Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

A może by tak szybciej...

modyfikacje przyśpieszenie moc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2015 - 13:28

Problemy po chipie nie pojawiają sie tak szybko

kwestia tylko kto to ujawni i jak szybko ze coś się dzieje nie tak

Pierwsze pytanie Co to znaczy szybko?

Bawię się z Chipem od 2012r najpierw z troszkę gorszym a od ponad roku z chyba lepszym produktem wpinanym w wejście diagnostyczne OBDII

http://ptclub.pl/ind...uning/?p=201646

Jak do tej pory nie uskarżam się na nic, po za całkiem ubocznym efektem lepszego przyspieszenia, o którym nie będę tu pisał, a kilka osób z forum wie o czym piszę :cwaniak

Jeśli pojawią się jakiekolwiek usterki związane z jazdą na chipie, to dam znać :kawka



#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2015 - 13:49

A jesteś do końca pewny ? - obejrzyj pompę wysokiego ciśnienia

#23 Bezimienny Gość.MariuszS_*

Bezimienny Gość.MariuszS_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2015 - 08:30

Pierwsze i najważniejsze pytanie...

Dlaczego tęgie głowy projektujące silnik i podzespoły uznały że dana moc jest właściwa dla danej jednostki?

Już w fabryce mogli podnieść moc, ale z jakiegoś powodu (wytrzymałość podzespołów) ustalili taką a nie inną...



#24 Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*

Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2015 - 08:54

Bo tęgie głowy wiedzą że są tęgie. Motoryzacja to "tęgi" temat. Byłem rok temu w Affalterbach i to był jeden z najpiękniejszych dni mojego życia :d Podkręcać, tak. Z głową. Osobiście mam zamiar poprosić szwagra aby mi kupił i wysłał coś takiego. http://www.ebay.com/...0lUd6NV&vxp=mtr



#25 Bezimienny Gość.MariuszS_*

Bezimienny Gość.MariuszS_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2015 - 09:08

Każdy robi jak uważa. Najzwyczajniej w świecie uważam że lepiej od razu sprawić sobie mocniejsze auto żeby później nie kombinować...

Ciężko mi zrozumieć co kieruje osobami które zwiększają moc w 10 letnich samochodach, które są już nadszarpnięte zębem czasu.

Róbta co chceta...  :glupek1



#26 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2015 - 11:48

Ciężko mi zrozumieć co kieruje osobami które zwiększają moc w 10 letnich samochodach, które są już nadszarpnięte zębem czasu.

A w ilu letnim aucie warto robić takie modyfikacje, pomijam kwestię czy warto lub czy jest to potrzebne, bo w nowym samochodzie to chyba raczej nie :cwaniak



#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2015 - 12:28

Następny pic na wodę fotomontaż , ładny duży sterownik i jedno podpięcie pod czujnik ciśnienia na listwie paliwa ? - dzięki jesli juz to tylko i wyłącznie zrobienie nowej mapy w oryginalnym sterowniku i nic więcej .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 07 listopad 2015 - 13:57


#28 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2015 - 12:41

Ja dorzucę swoje trzy grosze. Ja potym jak zamomntowałem LPG to wg mnie PiTek jest dynamiczniejszy. Moge to kwestia wyregulowania a może z racji że koszty spalania spadły to zacząłem go kręcić na wyższe obroty :d

#29 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2015 - 12:20

Ja używałem BOXa (2.2 CDR limited, 2003r), przy przyroście mocy zaczęło się ślizgać sprzęgło (bez boxa nic się nie działo). Przyrost mocy odczuwalny, ale niestety częściej puszczał bąki dymu (ale u mnie to był jakiś inny Problem, który tylko był bardziej odczuwalny z boxem). Suma sumarum musiałem wymienić sprzęgło i dwumasę, ale to w wyniku najechania już 250tys km. Boxa założyłem dopiero po badaniu na hamowni, które przy 250tys na liczniku wykazało fabryczną moc i Moment (131KM + 313Nm - wersja Limited). Po swoich przygodach uważam, że najlepszym jednak rozwiązaniem jest modyfikacja profesjonalna softu, co kosztuje ok. 1000zł.

W benzynach małych bez Turbo wszelkie modyfikacje mijają się z celem, bo koszt uzyskania przyrostu jest niewspółmiernie wysoki do efektów.



#30 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2015 - 13:38

musiałem wymienić sprzęgło i dwumasę, ale to w wyniku najechania już 250tys km

Wydaje mi się że box nie miał na zużycie sprzęgła przy takim przebiegu większego znaczenia, w którymś momencie chyba naturalną rzeczą jest, że jakieś podzespoły się zużywają, jak chociażby hamulce :cwaniak 



#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2015 - 13:42

Adaś nie do końca - jak coś jest na 300N a dostanie 370N to zaczynaja puszczać poszczególne punkty - chip nie jest opomiarowany przez producenta i fabryczne wyliczenia nie uwzględniają tak dużych różnic - w Mercedesie tez sie to działo nagminnie jak ktoś chipowal auto





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: modyfikacje, przyśpieszenie, moc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych