Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Błąd przepustnicy? Lampka check engine + czerowna z piorunem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2019 - 18:14

Czy można samemu wgrać nową mapę do sterownika?  Z tego co podpatrzyłem w internecie proces ten nie jest aż tak skomplikowany. Okablowanie i program można kupić za grosze. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego firmware, chyba że się mylę? Proszę o odpowiedź. Pytam nie z oszczędności, tylko że mam już dosyć tych pseudo mechaników z mojej okolicy.



#62 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2019 - 20:33

Rozbawiłeś mnie .... , nie będę tego komentował .Serwis na dedykowanym testerze boi się wgrywać firmware bo te sterowniki są wredne i potrafi je szlak trafić przy flashu i druga kwestia zakup odpowiedniego wsadu po vin który serwis zakupuje internetowo od chryslera .

#63 MATRON

MATRON

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 140
  • Dołączył:  18 lis 2015
  • Rok Produkcji:2002 i 2004
  • Silnik:1,6 i 2.4GT
  • Imię:Matron
  • Skąd::Sląsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2019 - 20:36

Czy można samemu wgrać nową mapę do sterownika?  Z tego co podpatrzyłem w internecie proces ten nie jest aż tak skomplikowany. Okablowanie i program można kupić za grosze. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego firmware, chyba że się mylę? Proszę o odpowiedź. Pytam nie z oszczędności, tylko że mam już dosyć tych pseudo mechaników z mojej okolicy.

Wgranie softu domowym sposobem :kawka nie wierzę w tą opcję. Jestem ciekaw ile kosztuje takie wgranie w serwisie.



#64 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2019 - 07:05

Wgranie softu domowym sposobem :kawka nie wierzę w tą opcję. Jestem ciekaw ile kosztuje takie wgranie w serwisie.

Hejka Matron, kopa czasu :)

 

Wgranie softu to nie lot w kosmos. Warunek to interfejs i odpowiednia wersja tego softu. Jednak jak wspomniał Andrzej, serwis zamawia ją po VIN od Chryslera i tu może być kruczek, bo może być tak, że każdy firmware jest zabezpieczony i indywidualny VIN podaje się do kompilacji. Ale ponieważ PT to nie wyrzutnia głowic jądrowych wydaje mi się takie zabezpieczenie na wyrost i nazbyt upierdliwe dla samego producenta (kompilować soft dla każdego autka indywidualnie na etapie produkcji?). Raczej bardziej prawdopodobne, że są różnice w modelach komputerów.


  • MATRON lubi to

#65 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2019 - 12:39

Hejka Matron, kopa czasu :)
 
Wgranie softu to nie lot w kosmos. Warunek to interfejs i odpowiednia wersja tego softu. Jednak jak wspomniał Andrzej, serwis zamawia ją po VIN od Chryslera i tu może być kruczek, bo może być tak, że każdy firmware jest zabezpieczony i indywidualny VIN podaje się do kompilacji. Ale ponieważ PT to nie wyrzutnia głowic jądrowych wydaje mi się takie zabezpieczenie na wyrost i nazbyt upierdliwe dla samego producenta (kompilować soft dla każdego autka indywidualnie na etapie produkcji?). Raczej bardziej prawdopodobne, że są różnice w modelach komputerów.


wsad dedykowany po vin zależny od wyposażenia auta
zabezpieczenie sterownika czterocyfrowy pin dostępny dla serwisu fiat/chrysler - bez niego nie wejdziesz w opcje programowania

#66 Bezimienny Gość.Nowy_*

Bezimienny Gość.Nowy_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 lipiec 2019 - 15:16

Około 700zł kosztuje taka przyjemność.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych