Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Gdzie jest te 141 koni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 13:10

Może czas nauczyć się nim jeździć

 

Andrzeju, pracuję cały czas nad sobą ;)

 

Paweł , co Ty robisz w swoje gniazdo !! Też mam 1.6 i sobie chwalę , no ale ja emeryt

 

Absolutnie nie robię :) Pisałem przeca, że chwalę.. ale podtrzymuję, że jest to taki przyjaciel-żółwik :)

 

Tak czy siak, zawsze polecę ten silnik każdemu, bo w miarę jako tako się odpycha, na prawdę niewiele pali i nie jest problematyczny pod względem awaryjności.



#42 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 luty 2017 - 13:25

Paweł , zgadzam się z Tobą



#43 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8014
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 13:39

Paweł.Pomaluj swego pitolca i zobaczysz jak pociśnie ;)

#44 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 13:44

Pomaluj swego pitolca

 

Nie!!!!! :p  Lubię go takiego jaki jest i malowania nie będzie.. pomimo tego, że podkład już jest nałożony i miał bym już z głowy :lol:


Użytkownik pablobed edytował ten post 07 luty 2017 - 13:44


#45 Jędrek1947

Jędrek1947

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2168
  • Dołączył:  03 paź 2012
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1,6
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::KALISZ
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 luty 2017 - 14:01

Niech umyją te swoje czarne brudasy i od razu będą ładniejsze



#46 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:20

:tak



#47 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:27

Tak czy siak, zawsze polecę ten silnik każdemu
:haha

#48 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8014
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:28

:haha

Bo się obsmarkasz:D
  • hencio lubi to

#49 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:29

Kade ty chyba malarzem jesteś z zamiłowania,bo wszystko co w podkładzie chciałbyś malować.



#50 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8014
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:51

Kade ty chyba malarzem jesteś z zamiłowania,bo wszystko co w podkładzie chciałbyś malować.

Co zrobić jak te srebne podkłady proszą się o kolor... ;) :piwo
  • hencio lubi to

#51 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 14:57

Mój się wcale nie prosi :blabla



#52 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8014
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 15:18

Mój się wcale nie prosi :blabla

Jesteś głuchy na jego blagania :d

#53 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2017 - 17:18

Jest nam razem dobrze i jest to obustronne odczucie :tuli - makijaże nam niepotrzebne :p



#54 gtig60

gtig60

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 202
  • Dołączył:  12 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Grzes
  • Skąd::Krakow
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 luty 2017 - 13:32

Niech umyją te swoje czarne brudasy i od razu będą ładniejsze

 

 

Ufff....  jak dobrze ze jeszcze moja "wife" tego nie czytala!  Teraz na pewno bym zasowal ze sciera w reku.

 

 

Ja tez jak sie przesiadam do PiTa to łapie zamułke ale wypowiadam wtedy zaklecie "Pole, las, woda, wies, nadszedl czas Krajslerku nies! "  i juz  auteczko zwawo zasowa hi hi hi  ta zabawa spowodowala ze moja kilkuletnia corka mysli ze PiT jest zaczarowany.

 

A na powaznie wypowiedzenie tego zajmuje mniej wiecej tyle aby wskazowka obrotomierza znalazla sie w okolicy 3 tys obr. a w tej strefie juz z dynamika jest fajnie. Musze sie tylko przestawic na jazde na wyzszych obrotach aby samochodzik byl "pod gazem" i reagowal natychmiast. Spalanie w miescie mam ksiazkowe czyli 12.5 l/100km, natomiast w trasie spalam 14-16 litrow gazu ale ja zadko jade wolniej niz 140 km/h. 

Jedyny minus jaki dostrzegam to taki ze dwulitrowa benzynka nie potrafi rozpedzic Chryslerka do 200km/h.


Użytkownik gtig60 edytował ten post 08 luty 2017 - 13:33


#55 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 luty 2017 - 15:12

"Gdzie jest te 141 koni?"

 

Te konie są ale są wysoko i na tej wysokości wymagają niestandardowego karmienia.

Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że nie są to zwykłe konie tylko pegazy :)


  • bartek_sz3 lubi to

#56 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2017 - 20:27

Jak się ma pitka z euro 4 to i do centrum Berlina można wjechać. Dieselków tak szybko nie zlikwidują, gdyz cały transport ciężarowy się na nich opiera. Przejście na benzynowy wymaga z pół wieku, ale wtedy może benzyny zabraknąć ( benzynowce więcej palą ).Ludzie mają różne pomysły, tylko że za błędne decyzje nie chcą ponosić konsekwencji. Na razie są tylko zakazy wjazdu na podziemne garaże i parkingi dla zagazowanych.



#57 HappyHearse

HappyHearse

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 137
  • Dołączył:  06 gru 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Żory
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2017 - 15:35

To prawda, że cały transport się opiera na dieslach i nic w przestrzeni 50 lat się w tej kwestii nie zmieni. Ale stwierdzenie, że zabraknie ropy jak będą jeździły same auta benzynowe to już science-fiction. :d Te 2 litry więcej na 100km, to nie jest aż tak znacząca różnica zużycia dla zasobów globalnych. Auta i tak palą coraz mniej, silniki są coraz mniejsze i mocniejsze, do tego dochodzą badania naukowe nt. produkcji biopaliw i miejmy nadzieję, że jak najszybciej wcielą w życie jakieś nowe sposoby ich produkcji. Gorzej, że gdyby zaczęły jeździć same auta benzynowe, to pewnie też gaz poszedłby znacząco w górę, bo więcej osób zaczęłoby montować instalacje. Dobrze jest, jak jest.
 



#58 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2017 - 16:22

Dieselków tak szybko nie zlikwidują, gdyz cały transport ciężarowy się na nich opiera.

 

Dokładnie tak. Transport towarowy i osobowy praktycznie w całym świecie opiera się na Dieslu i dziennikarskie bajania o tym, że wszytko to zniknie z dnia na dzień są całkowicie bezsensowne. Inną sprawą jest stopniowe wprowadzanie przepisów, które mogą choćby poprzez zakazy wjazdów do poszczególnych eko-pierścieni/stref w miastach będą zmuszały posiadaczy niespełniających żadnych norm kopciuchów do dostosowania się do nich lub zezłomowania starej floty kosztem grantów w postaci dotowanych przez poszczególne państwa obniżek przy zakupie nowych samochodów, ulg podatkowych, dopłat do rat leasingowych itp.

 

Wszystko to jednak będzie pewnie stosowane z uwzględnieniem okresów przejściowych, podczas których każdy właściciel/firma będzie musiał skalkulować, czy wato przystosować stary (o ile w ogóle się da) czy składać kapustę na nowy zakup. 

 

Inną sprawą jest nasz wesoły i lekką ręką wydający grubą forsę kraj, który będąc cały czas w ekonomicznej czarnej d... lubi doganiać świat poprzez wychodzenie przez szereg bez koniecznego zabezpieczenia w gotówce. Nie był bym pewien, czy czegoś "ciekawego" z tą ekologią i antydieslowską wojenką nie wymodzą, choć nasze zarobki są i jeszcze długo będą nieporównywalne z zachodnimi. Ludzie i wiele małych firm najzwyczajniej nie mają kasy na szybką zmianę samochów/flot na dużo nowsze, spełniające wszystkie wymogi i nie sadzę by w jakiejś przewidywalnej przyszłości państwo było w stanie solidnie dofinansować zakup nowych samochodów jak to ma już miejsce w niektórych krajach na zachód od Odry.



#59 Bezimienny Gość.Krystian82_*

Bezimienny Gość.Krystian82_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 luty 2017 - 17:45

Ufff....  jak dobrze ze jeszcze moja "wife" tego nie czytala!  Teraz na pewno bym zasowal ze sciera w reku.

 

 

Ja tez jak sie przesiadam do PiTa to łapie zamułke ale wypowiadam wtedy zaklecie "Pole, las, woda, wies, nadszedl czas Krajslerku nies! "  i juz  auteczko zwawo zasowa hi hi hi  ta zabawa spowodowala ze moja kilkuletnia corka mysli ze PiT jest zaczarowany.

 

A na powaznie wypowiedzenie tego zajmuje mniej wiecej tyle aby wskazowka obrotomierza znalazla sie w okolicy 3 tys obr. a w tej strefie juz z dynamika jest fajnie. Musze sie tylko przestawic na jazde na wyzszych obrotach aby samochodzik byl "pod gazem" i reagowal natychmiast. Spalanie w miescie mam ksiazkowe czyli 12.5 l/100km, natomiast w trasie spalam 14-16 litrow gazu ale ja zadko jade wolniej niz 140 km/h. 

Jedyny minus jaki dostrzegam to taki ze dwulitrowa benzynka nie potrafi rozpedzic Chryslerka do 200km/h.

 

no nie wiem dlaczego, ale mój Piti 200 paczki na S3 ze Skwierzyny do Świebodzina bez problemu leciał i tez tylko 2.0, fakt ze gazu wziął sporo :mniam  , no i miny gości w BeMkach  BEZCENE :piter 



#60 gtig60

gtig60

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 202
  • Dołączył:  12 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Grzes
  • Skąd::Krakow
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 luty 2017 - 23:41

no ale tam sa rozlegle prerie i musialo  ci dobrze dmuchac w zagle ponadto jadac na północ kraju jechales z gorki he he

 

 

Niestety powraca do nas czarna du..- swobodny zakup fajnego auta bedzie zablokowany legislacyjnie co dzieje sie na naszych oczach za pomoca  podwyzki akcyzy ktora bedzie pelnic funkcje dawnego cla. Mam wrazenie chcac poprawic wynik emisji gazow cieplarnianych za ktore placimy dosc wysokie stawki do budrzetu uni rzad wymyslil sprytny sposob na poprawe wspolczynnika. Nie mogac ograniczyc emisji przemyslu ograniczy emisje z pojazdow przecietnego kowalskiego. Widac to po zaproponowanych stawkach akcyzy ze preferowane sa silniki malolitrazowe napedzajace male samochodziki i hybrydy. Pan Morawiecki zapowiedzial tez milion aut elektrycznych do 2020 r. (jak dobrze slyszalem) na Polskich drogach, obawiam sie ze trzeba bedzie doliczyc auteczka ze sklepow z zabawkami do tej sumy aby sprostac takiemu zalozeniu.  

 

Niepamiec ludzka rzecz- spoleczenstwo zapomnialo juz co przyniosla nam unia i mozliwosc kupienia sobie dowolnego auta z zachodu. Oczywiscie na poczatku posprzatalismy zachod europy ale ten czas juz minal i przez ten okres zdecydowanie odswierzylismy tabor. Ludzie nie zauwazyli jeszcze jednego aspektu otwarcia granic, mnianowicie zaniku zlodziejstwa samochodow.Tak spora podaz uzywanych aut i tanich czesci spowodowala zanik oplacalnosci tego procederu.  

 

W grodzie Kraka panuje straszna nagonka na SMOG.  Ludzie sie sami nakrecaja wysluchujac chwytliwych sloganow plynacych z mediow. A fakty mowia ze moje miasto ma najlepsze powietrze od 100 lat. Najlepsze jest to ze jeden z pomiarow  stezenia zanieczyszczen w powietrzu jest podawany ze srodka najbardziej uczeszczanej arterii komunikacyjnej miasta. heh   No coz jezeli ktos uczyl sie metodologi pomiarow to wie jak traktowac taki sposob.  Najbardziej podobalo mi sie jak w zeszlym roku za katastrofalny stan powietrza w krakowie ktory utrzymywal sie przez kilka dni zostaly obarczone piece CO i samochody mieszkancow. Co zostalo bardzo szybko podchwycone przez magistrat i od razu padl pomysl o ograniczeniu ruchu w centrum miasta. Odwage miala tylko jedna gazeta napisac prawde ze za stan powietrza odpowiada awaria filrtow w hucie - ale kto dzis czyta gazety.....

Jak rozmawiam z rowiesnikami to az sie dziwie jak moga miec krotka pamiec. Ja pamietam jak bylem dzieckiem  aby pobawic sie bialym sniegiem to trzeba bylo sie nim bawic pierwszego dnia jak spadl gdzyz drugiego byl juz pokryty czarnym nalotem  i wszystko wygladalo buro. A mieszkalem w najczystrzej czesci miasta he he

 

Nie twierdze przy tym ze sprawy powinnysmy zostawic samym sobie. Nalezy spoleczenstwu stwarzac mozliwosc na podnoszenie jakosci zycia  a nie isc droga kar i obostrzen.  Najbardziej podobalo mi sie opublikowanie przez magistrat struktury posiadanych samochodow przez mieszkancow. Okazalo sie ze pomysl zakazu jazdy po miescie aut starszych niz 10 lat wyeliminowalo by 60% pojazdow.


Użytkownik gtig60 edytował ten post 15 luty 2017 - 00:27






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych