Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Modyfikacja świateł z przodu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#61 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 styczeń 2010 - 08:40

Ja tez zastanawiam się nad zamontowaniem ledów, jakos nawet nawet to wygląda nie jest to jak oryginał no ale.... Ale to jak będzie ciepło bo narazie ręce zamarzaja

#62 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 04 marzec 2010 - 20:15

Ledy, a gdzie w kloszu czy pod kloszem? hmm

#63 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 11:38

A gdy ja bylem na przegladzie to diagnosta spytal mnie dlaczego nie mam spryskiwaczy do xenonow. Wiec odpowiedzialem mu ze amerykance nie maja orginalnie spryskiwaczy do xenonow i bez problemu podbil przeglad.A moral jest taki ze byl lecz nie wiem czy do tej pory jest ze jesli auto nie ma czegos orginalnie na wyposazeniu to nie musicie zakladac tego na sile . Przynajmniej tak mowil przepis. :jupi

#64 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 12:25

Ameryka jest ameryką a polska jest polska, więc z mojeo punktu widzenia co go obchodzi że w usa nie potrzeba, ale u nas juz potrzeba chociaż dalej nie widziałem przepisu mówiącego że potrzebne są spryskiwacze. Ja sobie zrobiłem i mam probem z głowy.

To tak jak bys pojechał na badanie diagnostyczne bez lamp przednich i powiedział diagnoście że oryginalnie w Afgansiatnie nie mają świateł..

:lala

#65 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 12:50

Ja nie mowilem o braku wyposazenia kturym bylby braj jakiego kolwiek elementu tylko ze jesli fabrycznie nie ma to nie musi byc montowane na sile.

#66 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 12:54

No to dalej idziemy w zaparte widze :p no to inny przykład, jak sprowadzasz auta ze stanów to kierunki maja z tył zazwyczaj czerwone i co też powiesz ze są fabrycze i nie przerabiasz ? A jest przepis na to więc wydaje mi się ze tak samo ze spryskami jest itd.

#67 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 14:04

Byc moze ze jest przepis. Ale drugi mowi to co wczesniej napisalem .

#68 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 14:11

Nie znam przepisów tak dokładnie ale porozmawiam ze szwagrem i zapytam czy można czy nie można. Sam jestem ciekawy jak tak naprawde jest

#69 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 14:20

Dobrze! Wiec jak bedziesz wiedzial dokladnie jak to jest to daj znac. :kciuki

#70 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 14:41

Ja jestem teraz po rozmowie tel z moim kolegą , diagnostą , który pracuje na stacji kontroli pojazdów.
Wiadomości od niego są co najmniej zastanawiające.
Nie ma żadnych przepisów , ani żadnej ustawy , która mówiłaby o warunkach jakie muszą spełniać lampy wyposażone w żarówki xenonowe.
Czyli jeśli ktoś założył sobie do zwykłych lamp , takie żarówki, lub żarówki pseudo-xenonowe (zwykłe ze szkłem żarówki w kolorze niebieskawym), to nie musi mieć urządzenia samopoziomującego te żarówki, ani spryskiwaczy szkieł reflektorów.
Nie ma żadnego takiego rozporządzenia !
Są opracowania naukowców, mówiące o samopoziomowaniu i o spryskiwaczach, ale to nie jest obowiązujące prawo.
Jeśli więc jakiś policjant wlepić będzie chciał mandat, to odmawiamy przyjęcia mandatu , a policjanta możemy poprosić o przedstawienie paragrafu na podstawie którego chce nas ukarać. :kawka

#71 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 14:46

A widzisz no to ciekawe.

#72 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 14:49

Ja jestem teraz po rozmowie tel z moim kolegą , diagnostą , który pracuje na stacji kontroli pojazdów.
Wiadomości od niego są co najmniej zastanawiające.
Nie ma żadnych przepisów , ani żadnej ustawy , która mówiłaby o warunkach jakie muszą spełniać lampy wyposażone w żarówki xenonowe.


troche dziwne ze diagnosta nie zna przepisu ktory mówi:
lampa posiada homologacje wraz ze zródłem swiatła. Dlatego na kloszu stoi odpowiednie oznaczenie np H7 albo HB3.

Juz była raz taka dyskusja o tym czy amerykanskie swiatła u nas są dopuszczone (oczywiscie nie są)
A jak sie komus wydaje ze lampa to lampa i nie ma znaczenia jaka to polecam:
http://forum.vwgolf....pic.php?t=74878

#73 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 14:58

Arni,
Tylko pokaż przepis mówiący o tym, że lampy te muszą mieć spryskiwacze i urządzenie do samopoziomowania żarówek.
A światła amerykańskie, jeśli nie są asymetryczne, to nie mogą być dopuszczone u nas w kraju do ruchu, podobnie jak światła "angielskie"
Jeśli założysz do lamp przeznaczonych na żarówki H7, żarówkę pseudoxenonową to żaden diagnosta nie wyciągnie żarówki z lampy, żeby sprawdzić jaka ona jest. Zwłaszcza, że do lamp na żarówki H7, nie założysz żarówek H4. :kawka

A nadal obowiązuje Rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 31.12.2002r wydane w dzienniku ustaw nr 32.

#74 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 15:28

Wiec po tych wypowiedziach zastanawiam sie cz wogule jest sens zkladania spryskiwaczy>

#75 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 15:29

Arni,
Tylko pokaż przepis mówiący o tym, że lampy te muszą mieć spryskiwacze i urządzenie do samopoziomowania żarówek.


Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ):
6.2.6.2.1. W przypadku gdy do spełnienia wymogów określonych w pkt 6.2.6.1.1 i 6.2.6.1.2 niezbędny jest korektor ustawienia świateł przednich, takie urządzenie musi działać automatycznie.
6.2.6.2.2. Dozwolone są jednak korektory ręczne regulowane w sposób ciągły lub nieciągły (...)

6.2.9. (...) Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45. (...)

A światła amerykańskie, jeśli nie są asymetryczne, to nie mogą być dopuszczone u nas w kraju do ruchu, podobnie jak światła "angielskie"

amerykanskie nigdy nie są asymetryczne wiec automatycznie sa niedozwolone. Oczywsicie zaraz sie znajdzie 10 ktorzy jezdzą na amerykanskich "i nic sie nie dzieje". Nie mam zamiaru powtarzac tej dyskusji.

Jeśli założysz do lamp przeznaczonych na żarówki H7, żarówkę pseudoxenonową to żaden diagnosta nie wyciągnie żarówki z lampy, żeby sprawdzić jaka ona jest. Zwłaszcza, że do lamp na żarówki H7, nie założysz żarówek H4.


to juz sprawa diagnosty jak dokladnie on przeglad przeprowadza.

#76 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 15:30

nie jestem zainteresowany ani ledami ani ksenonami ale to ciekawe co piszecie :kawka

#77 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 15:37

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ):

Przepisami wykonawczymi są w naszym kraju przepisy , które są wydane w dzienniku ustaw. Regulamin ten nie jest chyba wydany w żadnym dzienniku ustaw, więc nie ma mocy wykonawczej.
Warunki techniczne pojazdów , na podstawie których diagnosta dokonuje przeglądu technicznego , są podane we wspomnianej wyżej ustawie.

#78 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 15:39

Czyli nie ma przepisu mówiącego o spryskiwaczach że maja być i koniec

#79 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2010 - 15:42

Czyli nie ma przepisu mówiącego o spryskiwaczach że maja być i koniec


Primo: prawnikiem nie jestem ale prawo unijne ma jakies przełozenie na nasz, przynajmniej od pewnego czasu.

secundo: zasadniczo odnosiłem sie do tego ze nie mozna włozyc ksenonów do normalnego reflektora.

#80 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 15:44

Dlaczego nie można jak zastosujesz samopozimice i spryski to co ?? Dalej nie można ?





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych