Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

NIE-PEWNE AUTA


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 marzec 2010 - 20:42

Moi Drodzy!
Jak zapewne część z Was wie - moje auteczko było kupowane w Firmie "Pewne Auta" w "mieście świętej wieży".
I był czas, że ja Wam tę firmę serdecznie polecałam.
Jeśli chodzi o moje auto - bez wahania kupiłabym je jeszcze raz, ale "Pewne Auta" okazały się nie tak całkiem "pewne" i przez nich byłam ciągana po różnych instytucjach i wypytywana o takie tam... :(
Więc jak ktoś nie lubi robić sobie pielgrzymek do Częstochowy, to może kupcie auto w innym mieście.
Co nie zmienia faktu, że furki proponowane przez PA naprawdę ładne... :)

#2 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 07 marzec 2010 - 20:46

co tam sie stało kolezanko - cla i akcyzy nie zaplacili łobuziaki

#3 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 07 marzec 2010 - 20:53

Kajka, ale dla Ciebie już po kłopocie czy myślisz, że jeszcze będą Cię ciągać?

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 21:18

Kajka,
Zdradź nam co może nas spotkać podczas kupna auta, niekoniecznie w firmie PA. Może to pomoże komuś innemu ustrzec się kłopotów.

#5 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 marzec 2010 - 07:06

I wyszło szydło z worka :-) Każdy komisant jest handlarzem nie liczącym się z kupującym :-)

#6 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2010 - 07:27

bez wala kazda handlara splajtowala

#7 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2010 - 09:25

Nie, nie jest tak, że tu klient osobiście był omigany (chyba... bo ja już teraz nie wiem jak to ze stanem licznika było...).
Widzieliście moje autko... Nieskromnie powiem, że fajne jest :lol
Tylko właściciel firmy jakieś maniany z cłem robił (widzę, że jasmina się zna ;)).
Bell, myślę, że już nie będą ciągać, ale stresu troszkę było...

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2010 - 09:27

jakis konkret w formie przestrogi dla innych?

czy burza w szklance wody?

#9 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2010 - 09:31

Z konkretem trudno - chyba, że ktoś jest fachura nie lada (ale wiem, że tacy na Forum są).
Domagać się wszystkich papierów! Książka serwisowa!!!
Mnie się wydawało, że mam prawie wszystko (bo też komplet dokumentów do zarejestrowania dostałam i nie było z tym najmniejszych problemów), a i tak "ciągana" byłam.
No i konkretem jest, że chyba już nie pojedziesz do Częstochowy, choć się przez moment wybierałeś, nie? :diabelek

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2010 - 09:39

czyli co? bo nadal nie rozumiem, na czym polegalo oszustwo/niedopatrzenie handlarza?
no i gdzie bylas ciagana? skarbowka? celny?
dajesz nam porade, czy piszemy nadal nie wiedzac o czym?

ja zniechecilem sie od razu, jak sie handlarzyna zaczal wymadrzac :kawka

#11 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2010 - 09:47

Cholera, surem, nie robię przekrętów, więc trudno mi podawać przepis na to jak oszukać urząd celny, urząd skarbowy, być może i klienta w końcu... Wiem, że sprowadzał niezłe furki twierdząc w wszystkich wymienionych (a może i nie wymienionych) instytucjach, że przywozi totalny złom.
Porada jest prosta - chcesz, to kupuj, ale przed kupnem w firmie PA zastanów się przez chwilę.
Ciągana byłam najpierw po komisariatach policji i rzeczoznawcach, później po sądzie (wydział karny).
Tyle w tej kwestii, wystarczający konkret? Jeśli nie, to dalszych wyjaśnień udzielę później - teraz pędzę popracować i poświętować Dzień Kobiet...

#12 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 marzec 2010 - 09:49

No wkońcu konkretna odpowiedz.

Czyli poprostu oszuści, dlatego jestem za tym żeby kupować auta już zarejestrowane w polszy albo jak już ktoś decyduje się kupic na nemeckich blachach to niech opłaci wszystko handlarzyna

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2010 - 09:54

I juz wiemy nieco wiecej, wiemy gdzie bylas, nie pytam o metode oszustwa w sensie "technicznym" bo nie podejrzewam Ciebie, wazne raczej o co Cie pytano, czego chciano sie dowiedziec, lub co Tobie / handlarzowi zarzucano, jaki jest stan na chwile obecna, wyjasnilo sie? nie denerwuj sie, ale skoro juz rozpetalas taki watek warto doprecyzowac i przestrzec kolegow i kolezanki z forum lub poprostu do dzialu gawedziarstwo. Nie dziw sie, to dzial o kupowaniu, kazda wskazowka jest cenna.

#14 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 08 marzec 2010 - 10:45

Panowie poprostu standartowe waleczki - koles prawdopodobnie geuuugo zanizyl fakture zakupu na zakup auta w niemczesz - pewnie bylo 100euro - od tego zaplacil clo i akcyze - pewnie teraz chcial przycwaniakowa i dostac zwrot akcyzy wiec urzedy zorientowaly sie ze auto pewnie bylo w niemczech tzw skasowane a niemiec kupil sobie nowe auto i dostal doplate 2500euro dotacji - auto zas powinno byc na szrocie a jakims cudem jezdzi po polskich drogach - wiec jest to przestepstwo karne - dlatego ze byla zanizona faktura musial byc powolywany rzeczoznawca - itd -itd.
Kajka najwazniejsze ze sie wszystko wyjasnilo i uporalas z problemem bo w skrajnych przypadkach umieją zabrac auto jako dowod w sprawie i narzezie popelnionego przestepstwa - auto by stalo na parkingu urzedu celnego nieraz nawet latami - pozniej urzad go sprzedaje za grosze koledze pana naczelnika a ty zostajesz na lodzie. :cenzura

#15 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2010 - 13:34

auto zas powinno byc na szrocie a jakims cudem jezdzi po polskich drogach

jasmina, czy moje auto wygląda na takie ze szrotu? :foch No sam powiedz...
Aleś mnie troszku postraszył na zakończenie, Kolego...

#16 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 08 marzec 2010 - 14:17

Kajka, twoje autko nie wygloda bron cie boziu :kwiatek - mie chodzilo o opisanie schematu dzialania i jakie mozna miec problemy - jest jedno wyjscie aby uniknąc zakupu niepewnego auta lub nawet kradzionego - kupic go w kredycie - co oznacza ze najpierw bank go kupuje od wlasciciela a pozniej tobie sprzedaje w kredycie - nie ma szans zeby cos wyplynelo na jaw. Znam przypadki zalegalizowania auta beszczelnie skradzionego - Bank przeciez nie moze byc paserem.
A twoj pitus jest sliczny ale moja przyczepka bedzie ladniejsza :dance

#17 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2010 - 14:33

Z konkretem trudno - chyba, że ktoś jest fachura nie lada (ale wiem, że tacy na Forum są).
Domagać się wszystkich papierów! Książka serwisowa!!!


kajka, juz sie glosno o tym mowi, ze ksiazki serwisowe sie kupuje. pelne sa ladnych zapisow, pieczatek -ba, nawet hologramy maja. Mysle, ze jak na allegro poszukasz to znajdziesz :)

[ Dodano: 2010-03-08, 14:38 ]

Wiem, że sprowadzał niezłe furki twierdząc w wszystkich wymienionych (a może i nie wymienionych) instytucjach, że przywozi totalny złom.


To w takim przypadku sa dwa rozwiazania:

1. Facet deklarowal w momencie oclenia, ze fura byla po wypadku - przedstawial "historie" samochodu w postaci zdjec + rozne papiery mniej lub bardziej uwiarygadniajace uszkodzenia. Na tej podstawie mogl sie domagac obnizenia stawki celnej.

2. Samochody faktycznie pochodzily z wypadkow i byly dobrze klepane.

[ Dodano: 2010-03-08, 14:56 ]

jest jedno wyjscie aby uniknąc zakupu niepewnego auta lub nawet kradzionego - kupic go w kredycie - co oznacza ze najpierw bank go kupuje od wlasciciela a pozniej tobie sprzedaje w kredycie - nie ma szans zeby cos wyplynelo na jaw.


jasmina, nie lapie za slowa ale nie rozumiem mechanizmu. tak po mojemu to:

- bank kredytuje samochod i moze zalozyc zastaw na samochodzie z wpisaniem siebie jako wspolwlasciciela w ksiazce wozu. jezeli uda sie bez zastawu, to wtedy jest cesja z polisy AC na bank a samochod moze zostac okreslony jako dodatkowe zabezpieczenie.

- firma leasingowa kupuje samochod na siebie i uzycza go odplatnie klientowi.

- nie slyszalem, zeby bank kupowal na siebie samochod i nastepnie kredytowal.

- z takich jak wyzej historii gdzie instytucja kupuje na siebie auto mamy: leasing oraz wynajem dlugoterminowy.


na PT wzialem kredyt w banku (oni nie pytali na co mi pieniadze), moze przy kredycie celowym na auto jest inaczej?

#18 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 marzec 2010 - 17:07

... re=related

#19 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 marzec 2010 - 18:48

Wujo Marcel, widzę, zna wszystkie sposoby... Mam wrażenie, że tu chodziło o opcję nr 1.
Za książkę serwisową podziękuję. Nie mam, to już nie muszę mieć :foch
nomos, trochę racji w tym reportażu mieli, tylko ja nie spieszyłam się (szaleńczo ;)), cena nie była aż tak zaniżona (raczej "norma"), no i koniec końców autko mam. To teraz pewnie pytanie od moderatora (surem :pa ) - o co tyle krzyku? No wyżalić się Wam chciałam. I ciut ostrzec przy okazji...
A w innej kwestii - bardzo mnie rozpraszają, nomos, Twój królik i misio... :lol

#20 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2010 - 19:02

Kajka, kazda uwaga jest cenna. Po to sie dzielimy uwagami. Ja mam nadzieje, ze moje 400 pln wydane na sprawdzenie zlomka opisywanego w tym dziale pol roku temu nie pojdzie na marne i zaden forumowicz sie nie przejedzie na tym samochodzie. Jestesmy w koncu community nie? ;-)

Sposob znam, bo oferowano mi Volvo - tylko sprzedajacy powiedzial (bo ja prawie rodzina), ze pojdzie ze mna do urzedu celnego i wyjmie teczke ze zdjeciami i ta teczka obnizy oplate celna). To moge sie domyslac co mozna zrobic wiecej, wiecej bo tamto Volvo bylo tylko po gradobiciu.

Podsumuje krotko tak (nie jest to wlasciwe porownanie moze ale): w supermarketach sa TANIE PRODUKTY brandowane jako marka wlasna danego sklepu. Cena okazyjna. Czytalem taki artykul, gdzie miedzy innymi opisana byla etymologia (niewlasciwe slowo ale co zrobic) tejze kawy. Kawa pochodzila z podlogi kontenera z rozsypanych workow miedzy innymi. Oczywiscie, to sie odnosi do OKAZJI. Oczywiscie, mozna zaplacic odpowiednia cennikowo cene za auto klepane. Oczywiscie, mozna nie wychodzic z domu bo mozna wpasc pod tramwaj...

A teraz myslimy pozytywnie ;P





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych