Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


macie problemy z PT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:44

Ludzie czy nie wiecie co to jest servis ja mam pt 2 lata ale nie ma problemu z niczym jak coś nie tak jade do servisu i wszystko jest na tip top jeżeli was stać na autka marki chrysler to musicie sie liczyć z kosztami ich utrzymania nie obrażając nikogo ale jeśi chcecie montować podróbki bądź zamienniki to sorry ale będziecie mieli wiecznie problemy ok ja mieszkam w Anglii ale servis is servis(poza wrocławskim raczej go omijajcie z daleka banda naciągaczy mi chcieli wymienic dobrą turbinke koszt bagatelka 6500zł :/ :glupek ) :kciuki

Przemo: Czy to ma coś wspólnego z działem "Modyfikacje"?

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:21

white-tiger, Problemy z PiTkiem ma chyba każdy z nas jeden mniejsze drugi większe.Mamy wszyscy mamy zakodowane w genach żeby coś zrobic taniej coś przerobic coś zrobic samemu.Nie koniecznie ze wszystkim trzeba jechac do serwisu,zresztą jak sam mówisz oprócz Wrocka omijac wszystkie a ludziska z całego kraju nie będą gnac setek kilometrów żeby za wymianę żarówek zapłacic dwie stówki.

#3 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:26

white-tiger, wyjątkoooowy pomysł na nowy temat...

#4 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:03

white-tiger a uchwyt do holowania za 550 PLN :lol tez bys kupil w serwisie hmm ???

#5 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:52

to sofcik tez w servisie robisz hmm a kto bogatemu zabroni :cwaniak

#6 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 styczeń 2009 - 00:46

No trzeba przyznać to, że jak do tej pory mam nie przyjemne wspomnienia z mechanikami, taniej a niby to samo zrobią, raczej nie prawda.

Samochody, które mamy w domu zawsze są serwisowane w ASO, nie ma problemów z diagnoza i naprawą. A same koszty nie są aż takie duże.

Dla przykładu w Norauto zdiagnozowali mi że mam pompe wspomagania do wymiany, co się okazało w ASO, że wystarczyło wymienić jeden przewód co wyniosło mnie z robocizną 50zł.

#7 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 styczeń 2009 - 18:28

white-tiger heh jestes super klientem serwisu:) hmm pracowałem przez wiele lat w duzej firmie informatycznej. Kochalismy takich klientów, których można było brzydko mówiąc "wydoić". Nie obrażając nikogo, ale chyba to Twój pierwszy samochód. sam wspominasz jak Cie naciągnąc chcieli na wymiane sprawnych czesci. Mam płacic za wymiane rozrzadu w ASO 2500 PLN? PO kiego. Koles ze Stanów przytargał mi oryginalny komplet z pompa wodna z ASO Chryslera w Miami za jakies 500 PLN plus wymiana u zaprzyjaznionego mechanika 300-400 PLN. A zresztą , jak wrócisz do Polski, to szybko przestaniesz korzystać z autoryzowanych serwisów. Jak mawiał moj niezyjacy dziadzio: trzeba mieć swojego zaufanego spowiednika, dentystę, fryzjera i mechanika.

vojpiotr: white-tiger a uchwyt do holowania za 550 PLN :lol tez bys kupil w serwisie hmm ???

Polecam cetralny i alarm za 3 600 w ASO Rzeszów:)

#8 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2009 - 18:47

paradyz, albo dywaniki: welurowe 450PLN, gumowe 360PLN w Płocku hmm masakra :cwaniak

#9 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 styczeń 2009 - 18:55

Pare lat temu jedziłem fordem i zawsze po przegladzie w ASO mialem na fakturze pozycje: Przygotowanie auta do przegladu 170 PLN:) Pytam sie o co chodzi? A oni ze silnik schladzaja i jakies tam duperele. Wszedłem i zobaczylem jak wygladało schładzanie silnika: podpiecie kabelkami (tyle ze odwrotnie) wentylatora chłodnicy. Z tym , ze ów kabelek był podpiety pod moj akumulator!!!!!!!.

#10 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2009 - 19:49

miałem kiedyś służbową Astrę II 1.7 CDTI aż całe 80PS i pojechałem na 1 przegląd po 30tyś hmm (tak jest w książce) hmm
dostałem fakturę składającą się z 3 stron A4 hmm hmm hmm
i tak przykładowo bo już dokładnie nie pamiętam:
wymiana klocków z przodu:klocki 170PLN, usługa 35PLN, jakiś tam smar do klocków 18PLN, coś tam jeszcze ileś PLN
FILTRY: oczywiście koszt każdego filtra + wymiana każdego filtra płatna dodatkowo hmm
Olej + wymiana
oczywiście komputer hmm hmm hmm
a najlepsze na koniec:
8:00 przed wsawieniem do servisu sprawdzam światła - wszystko jest :cwaniak
na fakturze: żarówka H7 30PLN + wymiana, żarówka w halogenie 20PLN + wymiana, żarówka w tylniej lampie 10PLN + wymiana hmm hmm hmm
przykladowo: H7 25PLN, halogen 10PLN to max, a tylnia lampa to koszt 2PLN hmm

nie ma to jak wyczuć w servisie że klient przyjechał służbówką co ????

PS. Kupiłem Passata w 2002 roku, miałem gwarancję na rok czasu, w tym czasie zrobiłem przegląd po 15000km, a potem pocałowałem servis w dupe i co 15000 robiłem przegląd u kumpla - olej ten sam co w salonie, tylko filtry ma z Sędziszowa :cwaniak
mam w tej chwili w pasku przebieg 110000 i jest ok :cwaniak :cwaniak :cwaniak

#11 Bezimienny Gość.bayeroso_*

Bezimienny Gość.bayeroso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2009 - 22:51

Witam,
ASO to taka stunia bez dna, wprowadź samochód, to Cię ogolą z kasiorki. Ja do ASO wprowadzam tylko furki na gwarancji, potem to tylko privki u swoich mechaniorów. Ale... Kiedyś odstawiłem do przeglądu na gwarancji jednego z moich japońców. Servis znany i "kochany", po przeglądzie samochód oddaje mi szef zespołu mechaników i po cichu mi mówi żebym tu nie przyjeżdzał. Zdziwko... Pytam o co chodzi. A tu propozycja - "u mnie w warsztaacie domowym bedzie pan miał taniej" Hm... Czemu nie. No i nie żałuję. :)

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2009 - 23:35

Ludzie czy nie wiecie co to jest servis ja mam pt 2 lata ale nie ma problemu z niczym jak coś nie tak jade do servisu i wszystko jest na tip top jeżeli was stać na autka marki chrysler to musicie sie liczyć z kosztami ich utrzymania nie obrażając nikogo ale jeśi chcecie montować podróbki bądź zamienniki to sorry ale będziecie mieli wiecznie problemy ok ja mieszkam w Anglii ale servis is servis(poza wrocławskim raczej go omijajcie z daleka banda naciągaczy mi chcieli wymienic dobrą turbinke koszt bagatelka 6500zł :/ :glupek ) :kciuki

Przemo: Czy to ma coś wspólnego z działem "Modyfikacje"?



a co to za brednie? z A nie wynika B. Co z tego ze kogos stac na PT? Serwisowanie ma byc uzasadnione ekonomicznie, serwisowanie auta wartosci np 20tys zl np PT z 2000r moze sie mijac z celem. idac Twoim tokiem myslenia mozna napisac ze wszyscy ktorzy jezdza na LPG (np ja) to biedaki, bo skoro jezdza tym a nie innym to i do baku powinni miec wlac za co, i maja, ale nie ma nic zlego w rozsadnym oszczedzaniu...

[ Dodano: 2009-01-17, 23:37 ]

Polecam cetralny i alarm za 3 600 w ASO Rzeszów:)


i dywaniki za 200zl :glupek

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2009 - 19:12

surem, :kciuki :brawo Takie i moje zdanie

#14 Bezimienny Gość.bayeroso_*

Bezimienny Gość.bayeroso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2009 - 22:12

Problem polega nie na tym ile co kosztuje, bo są ludzie i biedni i bogaci, problem w tym, że nikt z nas nie chce być traktowany przez jakiegoś cwaniaczka jako debil, który zapłaci bo mozna go naciągnąć. Niestety wśród nas są i tacy, którym bycie baranem nie przeszkadza.

#15 vette78

vette78

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 280
  • Dołączył:  04 lis 2008
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0

Napisano 19 styczeń 2009 - 00:09

Hmmm każdy ma swoje racje... Tak się składa, że akurat pracuję w ASO Chryslera i niestety ceny są jakie są :( Ale weźcie pod uwagę, że my jako serwis cen nie ustalamy tylko mamy je narzucone odgórnie i mówię tu zarówno o robociźnie jak i o cenach części. I wcale nie dziwi mnie że jak ktoś kupił PT to szuka oszczędności ponieważ są to auta coraz bardziej przystępne cenowo dla przeciętnego człowieka. Ale sorry moi państwo... choć trochę zrozumienia dla nas, pracowników ASO. My zasad i cenników nie ustalamy i nie chcemy was naciągnąć. Niestety mamy pewne "szabloniki" których musimy się trzymać z pewnymi również narzuconymi odstepstwami w postaci rabatów... i choćby ten nieszczęsny przykład haka do holowania za 550zł. Też uważam że to jakiś absurd lecz podaję cene jaką mam zadaną i nic w tym temacie nie wskuram.

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2009 - 08:34

ale ja mysle ze do ASO nikt nie ma pretensji, wolny rynek, wiec nie ma mowy o naciagactwie, mnie osobiscie nie spodobal sie poprostu ton tego tematu, robiacy z tych ktorzy nie korzystaja z ASO, niemal dziadow, juz to widze jak w UK wszyscy wlasciciele starych Roverow, Vauxhalli pedza na zlamanie karku na wymiane oleju w ASO.

vette78 Ja Ciebie rozumiem i powiem na oslode ze ostatnio kupilem w ASO tulueje przedniego stabilizatora nawet taniej niz na allegro :)

#17 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2009 - 08:38

ale ja mysle ze do ASO nikt nie ma pretensji, wolny rynek, wiec nie ma mowy o naciagactwie, mnie osobiscie nie spodobal sie poprostu ton tego tematu, robiacy z tych ktorzy nie korzystaja z ASO, niemal dziadow, juz to widze jak w UK wszyscy wlasciciele starych Roverow, Vauxhalli pedza na zlamanie karku na wymiane oleju w ASO.

jestem tego samego zdania :cwaniak

#18 vette78

vette78

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 280
  • Dołączył:  04 lis 2008
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0

Napisano 19 styczeń 2009 - 11:05

mnie osobiscie nie spodobal sie poprostu ton tego tematu, robiacy z tych ktorzy nie korzystaja z ASO, niemal dziadow, juz to widze jak w UK wszyscy wlasciciele starych Roverow, Vauxhalli pedza na zlamanie karku na wymiane oleju w ASO.


Zgadzam się :)
I raz jeszcze apeluje!!!!
Więcej zrozumienia dla nas- pracowników ASO :witam

#19 Bezimienny Gość.bayeroso_*

Bezimienny Gość.bayeroso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2009 - 11:11

Więcej zrozumienia dla nas- pracowników ASO :witam

Nie ma litości dla przepłacalności :)

#20 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 19 styczeń 2009 - 11:39

Oczywista, że do pracowników żadnych pretensji mieć nie można, jeśli chodzi o ceny.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych