 - 20:37

Oj, chyba nie tam ją przykładasz gdzie trzeba: nos, gardło albo i płuca:)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych