Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Padł przycisk otwierania klapy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Gulbi_*

Bezimienny Gość.Gulbi_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 lipiec 2016 - 18:07

No właśnie więc chyba ktoś klapę wstawiłił i wrzucił inne jej otwieranie. Otworzyłem ja od wewnątrz i oczom mym ukazał sie las....las wiązek  poskręcanych nie polutowanych kabli owinietych najtańszą tasmą izolacyjna :_)))) Czytj samoróba wersja LOW :_)

 

Kupiłem juz klamke mechaniczna jutro montaż :_))

 

Dziekuje za wszelki info



#22 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 20 lipiec 2016 - 18:19

No właśnie więc chyba ktoś klapę wstawiłił i wrzucił inne jej otwieranie.  owinietych najt

 

To możesz mieć inny zamek, w poliftach jest siłownik do otwierania i cięgno do kluczyka, zapewne da się wszystko przerobić ale przyglądnij się jak jest u Ciebie.i



#23 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:23

U mnie też przestał działać

 

 

 

 

przeglądam te linki od Andrzeja ale tak płaskiego mikrowyłącznika hermetycznego aby palce się swobodnie mieściły nie dopatrzyłem się. Jak ktoś montował taki zastępczy to może podrzuci jakieś szczegóły, który to mikro i gdzie zamontowany.

 

 

Z uwagi na  brak przykładów rozwiązania tego problemu zastąpiłem oryginalny  wyłącznik innym.

Znalazłem w swoich rupieciach taki wyłącznik typu WP i po skróceniu w nim sprężyny aby lżej chodził i zamontowaniu na jego końcu magnesu miał sterować kontaktronem, ale aby to działało pewnie to ruch magnesu musiałby być ponad 1,5 cm a to było na granicy jego skoku i zbyt dużo wystawał więc zrezygnowałem z tego pomysłu i zamiast kontaktrony został zamontowany mikrowyłącznik i teraz klapa się otwiera.

Różnica jest taka że w rozwiązaniu istniejącym podnosząc klapę naciskałem jednocześnie na wyłącznik a teraz trzeba wcisnąć jednym palcem ten sztyft od wyłącznika a pozostałymi podnosić.

Może wykonanie nie jest w pełni profesjonalne ale nie chcąc jeździć i szukać użyłem elementy jakie miałem.

Załączone pliki


Użytkownik mittek edytował ten post 24 lipiec 2016 - 10:33


#24 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:30

Zamiast takich kombinacji wystarczyło zamontować , ma 5mm grubości łącznie z osłona gumowa i absolutnie nie przeszkadza pod klamka - gdzie jest niewidoczny

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpeg   147,61 KB   3 Ilość pobrań

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 24 lipiec 2016 - 10:31


#25 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:41

Zamiast takich kombinacji wystarczyło zamontować , ma 5mm grubości łącznie z osłona gumowa i absolutnie nie przeszkadza pod klamka - gdzie jest niewidoczny

 

No dzięki Andrzeju, faktycznie było by to prostsze rozwiązanie ale jak pisałem nie natrafiłem na podobny a użyłem to co miałem, i mojego też nie widać i  nie jest narażony na działanie wody, śniegu i soli, a teraz to już musztarda po....



#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:44

ja tez szukałem ? - sklepy internetowe oferujące alarmy do samochodów posiadaja to w ofercie .

#27 Bezimienny Gość.Gulbi_*

Bezimienny Gość.Gulbi_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 lipiec 2016 - 05:25

To możesz mieć inny zamek, w poliftach jest siłownik do otwierania i cięgno do kluczyka, zapewne da się wszystko przerobić ale przyglądnij się jak jest u Ciebie.i

 

I tu miałeś rację THEO. Wszystko było powalone przerobić sie nie da bo zamek nie pasował. Więc zmieniłem klapę. Teraz mam otwieranie manualne :_))) Ale jak widze jest to chyba lepsze rozwiązanie niz kombinacje z psujacymi sie przyciskami. ( oczywiście inne tez sie psuja :_) ale zawsze to mniej elektoniki.

 

Jakby ktoś chciał dysponuję emblematem i generalnie całą klapą z zamkiem itp :_)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych