Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

czy TU da się żyć?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
142 odpowiedzi w tym temacie

#41 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:55

T.N.T, skończ pieprzyć i nie obrażaj polaków, bo rozumiem, że nim nie jesteś. Albo określ się jasno o co Ci chodzi. Ja się niczego nie wstydzę i w dupie nie byłem i gówna nie widziałem.

#42 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 11:58

Darecki wiesz ''nocy mało'' dlatego nie będę się rozpisywał...ale MY :cenzura już nic nie mamy oooo lasy może jeszcze :lol

#43 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:00

...osobiście w razie ''W'' nie będę się strzelał za ten kraj tylko robie wyjazd

, jakoś mi tu Twoja wypowiedż nie pasuje po ostatniej akcji w Świdwinie.

#44 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:02

Darek, wydaje mi się, że Ty masz problem, jak i większość Polaków, w kwestii odróżnienia swojego kraju jako ojczyzny i ludzi, którzy nim rządzą...

#45 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:03

po ostatniej akcji w Świdwinie.

:lol a którą masz na myśli :lol :piwo

#46 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:15

Dobra, idę na obiad a potem miło spędzić popołudnie [mimo że nie mam średniej krajowej i żyję w Polsce - na prawdę to się da :lol ]
Prosił by tylko aby wszyscy pamiętali o regulaminie forum oraz o tym że słowem pisanym trudno przekazać całość tego co chciało by się powiedzieć - a już widzę tu pewne nieporozumienia które właśnie z tego wynikają :cwaniak
Szanujmy siebie na wzajem, szanujmy to miejsce które tu tworzymy :kawka

#47 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:21

Nazwa, tu masz racje :piwo ...jakoś temat się :cwaniak

#48 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:21

Przemek, no tak to jest już z dyskusją pisaną... Ludziom się wydaje częściej, że są atakowani, choć w rzeczywistości to zwykła wymiana poglądów, która, nawet identyczna, przy piwku, face to face, byłaby zwykła rozmową. No, ale masz rację, może się to przerodzić w małą wojenkę na naszym forum... :torba

#49 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:25

Darek jakie rozgoryczenie? tak się składa że jestem dużym chłopcem i nikomu do dupa nie wchodzę ( się porostu nie mieszczę :diabelek ), dbam o swoją rodzinę sam...


Co do konkretów:
To najlepiej było by zapakować to całe partyjne towarzycho dokładnie wszystkich, do rakiety i wyp.....olić w kosmos ...
Tak wygląda moje zaangażowanie w politykę :diabelek

#50 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 12:34

Krzysiek,ja mam podobne zdanie na temat polityki, ale nie łączę tego (ba! Nawet kategorycznie rozdzielam) z patriotyzmem i z moim krajem.

#51 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:21

Widzisz a ja nie jestem patryjotą i wcale się tego nie wstydzę, no może regionalnym trochę jestem.

Żyję tutaj ale wcale nie odczuwam więzi z tym krajem, jest mi absolutnie obojętny, nie mam dużych wymagań wystarczyło by mi aby system "nie przeszkadzał" i tyle

Śmieszą mnie ludzie którzy manifestują patriotyzm, a w życiu pokazują zupełnie inną postawę wobec kraju

#52 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:31

Widzisz, bo to może wynikać z tego, że nie wszyscy wiedzą co to ten patriotyzm jest...
A to o czym piszesz, o tym, co by Ci system nie przeszkadzał to zwykła ściema jest i próżność. Każdy by tak chciał, żeby od siebie nic a dla mnie wszystko. Nie gniewaj się, ale tak to wygląda.

#53 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 13:32

niech se nikt niczego nie bierze do siebie tu zadnych wycieczek osobistych nie robie ale mój tasc jak rodzine deportowali ze lwowa do bytomia to mowi ze jak zapytać mieszkancoa slaska kto on jest to nie powie ze polak ale slazok,... mnie krakusa towarzystwo z Chojnic jak pracowałem onegdaj z nimi mówili na mnie hanys ale jak widać nijak ma się do faktow,...

yoda : "like"

#54 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 14:39

A to o czym piszesz, o tym, co by Ci system nie przeszkadzał to zwykła ściema jest i próżność. Każdy by tak chciał, żeby od siebie nic a dla mnie wszystko. Nie gniewaj się, ale tak to wygląda.


No tu się mylisz, to nie ściema i próżność z mojej strony, to spojrzenie przez pryzmat ponad 20 lat prowadzenia firmy w Polsce.
Dobry system właśnie taki który nie "przeszkadza" obywatelom to z 70% sukcesu dla kraju, korzysta na tym i państwo jak i ludzie, i chyba o to w tej zabawie chodzi :cwaniak

ps.
Temat bardziej do piwka a nie na forum, może będzie kiedyś okazja :piwo
pozdro

[ Dodano: 2014-08-31, 15:39 ]

jak zapytać mieszkancoa slaska kto on jest to nie powie ze polak ale slazok,...





#55 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 16:43

Krzysztofie, zgadzam się z Tobą w całe rozciągłości. Zawsze miałem szacunek dla ludzi, którzy prowadzą własną działalność, ale to nie ma nic wspólnego z tym o czym piszemy. To nie kraj utrudnia Ci prowadzenie działalności a jego rząd. Już pisałem o tym, że takie sprawy trzeba rozdzielać. Wtedy może poczujesz, że jednak ten kraj nie jest Ci obojętny, bo Polakiem przecież jesteś. To taki, pewnego rodzaju terroryzm emocjonalny; są dwie strony "sporu" - Ty i ustanawiający prawo rząd. W odpowiedzi na przeszkadzanie Ci przez ten rząd w prowadzeniu firmy Ty obwiniasz za to trzecią stronę, Twoja ojczyznę, patriotyzm Polaków i cały kraj.

#56 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8010
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 16:59

"Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."
Winston Churchill.

#57 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13783
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:03

chodzilo mi to po glowie ze gdzies kiedys czytalem, dawno ale tu wlasnie ,.. znalazlem i wklejam
mysle ze szacowna kolezanka nie zmienila zdania i sie obrazi ze jej slowa tu wkleje,...
cytat:

Moi Drodzy!
Tak się tu porobiło (zupełnie niepotrzebnie), że niektórzy się cieszą jak w :cenzura ią innych.
Nie będę się czaić - piszę wprost - chodzi o panią (jednak, Koledzy, mieliście rację) obserwatorkę.
Myślałam, że jest to fajne miejsce, do którego się wchodzi z przyjemnością (i nadal chcę tak myśleć), że jest tu masa różnych (i między innymi przez to ciekawych) ludzi. I nieważne czy "stróż", czy "dyrektor" - każdy jest tu ważną osobą, tworzącą pewną społeczność! Mamy jedną cechę wspólną - uwielbiamy PT!
Nie musimy się kochać, nie musimy się lubić (choć chyba miło nam się ze sobą czas spędza), ale powinniśmy się szanować!
I dlatego mam kilka próśb do nas wszystkich (też - jak widzicie powyżej - się stosuję):
- Nie piszmy niekonkretnie (jak nas coś złości, to próbujmy napisać co i kto, a nie na dużym stopniu ogólności).
- Nie obrażajmy i nie obrażajmy się. Czasami czyjeś oburzenie wynika z faktu, że nie doczytał, nie zrozumiał...
- Stąd moja kolejna prośba - czytajmy posty starannie, od początku do końca i nie zakładajmy, że ktoś miał złe intencje.
- Pilnujmy jeszcze staranniej (prośba do Panów Moderatorów), żeby nam tu cholery nie "ryły".
- Podpisujmy się pod tym co myślimy i piszemy (takie idiotyczne hasła typu "obserwator", "życzliwy" itp. są mocno tchórzliwe).
- Nie omijajmy spraw trudnych, to że o nich wspominamy, znaczy, że są dla nas ważne, a udawanie, że ich nie ma (takie "zamiatanie pod dywan") nie pomoże ich rozwiązać.
- Szanujmy zdanie innych (nawet jeśli nie jest zbieżne z naszym lub popularne na forum - każdemu wolno...).

Na ten moment "spłynęło" troszkę ze mnie, więc pozostawiam ten temat - idę się odstresować do muzyki...
Pozdrawiam wszystkich Naszych (o i taka prośba - jeszcze jedna - nie rzucajmy podejrzeń na naszą grupę, bo wtedy "ziarno niepewności" się zasiewa, każdy się czuje osobiście dotknięty - nawet jeśli o tym nie pisze, a osoby miałkie mają radochę).


#58 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:07

A może warto przez chwilę spojrzeć na to co się w życiu osiągnęło, czego się dorobiło i jak zmieniło się swoje życie w perspektywie tych 20lat? Czy na prawdę nic w swoim życiu się nie zmieniło? Niczego się nie dorobiło?
Jeśli jednak jest tak źle, to może lepiej olać ten kraj i wyjechać stąd, przecież gdzie indziej podobno wszystko dają za darmo, a pieniądze leżą na ulicy, wystarczy tylko je pozbierać.
A może jednak w tym kraju nie jest aż tak źle. :kawka

#59 T.N.T

T.N.T

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 437
  • Dołączył:  07 lut 2013
  • Rok Produkcji:--------
  • Silnik:--------
  • Imię:--------

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:10

Darek jak dla mnie te wszystkie sprawy powinny się zazębiać i ze sobą współgrać. nie powinno się tego rozgraniczać, państwo, rząd, ludzie, to jeden organizm i jeśli to kuleje rodzą się właśnie takie pytania " czy tu da się żyć "

#60 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:24

Adam, źle nie jest, ale dobrze nie jest również. Może jestem niepoprawnym optymistą, ale ja wciąż wierzę, że jest to ciągle stan przejściowy. Porównajmy się do innych krajów Europy, i nie chodzi mi o narzekanie, ale to zasygnalizowania co trzeba jeszcze zrobić. Nie może być tak, że zarabiamy dużo mniej, niż inni a życie jest droższe (ceny) nawet dla krajów, gdzie zarobki są dużo wyższe. Mamy za dużo administracji i ich liczba ciągle rośnie. Ogólnie za dużo jest wodzów a za mało Indian. I tak dalej i tym podobne... Są za to aspekty naszej polskiej rzeczywistości, których inne kraje nam zazdroszczą i takiego stanu nie osiągną nigdy. Jestem dumny z naszej historii, mimo, że efekty tejże powinny zaowocować w teraźniejszości a faktycznie stwierdzamy, że jak zwykle zostaliśmy "wydymani". Nie wiem, proste rzeczy, kibiców nam wszyscy zazdroszczą, gościnności, pięknych kobiet, jedzenia, alkoholi, umiejętności manualnych (ostatnimi czasy i poziomu wykształcenia), odwagi, zaradności, dumy..., ale z tym wszystkim niestety idzie w parze całe mnóstwo naszych wad, które są specyficzne dla nas i potrafią zniweczyć to, z czego możemy być dumni.

[ Dodano: 2014-08-31, 18:24 ]
Krzysiek, ale się nie zazębiają i winić swojej ojczyzny, jako ojczyzny za to winić nie można.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych