Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Samochód gaśnie podczas jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 luty 2022 - 14:21

Witam, zmieniłem olej, świece, kable, czujnik pcv, filtry i pojechałem. Później drugi, trzeci raz i nagle po 4 dniach, normalnego przemieszczania się pitolem. Samochód przestał grzać w środku, temperatura na wskaźniku pokazuje normalnie 90 stopni, ale z nawiewu cały czas leci zimne powietrze, dzieje się tak i na benzynie i na gazie, na domiar złego po około 10 km, samochód przy zwalnianiu, dojeżdżaniu do świateł, wrzucaniu na bieg "N", a nawet gdy ruszę zbyt wolno sam gaśnie, obroty po prostu spadają. Samochód na zimnym jeździ normalnie, metoda kluczykowa nie wskazuje nic, wcześniej wyświetlał się błąd P 0304 ale po wymianie świec i kabli błąd zniknął. 2.4 benzyna z gazem w automacie. Mógłbym wymienić czujnik wału, wałka, lub inne tego typu rzeczy, ale może ktoś miał cos podobnego i wie co może być przyczyną.
Jeszcze jedna sprawa, gdy samochód zgaśnie to około 5 minut nie odpali mimo kręcenia rozrusznikiem normalnie, po 5 minutach odpala normalnie ale po minucie dwóch znów podejrzewam że grzeje się do granicznej temperatury i gaśnie w takich samych okolicznościach.

Użytkownik Topolino edytował ten post 23 luty 2022 - 14:25


#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 luty 2022 - 18:54

Auto się przegrzewa nie masz płynu w układzie - chcesz je zamordować to jeżdzij tak dalej  - proszę sprawdzić płyn pod korkiem w chłodnicy i dolać na max na zimnym silniku . Auto gaśnie bo przegrzewasz czujnik  położenia wału - jak ostygnie to auto wow czas odpala , co tym bardziej  świadczy że dobrze zgrzałeś blok silnika .


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 23 luty 2022 - 18:55


#3 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 luty 2022 - 19:19

Jeśli tak jest to będę bardzo zdziwiony, jutro to dokładnie sprawdzę, ale przez około 400 kilometrów normalnie wszystko było ok. Owszem dolalem troche, bo dość szybko się nagrzewał na postoju. Brak płynu w innym samochodzie objawiał się tym że samochód 2-3 minuty po odpaleniu już miał temperaturę na czerwonym polu.
Po tym jak się tak stało to jedynie dojechałem pod dom i postawiłem auto w garażu, już nie jeździłem. Więc jeżeli to faktycznie to, to mam nadzieję że nic poważniejszego się nie stało.

Użytkownik Topolino edytował ten post 23 luty 2022 - 19:21


#4 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 luty 2022 - 21:13

Po tym jak się tak stało to jedynie dojechałem pod dom i postawiłem auto w garażu, już nie jeździłem. Więc jeżeli to faktycznie to, to mam nadzieję że nic poważniejszego się nie stało.

 

Sprawdź olej, w jakim jest stanie. Możliwe, że uszczelka pod głowicą do wymiany. 



#5 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 luty 2022 - 05:25

Sprawdź olej, w jakim jest stanie. Możliwe, że uszczelka pod głowicą do wymiany.


Olej jest ok, ani kolor, ani ilość nie wskazuje na nic złego.

#6 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 luty 2022 - 09:22

Olej jest ok, ani kolor, ani ilość nie wskazuje na nic złego.

 

To dobrze. Popatrz na płyn w zbiorniczku wyrównawczym, czy przy uruchomionym silniku nie bąbelkuje. 



#7 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 luty 2022 - 09:47

To dobrze. Popatrz na płyn w zbiorniczku wyrównawczym, czy przy uruchomionym silniku nie bąbelkuje.


Dziś w nafcie wyczyszcze krokowca, bo jest czarniejszy niż smoła, jutro wszystko skręce i sprawdzę to co zaleciles, z góry dzięki za dotychczasowe rady.

#8 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 luty 2022 - 17:28

Problemów których narobił poprzedni właściciel, ciąg dalszy, miałem nową uszczelkę pokrywy zaworów bo wystawał silikon i z pod 1 śruby bulgotał olej. Więc odkręcam pokrywę faktycznie więcej silikonu niż uszczelki, wymieniłem uszczelkę chciałem obmyć śruby bo wpadły mi w piasek, ale to nawet lepiej bo uszczelki na nich są całe popękane, niektóre to tak dociśnięte jakby je ktoś pneumatem dokręcał. Więc pytanie następujące, czy da się je gdzieś kupić nowe, chodzi mi o uszczelki, ewentualnie całe śruby z uszczelkami. Czy trzeba to jakoś druciarsko doszukiwać podobnych uszczelek?Załączony plik  DSC_1074.JPG   100,77 KB   1 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_1076.JPG   47,38 KB   1 Ilość pobrań

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 luty 2022 - 17:39

Tych śrub nie przeciągniesz maja tulejki dystansowe , gumy są dostępne w serwisie , może i w internecie  gdzieś kupisz  - dawno tego nie zamawiałem .Gumy są wygrzane od pracy silnika -  nie zwalaj na poprzednika , tej uszczelki nie składa się na silkon całej tylko w 6 punktach jest zalecany przez chryslera .


d7953ab6416e7f0f3931e5b5d5b8711e.jpg (777×412) (redcart.pl) 



#10 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 luty 2022 - 17:46

Na poprzednika zwalam to że silikonu było więcej niż uszczelki, aż wylatywał na zewnątrz. Być może wygrzane od pracy, ale w takim razie wątpię żeby ktoś podczas lania silikonu na uszczelkę wymieniał te małe gumeczki. Właśnie szukam w internecie, pojeździłem po motoryzacyjnych i nigdzie nie mogę znaleźć.
Widziałem że w niektórych zestawach są te uszczelki, ale nie będę za 120 zł kupował kompletu dla 9 gumek. Bo osobno nigdzie nie jestem w stanie znaleźć.

Użytkownik Topolino edytował ten post 25 luty 2022 - 18:12


#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 luty 2022 - 20:35

Takich uszczelek nie kupisz w motoryzacyjnym ? - usaolkusz lub amerykany.pl lub inny sklep specjalizujący w częściach do aut z USA

#12 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 luty 2022 - 20:57

Wiem gdzie szukać, ale obawiam się że w internecie nie ma, albo ja na prawdę nie potrafię szukać.

#13 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 luty 2022 - 12:52

Skręciłem wszystko, odpaliłem auto i czeka mnie dalsza walka, zapałem płyn nie odpaliłem auta i płyn zaczął sikać z dołu. Przez Pampers nic nie widać, więc na kanał i sprawdzanie gdzie cieknie.

#14 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 luty 2022 - 12:19

Skręciłem wszystko, odpaliłem auto i czeka mnie dalsza walka, zapałem płyn nie odpaliłem auta i płyn zaczął sikać z dołu. Przez Pampers nic nie widać, więc na kanał i sprawdzanie gdzie cieknie.


Edit: stało się to co podejrzewałem, musiał ktoś nie dopilnować już wcześniej, a ja tylko "dołożyłem do pieca". Poczytałem i głowicy nie powinno się planować w tym samochodzie. Ale nowa jest raczej nie do dostania. Więc co można zrobić, uszczelka jest do wymiany 100% bo kopci pitus jakby wybrał papieża.

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 luty 2022 - 13:08

Jak najbardziej się planuje o ile mistrzu nie pękła

#16 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 luty 2022 - 14:56

Jak najbardziej się planuje o ile mistrzu nie pękła

W innych tematach się naczytałem że w 2.4 nie powinno się planować jeśli już to bardzo mało. Czy pękła to się dowiem jak zdejmę. Ale jeśli można to powiedzmy że trochę mnie uspokoiłeś.

#17 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 marzec 2022 - 08:27

Jak najbardziej się planuje o ile mistrzu nie pękła


No i wykrakał, diagnoza pęknięta w 2 miejscach. Co teraz poradzicie, spawać czy szukać innej, patrzyłem na portalach aukcyjnych nic pasującego nie znalazłem.

#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 08:28

Szukaj drugiej na fb są dostępne

#19 Topolino

Topolino

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 92
  • Dołączył:  02 lis 2021
  • Rok Produkcji:bg
  • Silnik:bg
  • Imię:bg
  • Skąd::bg
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 marzec 2022 - 16:04

Na FB czyli na grupie pt cruiser czy ogólnie, bo nie bardzo ograniam ten Facebook

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2022 - 16:33

Zadzwoń do Bogdana Mosiądz +48 602 701 670 i kup
Cały silnik ma w dobrej cenie





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych