Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Błąd przepustnicy? Lampka check engine + czerowna z piorunem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2018 - 10:40

z wiazkami sam chyle czoła na codzień , wyglada dobrze przejscia ma a nie łaczy fizycznie i komputer pokazuje usterke jakiegos komponentu - czasem po kilka razy jest dotykane , podstawiane aż trafisz moment i miejsce gdzie jest usterka .To fakt że oryginał to oryginał i nie jeden raz faktycznie jest tak że na zamienniku nie chce pracować dobrze - ale cześć użytkowników tego auta jest z przypadu bo kupili tanio i wyciagniecie reki po oryginał to nieraz poł wartosci ich auta przy naprawie ...... to tylko rzeczywistość .



#42 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2018 - 21:12

Proponuję przeczyścić też kostkę C114, tą pod ramieniem mocującym akumulator. Jest to złącze, w której część pinów potencjometru przepustnicy (ten na prawym kielichu amora) jest połączona do wiązki idącej do sterownika silnika. Popatrz na poniży schemat:

Załączony plik  Screenshot_2017-11-05-10-07-54.png   195,27 KB   1 Ilość pobrań

Cześć wszystkim.
Znalazłem wreszcie mechanika który postawił diagnozę. Brak napięcia 1-3 idącego na potencjometr przepustnicy. Prąd dostaje tylko siłownik. Napięcie na czujnik w kolektorze ssącym jest ok. Potrzebuje schemat sterownika silnika i okablowania, jeśli ktoś ma to proszę o pomoc.

...w kolektorze ssącym nie ma czujnika przepustnicy z tego co mi wiadomo, a walczyłem z piorunem u siebie długo. Jest oczywiście czujnik położenia przepustnicy w samej przepustnicy.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 08 sierpień 2018 - 21:24


#43 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2018 - 14:50

Witam ponownie.

Na wstępie dziękuje Andrzejowi i Stefanowi za schematy, naprawdę się przydały. Po sprawdzeniu wszystkiego dokładnie jeszcze raz okazało się że wszystkie poprzednie diagnozy były błędne. Błędy które generował komputer fałszywie wskazywały że winna jest przepustnica. Niespodziewanie pojawił się błąd P0106 który wskazał na czujnik ciśnienia w kolektorze. Po wyczyszczeniu czujnika i przejechaniu 40km nie pojawił się żaden błąd.



#44 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2018 - 19:23

Oby to było tylko to. Szerokości.

#45 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 sierpień 2018 - 16:31

Dzisiaj po przejechaniu kilku kilometrów problem powrócił, znowu piorun i P0106. Szukam nowego czujnika. Mam jeszcze pytanie, czy kupić oryginał za 400zł czy tańszy zamiennik za 300zł ??


Użytkownik Nowy edytował ten post 12 sierpień 2018 - 16:38


#46 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2018 - 18:27

Nie wiem, czy piorun nie pojawia się tylko przy błędach przepustnicy lub potencjometru przepustnicy. Błąd MAPsensora wywala chyba tylko żółtą kontrolkę Check Engine bez pioruna, ale nie jestem pewny. Po odłączeniu aku wyczyść porządnie piny w gniazdach MAPsensora i delikatnie w benzynie ekstrakcyjnej sam MAPsensor i potem sprobój jazdy. Po czyszczeniu musisz usunąć wszystkie błędy z pamięci ECU, bo może wywalać stare zamrożone ramki.

...i jeszcze jedno, wymień filtr powietrza - może masz zapchany.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 12 sierpień 2018 - 18:29


#47 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 sierpień 2018 - 19:01

Nie wiem, czy piorun nie pojawia się tylko przy błędach przepustnicy lub potencjometru przepustnicy. Błąd MAPsensora wywala chyba tylko żółtą kontrolkę Check Engine bez pioruna, ale nie jestem pewny. Po odłączeniu aku wyczyść porządnie piny w gniazdach MAPsensora i delikatnie w benzynie ekstrakcyjnej sam MAPsensor i potem sprobój jazdy. Po czyszczeniu musisz usunąć wszystkie błędy z pamięci ECU, bo może wywalać stare zamrożone ramki.

...i jeszcze jedno, wymień filtr powietrza - może masz zapchany.

Stefan, zrobiłem wszystko jak napisałeś Wyczyściłem MAPsensor i wykasowałem błędy P0106 i P2101. Przejechałem 80 km i wszystko jest ok, pewnie do czasu...............

Wygląda na to, że przepustnice mam ok, gdyby była uszkodzona to błąd wyskakiwał by zaraz po odpaleniu silnika, chyba że się mylę?



#48 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 854
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 sierpień 2018 - 20:48

U mnie, od momentu spryskania pinów męskich i żeńskich na wszystkich omawianych złączach preparatem KONTAKT (7 zł na Allegro) mam od pioruna spokój. Zrobione mam ok. 1000 km bez pioruna, a auto normalnie się zbiera i ciągnie jak należy. Po moich doświadczeniach i walce "z piorunem" niestety uważam, że Pitki mają nietrwałą instalację elektryczną. A z drugiej strony jest "jak dbasz, tak masz" i w tym też jest sporo prawdy, bo auto "niekochane" mści się.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 14 sierpień 2018 - 20:53


#49 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 czerwiec 2019 - 10:45

Witam wszystkich.

Znowu mam problem z moim autem, ten sam co niecały rok temu, błąd P2101 niedający się wykasować. Kiedy zapali się czerwona lampka z piorunem strasznie skaczą obroty, najdziwniejsze jest to że kiedy odpale go na szybko, tak aby nie zdążył się sprawdzić wszystko jest ok i można normalnie jeździć. W obu przypadkach auto nie traci mocy, czyli przepustnica otwiera się normalnie. Wymieniłem wczoraj MAP sensor  na nowy, piny i styki wyczyszczone przeznaczonym do tego preparatem. Wspomnę jeszcze że przepustnica była w zeszłym roku regenerowana w Global Moto Service. Sprawdzałem czy nie łapie gdzieś fałszywego powietrza ale wszystko jest szczelne. Okablowanie sprawdzone. Jeżeli ktoś ma pomysł co jeszcze może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

#50 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:30

Może być wszystko - system dziagnozy przez obd w pt 1,6 jest pełen błędów - sterownik ma dupne oprogramowanie diagnostyczne. Generalnie każdy błąd tzw. procesora przepustnicy to problem dotyczący czegoś innego - od sondy lambda poprzez czujnik ciśnienia na listwie przekładni kierowniczej po przerwy w podawaniu iskry na cylindry spowodowany przebiciami po izolatorach zewnętrznych świec. Stefan2011 ma rację - higiena wszystkich złącz ma szczególne znaczenie dla problemu. Polować na powtarzające się błędy, sprawdzać dokładnie wiązki, wymieniać podpadające elementy. Sprawdź podciśnienia i może w końcu czas na wymianę map sensora - ostatnio go czyściłeś, a wygląda że ma problem z odczytem ciśnienia barometrycznego na zewnątrz kolektora. Ciśnienie to jest mierzone raz - przed uruchomieniem silnika i zapisywane jako punkt odniesienia dla dalszego pomiaru spadku ciśnienia w kolektorze ssącym. Jeśli zostanie błędnie zmierzone, cała mapa idzie do dupa. W przypadku szybkiego odpału na uchylonej przepustnicy pomiar jest zafałszowany i korzysta z poprzedniego zmierzonego lub z tego zafałszowanego i jakoś to idzie. Pozdrawiam


Użytkownik maxym72 edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 11:32


#51 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 czerwiec 2019 - 12:06

Może być wszystko - system dziagnozy przez obd w pt 1,6 jest pełen błędów - sterownik ma dupne oprogramowanie diagnostyczne. Generalnie każdy błąd tzw. procesora przepustnicy to problem dotyczący czegoś innego - od sondy lambda poprzez czujnik ciśnienia na listwie przekładni kierowniczej po przerwy w podawaniu iskry na cylindry spowodowany przebiciami po izolatorach zewnętrznych świec. Stefan2011 ma rację - higiena wszystkich złącz ma szczególne znaczenie dla problemu. Polować na powtarzające się błędy, sprawdzać dokładnie wiązki, wymieniać podpadające elementy. Sprawdź podciśnienia i może w końcu czas na wymianę map sensora - ostatnio go czyściłeś, a wygląda że ma problem z odczytem ciśnienia barometrycznego na zewnątrz kolektora. Ciśnienie to jest mierzone raz - przed uruchomieniem silnika i zapisywane jako punkt odniesienia dla dalszego pomiaru spadku ciśnienia w kolektorze ssącym. Jeśli zostanie błędnie zmierzone, cała mapa idzie do dupa. W przypadku szybkiego odpału na uchylonej przepustnicy pomiar jest zafałszowany i korzysta z poprzedniego zmierzonego lub z tego zafałszowanego i jakoś to idzie. Pozdrawiam

No właśnie że map sensor wymieniłem na nowy wczoraj i bez zmian.



#52 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 czerwiec 2019 - 16:06

Coś robiłeś wcześniej przed zdarzeniem? Czy jeszcze jakiekolwiek inne błędy pojawiały się w ostatnim okresie? Jeśli nie to do sprawdzenie wtyczki przepustnicy - lubią się przeginać piny. Powtórne sprawdzenie przewodów i świec zapłonowych pod kątem przebicia. Pozedrawiam P.S. Sprawdź wtyczkę na alternatorze - na skutek niekontakcenia czasami tak zmienia napięcie na sterowniku, że zaczyna wszystko wariować. 


Użytkownik maxym72 edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 16:07


#53 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 czerwiec 2019 - 18:33

Auto jest po diagnostyce u elektromechanika, program wykazał odchylenie przepustnicy na biegu jałowym 11,8% a powinno być podobno około 2%. Czyli zdaniem specjalisty uszkodzony potencjometr przepustnicy. Chciałbym też poznać wasze zdanie na ten temat. Być może coś innego powoduje ten błąd. Max dzięki za odpowiedź, sprawdzę jeszcze wtyczkę na alternatorze. Przez ostatnie 10 miesięcy auto sprawowało się idealnie.

 

P.S. Czy ma ktoś namiar na nową przepustnicę?


Użytkownik Nowy edytował ten post 15 czerwiec 2019 - 18:43


#54 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2019 - 07:09

Taka sytuacja może sugerować, że coś się z przepustnicą dzieje. Jeszcze raz radzę sprawdzić piny żeńskie we wtyczce przepustnicy. Pozdrawiam



#55 remeek

remeek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  09 maj 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Remek
  • Skąd::Włocławek
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2019 - 17:43

"Nowy" przerabiałem poszukiwanie nowej przepustnicy wiosną. Każdy serwis twierdził że bez szans. Skończyło się na używce z rozbitka.Poprzednia miała potencjometr uznany przez serwis "nie do regeneracji". Proponuję już zacząć poszukiwania.

#56 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 czerwiec 2019 - 20:38

Witam.

Jeśli kupię inną przepustnice, czy jest szansa że adaptacja się uda pozostawiając odpalony silnik na kilkanaście minut na biegu jałowym??



#57 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 lipiec 2019 - 18:18

Witam ponownie.

Nadal borykam się z problemem, którym jest błąd P2101 czyli paląca się lampa z czerwonym piorunem. Map sensor nowy,przewody i kostki sprawdzone,piny czyste, przepustnica po sprawdzeniu w Global Moto Service - usunięta mechaniczna usterka nie domykającej się klapki, poza tym reszta sprawna i podobno w całkiem dobrym stanie. Problem ten sam - na biegu jałowym falowanie między 900 a 1200 obr. Po odpaleniu na szybko bez sprawdzania przez komputer obroty w miarę normalne tzn. delikatne falowanie w granicach 900 obr. Brak możliwości wykasowania błędu. Czyżby sterownik silnika?? Czy może ktoś coś doradzić bo już jestem na granicy.....??



#58 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2019 - 02:15

Hubert podstawą jest wgranie drugiegi oprogramowania do sterownika silnika przed wymianą przepustnicy - każdy szuka oszczedności domowym sposobem a nie zawsze sie to udaje - zwłaszcza jak sie rozjedzie mapa w sterowniku 



#59 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2019 - 08:23

Andrzeju przepustnica jest ta sama.



#60 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2019 - 09:48

Czego nie rozumiesz ? - przy usterce przepustnicy , pierwszą czynnością po sprawdzeniu okablowania jest wgranie nowego firmware do sterownika silnika taka jest procedura serwisowa , dopiero po wgraniu podejmuje sie decyzje o wymianie przepustnicy .To usterka która często nie jest do usunięcia bez ingerencji serwisu chrysler/fiat

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 lipiec 2019 - 09:49






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych