Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Reakcja POLICJI na włam do samochodu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 28 luty 2010 - 22:55

Historia z życia wzięta... świeża. Z dzisiaj....

W lipcu ubiegłego roku byłam tak zaoferowana zakupem PiTka, że jakoś mi nie przyszło do głowy zapytać sprzedającego czemu sprzedaje owy pojazd nie dość, że z jednym kluczykiem to jeszcze bez pilota... :cenzura

Moi znajomi widząc, że w celu zamknięcia pojazdu używam centralnego guzika, zaproponowali, abym, posiadając jeden kluczyk, zamykała samochód owym kluczem... Po co się słuchać, przecież kluczyk mam zawsze w ręku :torba

Do dzisiaj...

Cel kino. Zaparkowałam się w CENTRUM WARSZAWY. Widno, ludzi tłum. A kluczyk został na tylnym siedzeniu. Nawet się nie zdenerwowałam. Na spokojnie zadzwoniłam do naszego forumowego Doktora Maxyma, który mi wyjaśnił jak się włamać do samochodu ;)

Potem kolejny telefon. "Tato!! Ratuj!! Ratuj, ale za dwie godziny - teraz idę do kina" :lol Wyjaśniłam mu jeszcze co ma gdzie wkładać i żeby się przygotował.

Napisy końcowe jeszcze nie zaczęły lecieć, a mi się już wyświetlały dwa nieodebrane połączenia. "Miały być dwie godziny - gdzie ty jesteś??" a ja nadal w kinie... Dwie minuty i koniec seansu (no przecież bym nie wyszła bez poznania zakończenia :))

Podchodzę do samochodu a kluczyki już wydobyte. I co się okazało??

Mój tata będąc w pracy ściągnął na miejsce trzech kolegów. We czterech stali i się pastwili nad moim PiTkiem (narzędzia porozkładane na chodniku, druty, sznurki, szmatki, etc.)

Nikt się nie zainteresował co oni robią, ani komu. I teraz sedno - przejeżdżał obok patrol policji. Zwolnili. Zapytali "Włamujecie się?", mój tata dowcipnie: "Tak, pomożecie?", na co oni: "My byśmy wybili szybę, byłoby szybciej" i pojechali.

Nie zatrzymali się. Nie zapytali czyj to samochód. Czy mają pozwolenie lub jakiekolwiek dokumenty, nic.

Może doszli do wniosku, że żaden złodziej nie byłby taki durny aby kraść samochód z centrum miasta w biały dzień?? (było koło 17:00)

Nie rozumiem... Po co oni są? czemu panuje taka ogólna znieczulica??

:cenzura

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 luty 2010 - 23:10

Widocznie policjanci od razu poznali, że to robili amatorzy, zawodowy złodziej nie bawiłby się tak długo. :lol
Ja do auta syna "włamywałem" się dwa razy.
Pierwszy raz, żona pojechała do miast i na parkingu przed sklepem, złamała w zamku drzwi kluczyk. Był to kluczyk do drzwi, bo do stacyjki był osobny. Przyjechałem z odpowiednimi narzędziami, czyli z drutem i po kilkunastu minutach udało mi się otworzyć drzwi. Obok przechodzili ludzie i ......żadnej reakcji. Zamek był zepsuty, więc zamiast wymienić zamki, założyliśmy centralny zamek na pilota.
Drugi raz do tego samego auta włamywałem się po tym , jak syn zostawił na noc włączoną dmuchawę. Oczywiście akumulator się rozładował i centralny przestał działać. Znowu włam i w dodatku we Wrocławiu. Wprawdzie jakiś taksówkarz nas obserwował i gdzieś dzwonił, ale nikt nas nie niepokoił.

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 06:28

krakow kila lat wstecz ulica karmelicka wiec centrum ide z kolega slyszymy ze alarm wyje w samochodzie podchodzimu blizej kolo auta 2 jegomosciow, cos tam sikorowski o tych glowach spiewal w piosence kapitalizm, my stoimy i patrzymy, ludziska przechodza nawet nie zwracajac uwagi co sie dzieje panowie w rekawiczkach z drutami w rekach peczkiem kluczy atakuja auto probuja szyby sciagac ni jednym slowem polka piekna my stoimy nadal ja do kolegi :slawek auto szyja ewidentnie kolega nie wtracaj sie no to sie nie wtracam ale obserwuje nadal panowie mierza mnie wzrokiem ale nic stoimy nadal a oni sie krzataja jedzie policja przejezdzaja pomalutku ja im kiwam dlonia wskazujac na jegomosci zwolnili popatrzyli po sobie idodali gazu i odjechali ja do kolegi glosno :popatrz goscie szyja auto a policja odjechala.... na to panowie zatrzymali swoje ruchy patrza na nas i robia krok w nasza strone no to mysle trzeba spieprzac a tu tlum ludzi na chodniku............uff
zanim zebralismy sie za ucieczke z miejsca przestepstwa okazalo sie ze panowie podstawieni a tvn krecil wlasnie program ze mna w roli glownej jak sie okazalo z ukyta kamera :kawka

#4 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2010 - 08:12

Poprostu są tak przejęci :d naszym społeczeństwem.
Do takiej akacji jak opisuje bell koleś który zajmuje się wchodzeniem do aut powienien poprosic o dowód rejestracyjny dowód osobistyt sprawdzić czy to faktycznie jest właściciel. U nas w Tbg tak własnie robia jest 2 kolesi którzy zajmują sie wchodzeniem do aut i na dzien dobry dowodzik, dowód osobisty spisują sobie wszystkie dane oczywiście jeżeli ktoś mu powie że dokumenty sa wśrodku odbywa się to czasami przy asyscie policji .

#5 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 10:32

i prawidlowo ja sie na procedurach nie znam ale logika logika...
a ze czasem jest smutna uroczystosc ze ktos sie zbytnio wychylil no coz....

ja sie bardzo zdziwilem jak jakis czas temu zatrzymala mnie policja i nie mialem dokumentow apsolutnie to mi auto zatrzymali na policyjnym parkingu 2 dni bez sam. a jak bylem odebrac to nie uwierzycie usiadlem sobie bo bylo przesluchanie na okolicznosc........ i ble ble ale o co chodzilo zrobili takiego rentgena w aucie i znalezli walory pioeniezne a mialem w takim miejscu zebym sie sam nie domyslil i spisywali wszystkie numery banknotow ze zajelo to pol godziny.............
wyszedlem zszokowany ale jak sie zastanowilem po jakims czasie to mi sie rozjasnilo.........
I TAK POWINNO BYC!

#6 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2010 - 11:14

Nie wiem jak to jest czy mogą ci zabrać auto jak nie masz dokumentów chyba że nie masz OC to wtedy tak, ale jak nie masz innego dokumentu prawko czy dowód 50 zł na przypomnienie :p

#7 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 11:21

Oni jakby byli w 5ciu w radiowozie to by podeszli, a tak to sie bali.

#8 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2010 - 12:55

No tak jak wczoraj pod moja kamienicą jest bar, awantura przed wejsciem godzina 23 szarpią sie małe łyse chłystki policja przejechał popatrzyła otworzyła okno i słychać było " Uspokoić cię, uspokoic cię tam" a z tłumu leciały obelgi zamkneli okno i pojechali, taka to nasz polska policja, oni sie tylko potrafią znęcać na jakimś pijanym człowieku który nie może się nawet ruszać

#9 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 01 marzec 2010 - 12:59

okazalo sie ze panowie podstawieni a tvn krecil wlasnie program ze mna w roli glownej jak sie okazalo z ukyta kamera


No miecio, miałeś swoje 5 minut w TVN ;) dobrze, że nie u Doroty Zawadzkiej jako niesforne dziecko :lol

oni sie tylko potrafią znęcać na jakimś pijanym człowieku który nie może się nawet ruszać


Ja bym nie nazwała tego znęcaniem, ale raczej chodzi o fakt, że wolą się zająć "bezpieczniejszą" robotą. Bo kto wyjdzie go grupy wyrostków pod barem? Wolą się zająć takim, co ledwo na nogach stoi. Przecież im nic nie zrobi...

#10 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 13:51

albo zlapac po jednym piwie goscia wracajacego z dzialki rowerem i statystyka zatrzymanych po alloholu rosnie :diabelek

#11 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 14:38

ta joj. nomos bracie czytaj uwazniej..

#12 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2010 - 16:32

hmm

#13 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 01:12

no tak jak mowie. boją sie ze im ktoś w pier... spuści. żenada...

#14 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 08:12

Tak się teraz zastanawiam nad reakcją policjantów. Oni są w dość ciekawej sytuacji. Jeśli widzą grupę powiedzmy chuliganów, czy włamujących się do auta, to albo interweniują i przy okazji naruszają nietykalność cielesną , przez co są potem potępiani przez wszystkich , bo policja bije "uczciwych , grzecznych" chłopców.
Jeśli natomiast nie interweniują bo "nie widzą" to również jest źle . hmm

#15 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 02 marzec 2010 - 13:10

Moim zdaniem, jakkolwiek mój tata z kolegami nie wyglądali (czy na chuliganów czy na prawych obywateli), obowiązkiem tego przejeżdżającego patrolu było zatrzymanie się i sprawdzenie chociażby dokumentów. A oni ich nie mieli!!!!! (Ci dłubiący przy moim samochodzie oczywiście)

#16 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 13:18

He he Iza, chciał byś wyciągać ojca z kryminału hmm

#17 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 02 marzec 2010 - 13:21

To raczej on mnie chciał wyciągać z kina ;)

#18 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 16:13

bell ojojoj no pieknie a teraz nic nie poradzimy..............





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych