Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wysprzęglik z innego auta- myślę że realne.

wysprzęglik sprzęgło

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.nestor197_*

Bezimienny Gość.nestor197_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:36

Wysprzęglik wersja na zewnątrz skrzyni U mnie akurat silnik 1.6 ale w innych tez widzę jest podobnie z wyjątkiem diesla.

 

Jak wiadomo wymiana wysprzęglika w naszych autach to jakiś kosmos. Poza tym załamujące jest iż występuje on fabrycznie zalany płynem- co praktycznie uniemożliwia i dyskwalifikuje zakup używki.

 

Tak więc wpadłem aby trochę przerobić naszego PT. oglądałem wysprzęgliki i koszt nowego to koło 50-100 zł. Dość podobny widziałem zastosowany w Golf3 - tez przykręcany na 2 śruby a przede wszystkim jest metalowy a nie plastik. Poza tym ma odpowietrznik ! Pompę tez można by dobrać z jakiegoś wozu za parę groszy, połączyć metalowym przewodem i po sprawie.

Cała operacja zajmie trochę czasu-  ale perspektywa zaoszczędzenie prawie 1000 zł za kompletny wysprzęglik kusząca.

 

Chciałem zapytać czy ktoś już miał podobny pomysł- bo na forum nie znalazłem. A może już ktoś tak to przerobił ?

 

Myślałem nawet o zastosowaniu zwykłej linki- bo od strony sprzęgła było by to wykonalne tylko uchwyt dorobić, trochę gorzej od strony pedału, bo jak wiadomo pompkę trzeba wciskać a linkę ciągnąć, ale jak by się uparł- to tez do zrobienia.

 

Tylko proszę mi od razu nie pisać, że bzdury wypisuje i ze niewykonalne. Myślę że by się udało.

 

Pozdrawiam i czekam na mam nadzieje liczne odpowiedzi.

 

 



#2 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:46

Mówią że nie ma rzeczy niemożliwych.Też mam 1.6 i taka modyfikacja przyszłościowo mnie interesuje.

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2017 - 23:28

Nie preferuje druciarstwa na forum - jak nie stać na normalna naprawę to nie powinno się kupywać auta - technologicznie wszystko jest dopasowane siła , skok i zakres pracy zarówno pompy jak i wysprzeglika , a to ze jest zalany to b.dobrze mniej problemów z wymiana .

#4 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 7999
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2017 - 05:29

Tak myślałem że Andrzej walnie pięścią w stół :diabelek
Rafale,jeżeli masz chęci sprawdzić swoją teorię to śmiało.Gdyby nie wyszło to zawsze możesz wrócić do orginału.

#5 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 975
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:15

nestor,pewnie ,że można próbować,jeżeli ma się pomysł i umiejętności.To jest modernizacja a nie druciarstwo.Nie widzę powodów aby np.kupować filtr oleju Mopara jeżeli znalazłem taki u Mana ale znacznie tańszy.



#6 Bezimienny Gość.nestor197_*

Bezimienny Gość.nestor197_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 styczeń 2017 - 16:59

Już prawie obstalowałem od jakiego auta pasuje taki zestaw- jednak potrzebuje pomocy kogoś co ma sprawne sprzęgło.

 

Mianowicie ile wynosi skok na wysprzęgliku- czyli o ile wie wysunie po wciśnięciu pedału sprzęgła. Jest to dość łatwo zmierzyć np suwmiarką, ale trzeba mieć pod ręką sprawne auto. Tak wiec jak ktoś ma i dokona pomiary będę wdzięczny.


Użytkownik nestor197 edytował ten post 14 styczeń 2017 - 16:59


#7 Bezimienny Gość.nestor197_*

Bezimienny Gość.nestor197_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 styczeń 2017 - 17:33

Jeszcze jedna sprawa- pytanie do jakiegoś fachowca. Po zdementowaniu wysprzęglika ( rozłączeniu go na szybkozłączce) po środu węża jest coś metalowe okrągłe które jest przykręcane do skrzyni- i wchodzi do nie go waz od szybkozłączki a wychodzi w kierunku wysprzęglika.

Ktos może wie co to za cudeńko ? Bo cos mi sie wydaje iż jest to specjalnie montowane aby uniemożliwić samodzielne odpowietrzenie układu, a mianowicie jak do tego czegoś wejdzie powietrze tak już kaplica- to taka moja teoria spiskowa.

 

pozdrawiam



#8 Bezimienny Gość.nestor197_*

Bezimienny Gość.nestor197_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 luty 2017 - 20:21

temat zamkniety- kupiłem oryginalny wysprzęglik na allegro z demontażu za 70 zł.



#9 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 wrzesień 2017 - 21:58

A ja na oryginalnym wysprzegliku przy okazji generalnej regeneracji cylindra dorobilem odpowietrznik i działa idealnie.  ...a to metalowe coś, to tylko łącznik, którego zadaniem jest separowanie drgań. Jeśli chodzi o odpowietrzanie tego układu bez odpowietrznika, to pompujemy tak długo, aż przestaną lecieć bąbelki na zbiorniczku wyrownawczym pompy górnej - ja do tej metody nie miałem zaufania wiec dorobiłem odpowietrznik na wysprzęgliku. ...ma to już ze 3 lata i jest OK.

 

A wygląda tak:

Załączony plik  2017-09-15 23.00.20.jpg   131,06 KB   8 Ilość pobrań

 

Robi się małą dziurke na końcu gwintowanego wypustu na wysprzegliku i w to miejsce instaluje się odpowiedniej dlugosci typowy odpowietrznik ze stożkowym zakończeniem. Gwintowaną tuleje wzmacnia się metalowym pierścieniem wklejając go wokół gwintownej tulei z odpowietrznikiem (koszt tej przeróbki wyniósł mnie ok. 10zł + poświęcony mój czas). ...do prawdy nie wiem dlaczego fabryka tak nie robiła? ...teraz moge sobie ten układ odpowietrzyć jak hamulce i np. wymienić płyn.


Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 22:16


#10 kaszpir78

kaszpir78

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  28 cze 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 A GAZ
  • Imię:paweł
  • Skąd::siedlce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 wrzesień 2017 - 17:43

bardzo pomysłowe jestem za pozdro







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wysprzęglik, sprzęgło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych