Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Swiatła do jazdy dziennej a przepisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 17:45


stosuję się do zasady najpierw włącz silnik potem światła i raz tylko wymieniałem postojową 


Użytkownik morf edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 17:50


#22 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 18:09

@morf,

Chodzi nie kiedy włączasz światła, tylko w którym momencie je gasisz. Po prostu w naszych autkach kiedy wyłącza się silnik, to pojawia się na ułamek sekundy znacznie wyższe napięcie. Jeśli mamy w tym czasie włączone światła, to żarnik żarówki potrafi w tym momencie skończyć swój żywot.



#23 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2016 - 18:13

Czy naprawdę jest aż tak źle?
Że kierowca zapomina co ma zrobić wsiadając do innego auta?
Porostu ręce mi opadają...

 

To je podnieś i nie wylewaj swoich frustracji. Tobie nikt nie każe nic zmieniać więc nie wiem po co tu się użalasz nad losem.
Po to są światła automatyczne, żeby przypadkiem za zapominalstwo (które się może i raz w roku przytrafić, a właśnie wtedy się trafi milicjant) nie zapłacić albo mandatu, albo uniknąć innych nieprzyjemnych możliwych sytuacji.
 



#24 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 czerwiec 2016 - 19:01

Ja zamierzam zamontować u siebie moduł z czujnikiem zmierzchu, używając halogenów z 30% mocy. Jako, że często zapominam włączać światła (przyzwyczaiłem się do automatu z innego auta) to taka opcja zupełnie wyeliminuje konieczność pamiętania o ich włączaniu.

Jeśli na halogeny + czujnik światła, to kup Leppard

Niektóre modele maja tez opcje doświetlania zakrętów.

Fajnie się konfiguruje po USB

Do swiatel drogowych w naszych PT sie nie nadaje. - konflikt na przekaźniku, ja mam podłączone pod mijania



#25 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2016 - 08:04

petrus,

 

chcę kupić ten moduł:

http://www.cosmogate...products_id/398

 

A właśnie chcę to skonfigurować z drogowymi. Raczej wielkiej filozofii nie ma, nie powinno nie działać.



#26 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 czerwiec 2016 - 15:59

Ma dodatkowy przekaźnik wiec nie powinno być problemu.

No i tani.

Ja musiałem chwilowo podłączyć do mijania.

Tyle, ze wygoda w konfiguracji, bo na stole podłączam do usb i już. Nie musi być podłączony w aucie żeby go skonfigurować.



#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2016 - 16:56

Swiatla do jazdy dziennej maja palis sie tylko z przodu i zapalac sie same. Niewazne czy po przekreceniu kliczyka czy po odpaleniu auta. Ja bede tetaz montowal ledy okragle obok halogenow w tych wnekach/ wlotach powietrza. Plus podpinamy pod wzbudzenie alternatora a minusowy przewód od leda. Do plusa z postojowki. To ma dzialac. Nie potrzeba zadnych przekaznikow czy ukladow. Lampy led zamowie z intercars. Czterodiodowe lampy okragle. Powinno wygladac przyzwoicie...


Upal regulator alternatora który jest w sterowniku silnika to zobaczysz ile będzie cię kosztować Twój pomysł na podłączenie led .
  • petrus lubi to

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2016 - 01:28

krisskars ma przedlifta to niech se eksperymentuje, ale tak zupelnie serio to gduby przepis pozwalal co swieca halogeny o zmniejszonej mocy to mi osobiscie taki jadacy pojaz mysle by mi nie przeszkadzal a byl by widoczny, to nie moda ale koniecznosc bo juz nie jeden raz zauwazylem ze jedzie auto z tylu /widoczne w lusterku/ a bez swiatel bym go nie widzial, natomiast z politowaniem patrze na autka co maja pomontowane z marketu gotowe takie prostokatne i o zgrozo jak jeszcze jakis segment mu mryga oczym kierowniczka tudziez kierownik nie jest tego swiadom,...no i jeszcze doby wymysl ze gasn :miecioie lampa jak miga migacz, o hamulcu zaciagnietym nie wspomne bo tez dobry zamysl







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych