Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


CB radio w PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#41 kozaxx

kozaxx

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  26 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0 gaz
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2010 - 10:11

Adames, w żaden sposób nie chcę negować tego co mówisz o tym że dobrze u Ciebie słychać, może trafiłeś na dobry egzemplarz, ale może nie jesteś świadomy że słychać źle (ja tak kiedyś miałem), ale do lepszego łatwo się przyzwyczaić, kiedyś myślałem że mam w samochodzie super sprzęt audio (był i wzmacniacz i woofer itp), potem miałem przyjemność pojeździć samochodem z nagłośnieniem bosse i czar prysł, jak wsiadłem spowrotem do mojego to wydawało mi się że wszystko trzeszczy, dudni a dźwięk jest tak beznadziejny że nie da się go słuchać. Niestety,albo stety tak samo jest z cb, czasem człowiek po prostu nie zdaje sobie sprawy że może być lepiej (mam nadzieje że u Ciebie jest naprawdę ok)
W każdym razie, mimo że ja w chwili obecnej też mam nienajlepsze radio wyciągnięte z mojego poprzedniego samochodu, antenę zostawiłem na tamtym a do PT kupię taką jak opisalem, a jak to radio padnie, to nie zrobię po raz kolejny tego błędu i kupię lepsze.

A pomysł z wsadzeniem między relingi uważam za bardzo dobry, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

Pozdrawiam i szerokości

[ Dodano: 2010-11-15, 10:15 ]
Tak mi jeszcze przyszło do głowy - mając CB w PT, można się zawsze na drodze ładnie przywitać i zamienić kilka zdań z przejeżdżającym obok innym PT również wyposażonym w radio

#42 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 14:40

Akurat ja należę do tej grupy osób, której słoń na ucho nadepnął :torba , więc zbytnio nie potrafię odróżniać dźwięków.
Radyjko mi działa , ja słyszę i być może gdybym miał jakościowo lepszy sprzęt, to byłoby lepiej słychać. Mi jednak wystarcza to co mam teraz ,zwłaszcza że używam radyjka sporadycznie.
Jeżdżąc krótkie odcinki po mieście, nie ma sensu wyciągać anteny na dach. Najbliższy wyjazd, to wyjazd na święta, a potem na Spot do Warszawy.
Tam to dopiero radyjko się przyda :cwaniak

#43 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 19:55

adames, to ja specjalnie na twój przyjazd do W-wy zamontuje służbowe CB zebys mi sie w stolycy nie zgubił :brawo :dance :piwo

#44 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 20:01

maro20,
Wielkie dzięki za pamięć, bo znając Bell, gotowa jest zrobić miejsce zbiórki na spot w najmniejszej dziurze stolycy.
Pewnie jeszcze dojazd będzie taki, że będzie trzeba przejechać przez wszystkie dzielnice.
Wiadomo, że jak ktoś z prowincji tam wjedzie, to zaraz "cwaniaki warszawskie" zaczną trąbić na jego cześć :lol .

#45 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 22:15

;P ;P ja sie nie dam :foch

#46 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 19 listopad 2010 - 01:31

znając Bell, gotowa jest zrobić miejsce zbiórki na spot w najmniejszej dziurze stolycy.


wypraszam sobie :foch

Znajdę Wam takie miejsce, że każdy trafi a przejechać przez dzielnice i tak trzeba będzie... z której strony by nie jechać :) no cóż... to jest spore miasto ;P

Montujcie chłopaki CB, montujcie... nie pogubicie mi się :) :)

#47 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2010 - 08:05

Iza mając najmniejszą dziurę stolicy, miałem na myśli jakiś mały , ukryty, romantyczny zakątek, do którego będzie trudno dojechać, a nie jakąś spelunę :cwaniak Myślę, że CB przyda się w trakcie naszego spotu w Warszawie.

#48 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:44

Z racji tego że niebawem o rok sie zestarzeje moja druga polówka chce mi sprawić przydatny prezent, nie chce jej zbytnio naciągać, ale na CB nigdy nie mogłem sobie odłożyć, zawsze znalazło sie coś ważniejszego (np. antyradar)

Nie znam sie na tym kompletnie, kiedyś przykładałem sie do zakupu radia marki UNIDEN XL czy XXL tylko dlatego ponieważ firma PRESIDENT podobno zapożycza podzespoły od UNIDENA przy czym jest o połowę droższa, ale z innej strony gdzieś wyczytałem że np przy xenonach(zapewne też zamontuję) typu HID lub przy wzmacniaczach(na dnach bede montował) car audio mają straszne zakłócenia.

Przechodząc do puenty może macie jakąś propozycję zestawu radio plus antena która będzie w średniej cenie i będzie mi to pracowało jak należy, oczywiście nie chce tam zaraz startować do zasięgów typu 20km bo nie jest mi to potrzebne, ale do normalnej czystej komunikacji. Co do anteny myślałem zamontować w miejscu oryginalnej anteny ale nie wiem czy to bezpieczne, samochód jest dość wysoki czyli jak by miała być na dachu to max do 1m wysokości.

Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję, na zastanowienie sie nad prezentem mam około 2 tygodni :p

#49 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:55

Ja mam radio cobra 19 i antene president floryda, używam tego sporadycznie ale mi wystarcza w zupełności słuchać mnie ja słyszę i jest okej. Nie wiem po komu zasięg większy niż 5 km. będziesz słyszał nie wiem po co kierowców na innych trasach. Sam wiem że antena powinna być dobra i dobrze ustawiona od radia też zależy modulacja czy też inne czynniki. Poczytaj w necie co kto poleca w niedrogiej półce i coś wybierzesz.

Nie polecam radyjek TTI miałem ja kolega i strasznie trefne.
Uniden,Cobra, President Alan, to są dobre radyjka. Sam kiedyś działałem w domu na Cb używałem alana 78+ ,400 kanałowego piękny sprzęt polecam.

#50 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2011 - 12:54

poczytałem w sieci że niezawodnymi radiami są radia ALAN 100 i ALAN 102 bo nie sa na procesorze - co kolwiek to znaczy....

wydaje mi sie że firma MIDLAND jest renomowana firmą istniejącą od wielu wielu lat na rynku

szukając na allegro znalazłem tylko wersję 102 z antena hustlera

cena jest naprawdę atrakcyjna byłem pewien że 300 zł to trzeba lekko szykować na CB

http://allegro.pl/cb... ... 48535.html

#51 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:50

TomuŚ,
Odpuśc sobie alany , mają duże szumy - poszukaj Presidenta albo Unidena lub cos na płycie Unidena aby było tansze np.:
http://allegro.pl/cb... ... 47396.html
sprzedawca zawsze dobrze reklamuje swoje radia a opinii nie poznasz do konca dopuki nie przetestujesz .Ja tez byłem CB w latach 90 i szalałem na konkretach na tamte czasy President Linkoln , Jacson i superchita wtedy najprostrze i najbardziej polularne radio w samochodzie to była ONWA a za unidena czu presidenta płaciło sie 3-4 x drożej .Prowadziłem sklep z tymi radyjkami dużo ich montowałem i przestrajałem - uwierz warto dopłacic do lepszego

#52 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:14

Ja mam juz chyba z 10 lat Presidenta. Od prawie 3 jeździ w szufladzie pitka pod siedzeniem. Wyciągam , podłączam i zawsze działa i to jak działa.

#53 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:28

Pamiętam ONWE MK1 :-) robiło się dziury :)

#54 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:39

andreeas7, jaką antenę byś polecił do radyjka które podałeś??? nie ukrywam że wolał bym zamówić wszystko od jednego gościa (antena radio podkładka).

[ Dodano: 2011-01-28, 14:42 ]
to była by fajna sprawa ale szkoda dziurawić auto :p

http://allegro.pl/cb... ... 76428.html

[ Dodano: 2011-01-28, 14:45 ]
to z kolei fajnie wygląda i ma spoko rozmiary tylko pytanie czy dobra jest

http://allegro.pl/cb... ... 76913.html

#55 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:46

Zainwestuj raz w dobry sprzęt, ja tak mialem kupowałem jakies dupowate anteny i tak 3 x straciłem nie chce liczyć ile.

#56 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:48

TomuŚ,
1/4 fali i napewno nie to co podałeś link , poszukam podam w poscie - do ilu antena ? , jakie mocowanie ?

#57 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:50

radio wydaje mi sie że jest spoko nawet znalazłem o nim trochę w sieci mimo że pierwszy raz o takim słyszę....

te anteny wydaja sie tanie co podałem, ale to tylko przykład, tak jak wcześniej pisałem nie chce ogromnego bata bo strasznie szpeci to auto do metra to jest max no i jak by nie było ma być to prezent :p

co do ceny anteny kurcze nie wiem no jak najtaniej ale nie przesadnie i żeby była w miarę, jak wyżej pisałem jestem kompletnym laikiem w tej kwestii hmmm... za 100 zł da sie coś ogarnąć, czy nawet nie ma co podchodzić za taką kasę??

mocowanie na magnes, w PT nie ma gdzie przykręcić anteny a relingów nie mam

#58 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 15:14

TomuŚ,
Tania i dobra jak na mozliwosci anteny na magnes - konstrukcyjnie odpowiednik presidenta :
http://allegro.pl/cb... ... 85485.html

u tego samego sprzedawcy co radio :tak

#59 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2011 - 20:40

to w poście wyżej dałęm chyba tą sama tylko że z większym magnesem to chyba dobrze???

dobra ona jest??? bo cena jest naprawdę niska

#60 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:07

To juz kwestja gustu i jedna i druga antena nie powinna spaść z PT szukaj anten gdzie masz wyszczególniony parametr SWR : 1,2/1 to bardzo dobrze jak na magnesówke , jeśli bedzie uwzględniony w opisie u róznych sprzedawców to warto sie taką antena zainteresowac , a jesli jest ominiety w danychy technicznych to znaczy że coś nie jest tak i lepiej poszukac innej anteny





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych