Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nagła poprawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:07

Witam.Nie oczekiwanie poprawiło się mojemu pitkowi ,pisałem już że nie chce gasnąc jak wyjme kluczyk gasł na skrzyżowaniach albo na zakręcie nie trzymał obrotów a tu nagle spokój wszystko minęło,ciesze się bardzo ale nie wieże w cuda.Ostatnio naprawiałem przełącznik zespolony wyciągając bezpiecznik znalazłem jakiś kabelek który nie powinien tam być podłączony  bezpośrednio do sterownika pytałem na forum ale nikt nie odpisał teraz jest przepalony i wszystko działa super ale może coś kosztem czegoś do czegoś on służył i tu moje pytanie czy ktoś może się orientuje co to może być, dodaje zdjęcia.Czytając inne tematy zauważyłem że są w śród was naprawdę super specjaliści więc może ktoś to rozgryzie .Z góry dziękuje.Załączony plik  miniatura5.jpg   99,76 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  miniatura6.jpg   108 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  miniatura7.jpg   107,53 KB   3 Ilość pobrań

Ostatnie zdjecie to miejsce podłączenia drugiego końca kabla jest to żółty kabelek przy wtyczce podłączenia wentylatora chłodnicy. 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16939
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:49

Przekaźnik drugiego biegu wentylatora , gniazdo jest wypalone i ktoś zblokował przewody - skoro chodził na wyłączonym zapłonie do był zblokowany + 12 v na zasilanie przekaźników wykonawczych i + 12v staly , przez taka blokadę sterownik silnika dostawał zasilanie z pominięciem częściowym stacyjki
Naprawa prosta wystarczy poleciec po oryginalnych kolorach i wszystko przywrócić , co do spalonego gniazda , wyciąć i podłączyć zewnętrzny przekaźnik z gniazdem na obciążalność 40 A .Wszystkie blokady poodcinać i przywrócić oryginalna instalacje i najważniejsze napraw wentylator ten mostek był celowo , nie pracuje Ci 1 bieg wentylatora .

#3 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2016 - 21:56

Dziękuję za szybką odpowiedz ale czy teraz moge to tak zostawić czy wyjdą jakieś problemy za jakiś czas?



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16939
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2016 - 22:01

Musisz to zrobić , albo podjechać do elektryka aby to przywrócił do oryginału

#5 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2016 - 22:17

Może jakieś wskazówki co do naprawy bo z elektrykiem mam na razie problem mieszkam w Irlandii i nie znalazłem jeszcze takiego co by miał dobrą opinie a miasteczko niewielkie to wybór też niewielki,więc może mała podpowiedz.



#6 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 08:49

Napiszesz 50 postów lub zostaniesz klubowiczem za symboliczną sumę i będziesz miał dostęp do zzawansowanego działu technicznego a tam jest mnóstwo porad i odpowiedzi. Cóż na odległość ciężko strzelić co i jak ale... 

 

Trzeba sprawdzić czy pierwszy bieg wentylatora jest sprawny? Masz działającą klimatyzację? Sprawdzić ten przekaźnik do którego był podpięty ten przewód, a dodatkowo odłączyć ten przewód nieoryginalny i go wywalić w piz..., prawdopodobnie ktoś obszedł obwód wentylatora, dlaczego ciężko stwierdzić ale prawdopodobnie coś nie działało prawidłowo.

 

Wentylator ma dwa biegi, zazwyczaj przestaje działać pierwszy bieg gdyż zużywają się szczotki wentylatora, drugi bieg zazwyczaj nie pada, ale lubi padać przekaźnik. Na forum są porady co i jak zewrzeć by sprawdzić czy wentylator jest sprawny na obu biegach.

 

Sprawdź błędy metodą kluczykową.


Użytkownik lowermann edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 08:52


#7 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 10:06

Kabel wywalony ,kluczykowanie ok,klimatyzacja chyba działa u mnie rzadko warunki są żeby ją sprawdzić upałów nie ma ale zobacze .

No i już sprawdzam gdzie można wpłacić kaskę żeby szybciej mieć dostęp do działu technicznego.

Dzięki za podpowiedzi lowermann.



#8 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4976
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 11:02

Zajrzyj tu: http://ptclub.pl/ind...a-forum-ptclub/



#9 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 11:11

A jak już będziesz miał dostęp do zaawansowanego działu to tutaj będziesz miał dużo informacji co i jak sprawdzić, ale czytania trochę cię czeka

http://ptclub.pl/ind...ład-chłodzenia/



#10 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 11:20

Dzięki bardzo właśnie szukałem gdzie i do kogo się zwrućic o płatność i nic nie mołem znaleść bardzo mi pomogłeś już napisałem do liseczka i czekam na wiadomość


A jak już będziesz miał dostęp do zaawansowanego działu to tutaj będziesz miał dużo informacji co i jak sprawdzić, ale czytania trochę cię czeka

http://ptclub.pl/ind...ład-chłodzenia/

Czytać lubie nie problem tylko żonka już się narzeka że nie do klubu tylko do sekty się zapisałem i  cały czas tu siedzę ale cóż nie podziela mojej miłości do pitka lubi go ale nie aż tak. :piter



#11 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4976
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 11:29

Czytać lubie nie problem tylko żonka już się narzeka że nie do klubu tylko do sekty się zapisałem i cały czas tu siedzę ale cóż nie podziela mojej miłości do pitka lubi go ale nie aż tak.

 

Większość z nas tak ma, więc nie masz się co martwić. Według mnie, to całkiem normalny objaw.



#12 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 08:42

Przekaźnik drugiego biegu wentylatora , gniazdo jest wypalone i ktoś zblokował przewody - skoro chodził na wyłączonym zapłonie do był zblokowany + 12 v na zasilanie przekaźników wykonawczych i + 12v staly , przez taka blokadę sterownik silnika dostawał zasilanie z pominięciem częściowym stacyjki
Naprawa prosta wystarczy poleciec po oryginalnych kolorach i wszystko przywrócić , co do spalonego gniazda , wyciąć i podłączyć zewnętrzny przekaźnik z gniazdem na obciążalność 40 A .Wszystkie blokady poodcinać i przywrócić oryginalna instalacje i najważniejsze napraw wentylator ten mostek był celowo , nie pracuje Ci 1 bieg wentylatora .

Witam trochę to trwało ale zrobiłem wszystko co mi doradziłeś wymieniłem szczotki ,wywaliłem dodatkowy kabel kupiłem i wymieniłem przekazniki od pierwszego i drugiego biegu wentylatora ale dalej się nie włącza sprawdzałem na krótko łącząc piny działa na pierwszym i na drugim ale jak włączam klimę cisza. Co jeszcze jest nie tak bo czytam forum i wychodzi tylko to wszystko co wymieniłem.



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16939
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 08:50

Pozostaje sprawdzenie sterowania ze sterownika silnika do przekaźników i ew .pozostanie uszkodzenie sterownika silnika - mozna to sprawdzic testerem robiąc test elementów wykonawczych i wysterowania komponentów .

#14 kazek7719

kazek7719

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 139
  • Dołączył:  06 cze 2016
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Kenmare
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2016 - 08:59

Pozostaje sprawdzenie sterowania ze sterownika silnika do przekaźników i ew .pozostanie uszkodzenie sterownika silnika - mozna to sprawdzic testerem robiąc test elementów wykonawczych i wysterowania komponentów .

No to zostaje tylko wizyta u specjalisty sam już nic nie poradzę ,dzięki za odpowiedz  :szacun







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych