Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Walka z wiatrakami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 00:39

Nowy rok, nowy problem. Ostatnio odezwał się mój wiatrak (?) w PT. Tzn. nie jestem pewna, a tata bezradny, bo chyba nie ogarnia.
Jak nagrzewa mi się auto to spod maski wydobywają się dziwne chroboczące dźwięki raczej z bliskiej okolicy wiatraka. Tata go sprawdzał, ale raczej ten o nic nie trze, ani nie jest poluzowany. Tak na marginesie, wiatrak był już naprawiany bo mi się spalił pierwszy napęd i nie startował przez co zagrzało mi się kilka razy auto. Tata go w pośpiechu podłączył do 2 biegu bo nie było czasu na ściąganie zamiennego i póki co zapomnieliśmy o sprawie, bo hulał. :(
Dźwięk pojawia się w momencie nagrzewania się auta, ale nie zawsze bo wczoraj jechałam trasę z Krakowa do Poznania i nic takiego się nie działo. Za to dzisiaj miałam cały koncert pod maską w czasie jazdy i tak do 10 sekund po wyłączeniu silnika na postoju. Czy ktoś miał coś podobnego lub wie z czego to się może brać? No i oczywiście co z tym zrobić? :(

Iiii jeszcze druga dziwna sprawa. Mam podłączone do mojego PT 2001 2,0 benzyna, LPG. Czasem gasł mi przy hamowaniu, albo bardzo spadały my obroty i przygasała kontrolka pompy, ale to chyba kwestia wyregulowania gazu. Dzisiaj natomiast jak hamowałam i się zatrzymałam na światłach, zgasła mi nagle kontrolka pompy, która zawsze się świeci przy jeździe na LPG, zaczęło mi lekko skakać auto, a w kabinie poczułam zapach benzyny... Dopiero po lekkim dodaniu gazu wracał do normy. Stało się tak chyba z 3 razy. Potem jak go odpaliłam spod sklepu to nie wykazywał żadnych podobnych objawów.

Za wszelkie sugestie i pomoc będę wdzięczna :)

#2 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 00:59

Pierwsza sugestia zanim doktór się wypowie - sprawdź błędy kluczykiem i tu napisz czy coś wyskakuje :kawka

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 06:57

Rider(ka),
Jak kontrolka pompy ? - Ania juz nie ogarniam , nic sie nie powinno świecić przy jeżdzie na gazie .Wentylator do naprawiaj biegi muszą być dwa a nie jeden - takim postępowaniem to tylko zarżniecie PT , co do reszty objawów nie wiem co ci charczy - może kończy sie wirnik i szczotki w wentylatorze i obcierają .

#4 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:16

Jeżeli mogę coś z wielką nieśmiałością doradzić to wymianę filtrów LPG.

#5 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:19

Prawdopodobnie Riderce chodziło o to, że jak jedzie sobie na gazie (Dołączona grafika Dołączona grafika :diabelek :p) to pali się jej w samochodzie kontrolka załączenia instalacji gazowej i wskazanie ilości gazu w baku gazowym (znaczy: w butli w kole :p)

#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:21

Rider(ka),
Wiatrak "ogarnie " w Twoim autku Mieciu. :cwaniak
Przy okazji to uzupełnij dane w profilu. Łatwiej jest doradzać, jeśli zanim zacznie czytać się jaki masz problem, zerknie się jaki masz silnik, niż doczytywać to pod koniec wiadomości. :kawka

#7 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:53

liseczek, sposób znam ale powiedz mi czy po tym te błędy znikną czy będę musiała akumulator odłączać?? bo coś takiego gdzieś na forum widziałam, a że jestem znów sama w poznaniu to nie chcę nic zepsuć :chory

[ Dodano: 2015-01-08, 14:53 ]
andreeas7, http://www.fotosik.p... ... 6a184.html
Dołączona grafika
Ta kontrolka. Ona normalnie w innych PT chyba się nie świeci??
Wiem że zaniedbuje autko wstyd mi niezmiernie, ale taka jest prawda że bez pomocy taty ciężko jest go naprawiać. Choćby z powodu różnego rodzaju mechaników fuszerów i braku gotówki :(

bagro, jak wrócę do Krakowa to od razu pojadę to zrobić do poleconego gaziarza :piwo

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:54

Jeśli odłączysz akumulator na 15 min to zresetujesz komputer, więc te nieaktywne komunikanty powinny się więcej nie pokazywać.

#9 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:07

Rider(ka), samym sprawdzeniem nic nie zepsujesz - odczytaj, zapisz i tu podaj. Następnie Andrzej Ci więcej powie. Przed odłączeniem akumulatora odczytaj!!!

#10 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:54

Witam Rider(ka),
I pamiętaj o kodzie do radia jak masz orginał bo po odłączeniu aku radyjko zawoła CODE.

:ziom

#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:10

Zaraz, zaraz... A Ani czasem się nie świeci CHECK silnika? Coś jest nie tak z pewnością. :torba

#12 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:34

Mi czek migał jak przekręcałem stacyjkę do pierwszej pozycji a po odpaleniu brak.
Szczególnie po jeździe na gazie :)

#13 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:45

Darek, właśnie dlatego powinno jej wyświetlić błędy - czekamy (a właściwie Andrzeej :d) na wyniki odczytu błędów z licznika.

#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 19:32

Ani się nie spieszy - poczekamy a może sytuacja sama się rozwinie o naprawę przymusowa w jakimś warsztaciku :lol

#15 mateo28

mateo28

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  08 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:51

Witam serdecznie
pozwolę sobie wpiąć sie w temat. Moj pit zaprzestał dmuchać wiatrakiem po wymianie rozrządu i chlodnicy. Sprawdzilem kostkę i okazało się że trochę zarosla i po wyczyszczeniu wentylator dalej sie nie odzywa:( w kostkę od wentylatora jak wpinam pod prad to na jednym z biegunów jest przejście (plynie prąd) ale nie kręci się:(
Mam tam trzy przewody dwa niebieskie i jeden czarny. Domniem ze czarny to masa a niebieskie to bieguny i jak nie podpinajac na krotko zaden z biegów nie drgnie:( czy to znaczy ze wentylator pora zdemontować i umieścić w kuble na złom? ? Czy istnieje możliwość ze przy demontażu i ponownym montażu podwiesily sie szczotki, albo coś? ? Przy podanym prądzie probuje ruszyc smiglem ale żadnego odzewu;( proszę, radźcie co czynić? ?

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:53

Wyjmij i wymień szczotki będzie ok

#17 mateo28

mateo28

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  08 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:17

Wrrrr;( a po to właśnie wymienialem chlodnice razem z rozrządem zeby nie zlewac płynu milion razy i odpowietrzac w nieskończoność, ale widzę że jeszcze troszkę pokory pitolek mnie nauczy:/ drogi doktorze podpowiedz mi jeszcze tylko czt szczotki kupie u byle znachora od alternatorow czy musze specjalnie cos zamawiać typowo pod pitiego?? Jesli tak to poproszę o info gdzie szukać takich szczoteczek?? Dzięki wielkie za szybka odpowiedz;)

#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:22

Ja kupuje na hurtowni motoryzacyjnej ciutkę szersze i docieram ręcznie SX 8x10x17 pakowane po 2szt a oryginalnie w wymiarze pod Pt maja bardzo głupie ceny

#19 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:42

andreeas7, śpieszy się śpieszy :p tylko mam lekkie obawy czy czegoś nie rozpierpapier w aucie jak się za tą swoją robotę zabiorę. :glupek jutro jak wrócę z uczelni postaram się zrobić test kluczykowy

[ Dodano: 2015-01-08, 21:42 ]
ach i jeszcze ważna sprawa.... czy na 100% konieczne będzie po tym odłączenie akumulatora, a jeśli tak to jak mam to zrobić, bo jak mamę kocham nie mam pojęcia! :glupek

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 styczeń 2015 - 22:01

Ania nie rozłączaj tylko sprawdź błędy i nic więcej :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych