Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wymiana przedniej szyby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 19:53

bardzo ciekawe romku, ale mysle ze skoro sie nie pojawilo to pitole czasem tak maja, u mnie z razy serce skoczylo bo check sie zapalal losowo a potem przestal potem znow sie zaswiecil i jak lecielem na zlot do adaska to sfiksowal ooo cos i maksio wykasowal bez zadnych innych czynnosci i do dzis jest ok, ja bym sie nie przejmowal......
na marginesie nie zapodaje nowego watku to napisze tu:
wymieniam szybe przednia bo kamyczek zrobil malego pajaczka, winowajca jest ale go nie ujawniam i nie ujawnie... koszt naprawy: 2.337 zl 47 groszy :cwaniak :cwaniak :cwaniak

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 20:06

koszt naprawy: 2.337 zl 47 groszy

To gdzie tą szybę tak tanio dorwałeś?
Ja płacę dodatkowo 90zł i mam szyby ubezpieczone na 5000zł. :kawka

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 październik 2011 - 20:09

miecio tyle kosztuje wymiana przedniej szyby?????????????

#4 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 20:31

Miecio nie wystukało Ci się troszeczke za dużo cyferek hmm

#5 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 21:20

mieciu,mówią ,że nie ma dymu bez ognia - ale skoro to nie dotyczy tych wyjątkowych samochodów /o czym także świadczy przypadek Twojej szyby/ - przyjmuję to z ulgą.

#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 21:48

chcecie dowodow???
macie dowod!, sluna promile z zerami mi sie nie lacza,...kordyl jak widac KOSZTUJE....

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika



;P ;P ;P ;P
niedowiarki jedne z drugimi...

#7 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 21:54

Romek, sprawdź mase, może gdzieś słabo styka.
Miecio to pokaż jeszcze resztę rachunków :chory

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 22:02

to jest szyby wymiana, ja nie posiadam zadnych rachunkow oddalem do serwisu, ubezpieczyciel zaakceptowal i TYLE! a jesli chodzi o to zawieszenie na kamieniu pod sniegiem i tez szkoda zgloszona to sie zdziwicie jesli chodzi o koszta,....chlodnica belka przednia, pas przedni, obudowa silnika, jakies uchwyty, malowanie, . i takie tam , jeszcze dojdzie interkuler i wentylator bo sie zwiesil?zablokowal? i przez to spalil, pluc czyszcenie silnika i wnetrza samochodu... oj bedzie mozna sie zdziwic...!!! :kawka :kawka :kawka

chcieli mi wyplacic jakies nie pamietam kolo 3.400 zeta bez interkulera i oslon pod maska/silnikiem/ ale potracili procent za amortyzacje czesci , to wziolem i dalem do serwisu jak ma byc za namowa pewnego pana z forum co ma jakies 1885 postow, ... ze jednak sie nie lasze na kasiorke tylko ma byc zrobione i BASTA!

oczywiscie zaplace vat od uslugi i koszta wlasne 500 zlotych.... COZ!!!

#9 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2011 - 22:51

Miecio odczytałem. :cenzura napisałem litanie :* ale mój bład ..poszło''
Ok jeżeli to pokrywa ub.sprawcy więc o czym mowa? Pozosostało tylko :cwaniak
Karel Gott - C'est La Vie

#10 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 listopad 2011 - 11:03

miecio, jak masz samochod w "firmie" to serwis musi ci wystawic fakture i ten cat sobie odliczysz - choc osobiscie uwazam ze ubezpieczyciele wyludzają vat od wszystkich.

Ja sie moge pochwalic i tez wygrałem z Allianz - jedyny podobno przypadek kiedy Allianz chce jednka odstąpic od umowy ubezpieczenia OC - i to na kwote praiwe 3tys.

Jesli chodzi o wskaznik to napewno sie jakas przewodzic przeciera i gdzies sie pewnie styka.

#11 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 listopad 2011 - 13:21

Ponieważ faktycznie dyskusja w tym temacie podzieliła się na dwa wątki, to wątek o wymianie szyby został wydzielony. :kawka
Przy okazji przypominam, że w działach "Awarie" i "Techniczne" piszemy tylko na dany temat.
Wiem że to czasem jest ciężko, bo i ja w tym samym temacie napisałem nie na temat, ale przynajmniej troszkę się postarajmy. :cwaniak

#12 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 listopad 2011 - 16:15

miecio, z tym oddawaniem samochodu na naprawy bezgotowkowe to tez tak trzeba z duzą dozą nieufnosci - juz widzialem naszej kolezanki z lodzi Pitka naprawianego bezgotowkowo przez serwis fabryczny - zderzak tylny zakwalifikowany do wymiany - serwis wymienił tylko na nieoryginalny ktory sie falduje po niecalym roku - jak sie okazalo kase wzieli za oryginalny. itd. itd. Ja teraz mam latwiejszą sytuacje bo sam jako warsztat moge wykonac naprawe bezgotowkowo - ale wiem juz jak dzialają te wszystkie warsztaty i jest mi nieraz szkoda tych ludzi - dramat to malo powiedziane. :kawka

#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 listopad 2011 - 16:33

jasmina,
Przy naprawie bierzesz fakture z wyszczególnieniem zamontowanych cześci i po temacie :kawka wszystko jest do wywalczenia i sprawdzenia.

#14 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 listopad 2011 - 20:40

andreeas7, no i na fakturze pisze - zderzak - cena jest za oryginal - panowie zamontowali POLCAR - mozna mozna - niegdzie nie jest napisane ze czesci zamontowane przez serwis fabryczny mają byc cechowane i oryginalne, faktura z warsztatu jest podstawą do wyplaty i ubezpieczyciel sie nie pyta na jakich czesciach jest wykonana naprawa - mogąw ostatecznosci poprosic o faktury zrodlowe ale to sie zadko zdarza - a co jak odbierasz samochod to kazesz im rozbierac i pokazywac ze to oryginał - nie musisz zaufac ze jak oddajesz do autoryzowanego serwisu to zamontują oryginal a w wiekszosci przykro to mowic ale tak nie jest - a jeszcze jak widzą babeczke to dodatkowo sie wpisze pare elementow a co i tak sie nie zorientuje a ubezpieczyciel zaplaci - przeciez ty jak robisz drugi kosztorys do ubezpieczyciela to nie pokazujesz tego klientowi - on tylko pisze pelnomocnitwo i wszystko - a warsztaty jadą rowno jak sie da. Raz tak zrobilem teraz oddaje do warsztatu fakturka i do ubezpieczyciela - a jak zle wykonane to kaze warsztatowi naprawiac do skutku jak mi sie spodoba w innym przypadku nie place. Przy naprawie bezgotowkowej jak auto jest naprawione nieprawidlowo to nawet nie moze sie z tym niezgodzic oni juz kase dostali i mają cie gdzies - moze kiedy poprawią - pan pojezdzi i przyjedzie za miesiąc to naprawimy jeszcze raz - o takiego.Zycie mnie nauczylo i tylko mi szkoda tych ludzi ktorzy są naiwni - jak sie z kims umawiam ze montuje i naprawiam tak i tak to tak robie jak są zmiany to sie z klientem to uzgadnia - ale nie w autoryzowanych serwisach przy naprawach bezgotowkowych bo naprawa bezgotowkowa to "zyła złota" dla serwisu.

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 listopad 2011 - 21:24

jasmina,
Jacku wszystkie części oryginalne są cechowane znakiem producenta , brak ocechowania podróbka lub machlojka z towarem - taka jest prawda.Od od ponad dwudziestu lat działam jako warsztat z autoryzacją i partner PZU i innych ubezpieczalnie łącznie z uprawnieniami PZU do szacowania szkód i ich rozliczania .Znam cała procedurę b.dokładnie .Wiele razy klient po odbiorze samochodu jechał na sprawdzenie wmontowanych części ,zwłaszcza jak miał wpisane w ubezpieczeniu części oryginalne np.(hurtownie do audi/vw sprzedają oryginalne wahacze z zeszlifowanym emblematem producenta nieraz na 50% ceny serwisowej) ale klient się uprze że mam być znaczek i nie ma siły ze znaczkiem kupisz tylko poprzez serwis autoryzowany.Zawsze można nabroić warsztatowi zwłaszcza jak jest polecany przez ubezpieczyciela .Ja wiem swoje Ty wiesz swoje - wszystko jest do wywalczenia ,kwestja checi i znajomosci przepisów - pewnie się orietujesz ale firmy ubezpieczeniowe żądają faktury źródłowych na zamontowane części do auta albo wstrzymuja wypłate odszkodowania nie jest to do końca zgodne z prawem ale stosowane nagminnie w powołaniu na art "art. 6 k.c. ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne".

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 listopad 2011 - 21:48

no i wlasnie opisze jak to jes z tzw "autopsji" szyba szyba a pierwsza szkoda to bedziw walka o wentylator interkuler oslone silnika od spodu ....

powiem t5ylko ty;le ze czas ucieka a trwa proces trwa i nadal trwa.... :kawka

#17 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 listopad 2011 - 22:32

Anderasik prosze cie godnosci - o czym ty piszesz - teroretycznie tak jest ale w praktyce jest inaczej i chyba raczej sam nie wierzysz w to co piszesz - choc piekne to niesamowicie. Klient nie ma prawa rządac faktur zrodlowych i ty napewno mu ich nie pokazesz ani inny serwis fabryczny ani autoryzowany - bo to jest tajemnica handlowa i zaden serwis nie pozwoli zeby ktos zobaczyl jaka jest roznica w cenie miedzy tym co kupują a tym co fakturują ubezpieczycielowi. Zresztą niewazne - bo to zaczyna sie akademicka rozmowa - ja sie wychowalem w serwisie autoryzowanym i tez wiem jak jest - ty wiesz swoje ja wiem swoje.
Miecio nie daj sie - i tak jak powiedzial Adreas - kaz pokazac sobie faktury zrodlowe - wiecej niech ci pokazą stare czesci i udowodnią ze nowe mają cechowanie - jestem ciekaw co ci odpowiedzą hmm

[ Dodano: 2011-11-01, 22:37 ]
Mieciu - niech ten autoryzowany warsztat zrobi swoj kosztorys i uwzgledni te dodatkowe czesci - kazde roszczenie kwoty ubezpieczenia i zmiany w kosztorysie i naprawy auta na ktore byl wczesniejszy kosztorys mozna wykonac korekty do 3 lat od zdarzenia i wyplacenia nawet kwoty - wiem bo sam mialem tak wlasnie zrobione po ponad dwoch latach od szkody.
Serwis zaprzyjazniony wystawił swoj kosztorys na daną szkode - nastepne ogledziny i naprawa wykonana.

#18 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2011 - 14:12

dzisiaj oddalem auto do naprawy, zobacze, bede informowac w miare jak sie sytuacja bedzie klarowac... :kawka

#19 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2011 - 22:00

ale ta przednia szyba? porażka!!!!pamietam z Cierszewa że ktos wymieniał przednią szybę może cos powie o kosztach?

#20 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 09 listopad 2011 - 23:58

Ja w maju wymieniałam. 704,00zł wyniosla mnie nowa szyba z zamontowaniem (zwykła, bez paska ściemniającego)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych