Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Problem z sąsiadem - HELP!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:10

o rany ale z Was mściwi ludzie.Ja za młodu jak facet parkował jasnym samochodem w miejscu powiedzmy niewygodnym kupiłem nadmanganian potasu i w letni wieczór wysypałem z torebki na maskę.Po nocnej rosie zrobiła się fioletowa plama/nie do zmycia/.Dzisiaj Iza radzę Ci: jak powiedzieli przedmówcy zgłoś się do faceta,poinformuj że masz świadka i zażądaj satysfakcji :cmok może poczuje się do odpowiedzialności.zawsze te pare złotych więcej na Cierszewo będzie.bo przecież nie będziesz latac z byle g.... do lakiernika? /malowanie jednego elementu w W-wie -500zł.powodzenia.Ale dyktafony?podsłuchy? :lol

#22 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:16

maro20 u mnie 300zł:)

#23 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:40

kordyl, dlatego auta z mojej f-my lataja do lakiernika do katowic/siedziba f-my/ tam też po 3 paczki :diabelek

#24 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:48

może na rozmowę weź ze sobą jakiegoś pająka i powiedz ,że nieraz uciekają. :kawka

#25 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 18:50

maro20 jak dla ciebie zrobię rabat i masz bliżej niż do Katowic:)

#26 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:24

Adas - kazde zniszczenie mienia mozna uznac jako wykroczenie albo przestepstwo - jednak kodeks mowi jasno ze jako sprawdza szkody masz obowiązek jako sprawdza szkode naprawic lub wypalcic rownowartosc szkody - tzw. zadosciuczynienie. Nie ma bezkarnego niszczenia mienia - nawet teraz nieletni ma przerąbane bo od rodzicow mozna dochodzic pokrycia lub naprawy szkody.

#27 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:28

Jacek mowa była o nieumyślnym zniszczeniu mienia , a to się może zdarzyć zawsze, wszędzie i każdemu :kawka
Ktoś komuś wracając do domu ze spotu, w dupa pitkiem wjechał, to też było zniszczenie mienia, i na pewno nie było to specjalnie :cwaniak

#28 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:30

bm639,
Przyznasz jednak, że mienie można zniszczyć? (wypadek na drodze, najechanie na drugie auto itp)
I nie mówimy tu o konsekwencjach. :cwaniak

Można, pewnie, bo jest to fizycznie wykonalne, ale .... czy ci wolno? nigdy! i znowu pojawiają się konsekwencje, czyli czy zrobiłeś to specjalnie (czyn umyślny), czy przypadkowo (brak zamiaru) ... tak więc można mienie zniszczyć, ale nie jest to dozwolone (nie wolno tego robić) :piwo

[ Dodano: 2011-08-24, 20:31 ]

Ktoś komuś wracając do domu ze spotu, w dupa pitkiem wjechał, to też było zniszczenie mienia, i na pewno nie było to specjalnie

i tak karane mandatem w przypadku interwencji policji

#29 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:35

adames, nieumyslne zniszczenie mienia nie niweluje kosekwencji i faktu ze masz obowiązek prawny to uszkodzenie mienia naprawic.
Dlatego jest cos takiego jak ubezpieczenie Odpowiedzialnosci Cywilnej w zyciu prywatnym - takie ubezpieczenie pokrywa koszty twojej pechowosci i przypadkowych uszkodzen mienia prywatnego - wlasnie wtedy nie ponosisz odpowiedzialnosci i nie musisz sam naprawiac szkody z wlasnej kasy.

Jacek, tylko po co my się sprzeczamy? Przecież to logiczne :lol - adames

#30 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 20:09

Ale dyktafony?podsłuchy? :lol

Marek, niestety ludziom lubi sie nagle zmienić, bo jakiś "dobry" przyjaciel powie ej głupi przecież ci nic nie udowodni, po co jej płacić :)

#31 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 24 sierpień 2011 - 20:39

Tak, mścić się nie będę, bo jasne będzie, że to ja i może mi gorzej potraktować samochód...

(Przypadkiem motocykl będzie mu upadać codziennie... :torba)

Kontaktowałam się dzisiaj z naszym forumowym mundurowym kolegą. Opisze mi dokładnie jak to zrobić oficjalną drogą (z orzeczeniem itd) i co zrobić jak sąsiad nie będzie chciał rozmawiać... Zobaczymy co z tego wyniknie...

Niemniej jednak sąsiada Grzegorza (świadka) nadal nie mogę zastać w domu. Dzisiaj przez domofon jego żona chyba pomyślała, że jestem jakąś kochanką, bo potraktowała mnie dość oschle :lol

Wyślę tam tatę :lol

Z dyktafonem Przemek ma rację... Nie wiem tylko czy w stresie zdążę go uruchomić... :torba

#32 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:29

Ustal dane i idź porozmawiać. Ewentualnie zostaw informacje na motocyklu ze doszło do takiego zdarzenia.

Miałem problem pod swoim blokiem, kobieta zamaszyście wyjeżdzając zarysowała mi felge odbijajac się i pojechala. Nie miałem wtedy czasu, spieszylem sie i olalem. Wrocilem do domu, poszedłem do osob z monitoringu, ustalilem miejsce parkowania samochodu, zostawiłem kulturalna karteczke z opisem zdarzenia i numerem telefonu. Kiedy po 5 dniach braku odzewu mialem zglosic sprawe na Policje ów kobieta się odezwała i dogadałem się z nią co do rekompensaty zarysowanej felgi.

Dopoki nie porozmawiasz z właścicelem motocykla, to nie wiesz jak on sie zachowa.

#33 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:34

Przemo, ale on wie, że doszło do takiego zdarzenia, bo motocykl przewrócił się przy nim... :torba

Zabrakło mu tylko odwagi cywilnej, aby się przyznać i np. zostawić mi kartkę za wycieraczką, że się stało jak się stało...

Jakby nie było - czeka mnie rozmowa z nim i tego nie uniknę...

#34 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 sierpień 2011 - 15:33

he he he... ja K "adamesa goscilem to sobie kartke z napisem od sasiadujacego auta za wycieraczke wsadzilem.... moze adames jako osoba patrzaca z boczku to wujasni.... ale my tu w krrk mamy inny obraz sytuacyjny, tu jast rozum i swoboda, jedyneczke trzeba wymazac, i tak sie pcha do przodu...moze adames opisze sytuacje,,....
belll;lll;ll;p;ll;;;kwei8ghwnwkliuywhkcjioeuyhf8fe89............
a tak mi sie klepnelo :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota
d..a FOTA

#35 micio75

micio75

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  12 lip 2011
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 electric
  • Imię:Mikolaj

Napisano 15 wrzesień 2011 - 12:39

Witam, szkoda ze wszyscy sie tak od razy najezyli, moze gosc nie bedzie robil problemow. Nie wiem czemu wszyscy sa od razu tacy bojowi. Pamietam pare lat temu mialem kolizje z mojej winy, najechalem niechcacy na tyl innego auta. Wyszedlem, przedstawilem sie przyznalem sie do winy zaproponowalem podjechanie do PZU (100metrow od miejsca zdarzenia) i spisanie stosownych papierow. Gosc mnie na dzien dobry zwyzywal zaczal straszyc policja sadami itp itd. Dopiero jak w PZU zrobili mu ogledziny i wszystko spisali to sie uspokoil i mnie przeprosil za swoje zachowanie. Dobrze ze w Polsce nie ma powszechnego dostepu do broni ,bo jestesmy chyba zbyt impulsywnym narodem. Co do pomyslów z zemsta to stanowczo odradzam, narobisz sobie wiekszych problemow niz to warte. Pozdrawiam i mam nadzieje ze uda sie sprawe zalatwic jak cywilizowani ludzie.

#36 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 15 wrzesień 2011 - 13:03

micio75, jest subtelna różnica między sprawcą, który idzie do poszkodowanego z propozycją naprawienia szkody a sprawcą, który po szybkim rozejrzeniu się wokół ulatnia się niczym spirytus z niedokręconej butelki...

A co do powszechnego posiadania broni, to mieli byśmy dziki zachód, bo dla zwykłego europejskiego społeczeństwa było by to nowum nie mniejsze niż demokracja w krajach arabskich.
Temat-rzeka. :)

#37 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 15 wrzesień 2011 - 14:20

Co do pomyslów z zemsta to stanowczo odradzam, narobisz sobie wiekszych problemow niz to warte


już pisałam, że nie mam zamiaru mu rysować samochodu ani psikać lakieru czymś po czym mu ten lakier zejdzie... :) spokojnie... :)

Sąsiad świadek powiedział, że potwierdzi, że widział :) więc pozostaje mi wizyta u sąsiada sprawcy ;)

Podejdę zestresowana, aczkolwiek z uśmiechem na ustach i zapytam czy się przyznaje i czy chce ponieść koszty naprawy :) jak nie to wtedy ruszymy oficjalną drogą :)

#38 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 wrzesień 2011 - 14:43

podstawa to stanowcza aczkolwiek spokojna rozmowa

może właśnie w ten sposób uda śię dojść do porozumienia

trzymam kciuki za Tobą BELL. :pa

#39 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 wrzesień 2011 - 15:58

Iza, ale to już troche czasu mineło :torba

#40 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 15 wrzesień 2011 - 16:02

sluna, po rozmowie z Policją wiem, że takie sprawy się nie "przeterminowywują" za szybko, więc luz :)

indianer, dzięki :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych