Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

czy TU da się żyć?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
142 odpowiedzi w tym temacie

#21 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2014 - 19:34

Kajka, /adames, macie racje....ale właśnie...to ALE
Są ludzie i czasami brakuje określenia :cwaniak I dlatego cenie TO forum

#22 tata_jagody

tata_jagody

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 70
  • Dołączył:  26 lip 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Koszalin
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 sierpień 2014 - 22:22

czytam z uwagą Wasze wypowiedzi i zbieram myśli. Co powiecie na takie video:



Pisze o tym nasza lokalna gazeta, na jej stronach www.
Na jakim etapie od czasu PRL jesteśmy? Zdarza się Wam brać udział w takich bitwach?

#23 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 sierpień 2014 - 23:27

tatuś zbieraj zbieraj,.. mi już leb peka od zbierania dlatego często pewne cos du... i jest mi z tym lepiej,.. pewnie tu cos jeszcze napisze ale nie dziś bo teraz mam stresa związanego z inna sprawa,... ;P
:miecio
filmiku nie dogladnalem do końca,... powiem tylko ludzie a zachowują się gorzej niż bydlo,...koszmar
bym cos napisał o "hejtach" ale jak ktoś zle odbierze???
:miecio

a pytanie wiodące, czy się da? tak się da,.. mam niecale 900 pln renty na reke
bom był nauczycielem przez kilka lat a potem "otworzyłem" firme a potem się zdrowie podu.... i teraz mi państwo placi,.. się da! wiem po sobie,... :miecio

polska to zajebiscie dziwny kraj za 20 zeta nic się nie załatwi a za flaszke wszystko,.. już to kiedyś pisałem,... :miecio

#24 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 sierpień 2014 - 07:03

Widziałem takie coś w LIDL-u ale w lepszym wydaniu. Takiego tłoku nie było ale za to dużo wózków. Mimowolnie zostałem wepchnięty i co widzę. Z pojemników ładuje się jak leci i szybko do połowy wózków albo i więcej. Następnie odjeżdża się do spokojnego miejsca w sklepie i ogląda, przymierza by w końcu oddać z powrotem niechciany towar. Fajny widok.

#25 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 688
  • Dołączył:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imię:Michał
  • Skąd::wielkopolska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2014 - 07:52

podzielę się też swoimi przemyśleniami , a więc czy da się tu żyć? tak!!! a nawet trzeba tu żyć... dla rodziny , dla przyjaciół, dla miejsc których nie znajdziecie nigdzie tylko w Polsce, dla marnych pieniędzy :lol ...i można by tak wymieniać długo, a emigracja jest w większości dla leniwych którym nie chce się w kraju trochę wysilić i poszukać sobie jakiegoś zajęcia, dla cwaniaczków którzy żerują na rodakach którzy "za chlebem" wyjechali z kraju.
sorry jeśli kogoś uraziłem ale jest to moje i tylko moje zdanie :)

#26 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 30 sierpień 2014 - 08:16

Polacy w lidlu to cienkie bolki, tak to się robi :diabelek



#27 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 sierpień 2014 - 09:08

Michał,nie można generalizować,że emigracja jest dla leniwych i cwaniaczków ,jednak ok.15% wyjechało ludzi bardzo dobrze wykształconych i inteligentnych. Myślę,że oni síę cenią,a my tyramy jak idioci za datki głodowe. Pracowałam w naszym kraju na różne formy zatrudnienia i najlepsze miejsce to była budżetóweczka-pełen high life. Natomiast chcąc dziś wejść do firmy z towarem wymuszają od Ciebie procentu od każdej dostawy,a jak nie to biorą inną firmę. Więc siłą rzeczy to też mój rodak okrada mnie i moje dzieci. Co do przyjaciół to zjawisko na wymarciu,większość jest na zasadzie "masz kasę,albo możesz dużo załatwić -masz przyjaciół"
Znam rodzinę,która najpierw przez 16 lat mieszkali w Grecji,teraz od 8 są w UK i nigdy jeszcze nie powiedzieli,że im tam źle. Być może wrócą jako 70-letni staruszkowie,ale i tak będą mieli lepiej niż nasi emeryci.

[ Dodano: 2014-08-30, 10:08 ]
Polak to takie stworzenie,że wszędzie "da radę" ,jednak każdy chce funkcjonować jak najlepiej. A z tą pracą nie jest tak powinno. Nie zgodzę się,że jak się chce to można. U mnie dla kobiet jest masakra. Dla faceta i owszem jak nie leń to gdzieś się załapie pod warunkiem ,że nie ma więcej jak 45 lat. Może w większych miastach wygląda to lepiej,ja piszę z punktu widzenia mojego grajdołka.

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2014 - 09:31

Polacy w lidlu to cienkie bolki, tak to się robi

"god bless america" ten cytat to mało,... bym cytnal z krakowsku ale smiecic nie mam dziś ochoty,... :miecio
ale wkleje tekstu kawalek:
cytuje:
God Bless America,
Land that I love.
Stand beside her, and guide her
Thru the night with a light from above.
From the mountains, to the prairies,
To the oceans, white with foam
God bless America, My home sweet home.


#29 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2014 - 14:20

Kiedyś, do 18 -go roku życia mieszkałem "pa poł" 9 lat w Polsce i 9 lat za granicą.Miałem komfortową sytuację bo wszędzie było wiadomo że przybywam na kilka lat, nie jestem imigrantem.
Napatrzyłem sie tego Zachodu dogłębnie (miałem czas).
Zjawisko emigracji jest stosunkowo nowe (trwa od kilku lat) Kierunek obojętny.
Wyjeżdżają ludzie którym sie w Kraju nie powiodło lub szukają swojej szansy. 1/6 to ludzie wykształceni, obyci, mają szansę na godne życie. Reszta to przegrani. Oni maja szanse na wegetację taką jak w kraju. No, chyba żeby przyjąć że zamiast "jabola" będą spożywać codzienna rację whisky .
Emigracja w gruncie rzeczy jest przykra. Jeżeli gospodarka danego kraju rozkwita tolerują Polaków (jako uzupełnienie taniej siły roboczej). Jak cos sie zaczyna psuć to juz zaczynamy być "polaczkami"
Nigdy nie będa jak u siebie, zawsze stanowić będą obca społeczność mniej lub bardziej tolerowaną.
Osobiście jestem przeciwny emigracji chociaż z drugiej strony jestem zadowolony, że część meneli i nieudaczników staje sie problemem innych a nie moim :lol

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2014 - 14:46

maro20 ale pieprzysz co by nie powiedzieć d itd. pieprzysz jak ten polityk z uśmiechem na ustach ze polacy jada do anglii na zmywak,... koszmar, jaki zmywak? ale polityk jest od macenia a ty nie osadzaj ze wyjezdzaja menele i nieudacznicy,.. napisałem w afekcie napisze pewnie kiedyś bardziej ogólnikowo bo tez onegdaj byłem kilka lat /bedac dzieciecem z rodzicami "na zachodzie" koledzy mojego taty zostali, a mój zawsze wracal bo mimo ze do partii nie nalezal to czol się patryjota,.. dowiedziałem się pewnych faktow od przyjaciol w Polsce o osobie ze nawet bym się nie domyslal, ale to zupełnie inna sprawa, ciekawi mnie tylko jak obecnie jest na tym zachodzie ze syn dostal dobrze platna prace stać ich bo polecieli razem z narzeczona, slub planują tu w Polsce w przyszłym roku/ na wynajem domu a nie mieszkanka w piwnicy, kontrakt z firma podpisal, samochod od firmy dostal,sobie nie krzywdują, narzeczona tez pracuje nie w zawodzie po studiach w Polsce ale nie na zmywaku,... na wakacje już planowane do takiego kraju jada ze ja obecnie mogę se tylko wysnic,... a najciekawsze jest to ze koledzy w firmie maja mu za zle ze zbyt do pracy się przykłada wiec mi tu nie pieprzcie o nieudacznikach i innych melepetach czy menelach :miecio
proszę bardzo niech ony polityk stworzy system a nie kolesiostwo, układy ikoszulki bliskie cialu a warunki dla rozwoju,.. rzygac mi się chce jak te mendy slysze dlatego d.... i zyje w biednym kraju rozkwitającym mimo przeciwności poki co bez podsluchow mnie dotyczących z opieka zdrowotna ze pozal się boze za kilka set złotych tego com se wypracowal,.. z reka pod kosciol nie pojde bo mi ambicja nie pozwala,...
tyle jak na razie :miecio

#31 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 sierpień 2014 - 23:01

Bo widocznie twój syn sie do tej 1/6 zalicza! :lol

#32 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 00:03

A, z mojej strony tylko tyle: ... detailpage

#33 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 09:20

... wstyd puszczać rote młodym... tylko idiota nie rozumie co się dzieje w tym kraju...



ps.
Maro ale pierdoły piszesz.... podaj źródło tych fantastycznych informacji

#34 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 10:11

... wstyd puszczać rote młodym... tylko idiota nie rozumie co się dzieje w tym kraju...

A, kogo Ty masz na myśli?

#35 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:02

Gdyby wzorem ambasad na budynkach i ogrodzeniach firm będących już w posiadaniu kapitału zagranicznego powiesić pasujące flagi to można by zauważyć jak bardzo mało Polski zostało. Do tego dodać ziemie uprawne.
Słowa Roty już się chyba zdewaluowały.

#36 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:11

... wstyd puszczać rote młodym...[glow=red] tylko idiota nie rozumie co się dzieje w tym kraju...[/glow]

A mógłbyś napisać coś więcej, bo obawiam się, że mogę być tym idiotą...

#37 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:28

Co tu pisać, najedzony głodnego nie zrozumie...

Ludzie powinni mieć możliwość godnego życia, państwo powinno służyć narodowi a nie hodować skrzywionych patriotów

#38 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:35

Mnie tylko cieszy że obecnie porównujemy się do bogatych państw zachodnich a nie do Rosji :) staram się też pamiętać że w 25 lat nie da się nadrobić czegoś co w innych państwach budowano od bardzo dawna...

#39 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:53

Co tu pisać, najedzony głodnego nie zrozumie...



Ludzie powinni mieć możliwość godnego życia, państwo powinno służyć narodowi a nie hodować skrzywionych patriotów

:piwo
...osobiście w razie ''W'' nie będę się strzelał za ten kraj tylko robie wyjazd :kawka
Przemek Rosja to stan umysłu! Zawsze tak było i pozostanie

#40 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:55

Co tu pisać, najedzony głodnego nie zrozumie...

Ludzie powinni mieć możliwość godnego życia, państwo powinno służyć narodowi a nie hodować skrzywionych patriotów

A kto tu jest głodny a kto najedzony?
Twoje słowa to taka demagogia jaka wygłaszają politycy, tylko w odwrotnym od nich kierunku - niby coś, ale zero konkretów. O ile jestem w stanie zrozumieć Twoje rozgoryczenie o możliwości godnego życia i braku opieki państwa na Tobą i Twoją rodziną to nie za bardzo rozumiem stwierdzenia o tych chorych patriotach. Jakoś mi to PiSowsko brzmi...

[ Dodano: 2014-08-31, 12:55 ]

Co tu pisać, najedzony głodnego nie zrozumie...



Ludzie powinni mieć możliwość godnego życia, państwo powinno służyć narodowi a nie hodować skrzywionych patriotów

:piwo
...osobiście w razie ''W'' nie będę się strzelał za ten kraj tylko robie wyjazd :kawka

...i z tego też powodu nie powinieneś mieć do nikogo i o nic pretensji...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych