Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Opóźniona reakcja na pedał gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2014 - 18:26

Dzięki, spore to ciśnienie nie liczyłem na az tyle spodziewałem się ok 35

#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2014 - 18:30

krol44,
Jeśli zobaczysz że jest wyciek na czujniku , a od tego zaczyna się jego awaria to wymieniaj w ciemno .Możesz tez zblokować piny na krótko w kostce czujnika i sprawdzić czy będzie normalnie schodził z obrotów , ale w takiej opcji może gasnąc auto na wolnych obrotach - za ten stan właśnie odpowiada ten czujnik .

#23 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2014 - 18:39

Czujnik z tego co widziałem od góry jest po lewej stronie w maglownicy stojąc przed autem, wycieku nie widziałem jest sucho, ok jutro postaram się sprawdzić, swoja drogą dość drogi ten czujnik , do Peugeota kosztuje w granicach 50 zl.

#24 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 wrzesień 2014 - 08:49

Witam krol44,
Na allegro gość miał używany za 140 zł. :lol :lol Może i drogi ale pewne że po wymianie będzie działał. Chociasz serwis też nie daje gwarancji że sprzedaje nowy i dobry chyba że sami gp montują. Taki miałem zapis na fakturze.
Pozdro :ziom

#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 08:54

bigmeen,
180 zł nowy w serwisie i roczna gwarancja zawsze obowiązuje , przy montażu w serwisie 24 miesiące - absolutnie nigdy używki jesli chodzi o czujnik wspomagania .

#26 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2014 - 08:59

Nie stać mnie na używane czujniki za biedny jestem :lol , nowy to nowy nie ma o czym gadać , muszę tylko dzisiaj sprawdzić. Jeżeli mi się uda to dam znać wieczorem.

#27 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 wrzesień 2014 - 09:45

Witam andreeas7,
Kiedyś na forum poruszałem ten temat jak to ma aie prawnie.
Zapis na fakturze brzmial:

-gwarancja na orginalne cześci 12 miesięcy pod warunkiem zamontowania w ASO
-towar sprowadzony na zamówienie indywidualne nie podlega zwrotowi
-części elektryczne i elektroniczne nie podlegają zwrotowi.

Pozdro :ziom

#28 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 10:23

bigmeen,
Tak i jak dobrze pamietam Maxym prostowała tę sprawę :cwaniak , ten wpis co dostałeś na fakturze nie jest zgodny z przepisami konsumenckimi , zawsze jest gwarancja - co do zwrotu się zgadza , nie zwrócisz ale zawsze możesz reklamować .

#29 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 10:46

Chociasz serwis też nie daje gwarancji że sprzedaje nowy i dobry chyba że sami gp montują. Taki miałem zapis na fakturze.

Oczywiście jest to nie zgodne z prawem obowiązującym w Polsce.
www.uokik.gov.pl/download.php?id=548

F-my,sklepy - ustalają sobie swoje wewnętrzne zasady aby zniechęcić ewentualnego reklamującego.Jednakże kiedy dochodzi do konfrontacji Rzecznik Praw Konsumenta bądź Sąd Cywilny - spuszczają po sobie ogon.

#30 piotruu

piotruu

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 sie 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Pozanń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:28

Widzę, że ładnie się temat rozwinął. To ja mam pytanie odnośnie zakupu czujnika w serwisie. Wystarczy zadzwonić do wybranego serwisu Chryslera i zamówić taki czujnik, żeby go przysłali na wskazany adres czy muszę jechać osobiście i go odebrać? Bo jest problem z dostaniem tego czujnika w sklepach motoryzacyjnych w moim mieście, a do najbliższego autoryzowanego salonu mam ponad 100km

#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:31

piotruu,
To nie musi być serwis , tylko sklep internetowy i zakup oryginalnego czujnika Mopara , masz link :

http://amerykany.pl/view/14936

#32 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:38

Albo dzwoń do serwisu Maxa do Szczecina i też wyślą

#33 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:41

liseczek,
Każdy serwis wyśle ale maja 30zł netto wysyłkę :cwaniak a tu jest 20 zł brutto :cwaniak

#34 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 wrzesień 2014 - 11:42

Andrzeju, no tak :piwo

#35 piotruu

piotruu

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 sie 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Pozanń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2014 - 13:42

OK dzięki Panowie za pomoc :)

[ Dodano: 2014-10-03, 14:42 ]
Wczoraj wypiąłem kostkę od czujnika ukł. wspomagania i ze środka wyciekł mi olej, czyli prawdopodobnie czujnik przecieka więc do wymiany bo dookoła maglownicy było sucho. Tylko zdziwiony jestem, że metodą kluczykową komputer nie pokazywał błędu odpowiedzialnego za uszkodzenie tego czujnika hmm

#36 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2014 - 13:50

piotruu,
Trzeba było spiąć piny w kostce wtyczki spinaczem czy tez kawałkiem przewodu i sprawdzić co z obrotami - tak wszystko po łebku robicie , cały czas jak z dzieckiem ,trzeba pilotować hmm

#37 piotruu

piotruu

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 sie 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Pozanń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 październik 2014 - 10:50

Wiem ale jak biegi przestały wchodzić to się skupiłem na tym sprzęgle i jego wymianie więc dopiero jak wyjęliśmy silnik to na spokojnie podejrzałem gdzie jest ten czujnik i wypiąłem wtyczkę. Jak złożymy silnik i auto odpali to zrobie tak jak piszesz andreeas7 przy okzaji przewód od podciśnienia jednak się znalazł tylko strasznie krótki jest więc już przeciągnąłem drugi z komory silnika do kabiny i połączę je z e sobą. Wczoraj zamontowaliśmy silnik i skrzynie do komory, a dzisiaj podłączymy wszystko i zalewamy płynami zobaczymy co będzie :) jak skończę to przedstawię kosztorys z przeprowadzonej operacji ;)

[ Dodano: 2014-10-17, 11:50 ]
Minęły 2 tygodnie od kiedy wypiąłem czujnik ukł. wspomagania aby sprawdzić czy nie będą mi podchodzić obroty podczas zmiany biegów i niestety zbyt wielkiej różnicy nie zauważyłem :/ Przy wypiętej wtyczce (piny spięte spinaczem) nadal po wciśnięciu sprzęgła obroty delikatnie się podnoszą albo utrzymują na stałym poziomie. Za to silnik zaczął przygasać na niskich obrotach, więc postanowiłem wpiąć czujnik spowrotem i co mnie zdziwiło silnik nadal się dusi (przygasza) na niskich obrotach podczas ruszania z 1 biegu hmm

Jedyny błąd jaki mi pokazuje komputer metodą kluczykową to ten od czujnika prędkości obrotów. Czy on też jest odpowiedzialny za przygaszanie silnika na wolnych obrotach ?

#38 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 październik 2014 - 11:23

Witam piotruu,
To znaczy ze nie wymieniłeś ten czujnik? Jezeli tak to jaką różnice chcesz odczuć po wypięciu a wpięciu walniętego czujnika.

Pozdro :ziom

#39 piotruu

piotruu

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 sie 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Pozanń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2014 - 07:24

bigmeen, jeszcze nie zamówiłem go bo najpierw chciałem sprawdzić wg metody, którą podpowiedział andreeas7, żeby wypiąć wtyczkę, spiąć piny i sprawdzić czy będzie jakaś różnica. Od zakupu tego czujnika powstrzymuje mnie jedna rzecz, że komputer nie pokazuje błędu odpowiedzialnego za uszkodzenie tego czujnika i nie chciałbym wywalać kasy na nowy, gdy może okazać się że to nic nie pomoże. Jednak tak jak pisałem wyżej po wpięciu wtyku spowrotem silnik nadal się dusi na niskich obrotach podczas ruszania więc chyba jest uszkodzony i muszę go wymienić :/

[ Dodano: 2014-11-13, 07:24 ]
Czujnik ciśnienia ukł. wspomagania został zakupiony w ASO w Gdańsku wczoraj założyłem nowy i... żadnej zmiany :/ nadal podczas szybkiej zmiany biegów obroty podchodzą do góry, 190zł wyrzucone w błoto :/ ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Jedyne błędy jakie mi pokazuje komputer to 1596 i 1684 nic poza tym.

Mam teraz na sprzedaż nowy oryginalny czujnik na gwarancji z fakturą jak ktoś by potrzebował bo 2 sprawne mi nie są potrzebne :/

#40 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 listopad 2014 - 09:18

piotruu,
Piotrek P1596 świadczy o zwarciu w układzie sterowania predkości - albo jest uszkodzony przełącznik i podaje impuls , albo zwarta wiązka dlatego tez masz problem z tempomatem i nie działa - jeszcze trochę i dojdziesz do ładu .

Jeśli problem jest w kierownicy i dotyczy manetki - wystarczy ja na chwile odłączyć - przez wypięcie kostki z taśmy air bag (odłączysz poduszkę i sterowanie tempomatu)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych