Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ceny gazu,a polityka międzynarodowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#101 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:06

W całym tym zamieszaniu nad elektryczną zabawką MADE IN POLAND jest więcej niejasności niż spraw oczywistych. Tak naprawdę nic tu się kupy nie trzyma oprócz pieniędzy na programy badawczo rozwojowe. Kompletnie nic się tu nie zgadza. Jedna tylko liczba jest prawdopodobna i potwierdzona przez fachowców. Polski rząd chce przeznaczyć na budowę elektryków 4-5 miliardów . Ok...znawcy dziedziny wyliczyli że na opracowanie takiego pojazdu potrzebna jest kwota co najmniej miliarda dolarów. Więc 4-5 miliardów pln to z grubsza miliard dolarów. Ale zaraz...mówimy o opracowaniu technicznym czy produkcji ??? No właśnie i tu się zaczynają schody. Następnie weżmy czas na prace rozwojowe. Bardziej doświadczeni od nas fachowcy z pod logo VW potrzebowali 8 lat na opracowanie własnej platformy i produkcję pojazdu elektrycznego i oprócz miliarda dolarów w pierwszym etapie wydali na tą zabawkę prawie łącznie 8 miliardów euro. Polski rząd coś tam plecie o budowie kilku tysięcy sztuk rocznie....VW mówi o 330 tys. szt. 

I wszystko ok.....wydawać by się mogło że różnica jest zrozumiała bo Niemcy to Niemcy a Polska to Polska. 

Nie....nie ...nie.....już tylko te dane świadczą że coś tu jest nie po kolei. Bo skoro VW może wyprodukować 330 tys pojazdów to Mercedes pewnie też ???? Mówiąc dalej , Niemcy nawet się wysilili i zbadali rynek i doszli do wniosku że spokojnie do 2030 roku mogliby sprzedać bez większego ryzyka około miliona takich pojazdów produkowanych u siebie . 

Zadajmy sobie pytanie...skoro tak to dlaczego oni tak się ociągają i nie zgarniają kasy z rynku ? 

No i tu czas się obudzić. Produkcja i sprzedaż takich pojazdów to tak naprawdę nic trudnego jeśli dysponujemy budżetem i klientami którzy to kupią. Ale co dalej ?????

Do tego potrzebna jest cała infrastruktura . Czyli serwis , sprzedaż części , no i najważniejsze ....punkty ładowania tych pojazdów.

Niemcy są w tej dobrej sytuacji że mają już serwisy swoich pojazdów więc powiększą je tylko o obsługę elektryków. A do 2025 roku mają mieć 200 tys punktów ładowania , a do 2030 roku drugie tyle.No i mają klientów bo ich marka jest znana i wiarygodna. No i to rozumiem.

 

Polska nie ma  sieci ASO bo nie produkuje i nie serwisuje swoich pojazdów. 

Druga sprawa to punkty ładowania .....w Polsce mamy ich bodajże coś około 1300 .

Pojazdy elektryczne mają budować górnicy zwolnieni z likwidowanych kopalń.

 

Na tym prostym , ogólnikowym przykładzie moim zdaniem całe to zamieszanie z budową Polskiego elektryka  , cytując klasyka to ch...j ,d...pa i kamieni kupa i nie wiadomo o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi.....to wiadomo o co chodzi  :kawka

Ale oczywiście to tylko moje przemyślenia...czasami nawet nietrzeżwe...i mogę się mylić. Tak jak z Polakiem w kosmosie. Oficjalnie tylko jeden tam był ...Pan Mirosław Hermaszewski . Ale jak budzę się rano , zaczynam słuchać kanały informacyjne, czytać prasę , to mam wrażenie że tak z 80 % naszych rodaków nieustannie krąży po orbicie........ ;(



#102 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 03:34

Gadka szmatką. Poco my wogule istniejemy, jeśli już istnieją Niemce?
  • indianer i Al Capone lubią to

#103 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 06:17

A czy my w ogole instniejemy jako Polacy? Dawno juz nie ma takiego panstwa, moze na papierze..



#104 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 08:02

A czy my w ogole instniejemy jako Polacy? Dawno juz nie ma takiego panstwa, moze na papierze..

Ja istnieję. Rozglądam się teraz po biurze i widzę, że są też inni. Obstawiam, że Polaków jest ponad 40 milionów na świecie.

Polska również istnieje. Patrzę na Nią codziennie więc nie wiem o co chodzi. Może warto abyś otworzył oczy, hmm?



#105 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 08:36

.czasami nawet nietrzeżwe...

No akurat tutaj się z Tobą zdecydowanie chyba pierwszy raz zgodzę. :-)



#106 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 10:23

Gadka szmatką. Poco my wogule istniejemy, jeśli już istnieją Niemce?

Drogi Andrzeju , chętnie bym na to pytanie odpowiedział , ale skoro umówiliśmy się że trzymamy się tematu to zostawmy politykę bo zrobi się z tego , jak to określacie...gównoburza . A odpowiedż na to pytanie niestety wymagałaby pewnych polityczno-społeczno-gospodarczych odniesień. Bardziej skupmy się na istocie samych pojazdów elektrycznych, sensie budowy fabryki za miliardy i jej rentowności przy produkcji 15 tys aut rocznie...infrastrukturze..systemie sprzedaży...funduszach....technologii itd.

A na pytanie po co my w ogóle istniejemy chyba najbezpieczniej będzie odnieść się do biblii i w uproszczeniu napisać tak....jeśli nie istniało by zło, nie wiedziałbyś czym jest dobro , jeśli nie istniała by ciemność nie wiedziałbyś czym jest światło...jeśli nie istniała by susza , nie wiedziałbyś czym jest woda.......... :kawka


Polska również istnieje.
 

 

Masz rację Al...i również się z Tobą zgadzam. Polska istnieje.......i chyba nic szczególnego poza tym stwierdzeniem z tej tezy nie wyciśniemy.



#107 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 13:17

Zwracam nieśmiało uwagę, że pomimo istnienia wielu znanych marek niemieckich w branży samochodowej, istnieje taka firma, która z praktycznie z niczego stała się światowym gigantem w kwestii motoryzacji. Dodatkowo, zdecydowanie, wiedzie prymat w kwestii zasilania samochodów elektrycznych.  Tam się nikt nie ogląda na niemieckie marki tylko zwyczajnie robi swoje.

 

Ta firma to oczywiście TESLA i jej szef Elon Musk, który, moim zdaniem, jest więcej wart jako manager, niż wszyscy szefowie niemieckich koncernów samochodowych razem wzięci.

 

Dam inny przykład. Czy ktoś "naście lat temu" słyszał o polskiej firmie Solaris spod Poznania, produkującej autobusy? To, do niedawna i przez wiele lat, była Polska firma. Nikt tam nie oglądał się na niemieckiego MAN-a tylko robił swoje. Teraz to Solaris wygrywa przetargi na autobusy a MAN robi bokami, ocierając się o upadłość.

 

Można zawojować rynek polską motoryzacją? Jak widać można tylko potrzebny jest mały szczegół na samym początku. Trzeba w to wierzyć.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 13:22

  • andmis i indianer lubią to

#108 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 15:38

A na pytanie po co my w ogóle istniejemy chyba najbezpieczniej będzie odnieść się do biblii i w uproszczeniu napisać tak....jeśli nie istniało by zło, nie wiedziałbyś czym jest dobro , jeśli nie istniała by ciemność nie wiedziałbyś czym jest światło...jeśli nie istniała by susza , nie wiedziałbyś czym jest woda.......... :kawka

 

Irek, a Ty jesteś jakiś kaznodzieja? Bo mi tak lekko zawiało.



#109 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 16:24

Zwracam nieśmiało uwagę, że pomimo istnienia wielu znanych marek niemieckich w branży samochodowej, istnieje taka firma, która z praktycznie z niczego stała się światowym gigantem w kwestii motoryzacji. Dodatkowo, zdecydowanie, wiedzie prymat w kwestii zasilania samochodów elektrycznych.  Tam się nikt nie ogląda na niemieckie marki tylko zwyczajnie robi swoje.

 

Ta firma to oczywiście TESLA i jej szef Elon Musk, który, moim zdaniem, jest więcej wart jako manager, niż wszyscy szefowie niemieckich koncernów samochodowych razem wzięci.

 

Dam inny przykład. Czy ktoś "naście lat temu" słyszał o polskiej firmie Solaris spod Poznania, produkującej autobusy? To, do niedawna i przez wiele lat, była Polska firma. Nikt tam nie oglądał się na niemieckiego MAN-a tylko robił swoje. Teraz to Solaris wygrywa przetargi na autobusy a MAN robi bokami, ocierając się o upadłość.

 

Można zawojować rynek polską motoryzacją? Jak widać można tylko potrzebny jest mały szczegół na samym początku. Trzeba w to wierzyć.

Al...Ty jak zawsze , niby na temat ale gdzieś obok. Pisałem już o Tesli...Solaris też dobry przykład , tyle że my nie mówimy o prywatnej firmie której wszyscy byśmy dopingowali i życzyli jak najlepiej , bez względu na wszystko. Tyle że Drogi Przyjacielu , my tutaj dyskutujemy na temat PROJEKTU RZĄDOWEGO . A jak wiesz , kiedy rząd mówi że będzie w coś inwestował to musimy trzymać się za portfele i taka inwestycja już nie może być rozpatrywana na zasadzie dopingu , ale ile w przyszłości będziemy wszyscy musieli za to zapłacić. Stąd wątpliwości na temat zasadności takiej decyzji rządu , jego aspektu w kontekście infrastruktury i ogólnie szans na powodzenie realizacji takiego pomysłu. 


Irek, a Ty jesteś jakiś kaznodzieja? Bo mi tak lekko zawiało.

Andrzeju, możesz mi wierzyć lub nie , kiedyś znałem pewną śliczną zakonnicę. Piękna była jak anioł i bardzo mądra, subtelna ...no i te zielone oczy....ech. Byłem nią zauroczony. Jeśli to ma jakiś związek z kaznodziejstwem to tak.....jestem kaznodzieją  :kciuki



#110 nijagi

nijagi

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2214
  • Dołączył:  20 gru 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:Silnik 2 0 M
  • Imię:Waldek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:07

Al...Ty jak zawsze , niby na temat ale gdzieś obok. Pisałem już o Tesli...Solaris też dobry przykład , tyle że my nie mówimy o prywatnej firmie której wszyscy byśmy dopingowali i życzyli jak najlepiej , bez względu na wszystko. Tyle że Drogi Przyjacielu , my tutaj dyskutujemy na temat PROJEKTU RZĄDOWEGO . A jak wiesz , kiedy rząd mówi że będzie w coś inwestował to musimy trzymać się za portfele i taka inwestycja już nie może być rozpatrywana na zasadzie dopingu , ale ile w przyszłości będziemy wszyscy musieli za to zapłacić. Stąd wątpliwości na temat zasadności takiej decyzji rządu , jego aspektu w kontekście infrastruktury i ogólnie szans na powodzenie realizacji takiego pomysłu. 


Andrzeju, możesz mi wierzyć lub nie , kiedyś znałem pewną śliczną zakonnicę. Piękna była jak anioł i bardzo mądra, subtelna ...no i te zielone oczy....ech. Byłem nią zauroczony. Jeśli to ma jakiś związek z kaznodziejstwem to tak.....jestem kaznodzieją  :kciuki

a ile % miała ta zakonnica ? ;)



#111 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:42

Chłopaki trochę optymizmu. Sam nie jestem zwolennikiem tego rządu. Ale to, że projekt jest rządowy nie przesądza od razu o jego porażce, bo do tego celu powstał startup, który projekt pilotuje. Nie wnikam w szczegóły, kto co i za ile, bo wiadomo jak się takie stanowiska tworzy. Jednak należy przyjąć, że raczej osoby powołane chcą posady utrzymać i czerpać zyski jak najdłużej i chcąc nie chcąc muszą stawić czoło prawom rynku. Z tego co czytałem poza projektem nadwozia na cała resztę mają być wykupione licencje. Jeśli chodzi o platformę na której będzie stała Izera była brana pod uwagę platforma VAG i Renault. Tak więc wiele rozwiązań ma być przetestowanych, na których już inni projektanci się nasiedzieli. Ktoś może powiedzieć, że w takiej sytuacji Izera będzie tak naprawdę składakiem, tyle tylko, że który nowy samochód nim nie jest? Problem dla mnie to te abonamenty, ponieważ maja być różne z różnym limitem kilometrów. Do końca nie zostało to dopowiedziane, albo w materiałach, które czytałem mi to umknęło. Jednak sądząc z zaangażowania w projekty energetycznych Spółek Skarbu Państwa możliwe, że dostaniesz samochód jak telefon komórkowy z limitem kilometrów i pakietem prądu do ładowania w punktach firmowanych przez właśnie te koncerny energetyczne. Miałoby to jakiś sens, bo płacić za samochód, który nie należy do ciebie i jeszcze dodatkowo za paliwo to słaba opcja w przypadku osób fizycznych, które nie odliczają kosztów jak firmy. Wtedy zdecydowanie bardziej opłacalne będzie kupić na kredyt w podobnej kwocie konkretną brykę w hybrydzie, która zawsze będzie stanowić jakąś wartość i nie mieć poczucia wyrzuconych bezpowrotnie pieniędzy.



#112 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 19:47

a ile % miała ta zakonnica ? ;)

Zakonnica też człowiek...nie pytałem ile % dostaje z tacy od księdza.........



#113 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 20:45

Al...Ty jak zawsze , niby na temat ale gdzieś obok. Pisałem już o Tesli...Solaris też dobry przykład , tyle że my nie mówimy o prywatnej firmie której wszyscy byśmy dopingowali i życzyli jak najlepiej , bez względu na wszystko. Tyle że Drogi Przyjacielu , my tutaj dyskutujemy na temat PROJEKTU RZĄDOWEGO . A jak wiesz , kiedy rząd mówi że będzie w coś inwestował to musimy trzymać się za portfele

Przypomnij mi proszę,jak brzmi temat tej dyskusji?

#114 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:00

Al...Ty jak zawsze , niby na temat ale gdzieś obok. Pisałem już o Tesli...Solaris też dobry przykład , tyle że my nie mówimy o prywatnej firmie której wszyscy byśmy dopingowali i życzyli jak najlepiej , bez względu na wszystko. Tyle że Drogi Przyjacielu , my tutaj dyskutujemy na temat PROJEKTU RZĄDOWEGO

 To może sprawdź jaką kasę od rządu Niemiec dostały "prywatne", niemieckie, firmy motoryzacyjne. Miliardy Euro poszło w VW aby zniwelować straty poniesione z diesel-gate. Gdyby nie rząd Niemiecki to te wielkie "tuzy motoryzacji" byłyby już w rękach chińskich lub indyjskich. Dlatego te firmy trudno nazwać "prywatnymi" bo na ich przetrwanie i na nowe projekty dokłada się każdy Niemiec. Przy okazji. Nie wiem czy wiesz ale największym (więcej niż 50%) udziałowcem BMW jest....tak, niemieckie przedsiębiorstwa publiczne. To tyle w temacie "niemieckich firm prywatnych" :-)

 

Ja chętnie dorzucę się ze swoich podatków do Izery, nawet jeżeli pewny %, jak zwykle, zasili cichaczem cudze kieszenie.

Od patologi i od korupcji niestety żadna władza nigdy nie uciekła ale warto zaryzykować.

 

Tyle "że Drogi Przyjacielu , my tutaj" NIE "dyskutujemy na temat PROJEKTU RZĄDOWEGO"  tylko cen gazu. Przeczytaj tytuł wątku zanim podejmiesz dyskusję to na na drugi raz będziesz wiedział :-)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 21:29


#115 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:15

Przypomnij mi proszę,jak brzmi temat tej dyskusji?

Sądząc po wpisach Twojego przyjaciela ALA ...to było coś o mniejszości LGBT którzy są kuchenkami mikrofalowymi. Jak rozumiem wszystko co pisze Al mieści się w kryteriach tematu ??? Natomiast po wpisach moich i kilku innych osób....co pewnie Ci umknęło , rozmawiamy sobie grzecznie o pewnej gałęzi związanej z energetyką , cenami prądu , które natomiast w najbliższej przyszłości ściśle będą powiązane z ceną gazu ( rezygnacja z budowy elektrowni węglowych na rzecz gazu ) Ten prąd właśnie będzie zasilał między innymi te pojazdy o których mowa.Myślę że krótko i na temat wyjaśniłem Tobie iż ściśle trzymam się określonych w temacie cen gazu i polityki międzynarodowej , albowiem ta gałąż to faza rozmów z kontrahentami z zagranicy i próby przeniesienia jej na nasz teren. Porównujemy więc politykę Niemiec i Polski , próbując ocenić szansę jej powodzenia na rodzimym rynku. Proszę też abyś w przyszłości skupiał się nad lekturą postów wszystkich uczestników a nie na ULUBIONYCH przez Ciebie moich tekstów ( co jest zrozumiałe ) ale wiesz to trochę dyskryminujące i inni mogą poczuć się odrzuceni . Pozdrawiam Cię  Moderatorze . Poza tym jeśli dobrze rozumiem jesteśmy na stronie Off Topic....co oznacza ..POZA TEMATEM. Więc ja zapytam Ciebie jak Ty rozumiesz tą nazwę ?????



#116 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:24

Nooo i początki auta dla ludu sięgają lat trzydziestych,wtedy też tam była jakaś zrzutka.I jak ładnie wszystko to wyewoluowało do tych czasów.Ferdynand Porsche zaliczył nawet odsiadkę...ech gdyby nie On nie byłoby może Garbusa,nie chwaląc się posiadałem dwie wersje tegoż klasyka  :język



#117 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:33

To prawda.....a ponad 25 000 000 sprzedanych egzemplarzy budzi szacunek nawet zagorzałych oportunistów Garbusa. :spoko:



#118 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:37

Sądząc po wpisach Twojego przyjaciela ALA ...to było coś o mniejszości LGBT 

Co ty ciągle z tym Al-em i LGBT? Jeżeli chodzi o mnie to jestem hetero i się z Tobą, drogi Irku, nie umówię :-)


Nooo i początki auta dla ludu sięgają lat trzydziestych,wtedy też tam była jakaś zrzutka.I jak ładnie wszystko to wyewoluowało do tych czasów.Ferdynand Porsche zaliczył nawet odsiadkę...ech gdyby nie On nie byłoby może Garbusa,nie chwaląc się posiadałem dwie wersje tegoż klasyka  :język

Niedawno komuś wydałem stare tomy serwisówek VW. Samochód z duszą. Podobnie jak PT. Bardzo miłe wspomnienia (miałem 3 Garbusy, 2x1200 cm3 i i 1300)  :-)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 21:38


#119 Bezimienny Gość.rideat ipsum_*

Bezimienny Gość.rideat ipsum_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:43

Co ty ciągle z tym Al-em i LGBT? Jeżeli chodzi o mnie to jestem hetero i się z Tobą, drogi Irku, nie umówię

Al....nie rób mi tego. Ja naprawdę liczyłem na jakieś małe tete-a-tete w przyszłości  ;(  



#120 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:45

Al....nie rób mi tego. Ja naprawdę liczyłem na jakieś małe tete-a-tete w przyszłości  ;(  

Na osłodę, mogę Ci podesłać moje zdjęcie, z dedykacją. Oprawisz sobie i powiesisz sobie nad łóżkiem, ty mój brutalu :-)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych