Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wpis w dowodzie rejestracyjnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 15:56

Mam pytanie czy ktoś z was kupował auto które miało w dowodzie rejestracyjnym wpisany bank co trzeba wtedy zrobić na co trzeba zwracać uwagę

#2 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 15:59

co trzeba wtedy zrobić na co trzeba zwracać uwagę

napewno spłacić kredyt :lol

#3 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:02

no ale jako kupującego to mnie to raczej nie powinno obchodzić

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:06

Jeśli właścicielem auta jest bank, to upewnij się, że auto jest spłacone w tym banku, jeśli widnieje tam dług, to mogą ci zabrać auto, a TY szukaj swoich pieniędzy u sprzedającego, tylko gdzie go znajdziesz?
To czarny scenariusz, nie mniej sprawdź wszystko w banku, bo inaczej nie będziesz spokojnie mógł spać.

#5 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:11

No właśnie kredyt jeszcze nie jest spłacony ale właściciel chce się pozbyć auta zastanawiam się właśnie jak go od niego kupić ale żeby nie było potem problemów właściciel sam Mi powiedział o kredycie i o wpisie w dowodzie

#6 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:16

właściciel jak spłaci kredyt to musi mieć potwierdzenie z banku o jego spłacie :cwaniak

#7 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:30

no właśnie o to chodzi że nie spłacił kredytu najprwdopodobniej chce spłacić z pieniędzy za auto tylko jak to zrobić żeby było bezpiecznie

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 16:45

Najlepiej by chyba było, taką transakcję przeprowadzić w banku. Wpłacasz do banku kwotę zadłużenia , resztę płacisz sprzedającemu i masz pewność, że bank dostał całą kwotę.

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 17:28

Nie jest to takie proste - jeśli bank jest wbity w dowód to to jedynie on może zbyć samochód dopóki nie zostanie spłacony w całości kredyt za zgoda bieżącego właściciela(cesja bankowa z wpisem do dowodu zdjeta przez sąd w momencie dostarczenia dokumentów potwierdzających spłatę w banku).Jaka kolwiek rozmowa musi być uzgodniona wspólnie z przedstawicielem banku i tylko z bankiem możesz zawrzeć aneksem do umowy umozliwiający zakup i przejecie kredytu na samochód , a swoja drogą to w twoim interesie jest się nawet dowiedzieć czy przypadkiem już nie jest kredyt wypowiedzony na ten samochód i to tylko kwestja czasu czy nie upomni się o niego w imieniu banku windykator - to tylko polskie realia.

#10 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 17:49

andreeas7 ma rację. Jeszcze jest takie wyjście ale to pociąga za sobą koszta to umowa przedwstępna u notariusza gdzie określicie wszystkie warunki umowy kupna -sprzedaży . Najbezpieczniejsze to jednak propozycja kolegi :kawka

#11 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 19:26

Kostek, Nie kupować!Jeśli gość spłaci kredyt , rejestruje go na siebie i jest cacy.

#12 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 19:58

Ok odpuszczam choć Mi się podobał ale mam do niego 300 km więc nie jest to takie proste napewno na jednej wizycie by się nie skończyło.

#13 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 czerwiec 2010 - 20:43

a nie prościej jest skontaktowac sie z odpowiednim dzialem banku i uzyskac informacje co nalezy zrobic aby stać sie nowym włascicielem? Na pewno jest to sprawa do załatwienia zostaje tylko kwestia odpowiednich formalności

#14 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2010 - 20:57

napewno jest tak jak piszesz ale ja do tego auta mam 300 km więc ciężko w jeden dzień było by to wszystko załatwić. Chyba jednak prościej będzie znaleść inny obiekt zainteresowań :lol

#15 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 czerwiec 2010 - 06:51

Miałem taką samą sytuację na śląsku srebrny pitek, koleś miał kredyt, chciał ze mną iść do banku i spłacić kredyt przy mnie ( całość ile mu zostało ) Ale po rozmowach z kolegą prawnikiem odpuściłem.

#16 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 14 czerwiec 2010 - 09:02

A my poszliśmy do banku BPH zapłaciliśmy za kolesia zaległość dostalimy papiery o zdjęciu cesji i z papierami do urzędu komunikacji i po problemie

#17 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 14 czerwiec 2010 - 09:28

Zawsze mozna w banku kupic autko w kredycie - to jest tzw przepisanie cesji na nowego wlascieciela - ja osobiscie kupilem taki samochod z cesją i niesplaconym kredytem i dodam ze autko bylo juz zabrane przez bank wlascicielowi za brak spaty rat kredytu przez windykatora. Tylko raz pojechalismy obejrzec autko bo pan komornik sie nad tym upieral :lol - pozniej wszystkie formalnosci trwaly łącznie 4dni - jak dostalem wszystkie dokumenty z banku pojechalem sobie auto przerejestrowac na siebie i pojechalem po autko z nowymi tablicami - oczywiscie w nowym dowodzie takze mialem wpis o wpsolwlascicielu banku ale tylko dlatego ze autka nie chcialem kupic za gotowke ale wlasnie w kredycie - i nie przejmowalem starego kredytu tylko otrzymalem nowy kredyt z dokumentami wyczyszczenia satnu prawnego auta. Bardziej mi sie oplacalo wziąsc go w kretycie bo byl pakiet OC,AC duuuzo tanszy niz normalnie a i gotoweczka zostala na koncie :dance.
Wszystkie formalnosci byly zalatwione w lodzi a po auto smigalem do wroclawia. Auto po 3 latach sprzedalem z tym wpisem o cesji tylko dodatkowo panu skserowalem potwierdzenie z banku splacenia kredytu i przeniesienia wlasnosci - potwierdzone za zgodnosc z oryginalem (musi byc potwierdzone przez firme - osoba prywatna jest niewiargodna) i pan zadzwonil do mnie ze jest ok i dziekuje auto przerejestrowal normalnie.
Nieraz są rozne koleje w zyciu i moze kogos poprostu niestac na splate rat - czesto sie teraz tak zdarza. Nie mozna odrau szukac jakiegos podstepu lub oszustwa. hmm

#18 tomek252

tomek252

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 200
  • Dołączył:  14 lip 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 Limited
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:18

Zawsze można się dogadać i spisać papiery w których sprzedający zobowiązuje się spłacić kredyt w jakimś terminie i że dostarczy dokumenty przeniesienia własności auta z banku na osobę sprzedającą! Ja osobiście kupowałem Pt od właścicielki która miała auto z wbitym bankiem w dowodzie i uzgodniliśmy że w przeciągu miesiąca zobowiąże się uregulować wszystkie formalności związane z autem. I zgadzam się z kolegą

Nieraz są rozne koleje w zyciu i moze kogos poprostu niestac na splate rat - czesto sie teraz tak zdarza. Nie mozna odrau szukac jakiegos podstepu lub oszustwa



#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 czerwiec 2010 - 13:08

Wszystko się zgadza tylko w przypadku wpadki , bank zabiera jako właściciel samochód a tobie pozostaje tylko droga cywilna na uzyskanie odszkodowania za zakupiony samochód od poprzedniego właściciela - zgodnie z przepisami bierzący włascicel nie może nim rozporządzać bez wiedzy banku do pełnego spłacenie i zdjęcia cesji na nim ciążącej.

#20 tomek252

tomek252

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 200
  • Dołączył:  14 lip 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 Limited
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2010 - 13:37

Tak wiem o tym i liczyłem się z tym że pani może mnie w konia zrobić ale zaryzykowałem a druga sprawa pani miała problem ze sprzedażą autka bo ludzie się właśnie tego bali że zostaną z niczym!





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych