Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


nalepki na światła w anglii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.lmir_*

Bezimienny Gość.lmir_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 czerwiec 2010 - 22:30

wybieram się do anglii
podobno tam zakłada się jakieś nalepki na światła
czy ktoś coś wie na ten temat
no i gdzie to cudo kupić
a może nasze cuda tego nie potrzebują?

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 06:08

Kolego naklejki na światła trzeba mieć bo będziesz oślepiał innych kierowców :wrrum
Koszt niewielki bo ceny od 5 do 7 funtów. Możesz je kupić chociażby na promie. Wypatruj lub pytaj o headlight deflectors

Przed zakupem zwróć uwagę na opakowaniu do jakich modeli samochodu pasują. Naklejasz na światła zgodnie z instrukcją i po kłopocie.

Tak to wygląda

Dołączona grafika


P.S. Na upartego można jechać bez tego :torba , ale lepiej to mieć i nie utrudniać życia innym i tzw. kultura jazdy :brawo :kciuki

#3 Bezimienny Gość.Shilla_*

Bezimienny Gość.Shilla_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 11:28

Czy można to kupić gdzieś w Polsce? ( na allegro niestety nie ma :/) Ja mam lewa lampe z anglika i zawsze kłopoty z przeglądem.

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 czerwiec 2010 - 11:52

Shilla,
Na Twoim miejscu kupiłbym reflektor przystosowany do ruchu prawostronnego. Tu nie chodzi czy diagnosta "podbije" przegląd, ale po prostu pomyśl o tych którzy jadą z przeciwka.
Czy Ty lubisz być oślepiana przez kogoś jadącego z przeciwnej strony ? :kawka

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 12:55

Ja mam lewa lampe z anglika i zawsze kłopoty z przeglądem.


Tak jak napisał adames jest to rozwiązanie chwilowe, lampy z anglika i odwrotnie i europejczyka w Anglii zawsze będą dawały światło na boki i będą oślepiały :kawka :cwaniak

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 13:30

A ja poszedłbym jeszcze dalej przyklejenie czegokolwiek na szkło reflektora na pewno ogranicza strumień światła
Jeśli by takie nakładki załatwiały sprawę reflektory były by jak w stanach a w europie zakładalibyśmy nakładki w zależności, w jakim ruchu się poruszamy

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 14:08

A ja poszedłbym jeszcze dalej przyklejenie czegokolwiek na szkło reflektora na pewno ogranicza strumień światła


Krzysztof podyskutuj z drogówką w UK. Oczywiście nie ma obowiązku naklejania tych ograniczników ale w razie czego .. odpukać .... jesteś pod wozem i wówczas to jest tzw. góżdź

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 15:40

krakus101, Wiem jak trefisz debila to każe ci kierownice przełożyć :lol
Ale zgodnie a prawem unijnym nie musimy dostosowywać pojazdu do przepisów panującym w danym kraju, w którym się poruszamy, jeśli pojazd jest zarejestrowany np. w Polsce
Reflektory maja homologacje a te naklejki raczej mało prawdopodobne a wszystkie elementy mające zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo muszą być homologowane oświetlenie to podstawa

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 czerwiec 2010 - 17:08

Ale zgodnie a prawem unijnym nie musimy dostosowywać pojazdu do przepisów panującym w danym kraju, w którym się poruszamy, jeśli pojazd jest zarejestrowany np. w Polsce
Reflektory maja homologacje a te naklejki raczej mało prawdopodobne a wszystkie elementy mające zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo muszą być homologowane oświetlenie to podstawa


krzyś a ja uważam że święta wielkanocne są mniej ważniejsze od świąt bożonarodzeniowych, Lubię prezenty od św. Mikołaja, i jak pojadę do UK to jak zawsze kupię ten wynalazek i go zamontuję aby nie utrudniać życia innym.

pozdrawiam :jupi :jupi

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 czerwiec 2010 - 18:49

[quote name="krakus101"]
a ja uważam że święta wielkanocne są mniej ważniejsze od świąt bożonarodzeniowych, Lubię prezenty od św. Mikołaja, i jak pojadę do UK to jak zawsze kupię ten wynalazek i go zamontuję aby nie utrudniać życia innym.


Według mnie to wszystkie święta są ważniejsze od dni roboczych
Ja cię do niczego nie zmuszam ani nie nawracam jak chcesz możesz sobie takie naklejki nakleić także na tylne światła i będzie OK :lol :lol :lol

#11 mystical

mystical

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  03 paź 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Kiedyś 2.2...
  • Imię:Imię
  • Skąd::z Polski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 czerwiec 2010 - 05:36

A na boczne kierunki tez trzeba? :torba

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 czerwiec 2010 - 07:47

mystical, :lol :lol :lol :piwo

#13 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 28 czerwiec 2010 - 11:25

krakus101, Wiem jak trefisz debila to każe ci kierownice przełożyć :lol
Ale zgodnie a prawem unijnym nie musimy dostosowywać pojazdu do przepisów panującym w danym kraju, w którym się poruszamy, jeśli pojazd jest zarejestrowany np. w Polsce
Reflektory maja homologacje a te naklejki raczej mało prawdopodobne a wszystkie elementy mające zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo muszą być homologowane oświetlenie to podstawa

No to zycze powodzenia przy spotkaniu z tutejsza drogówką :ups

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 12:59

obrus a o co chodzi z tymi spotkaniami napisz cos blizej.........

#15 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:48

co do wypowiedzi krakusa odnosnie prawa unijnego i jazdy autem w kraju innym niz jest on zarejestrowany,to w IE jest tak ze jezeli tu pracuje lub posiadam tu nr.PPS(nasz nip) i przyjade tu polskim autem to mam 24h na przerejestrowanie go. a co do swiatel to okolo 3 miesiecy temu czytalem w wiad. ze angielska polcia bedzie nakladac wysokie kary jezeli auto wjezdzajace na wyspy(nawet na zkupy 1-dniowe) nie bedzie mialo dostosowanych swiatel(wystarcza nalepki).Takze lepiej kupic i naklejic

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:06

no widzisz obrus takimi wiadomosciami trzeba sie dzielic juz wiemy o co chodzi/ chociaz w malym stopniu/ ale juz cos

#17 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:09

Obecnie podstawą prawną dyrektyw jest artykuł 95a wynikający z artykułu 14 Traktatu o utworzeniu Wspólnoty Europejskiej (WE) w brzmieniu z dnia
2 października 1997. Z przyjętej systematyki wypływa podział na dyrektywy ramowe i dyrektywy szczegółowe. Trzy dyrektywy ramowe określają reguły wydawania homologacji dla pojazdów samochodowych oraz ich przyczep (70/156/EWG), dla ciągników rolniczych lub leśnych (2003/37/WE) oraz dla dwu- lub trzykołowych pojazdów mechanicznych (2002/24/WE). Obok pojazdów samochodowych homologację mogą uzyskać także zespoły wyposażenia, części pojazdów
i samodzielnie działające jednostki techniczne (np. silniki). Dyrektywa 70/156/EWG dzieli pojazdy samochodowe i ich przyczepy na kategorie. Ze względu na dynamiczny rozwój techniki samochodowej Unia Europejska wprowadza nowelizację tej dyrektywy, wielokrotnie już zmienianej i uzupełnianej. Pierwszym stopniem tej nowelizacji jest dyrektywa 2001/116/WE, określająca reguły homologacji pojazdów kategorii M1 (samochody osobowe). Nowością będzie wprowadzenie wielostopniowej homologacji typu dla samochodów ciężarowych.

#18 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:07

Ale o co tu chodzi? hmm

#19 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:17

obrus, Czytaj ze zrozumieniem :lol :lol :lol :lol

Przypominam , że to jest temat ogólny a nie Offtopic :cwaniak - adames

#20 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:56

obrus, Więc prościej chodzi o to, iż prawo unijne jest ważniejsze od prawa wewnetrznago krajów członkowskich





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych