Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

BŁĄD PO 171


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 20:39

Zamiennik może działać prawidłowo (ale nie musi), a check nie zapala się od razu tylko po 30 kilometrach jazdy. Ten zamiennik to ta sama firma, która robi oryginał, więc duże prawdopodobieństwo trafienia. Jak już pisałem - trzeba się oprzeć na jakimś pewniku. Nawet niepewnym :lol

WITAM PONOWNIE!!!

We wtorek zaczynam swoją przygodę ze sprawdzaniem PITKA.Mam jeszcze jedno pytanie, Czy trzeba sprawdzać ciśnienie na cylindrach bo tak zasugerował gazownik bo samochód delikatnie nierówno pracuje na benzynie (drży)/



#22 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 20:57

Ciśnienie zawsze warto sprawdzić w 20-letnim samochodzie, da to jakiś ogólny pogląd na stan pewnych jego podzespołow



#23 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:11

Ciśnienie zawsze warto sprawdzić w 20-letnim samochodzie, da to jakiś ogólny pogląd na stan pewnych jego podzespołow

No to się zastosuje  :kciuki



#24 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 22:30

Sprawdzić można - ale słabe ciśnienie sprężania nie jest przyczyną Twoich kłopotów. Czego się można  spodziewać? Ciśnienia na poziomie 11-13 bar i różnic między cylindrami po 2 bary - ale nie będzie to miało wpływu na za ubogą mieszankę. Remontu i tak nie będziesz robił, więc jaki sens?



#25 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 22:46

Sprawdzić można - ale słabe ciśnienie sprężania nie jest przyczyną Twoich kłopotów. Czego się można  spodziewać? Ciśnienia na poziomie 11-13 bar i różnic między cylindrami po 2 bary - ale nie będzie to miało wpływu na za ubogą mieszankę. Remontu i tak nie będziesz robił, więc jaki sens?

OK przyjąłem do wiadomości



#26 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2019 - 09:45

A czemu nie? Zawsze warto sprawdzić, jeżeli szarpie nim na jałowym to któryś cylinder może mieć słabe sprężanie. Z błędem ubogiej mieszanki to nie ma związku ale jak chcesz to sprawdź, zawsze dobrze wiedzieć wiecej

#27 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2019 - 19:33

Zamiennik może działać prawidłowo (ale nie musi), a check nie zapala się od razu tylko po 30 kilometrach jazdy. Ten zamiennik to ta sama firma, która robi oryginał, więc duże prawdopodobieństwo trafienia. Jak już pisałem - trzeba się oprzeć na jakimś pewniku. Nawet niepewnym :lol

WITAM!!! Ten błąd wywaliło mi na początku po  30 km.a teraz po skasowaniu wskakuje prawie od razu tj,do 5 km.

Czy wie pan ,gdzie mógłbym w dobrej cenie kupić mopara oryginalnego w dobrej cenie bo u mnie w serwisie zabili mnie ceną.



#28 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2019 - 19:35

Wszędzie będzie tak samo drogo - FIAT wywrócił ceny Chryslera do góry nogami. Sciągnąć ze stanów lub poszukać na allegro lub e-bay ze starych zapasów magazynowych z wyprzedaży



#29 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2019 - 21:07

To prawda, jak ja szukałem łożyska skrzyni do Voyagera to nie było nigdzie na świecie (nawet w Stanach), jedynie w Rosji - zaporowa cena, oraz na niemieckim Ebayu - zapasy magazynowe w znośnej cenie (100 Euro). Co do sondy - ja przy dzisiejszej wiedzy kupiłbym tą, moja z logo Mopara na opakowaniu jest identyczna i tak samo sygnowana jak ta:

https://www.ebay.de/...poAAOSwxelc3zOK



#30 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:45

WITAM PONOWNIE!!!!

Prawdopodobnie problem z błędem PO171-rozwiązany!

Gazownik podczas sprawdzania ciśnienia na cylindrach i ciśnienia paliwa wyłapał PĘKNIĘTĄ jedną świece i w kiepskim stanie przewody.Po wymianie i sonda się się odezwała i nie ma problemu 3 dzień.

Zasugerował  jeszcze podjechanie do dobrego mechanika w celu regulacji rozrządu gdyż leciutko drży auto.Jeżdżę kilkoma samochodami i w każdym jest podobnie więc na razie poczekam.

Czy PITKI mają delikatne-minimalne drżenie czy powinien chodzić gładziutko jak stół-ALE TO CHYBA HYBRYDA tak ma :blabla .Jak jeszce trochę pojeżdżę i sprawdzę spalanie to się odezwę.POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM!!!! :jupi


Użytkownik Ponczi edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 15:57


#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 16:10

gazownik niech się puknie w głowę z tą regulacją rozrządu - poduszki silnika do sprawdzenia i ew.ustawienia lub wymiany - zwłaszcza po zamontowaniu gum z zamiennika .



#32 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 16:48

gazownik niech się puknie w głowę z tą regulacją rozrządu - poduszki silnika do sprawdzenia i ew.ustawienia lub wymiany - zwłaszcza po zamontowaniu gum z zamiennika .

Tak też myślałem że przesadził. Miło posłuchac fachowca tzn.PANA.Będę miał to na uwadze ale z tego co wiem i widać poduszka była wymiemiana ale może to być zamiennik i chyba tak nar razie musi być,

POZDRAWIAM!!!



#33 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2019 - 23:32

To czemu za uboga mieszanka? Powinna być za bogata......



#34 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2019 - 10:01

To czemu za uboga mieszanka? Powinna być za bogata......

WITAM!!!

Nie wiem dlaczego ,ale problem na razie się ulotnił.Może wcześniej przy czyszczeniu przepustnicy i kolektora ssącego były żle złóżone ? Teraz żeby sprawdzić ciśnienie paliwa i w cylindrach był zdejmowany i ponownie złożony , a może przewody zapłonowe siały opory-NIE WIEM?

POZDRAWIAM.



#35 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 lipiec 2019 - 22:16

WITAM PONOWNIE!!

No i kicha mój problem z PO171 znowu powrócił jak bumerang , nawet mapa gazu sie rozjechała bo kiepsko na nim chodzi od wczoraj, na benzynie nie,Zastanawia mnie w tym wszystkim jedna rzecz-czy jest możliwość pomylenia sond? Patrzyłem na necie i ta za katalizatorem jest podobna do tej z przed wtyczka też . I nie wie czy ta zakupiona na allegro NTK i mimo zapewnien że jest pierwszą może okazać się drugą i z stąd ten błąd.Dużo rzeczy podmienionych i pomierzonych a problem cały czas jest, Czy poświęcić się dla oryginału bo już nie mam pojęcia?

POMOCY!!!!!



#36 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 lipiec 2019 - 09:18

Pierwsza ta przy kolektorze ma dłuższe przewody



#37 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:28

Tak jak Ci pisałem w którymś poście, oryginał Mopar to NTK. Mam zdjęcia przed montażem, jak chcesz to gdzies wrzucę i sobie porównasz



#38 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 lipiec 2019 - 14:59

Tak jak Ci pisałem w którymś poście, oryginał Mopar to NTK. Mam zdjęcia przed montażem, jak chcesz to gdzies wrzucę i sobie porównasz

WITAM!!!!

Znalazłem ten post ale to sonda z nr,6384 -tzn DIAGNOSTYCZNA , ja kupiłem 6396-REGULACYJNĄ i wali błędem PO171  czy próbowac kupić inny egzeplarz czy innej firmy.Na allegro są 2 szt ntk 6396.

Wyjeżdżam 15,07 i mam mało czasu na rozwiązanie problem- co radzisz,a awaryjnie ile PT plą na benzynie w trasie?


Użytkownik Ponczi edytował ten post 07 lipiec 2019 - 15:03


#39 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:31

A że zapytam.Jeżeli na benzynie jest ok a na lpg nie,to może wina leży po stronie lpg a nie sondy?

#40 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2019 - 14:10

WITAM!!!!

Znalazłem ten post ale to sonda z nr,6384 -tzn DIAGNOSTYCZNA , ja kupiłem 6396-REGULACYJNĄ i wali błędem PO171  czy próbowac kupić inny egzeplarz czy innej firmy.Na allegro są 2 szt ntk 6396.

Wyjeżdżam 15,07 i mam mało czasu na rozwiązanie problem- co radzisz,a awaryjnie ile PT plą na benzynie w trasie?

Zaraz, zaraz.. Coś tu mieszasz. Sonda regulacyjna to sonda tzw. górna czyli przed katalizatorem. Ja potrzebowałem właśnie tą i kupiłem dokładnie z tej aukcji:

  https://allegro.pl/o...DRiMGJiNGNlOTk=  

 

Sonda diagnostyczna to sonda za katalizatorem. Nie wiem czy w ogole zamiennie pasują wtyczki


Użytkownik cyborg edytował ten post 08 lipiec 2019 - 14:13






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych