Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Chiptuning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#81 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2012 - 09:47

adames, tak, testuje boxa. A myslisz, ze kiedy Andreeas postanowil zajac sie swoim PT? ;P (wlasnie po przejazdzce ze mna hehehe). Przyspieszenie lepsze, ciagnie rowno do konca skali. Spalanie chyba ogolnie mniejsze, bo przy zachowaniu lepszych osiagow nie wzroslo. Jakkolwiek uwazam, ze dopasowanie map paliwa do calego przedzialu obrotow i szyte na miare danego samochodu da lepsze efekty jak i bedzie zdrowsze dla samochodu, bo te boxy podnosza cisnienie wtrysku i dawke w calym zakresie obrotow o tyle samo, tak mi sie wydaje obserwujac zachowanie auta.

Dodam, ze Pitek nie kopci bardziej niz bez chipa (zreszta moj ogolnie nie zostawia anormalnych zaslon dymnych).

#82 janusz

janusz

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 1154
  • Dołączył:  11 lis 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:janusz
  • Skąd::miasteczko śl
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:28

Dzisiaj zamontowałem boxa po krótkiej przejażdce samochód zbiera się lepiej i nie kopci ale przetestuję go w czwartek na autostradzie do Rybnika zobaczę jakie będą osiągi i ile wyciąga bez boxa 185km na gdz.

#83 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16929
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:47

A myslisz, ze kiedy Andreeas postanowil zajac sie swoim PT?

jestes Marcinie w błędzie , nim do mnie dojechałeś testowałem juz dwa różne chipy ,a po twojej wizycie to co masz załozone i nastepnej generacji :piwo

#84 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:57

andreeas7, zamówienie przyszło to jak 05.08?

#85 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2012 - 22:49

andreeas7, no to ladnie, a jak moj zobaczyles to udawales glupka ;P :glupek

#86 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2012 - 14:03

No i stało się chip został założony, wielkie dzięki adames za pomoc :alko :alko :alko ........
pierwsze wrażenia z jazdy są obiecujące, myślę że spokojnie mogę polecic zakup....
silnik Pitka jak by pracuje inaczej.....
reszta spostrzeżeń później po przejechaniu paru km....... :kawka

#87 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 sierpień 2012 - 17:55

To ja poczekam na wrazenia, moze tez sie skusze :)

#88 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2012 - 19:34

Dzisiaj zamontowałem boxa po krótkiej przejażdce samochód zbiera się lepiej i nie kopci ale przetestuję go w czwartek na autostradzie do Rybnika zobaczę jakie będą osiągi i ile wyciąga bez boxa 185km na gdz.

A PRZED ZAMONTOWANIEM BOXA KOPCIŁ?????

#89 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2012 - 10:38

No ciekawy jestem wrażeń, chociaż jestem pewny, że będą pozytywne. Autosugestia to potężne narzędzie, potrafi nawet zniszczyć raka. ;)
Silnik z pewnością będzie brzmiał inaczej, bo zmodyfikowaniu ulega sterowanie, może nawet da się to zachowanie lekko odczuć w pewnych zakresach pracy, ale niestety praw fizyki nie da się pokonać. :cwaniak

#90 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2012 - 13:47

Psyborg, zaczekamy-zobaczymy. Qrcze chcem, ale nie mogem :torba Qrcze kręci mnie temat....ale zostaje TO ..ale pier :cenzura

#91 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2012 - 14:25

Marcin, a czy Twoja wiedza w tym temacie opiera się na zdobytych doświadczeniach, czy bazujesz na tym, co powiedział/napisał ktoś inny?
Z twojego postu wynika, że uważasz, iż Tomek który testuje to urządzenie w swoim aucie nie zauważy czy poprawiły się osiągi auta. Być może spodziewanego efektu nie będzie, ale nie sugeruj, że ktoś jest idiotą.
Mogę zrozumieć, jeśli takie opinie będą wydawali znawcy tematu, ludzie którzy od lat zajmują się tą tematyką, jednak opinia amatora teoretyka , jest co najmniej mało wiarygodna.
Aby uniknąć dodatkowej polemiki , to moja siedmioletnia edukacja w zakresie naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, pozwoliła mi zdobyć pewną wiedzę.

#92 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2012 - 14:48

Marcin, a czy Twoja wiedza w tym temacie opiera się na zdobytych doświadczeniach, czy bazujesz na tym, co powiedział/napisał ktoś inny?
Z twojego postu wynika, że uważasz, iż Tomek który testuje to urządzenie w swoim aucie nie zauważy czy poprawiły się osiągi auta. Być może spodziewanego efektu nie będzie, ale nie sugeruj, że ktoś jest idiotą.
Mogę zrozumieć, jeśli takie opinie będą wydawali znawcy tematu, ludzie którzy od lat zajmują się tą tematyką, jednak opinia amatora teoretyka , jest co najmniej mało wiarygodna.
Aby uniknąć dodatkowej polemiki , to moja siedmioletnia edukacja w zakresie naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, pozwoliła mi zdobyć pewną wiedzę.


Adamie, ubliżasz mi tym, co wkładasz w moje usta. Nikogo nie nazwałem idiotą, ani nic takiego nie insynuuję. Chyba, że uleganie autosugestii uważasz za przejaw idiotyzmu, ale wtedy musiał byś do tej grupy zakwalifikować całą ludzkość.

Gdybym sobie założył taki chip, to uważam, że sam również nie był bym w stanie jednoznacznie ocenić czy samochód jest mocniejszy czy nie, z tych samych względów. Tak więc ja też jestem idiotą?

Twierdzę jedynie wciąż i uparcie, że w przypadku, do którego wciąż się odnoszę (benzynowy silnik wolnossący) subiektywizm odczucia będzie większy niż realny zysk mocy sam w sobie.
Tłumacząc na język polski: przyrost mocy będzie tak nieznaczny, że sama zmiana brzmienia silnika i inna reakcja w pewnym zakresie obrotów spowoduje wrażenie przyrostu mocy.

Temat chiptuningu zgłębiałem długo wcześniej zanim stałem się posiadaczem pitka. Czytałem różne publikacje na ten temat i radziłem się różnych osób, które się chiptuningiem zajmują (nie handlowców, którzy powiedzą wszystko, byle sprzedać towar). Oglądałem wykresy z hamowni tak zmodyfikowanych samochodów. Mi ta wiedza wystarcza, nie potrzebuję do tego doktoratu.

Jeśli ktoś chce inaczej brzmiący silnik, który dostanie kilka procent mocy i nie interesuje go cena, to jego sprawa. Zwłaszcza jeśli ma możliwość przetestować taki sprzęt za darmo. Natomiast namawianie kogoś do kupna takiego urządzenia, sugerując że w jego przypadku silnik będzie żwawszy, mocniejszy i oszczędniejszy, to zwykły marketing. Lub jak kto woli: robienie idioty.
Dysputantów zapraszam na hamownię i własnooczne przekonanie się o realnych osiągach.

#93 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2012 - 15:47

Marcin, nie zamierzam się spierać, bo nie sprawdzę czy w silniku benzynowym będą zmiany po zamontowaniu chipa.
Mam jednak prośbę, jeśli już cytujesz moje wypowiedzi, to ich nie zmieniaj, w moim poście nie było żadnego fragmentu podkreślonego. :cwaniak
Nie napisałem, że twierdzisz iż ktoś jest idiotą, a jedynie że sugerujesz takie twierdzenie, a to jest różnica, według mnie znaczna różnica. ;P
Swoje twierdzenia zamieszczasz już po raz kolejny, robi się to nudne. Człowiek przeważnie za pierwszym razem potrafi zrozumieć co czyta.
Do zakupu chipu do silników benzynowych nikt tu nikogo nie namawia, traktujemy to jako test, i poczekajmy na opinię właściciela. Być może Tomek sprawdzi później ile faktycznie jego silnik zyskał mocy.
Myślę, że dalsza polemika nie ma sensu, poczekajmy kilka dni na Tomka. Przez ten czas na pewno kilkaset km Tomek zrobi i będzie wszystko wiadomo.
Na razie jedno jest pewne, silnik 2,2 CRD zrobił się żwawszy i przyrost mocy jest zauważalny. :2.2
A na razie proponuję dla rozluźnienia atmosfery :piwo

#94 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2012 - 15:56

Nie chcę już kontynuować tematu, bo jak sam stwierdziłeś - stało się to nudne. Napisałem dość razy, jak to określasz "moje twierdzenia" i wystarczy. A prawdziwie nudne jest czytanie wątku mającego 7 stron.

Możesz uważać to za zarozumiałość, ale wynik takiej modyfikacji już przewidziałem, jak też i efekt w Twoim aucie nie jest zaskoczeniem. Amerykę odkryto już wcześniej, więc po co robić to na nowo. :p
Ciekawy jestem jedynie wrażeń z pitka, bo sam go posiadam. Ale co do przyrostów, to jak wspominałem -> hamownia. :cwaniak

A teraz dla rozluźnienia idę do pracy. :diabelek

#95 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2012 - 16:06

Psyborg tak jak piszesz autosugestia sprzedającego ma bardzo duży wpływ na tego co kupuje z tym się w zupełnoości zgadzam :brawo , co do reszty też ale nie do końca ponieważ;

-wymieniłem filtr powietrza na K&N i różnica w pracy silnika jak i w zużyciu paliwa jest wyczuwalna nawet dla laika,
-postanowilem zakupić chipa i już po przejechaniu 300 km mogę stwierdzić z całą pewnością że jest duża różnica w jeździe, Pitek jest bardziej elestyczny przy predkościach 80km i więcej a o to przeciez chodzi...przy wyższych prędkościach mam wrazenie że obroty silnika są niższe o ok. 500obr/min i to jest zauważalne,

Nie pisze tego aby reklamować towar tak jak nie zakładałem chipa zeby palić gumy na światłach, nie oczekiwałem również podniesienia mocy tak jak to sugeruje sprzedawca do 25 %, do takiej zabawy kupię sobie 2,4 Turbo i też go będę kręcił ale to inna bajka.

#96 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2012 - 16:21

TOMHAL7, dzięki za rzeczową odpowiedź. Właśnie na taką liczyłem. :brawo Ciekawy jeszcze jestem jak ze spalaniem. Zauważyłeś jakieś różnice?

#97 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2012 - 16:25

Psyborg, właśnie od dzisiaj testuję spalanie po zalożeniu chipa zatankowałem po szyjkę i w drogę wkrótce relacja z wyników........... :diabelek

#98 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2012 - 20:03

No to teraz ja: :lol :lol :lol
Po założeniu czipa następujące wrażenia
-przed montażem przy predkości 80km/h obrotomierz wskazywał 2000 obecnie 2000 obrotów wskazuje przy prędkości 90km/h
-silnik lepiej się zbiera w granicach niższych obrotów /zanim zacznie działać turbo/
- na IV biegu przyspieszenie wzrosło ok 30 procent
reasumując samochód stał sie mocniejszy a wyprzedzanie zdecydowanie bezpieczniejsze mimo że silnik CRD jest wystarczająco dynamiczny. Zrobiłem nim po przeróbce 120 km ale już teraz wiem że żadna złotówka nie została zmarnowana :brawo :brawo :brawo :brawo :brawo

#99 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16929
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2012 - 20:25

maro20,
i tak trzymac - zadowolenie najwazniejsze :kciuki

#100 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2012 - 20:46

maro20, a jakiego masz czipa?

Aha i jeszcze jedno. Czip przekłamuje wskazania obrotomierza. przecież nie może być tak, że obroty spadają a prędkoć rośnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych