Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Prośba o weryfikację samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.CuraC_*

Bezimienny Gość.CuraC_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 10:44

Na początek chciałbym się z wszystkimi przywitać. Jest to mój pierwszy post jako że dopiero mam zamiar przystąpić do zaszczytnego grona posiadaczy PiTka. Znalazłem w pobliżu mojego miejsca zainteresowania ofertę którą jestem bardzo zainteresowany bo i cena i rocznik i przebieg mnie satysfakcjonują. Byłby ktoś tak miły i sprawdził czy ta oferta jest warta zachodu? Chcę się dzisiaj wybrać żeby pooglądać - na co mam zwrócić szczególną uwagę? Będę wdzięczny za szybką pomoc bo muszę kupić auto "na dniach".

http://otomoto.pl/ch... ... 22641.html

VIN: 1C8FYNB981T621903

Pozdrawiam
Krzysiek

#2 Lonek

Lonek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 109
  • Dołączył:  02 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:był 2.0 B+G
  • Imię:Konrad

Napisano 13 grudzień 2010 - 11:37

Witaj.
Carfax nic nie wykazuje, bo auto nie poszło na amerykański rynek.
Z ogłoszenia wynika, że samochód przyjechał z Austrii - nie ma możliwości sprawdzenia auta stamtąd.
Moim zdaniem komis to kiciarze bo :
- nie wydaje mi się, żeby przez 9 lat samochód zrobił 110 000 km ( jestem prawie pewien, że ma korektę licznika ).
- wymiana rozrządu w PT 2.0 ( robocizna plus części ) to koszt ok. 1500 zł, instalacja gazowa to koszt ok. 2500 zł i nie wydaje mi się, żeby handlarz włożył w niego 3000 - 4000 zł żeby go opchnąć za 17 000 zł.
- wersja Limited bez chromowanych felg ?
Skoro samochód był rzekomo serwisowany - może niech kolega skontaktuje się z ASO Chrysler, poda numer VIN i wyjdzie kiedy i gdzie ostatni raz ten samochód był na przeglądzie i jaki miał wtedy przebieg.
Radzę wziąć go do dobrego warsztatu i bardzo dokładnie obejrzeć ( koszt sprawdzenia auta w serwisie Chrysler to ok. 600 zł - drogo ... ale może warto - skoro w ogłoszeniu piszą, że nie wymaga wkładu to niech zapłacą jak coś jest nie tak, a jak wszystko będzie w porządku to płaci kolega i kupuje :) ).

#3 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2010 - 11:58

Ja miałem Limiteda bez chromowanych felg. CuraC, 17000zł to troche za duzo jak na 2001r.

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 12:39

nie piszmy duzo, malo. zeby cos jezdzilo warto czasem dolozyc, to, ze mozna 2001 kupic za 12 tys, nie znaczy, ze z drozszego warto rezygnowac

ja bym poprostu od radzil ze wzgledu na to, ze sprzedaje komis, a tam, wiem z doswiadczenia, ze rozne rzeczy sie dzieja.

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2010 - 13:44

To fakt, ale cena tez jest wazna w dzisiejszych czasach. Warto poszukać czegoś innego

#6 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 grudzień 2010 - 15:00

Ogłoszenie wisi już ok. 1 roku!
Znając życie zdjęcia także z przed roku i opis też.
Więc za dużo na temat tego egzemplarza to nikt Ci nie powie.

#7 Bezimienny Gość.CuraC_*

Bezimienny Gość.CuraC_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 20:14

Podjechałem dzisiaj do tego komisu pooglądać auto. Hmmm... Opis aukcji delikatnie ujmując rozmija się nieco z prawdą. Auto oznaczone jest jako bezwypadkowe. Ja tam znawcą nie jestem ale jeżeli elementy przodu (klapa, grill, nadkola ... itd) niespecjalnie pasują do siebie to coś jest nie tak. Auto musiało być bite i to zdrowo. I choć "komisiarz" twierdził stanowczo że takie auto do nich przyjechało to po dokładnym przyglądnięciu się zdjęciom zamieszczonym na otoMoto stwierdzam że kuku zrobił mu ktoś w Polsce a żeby specjalnie do niego nie dokładać naprawy dokonali albo we własnym zakresie albo u mechanika rodem z filmu "Brunet wieczorową porą". To że elementy karoserii nie były spasowane to jedno ale ukoronowaniem kunsztu mechanika był klosz lewego przedniego światła którego górna połowa pomalowana została jakimś brązowym preparatem. Lakier usiany był różnej wielkości odpryskami.
Podczas jazdy przednie drzwi po obustronach rezonowały wydając nieprzyjemny dźwięk. Prawe tylne drzwi nie przylegały dokładnie. W środku poza fatalnymi nakładkami na pedały w oczy rzucał się chamsko zaklejony taśmą izolacyjną włącznik świateł awaryjnych (oczywiście na pytanie dlaczego odpowiedź brzmiała: taki przyjechał). Auto było "zmulone" jak 60-konny ropniak. A ogłoszenie i rozmowy telefoniczne były takie piękne. Autko miało być prawie jak z taśmy produkcyjnej - igła poprostu.

Mówię wam PORAŻKA!!!

W związku z wszystkimi powyższymi faktami szczerze odradzam komis Bieszczady z Sanoka.

A teraz zupełnie z innej beczki.

Wracając z Sanoka obejrzałem jeszcze jednego PT i to już zupełnie inna bajka. Zaglądnijcie fachowym okiem:

http://moto.allegro.... ... 73683.html

Cena wydaje mi się trochę przesadzona ale sprzedający deklaruje chęć do negocjacji.

Ufff.... Ale się spisałem. Ciekawe czy komuś będzie się chciało dobrnąć do końca :)

Pozdrawiam
Krzysiek

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2010 - 22:18

CuraC,
Udało się przeczytać wszystko, ale gdybyś wstawił kilka przecinków, to byłoby łatwiej :cwaniak
Pozostawiamy więc tamto auto a zajmiemy się tym czerwonym.
Kolor śliczny, opis wyposażenia auta , jak z jakiejś bajki.
Kierownica multifunkcyjna? - a jakie tam są niby te funkcje ?
komputer? na pewno nie pokładowy, takiego tam nie ma
domykanie szyb z kluczyka? - sprawdź bo fabrycznie tego nie ma, ale może ktoś sam założył
devasto? a co to takiego ?
lusterka składane, - również sprawdź jak się składają
8 poduszek ? są 4 + chyba jeszcze 4, ale puchowe pod głowę
Auto warto pooglądać, ale niech sprzedający pokaże te wszystkie bajery.

#9 Bezimienny Gość.kropka.com_*

Bezimienny Gość.kropka.com_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 22:23

he he Adam, miałam pisac to samo. Gosc chyba pomylił dwa auta, opisy mu się pomieszały :glupek
devasto... hmm gdzieś mu chyba dzwoni...webasto ale to też nie w tym aucie.

#10 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2010 - 22:25

Webasto w pitku jest możliwe, ale chyba jak ktoś sobie założy. Nasz forumowy mayster andreeas7 ma takie dodatkowe ogrzewanie w pitku :cwaniak

#11 Bezimienny Gość.kropka.com_*

Bezimienny Gość.kropka.com_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 22:26

dodatkowo nie zrobił zdjęc silnika...ale on pewnie tak samo wypucowany jak reszta :lol
No ale niestety na moje babskie oko to śliczny jest :diabelek
Warty uwagi, może opis wynika z nieobeznania sprzedawcy z modelem :cwaniak

[ Dodano: 2010-12-13, 22:27 ]
webasto - pewnie, że możliwe. Ale chyba wymaga dodatkowego akumulatora?

#12 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2010 - 23:01

kolorek rzeczywiscie fajny ale troche mnie niepokoi lekkie odchylenie pr.tylnych drzwi i mała róznicz w spasowaniu grilla /prawa strona/chyba że zakładasz tak jak ja że był lekko lub mocno bity i akceptujesz ten stan rzeczy :cwaniak

#13 Bezimienny Gość.CuraC_*

Bezimienny Gość.CuraC_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2010 - 23:20

@adames & maro20
Dzięki za pomoc. Jutro wszystkie te pytania zadam sprzedającemu.

@kropka.com
Trafiłaś w sedno. Silnik był tak wypucowany że można było z niego jeść.

Może jeszcze jakieś wątpliwości się komuś nasuwają?

#14 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 grudzień 2010 - 07:36

nie chce pisac, ale wyszlo troche na moje

1) z dala od komisow / handlarzy
2) nie rzucac sie na jak najtansze, ze za wysoka cena glupi argument

rada:

szukaj od prywatnego wlasciciela, np. takiego jak ja, bede wystawial w przeciagu 2 mcy, zadzwonisz, powiem co i jak, pokaze z kazdej strony, a nawet kacik w garazu, w ktorym stoi, taki sprzedawca mysle, ze to zawsze nieco mniejsze ryzyko niz szumowiny tj. te "byznesmeny"

#15 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 grudzień 2010 - 07:57

CuraC jakby co służę pomocą....wszak też z Rzeszowa jestem. 22 za 2002 rocznik to gruba przesada. Szkoda kasiory. A jak u gościa na posesji autko postoi parę miesięcy to mu rura zmięknie i na 17 zjedzie....

#16 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 14 grudzień 2010 - 08:34

zbyt wypucowany. warto sie przejechac i zobaczyc jakie to plyny sie pojawia pod spodem po przejazdzce ;)
opis oczywiscie bzdurny - polowy tych funkcji nie ma. no i cena z kosmosu... ale generalnie na pewno warty obejrzenia. i powtarzam - nikt absolutnie nikt nie sprowadza niebitych aut z zachodu bo niebite sa drozsze niz u nas!!!! zreszta co bede gadal - wsyzscy to wiedza.

polecam ten artykul ;)
http://wyborcza.biz/... ... wsysa.html

#17 Bezimienny Gość.CuraC_*

Bezimienny Gość.CuraC_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 grudzień 2010 - 12:10

Zadałem sprzedającemu serię pytań i jego odpowiedzi były dość pokrętne. W związku z tym potrzebuję pomocy kogoś kto dobrze zna ten samochód (lub w ogóle zęby zjadł na kupnie używanych samochodów) żeby podjechał ze mną i dokładnie autko przeglądnął. Oczywiście odpowiednio się odwdzięczę :)

#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2010 - 12:14

Chyba tylko Twój ziomal Paweł (paradyz) najlepiej Ci pomoże :cwaniak

#19 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13785
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2010 - 23:12

ale mnie ucieszylo:
Przedmiotem oferty jest piękny Chrysler PT Cruiser 2.0 16V z imponującym wyposażeniem. Samochód sprowadzony z Belgii, zarejestrowany. Auto w idealnym stanie, jak nowe. Bez rys, wgnieceń, całkowicie bezwypadkowe, serwisowane do samego końca u autoryzowanego dealera. Wszystko sprawne! Auto ma gwarantowany oryginalny lakier na każdym elemencie!!! Auto pielęgnowane, od pierwszego właściciela. Przebieg potwierdzony książką serwisową. Nowe badania techniczne ważne na do 10.2011. Samochód po opłatach celno-skarbowych. Nie ma już żadnych dodatkowych kosztów. Możliwość samodzielnego sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej!!! Data produkcji 2002. Przebieg 145 tys km udokumentowany w książce serwisowej! Stan techniczny i wizualny - idealny !!! Wystawiam pełną fakturę VAT! Cena: 22500 zł. Auto posiada wspaniałe wyposażenie m.in.: - elektrycznie składany lusterka boczne - elementy kokpitu z prawdziwego polerowanego aluminium -ABS - tempomat - system audio DPS -ESP - welurowa tapicerka -8 Air Bagów - klimatyzacja - radio CD z regulacją w kierownicy - alufelgi 15 -wspomaganie kierownicy - centralny zamek - immobiliser -komputer - tempomat - multifunkcyjna sportowa kierownica skórzana - podłokietniki - regulacja kierownicy - domykanie szyb z kluczyka - regulacja świateł przednich - devasto Kontakt: 509606002, 512318633 MOŻLIWOŚĆ SPRZEDAŻY RATALNEJ!!!

#20 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 17 grudzień 2010 - 11:53

skopiował opis z aukcji innego auta, bo tak szybciej. cenę pewnie też ;)

już jest po oględzinach ? jak ważenia?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych